Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - dÅ‚ugi okres tuczu.Dlaczeo?
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 16:05

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: piÄ…tek 16 lis 2012, 21:30 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 16 lis 2012, 21:15
Posty: 20
Witam!
Jestem nowy na tym forum. Napisanie tego posta wynika z problemu jaki mnie dotknął. A mianowicie wydaje mi sie ze tuczniki rosną mi zbyt długo. Od odsadzenia do 110kg upłyta +-7 miesiecy. A jak słysze to wiekszosci zajmuje to około 5,5-6miesiecy. Czyli moj wynik troche słabo wyglada. Zywie tuczniki na premixach 2.5% ekorol+ sruta sojowa 46%białka. Ogólnie białka na tone paszy mam 10%. I paszy tez dostaja do oporu. Czasem nawet nie do konca "wyżeraja" ta pasze bo maja juz dość. Zywienie systemem papkowatym. I świnie tez nie choruja. No czasem po odsadzeniu z miotu 1-2 sztuki dostaja biegunki ale w pore reaguje i po zastrzyku juz jest ok. Ale to normalne po odsadzeniu. I nie wiem co moze byc powodem tak slabego wyniku tuczu. A moze to ze poprzedni wlasciciel dopuszczal loszki w obiegu zamknietym i knurki tez bral tylko ze swojej hodowli? I ja jak narazie tez mam w obiegu zamknietym, czyli tylko ze swojej hodowli. Nie bralem jeszcze zadnej loszki ani knurka od kogos innego bo boje sie o choroby. Moze tu jest sek? Proszę o pomoc osob ktore mogą wiedziec o co tu chodzi. Pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 16 lis 2012, 22:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 00:44
Posty: 656
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
chodzi tu o to, abyś lepiej dał sobie spokój z hodowlą...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 17 lis 2012, 10:34 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
10% białka to strasznie słabo nawet jak na finiszer który powinien mieć ponad 13 więc masz pierwszy powód drugi to choroby które mogą trapić stado często nie dając objawów obserwuj czy nie ma biegunek różnego rodzaju bo to najczęstszy powód wydłużenia tuczu nie wszystkie sztuki mogą dawać objawy a jednak je to męczy i nie rosną.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 17 lis 2012, 10:38 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Spokojnie kolego prawdopodobbnie przyczyną jest chów w pokrewieństwie na tych świniach nie zarobisz im szybciej się ich pozbędziesz tym lepiej teraz jest zła koniunktura w hodowli trzody i można dobry materiał hodowlany kupić za niewielke pieniądz sprzedasz stare lochy i jeszcze ci na browara ostanie na początek polecam loszki f1 pbz x wbp i knurka duroc x pietren to będziesz miał pewność że nie są spokrewnione a potomstwo jedynie do tuczu oczywiście nie musisz od razu kupować knura możesz korzystać z inseminacji :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 17 lis 2012, 13:31 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 16 lis 2012, 21:15
Posty: 20
Wlasnie moje pierwsze przypuszczenie to bylo ze za duze pokrewienstwo. no i jesli juz wymienie loszki w stadzie i bede korzystał z inseminacji to czy od czasu do czasu bede mogł wiąśc loszkę z wlasnego stada? czy caly czas najlepiej dokupować? Czyli reasumujac mam za bardzo spokrewnione stado? i ich miesnosc i cechy genetyczne sa mocno zniwelowane? Dziekuje za wypowiedzi i rady


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 17 lis 2012, 13:55 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Przy nie wielkim stadzie loch najprościej dokupić ze sprawdzonej hodowli sprzedajesz starą lochę i w jej miejsce wstawiasz młodą mógłbyś zostawić ze swoich ale pod warunkiem że nie była by po mięsnyn knurku i najlepiej od loch czystorasowch


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB