Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - produkcja świń na świecie - doświadczenia
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 19:20

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: niedziela 31 mar 2013, 12:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Ja robię podobnie.
U mnie fluszing wygląda tak na 100kg
70kg LK, 25kg prestarteru, 1witamizol, witE+selen, 2kg cukru, 2litry oleju (zamiast oleju 40%qq w dawce LK)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 04 kwie 2013, 08:54 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
U mnie flusing wygląda tak dam im po odstawieniu paszy od tucznikow i sobie ładnie w niej śpią :lol: :lol: czasami im jeszcze dorzucę z 1 przed kryciem żeby miały wygodnie leżeć :lol: :lol:

przecież świnia w 1 dniu powinna być na całkowitej głodówewce po odstawieniu żeby zgubiła mleko

następne 2 dni chodzi i drze morde żeby poszukać dzieci :lol:
następne 2 dni drze jape żeby poszukać samca i kiedy ona ma jeść ???????????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 04 kwie 2013, 18:39 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
Po tym dniu głodówki to zjada bez problemu te 6-8 kg paszy jak pisze Lukas, ale dobrej. Co prawda trwa to 2-3 dni, potem traci apetyt, ze znanych Ci Stan powodów.
A przyczyną utraty mleka jest to, że nie jest potrzebne, bo nie ma kogo karmić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 04 kwie 2013, 19:46 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Ja głodówki nie robie , bo sobie same robią :lol:

przyczyną utraty mleka nie jest to że nie potrzebne , chociaż to powoduje przerwanie laktacji i żeby w tym pomóc to właśne się robi głodówke i do tego dołacza stres i przechodzi lzej w następny cykl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 04 kwie 2013, 22:44 
Offline

Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
stan1069@o2.pl pisze:


przecież świnia w 1 dniu powinna być na całkowitej głodówewce po odstawieniu żeby zgubiła mleko

następne 2 dni chodzi i drze morde żeby poszukać dzieci :lol:
następne 2 dni drze jape żeby poszukać samca i kiedy ona ma jeść ???????????
Stan jesli pozwolisz to nastepnym razem całkowitą głodówke zrób na min 24 przed odsadzeniem[łącznie z wodą] aby nastepnych 2 dni nie darła mordy z bólu bo jej wymie rozpi...la.A po głodówce 1 dobe skromnie [woda tez]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: info
Post: wtorek 16 kwie 2013, 11:02 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2013, 21:56
Posty: 56
Lokalizacja: Poznań
Oj ludzie. Sami wyzywacie Amerykanów i innych że mają syf w produkcji, a sami walicie antybiotyki żeby się maciory lepiej pokryły ??? Im nie potrzeba tego, tylko spowodujecie, że bakterie przejdą w formę przetrwalną. Widziałem też takich mądrych rolników którzy walili przy inseminacji oksytocynę - żeby skurcze macicy wywołać i kontrakcję nasienia ułatwić. Dajcie maciorze po odsadzeniu paszę w normalnej dawce, a nawet większej niż pozostałe na rozrodzie, sama zdecyduje czy jeść, ale powinna jeść i mieć dostęp do paszy ułatwiony. Pasza to podstawowy klucz do nowej rui. To nie krowa, sama się zasuszy jak tylko prosięta przestaną ją ssać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: info
Post: wtorek 16 kwie 2013, 11:08 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2013, 21:56
Posty: 56
Lokalizacja: Poznań
Ewentualnie antybiotyk do wody dać ale na porodówce - 10 dni przed odsadzeniem. Można trochę złagodzić stany zapalne macicy i ułatwić faktycznie nową implantację zarodka. Uważać też na wycieki ropne z macicy, jeśli są - leczyć i NIE KRYĆ !!! 70% i tak zgubi zarodki.
Najlepiej przejdźcie na inseminację domaciczną, bez knura. Łatwa i szybka, tańsza metoda. Ja miałem skuteczności krycia w USA 94-96%, a 90% to była skuteczność wyproszenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB