Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Animex
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 11:41

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2, 3  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 22:29 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4698
Lokalizacja: kuj-pom
nam brakuje nimca


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 22:30 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
Dlaczego nimca?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 22:31 
Offline

Rejestracja: środa 20 lip 2011, 09:19
Posty: 1034
Lokalizacja: CBY
A powiedz czego się w życiu dorobił,podobno nie ma konta,nie ma auta,nie ma rodziny.W sumie jaka praca taki dorobek ale inni przy korycie chapią ile się da.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 22:33 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 00:15
Posty: 655
Cytuj:
Wszystko sie zgadza, tylko dokąd nas to doprowadzi, twój znajomy narazie tuczy na kontrakcie korporacyjne świnie w swojej chlewni, niedługo i chlewnia będzie korporacyjna, tak dziła ten biznes i takie sa jego załaożenia.

to prowadzi nas do tego że będziemy niewolnikami sami u siebie, ja bym poznakocia nie dał sobie uciąć że te nowe chlewnie co chcą postawić to są koorporacyjne, bądż koorporacja udzialiła im kredytu ale jakby nie pisał to i tak to samo


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 22:35 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
andrzej19570 pisze:
A powiedz czego się w życiu dorobił,podobno nie ma konta,nie ma auta,nie ma rodziny.W sumie jaka praca taki dorobek ale inni przy korycie chapią ile się da.

Takiego człowieka można nazwać nieudacznikiem, nie radzi sobie w życiu. To dlaczego ma mi doradzać jak ja mam postępować, pod jego rządami? Lekarzu, wylecz się sam.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 22:39 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
andrzej19570 pisze:
Buntownik,chyba na bieżąco nie jesteś w polityce,co wcale nie dziwi bo zajęty jesteś tuczem,to Tusk obiecywał cuda i on jest przy korycie już 5 lat i nie chce popuścić!!!
Prawie wszyscy czołowi działacze pisu odeszli .Kaczyński nie jest w stanie zrobić porządku we własnej parti a mówi że jest w stanie zreformować kraj .Musi być cudotwórcą .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 22:40 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 00:15
Posty: 655
ja tam się w politykę nie bawię, ale wiem jedno że rządziło i SLD i PIS I PO I PSL I SAMOOBRONA i zawsze ktoś był niezadowolony i kto by teraz wyborów nie wygrał i tak wszystkim nie dogodzi, może dla odmiany trzeba wybrać partię z końca listy wszelkich sondaży, hehe


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 22:41 
Offline

Rejestracja: środa 20 lip 2011, 09:19
Posty: 1034
Lokalizacja: CBY
No i dlatego nie rządzi a Polska kwitnie w każdej dziedzinie i ludziom żyje się dostanie dzięki wspaniałym rządom PO. Ps,ja nie mówię że Kaczyński ma rządzić tylko nie zgadzam się z pewnymi opiniami tutaj


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 22:44 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
Fix. Za kilka lat to samo byś powiedział o nich.
Wiesz, jaki jest ten. Następny może być gorszy. Jacyś fanatycy lub homo, transy czy jeszcze inne?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 22:48 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak wyglądają rządy pisu to zapraszam do gminy Międzyrzec Podlaski .Mielismy wójta z PSL ale ludzie powiedzieli :zły bo kradnie i szkoły zamyka .Stary kombinował ale jednosześnie coś robił dla gminy .Kiedy nastał nowy wójt z pisu to od razu zatrudnił kolegów tez z pisu i pastuch zostawał kierownikiem w gminie .Nic nie robi , trwoni gminne pieniądze i obawiam się ze po obecnym pisowskim wójcie nasza gmina będzie wyglądać jak pustynia .Dlatego powiedziałem że nigdy w zyciu nie zagłosuję na pis .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 22:49 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
Andrzej, a jakie to opinie? Czy ktoś mówi, że jest cudnie i wspaniale? No może Barki pisał, że zarabia na tuczniku 50 czy 100zł, ale wtedy nic nie sprzedawał. Podobnie pisał Marucha, tylko jego już nie ma z nami.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 22:55 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
buntownik72 pisze:
Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak wyglądają rządy pisu to zapraszam do gminy Międzyrzec Podlaski .Mielismy wójta z PSL ale ludzie powiedzieli :zły bo kradnie i szkoły zamyka .Stary kombinował ale jednosześnie coś robił dla gminy .Kiedy nastał nowy wójt z pisu to od razu zatrudnił kolegów tez z pisu i pastuch zostawał kierownikiem w gminie .Nic nie robi , trwoni gminne pieniądze i obawiam się ze po obecnym pisowskim wójcie nasza gmina będzie wyglądać jak pustynia .Dlatego powiedziałem że nigdy w zyciu nie zagłosuję na pis .

Gdy ministerem rolnictwa był Jurgiel to w ministerstwie nawet sprzątaczki były z Podlasia. Tak słyszałem.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 22:59 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Na tym forum jest kilku magików .Piszą ze jest super a zaraz potem płaczą że na dopłaty czekają i stowarzyszenie chcą zakładać bo zakłady mięsne ich oszukują .No ale niech zakładają .Jak stowarzyszenie zacznie działać i będzie dyktowało warunki na rynku to i ja się zapiszę .Jak wstawię 500 sztuk i na kazdej zarobię 100 złotych to wtedy jak mówił mój znajomy :"dopiero zobaczą chu/je jak szlachta baluje .Dziewczyny ,konserwy ,muzyka bez przerwy " A na razie idę spać .Mnie głowa nie boli ze cena tucznika poniżej kosztów .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 23:00 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 12:30
Posty: 767
Lokalizacja: Lubelskie
krzywy pisze:
andrzej19570 pisze:
A powiedz czego się w życiu dorobił,podobno nie ma konta,nie ma auta,nie ma rodziny.W sumie jaka praca taki dorobek ale inni przy korycie chapią ile się da.

Takiego człowieka można nazwać nieudacznikiem, nie radzi sobie w życiu. To dlaczego ma mi doradzać jak ja mam postępować, pod jego rządami? Lekarzu, wylecz się sam.

Tylko napisz co ci obecny rząd zrobił dobrego bo tym co krytykują Kaczyńskiego w mediach niezłą kasę płaco a tak za darmo to bym palcem nie ruszył. Ceny na tuczniki mamy i warunki do życia obecnie takie że tylko rząd chwalić i opozycje krytykować to jest hipokryzja do potęgi no cóż można jak ktoś chory z nienawiści


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 23:01 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
bezbarwny pisze:
baraki pisze:
To kwestia techniczna, sposobów jest wiele!

baraki... obaj doskonale wiemy , że nie jest to kwestia techniczna a legislacyjna , bez odpowiednich przepisów nadzór nad prawidłowością oceny jest niemożliwy.
baraki pisze:
Ale w zasadzie po co zmuszać?
Stawiamy jako związek nasze warunki i czesc ubojni je zaakceptuje a cześć nie! .......

no tak... a co w sytuacji , gdy żaden z zakładów nie zaakceptuje warunków.Wiesz... jest zmowa cenowa , więc w tej kwestii również mogą się dogadać?

Bezbarwny nie jestem jasnowidzem żebym przewidział ze 100% trafnością jak się wszystko potoczy. Zrobimy ruch, poczekamy na efekt zrobimy następny. Jak bedzie potrzeba zmian legislacyjnych to będziemy za takowymi lobbować, czy się uda? Nie wiem! Próbować można a nawet trzeba, choć by po to żeby na jakimś spotkaniu z politykiem nie mógł powiedzieć: Ja chciałem pomóc, to wy nic nie robiliście!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 23:04 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 00:15
Posty: 655
mi się wydaję że takiego drugiego Leppera to my już mieć nie będziemy czyt. rolnicy, zawsze zoorganizował jakąś blokadę, albo zboże wysypał na tory a teraz za nami to się nikt nie wstawia...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 23:04 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
krzywy pisze:
Andrzej, a jakie to opinie? Czy ktoś mówi, że jest cudnie i wspaniale? No może Barki pisał, że zarabia na tuczniku 50 czy 100zł, ale wtedy nic nie sprzedawał. Podobnie pisał Marucha, tylko jego już nie ma z nami.

Sprzedawał, sprzedawał!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 23:06 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:19
Posty: 430
baraki
nie odbieraj mojej dociekliwości jako złośliwości. Myślę , że idea zawiązania Stowarzyszenia jest słuszna , jednak w szesnaście osób niewiele zwojujecie .W 16 000 już tak :D Ale żeby ściągnąć do siebie taką rzeszę zwolenników , potrzebny jest konkretny ,realny plan działania a nie bujanie w obłokach.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 23:07 
Offline

Rejestracja: środa 20 lip 2011, 09:19
Posty: 1034
Lokalizacja: CBY
Chłopaki,każda partia i każdy człowiek grabi do siebie,ale chodzi o to żeby i dla innych coś zostało i żeby Polska nadal była a puki co to za kilka lat nic tu nie będzie.Sami widzicie że do rolnictwa wchodzą korporacje zachodnie,ziemie wykupują słupy,banki w większości zachodnie,przemysł wejdzie na parę lat jak mają ulgi w podatku i dopłaty do pensji dla pracowników a gdy się to skończy odchodzą.Do czego maja wracać ci emigranci z zachodu?Dlaczego inne kraje potrafią dbać o swoich obywateli a nasi rządzący myślą tylko by załapać się na jakieś stanowisko,najlepiej w Brukseli?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 23:19 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Słuszna uwaga bezbarwny, samo przekonanie o słuszności to za mało, trzeba te słuszność czynem wesprzeć.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 23:25 
Offline

Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:19
Posty: 430
baraki pisze:
Słuszna uwaga bezbarwny, samo przekonanie o słuszności to za mało, trzeba te słuszność czynem wesprzeć.

AleÅ› mnie zagiÄ…Å‚ :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 07 mar 2013, 23:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
buntownik72 pisze:
marek99a pisze:
To że stowarzyszenie nic nie może ,to bym przed jego uzyskaniem statusu prawnego nic nie mówił,ponieważ mam przykład z życia wzięty,a mianowicie -swego czasu likwidowali szkołę u nas we wsi ,więc powołaliśmy owe stowarzyszenie którego zostałem prezesem,przejeliśmy szkołę ,zdobyliśmy kilka grantów z amir na komputeryzację placówki ,a wójt na głowie stawał żeby nie dopuścić do odrodzenia . Placówka już działa 13 rok. To tylko kwestia determinacji zarządu w działaniu ,a wyniki przyjdą same.
Działanie lokalne to zupełnie inna bajka niż działanie ogólnokrajowe a rozumiem że o takim tutaj mówimy .Jakim cudem chcecie zrealizować &6p5 ?


no jest moja działka
i tak Szanowny Panie
profilaktyka
- problem padliny na wsi
- profilaktyka zwierzÄ…t towarzyszÄ…cych psy koty odrobacznie itp
- wymuszanie na producentach prosiÄ…t podawanie faktycznego statusu
i sprzedawanie bez karencyjnych zwierzÄ…t do tuczu
- deratyzacja dezynsekcja itp
te punkty można już realizować tylko determinacja rolnika do działania
a tak z ciekawości jaką masz stabilność mikroflory na obiektach


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 09:23 
Offline

Rejestracja: środa 23 mar 2011, 11:32
Posty: 1614
Lokalizacja: wlkp
Spokojnie, troche cierpliwości. Nie od razu Rzym zbudowano. W Polsce jest kilka organizacji działających od wielu lat i nic jeszcze nie da się powiedzieć na temat co zrobiły żeby pomóc hodowcą a od nas niektórzy wymagają efektów zanim jeszcze oficjalnie zaczeliśmy działać. Wiadomo łatwo nie jest i nie będzie. Wiele rzeczy jest do zrobienia i trzeba myślec jak do nich podejść. Także taka dyskusja musi trwać i wszelkie pomysły warto rozważyć. I nie oczekujcie,że baraki, muchozali, lukas czy ktokolwiek z nas założycieli zna odpowiedz na wszystkie pytania i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki te problemy rozwiążemy. Jest wiara że coś się uda zrobić bo bez tego nie organizowalibyśmy się. Mamy jedną niewątpliwą przewagę nad tymi co byli i próbowali kiedyś. Komunikacja, czyli telefony i oczywiście nie do przecenienia internet. Jaki problem zamontować uchwyt do tableta nawet w ciągniku i mieć wszelkie bieżące info podczas wykonywania nudnej uprawy lub orki. Bo w informacji jest największa siła. Niedoinformowanych można manipulować. Nie ukrywajmy hodowców bedzie coraz mniej, ale co za tym idzie będą coraz bardziej zorganizowanii w tym co robią .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 10:29 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Muchozolali pisze:
buntownik72 pisze:
marek99a pisze:
To że stowarzyszenie nic nie może ,to bym przed jego uzyskaniem statusu prawnego nic nie mówił,ponieważ mam przykład z życia wzięty,a mianowicie -swego czasu likwidowali szkołę u nas we wsi ,więc powołaliśmy owe stowarzyszenie którego zostałem prezesem,przejeliśmy szkołę ,zdobyliśmy kilka grantów z amir na komputeryzację placówki ,a wójt na głowie stawał żeby nie dopuścić do odrodzenia . Placówka już działa 13 rok. To tylko kwestia determinacji zarządu w działaniu ,a wyniki przyjdą same.
Działanie lokalne to zupełnie inna bajka niż działanie ogólnokrajowe a rozumiem że o takim tutaj mówimy .Jakim cudem chcecie zrealizować &6p5 ?


no jest moja działka
i tak Szanowny Panie
profilaktyka
- problem padliny na wsi
- profilaktyka zwierzÄ…t towarzyszÄ…cych psy koty odrobacznie itp
- wymuszanie na producentach prosiÄ…t podawanie faktycznego statusu
i sprzedawanie bez karencyjnych zwierzÄ…t do tuczu
- deratyzacja dezynsekcja itp
te punkty można już realizować tylko determinacja rolnika do działania
a tak z ciekawości jaką masz stabilność mikroflory na obiektach

Jak bedzie dobrze na rynku to każdy będzie chciał wspierać stowarzyszenie i stosować się do jego zaleceń .Jak będzie źle to kazdy będzie patrzył aby sam sprzedał a stowarzyszenie i jego zalecenia będzie miał w dupie .Na bezpańskie psy i koty jedynie odstrzeliwanie pomaga .Zmuszenie rolnika do czegokolwiek graniczy z cudem bo stowarzyszenie nie ma żadnych narzędzi prawnych żeby kogokolwiek do czegokolwiek zmusić . Może co najwyżej zawiadomić odpowiednie organy .Co do stabilności mikloflory na obiektach napiszę brutalnie :nie wiem co to jest i nie chcę wiedzieć .Jedyna stabilność jaka się dla mnie liczy to stabilnośc firmy dla której tuczę i fakt że kazdego piętnastego dnia miesiąca mam kasę na koncie w banku .Nie interesuje mnie czy moja stabilność jako kontraktowego odbija się na twojej stabilności bo rynek jest zapchany towarem i nie możesz go sprzedać w dobrych pieniądzach .Powiem szczerze że mam to w dupie bo nawet gdybym chciał się tym przejmować to pod wiatr nie dmuchnę .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 11:23 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
To na życie Ci starcza do końca miesiąca? :wink:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 12:51 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
F1 pisze:
To na życie Ci starcza do końca miesiąca? :wink:

Jeżeli juz komuś nie starcza to raczej tym co trzymają na własną rękę .Żaden kontraktowiec nie płacze że cena słaba i mu się nie opłaci a tzw.farmerzy ciągle tylko płaczą :słaba cena , źle klasują , oszukują , droga pasza , itd .To jak to w końcu jest ? Na sztuce zostaje 150 zł i mało ? Dostają kupę darmowej kasy z unii i jeszcze mało ? Bo podobno ci co na kontrakcie to niewolnicy .Oczywiście tacy niewolnicy co mogą w każdej chwili powiedzieć ,że dalej nie chca produkować i będa robic coś innego .Natomiast ci co tuczą na własna rękę to wolni ludzie tylko dziwnym trafem narzekają ciągle że im się nie opłaci ale tuczą ? Czyli kto tu w końcu jest niewolnikiem ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 13:08 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
--------------------------------------------------------------------------------

A ile może kosztować budynek na 500 sztuk na słomie ?Mało tego wyposażenie można wziąść przez firmę na raty .Ja podałem przykładowe wyliczenie na 500 sztuk .Bo na 1000 sztuka na ruszcie to już będzie 1000x2,8x33:12=7700zł/miesiąc .Do tego na koniec lotu 10000zł co wystarczy na koszty .Nawet gdyby budynek był w kredycie to 7700 minus rata kredytu nawet duża np.5000/miesiąc to zostaje 2700 czystych pieniędzy bez żadnego ryzyka .A gdzie zarobisz 2700 nie ruszając się z domu ? No chyba że prowadzisz działalność gospodarczą .Wytłumaczę to jeszcze inaczej .Tucząc świnie na własną rękę zostałem bankrutem .Tucząc dla Agri Plus zacząłem się odbijać i rozbudowywać , chociaż moja wypłata to 3200/miesiąc .Różnica jest taka że zacząłem pomału bo pomału ale iść do przodu i śpię spokojnie

Teraz pewnie bankrutem zostanie firma dla ktorej tuczysz , bo na to wychodzi że zawsze ktoś do tych świń dokłada :roll: :roll:

ja Wam powiem tak ; jak ktoś przy obecnych cenach ma łeb na karku , to nie wie co z pieniędzmi robić :lol: :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 13:26 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Stan to po co w takim razie stowarzyszenie ? Czyżby było tak dobrze dlatego ze jest tak źle ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 13:44 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Sory ale wytłumacz mi jak za 3200 na miesiąc żyjesz i jeszcze się rozbudowujesz bo ja więcej na życie wydaję? :shock:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 13:44 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
buntownik72 pisze:
Stan to po co w takim razie stowarzyszenie ? Czyżby było tak dobrze dlatego ze jest tak źle ?
Obecnie jest bardzo dobrze tym co myślą , a jest zle albo bardzo żle tym co wcale nie używają móżgu :roll:

większość założycieli stowarzyszenia jest obecnie w takiej sytuacji jak Ty podejmując się tuczu kontraktowego
a różnica jest taka że oni uważają że problem rozwiąże stowarzyszenie , a Ty uznałeś że problem rozwiąże tucz kontraktowy
wydaje mi się że problemu nie rozwiąże ani 1 ani 2 , ale 2 pomimo że jestem przeciwnikiem tuczu kontraktowego jest bardziej realne


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 15:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
co ty mówisz
nikt z założycieli nie jest na umowie z agri nie zamierza
tak wiec


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 15:53 
Offline

Rejestracja: środa 23 mar 2011, 11:32
Posty: 1614
Lokalizacja: wlkp
Wyobraź sobie, że nie kazdego satysfakcjonuje 4 tys na miesiąc. Zimą 1500 ogrzewanie domu mnie kosztuje więc wybacz ale to nie dla mnie. Jak by wszyscy mieli takie podejście jak Ty to nie wiem gdzie by ten świat zmierzał ale chyba w gorszą strone niż teraz. Każdy ma jakieś pomysły które chce realizować, inwestycje. Tobie sie podoba w agri, bo nie musisz mysleć i się martwić. Może niektórzy nie lubią mieć tak beztroskiego życia. I nie mów o zarabianiu, bo to śmieszne. Jakby mechanikowi kazać wybudować warsztat i wyposażyć a potem mu 4 tys dać i kazać w nim zapieprzać. W innych branżach nie do pomyślenia. W moim rejonie popularne są futrzaki. Też coś podobnego jak kontrakt można sobie na mała skale dorabiać, jakąś godzine dziennie i mieć od sztuki zapłacone. Tylko koszt postawienia klatek to jakies 10 tys a nie kilkaset. Myślałeś co zrobisz jak nie będziesz miał sił żeby pracować bo z krusowskiej renty to trza się do kartonu przeprowadzić żeby żyć. Pracując i będac ubezpieczonym w zus na dzień dzisiejszy koło 2 tys można dostać więc z tą pracą na miejscu to nie tylko plusy są. A odnośnie organizowania się, ostatnio producenci od produkcji biomasy też się organizowali. Też uważasz ich za biedaków? Ciężkie miliony zainwestowali, mogli by z tego za 3 tys żyć 100 lat, a jednak mieli inny pomysł. I nie czekają na zbawienie tylko próbóją walczyć. A jak rolnik coś chce wywalczyc dla siebie to albo się wkoło cieszą bo znaczy że bankrutuje i płacze, albo za wariata uważają bo nie bankrutuje a chce więcej.
ZresztÄ…, ja wiem swoje Ty wiesz swoje nikt nikogo nie przekona.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 15:59 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Muchozol uwaga techniczna :zmień napis pod swoim nickiem bo nie wypada zeby prezes miał w podpisie słowo "du/pa" jak zwykły alfons , tym bardziej że podpisałeś się imieniem i nazwiskiem .Po prostu wygląda to mało poważnie .
F1 nie pisz że wydajesz na zycie więcej niz większośc Polaków dostaje w pracy za dwa miesiące bo ludzie pomyślą ze chodowcy trzody to krezusi i wszyscy zaczną trzymac świnie co skończy się katastrofą .
Stan róznica między mną a tymi od stowarzyszenia jest taka że ja wpadłem w kłopoty przez chorobę stada a oni wpadają na własne żądanie , oprócz tego w wielu wypadkach jest tak że ci ludzie stali się niewolnikami banków i tak naprawdę nie mają innego wyjścia .Ja mógłbym po prostu powiedzieć do mojego servismena , że kończę ten lot i przestaję tuczyć dla Agri .Ci od stowarzyszenia nie mają takiego komfortu .Inna sprawa że ci ludzie w wielu przypadkach tak naprawdę nie mają innego wyjścia .Nie mają szkoły , nie mają uprawnień na żaden sprzęt , nie znają języka obcego , nie potrafią pracować jako spawacze , budowlańcy , tokarze , kierowcy ,operatorzy maszyn budowlanych .Jedyne co tak naprawdę umieją to tuczyć świnie .Można oczywiście zaklinać rzeczywistosc i robić stowarzyszenie ale to pomoże tyle co umarłemu kadzidło .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 16:26 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
F1 pisze:
Sory ale wytłumacz mi jak za 3200 na miesiąc żyjesz i jeszcze się rozbudowujesz bo ja więcej na życie wydaję? :shock:

Ile masz hektarów ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 17:09 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Buntownik to ludzie młodzi i jak trzeba będzie to i spawać , toczyć , murować i obslugiwac różnego rodzaju sprzętu się nauczą
póki co to się uczą na świniach zarabiać [a w wiekszości wygląda to tak TATA zapierdala w chlewni a wlaściciel przy komputerze siedzi ] , a to wcale jak się okazuje proste nie jest :lol: :lol: :lol: w naszej ukochanej uni :lol:
wszysko zmierza ku temu że Ci co swoich możliwości nadużyli i przeinwestowali spotkają się z Tobą na jakimś spotkaniu organizowanym przez kontraktowca i jeszcze gorzałe razem będziecie łykali :lol: i po co się sprzeczać :roll:
ogólnie z tymi świniami żle nie jest , oprócz tego że zajebiś......e śmierdzi :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 18:42 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 mar 2011, 21:42
Posty: 439
stan1069@o2.pl pisze:
buntownik72 pisze:
Stan to po co w takim razie stowarzyszenie ? Czyżby było tak dobrze dlatego ze jest tak źle ?
Obecnie jest bardzo dobrze tym co myślą , a jest zle albo bardzo żle tym co wcale nie używają móżgu :roll:

większość założycieli stowarzyszenia jest obecnie w takiej sytuacji jak Ty podejmując się tuczu kontraktowego
a różnica jest taka że oni uważają że problem rozwiąże stowarzyszenie , a Ty uznałeś że problem rozwiąże tucz kontraktowy
wydaje mi się że problemu nie rozwiąże ani 1 ani 2 , ale 2 pomimo że jestem przeciwnikiem tuczu kontraktowego jest bardziej realne


Stan nie obrażaj mnie!!!!nie byłęś na spotkaniu więc nie wypowiadaj się w tym temacie ,


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 18:43 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
stan1069@o2.pl pisze:
Buntownik to ludzie młodzi i jak trzeba będzie to i spawać , toczyć , murować i obslugiwac różnego rodzaju sprzętu się nauczą
póki co to się uczą na świniach zarabiać [a w wiekszości wygląda to tak TATA zapierdala w chlewni a wlaściciel przy komputerze siedzi ] , a to wcale jak się okazuje proste nie jest :lol: :lol: :lol: w naszej ukochanej uni :lol:
wszysko zmierza ku temu że Ci co swoich możliwości nadużyli i przeinwestowali spotkają się z Tobą na jakimś spotkaniu organizowanym przez kontraktowca i jeszcze gorzałe razem będziecie łykali :lol: i po co się sprzeczać :roll:
ogólnie z tymi świniami żle nie jest , oprócz tego że zajebiś......e śmierdzi :lol:
Stan nie jeżdzę na spotkania kontraktowców bo takich się po prostu nie organizuje , co innego zwykłe spotkanie rolników gdzie "zakontraktowana" jest obowiązkowo flaszka , niestety zazwyczaj z takiej jednej flaszki robi się "nadprodukcja" i efekt jest ten sam co przy "świńskiej górce" tylko głowa krócej boli no i zaklinować łatwiej i taniej .A tak na poważnie to teoretycznie masz rację : można rzucić gospodarkę i iśc do roboty .Problem w tym że chlewnie i sprzęt większości rolników to własnosć banku warta setki tysięcy i z pracy rąk nie da się tego spłacić .Taki rolnik musi tak naprawdę produkować bo jak przestanie spłacać kredyty to przyjedzie komornik i chłop leży .Poza tym zwróć uwagę że chęć pracy to nie wszystko .Kursy kosztują , np.prawko C+E ok.10000 zł . a znaleźienie roboty bez doświadczenia to długa bajka .Kiedyś chciałem być kierowcą tzw.tira .Kazdy kierowca z którym rozmawiałem jak słyszał że chcę jeździć a mam robotę w domu i pewny grosz co miesiąc to pukał się w głowę że ja chcę się tułać po świecie jak w domu mogę zarabiać pieniądze .Może w innych regionach jest inaczej ale u nas to tylko kierowców , przedstawicieli handlowych i na zbiory truskawek do Angli potrzebują .Mozna jeszcze iść do łopaty na budowę .Wolę kontrakt .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 18:52 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 mar 2011, 21:42
Posty: 439
buntownik72 pisze:
Muchozol uwaga techniczna :zmień napis pod swoim nickiem bo nie wypada zeby prezes miał w podpisie słowo "du/pa" jak zwykły alfons , tym bardziej że podpisałeś się imieniem i nazwiskiem .Po prostu wygląda to mało poważnie .
F1 nie pisz że wydajesz na zycie więcej niz większośc Polaków dostaje w pracy za dwa miesiące bo ludzie pomyślą ze chodowcy trzody to krezusi i wszyscy zaczną trzymac świnie co skończy się katastrofą .
Stan róznica między mną a tymi od stowarzyszenia jest taka że ja wpadłem w kłopoty przez chorobę stada a oni wpadają na własne żądanie , oprócz tego w wielu wypadkach jest tak że ci ludzie stali się niewolnikami banków i tak naprawdę nie mają innego wyjścia .Ja mógłbym po prostu powiedzieć do mojego servismena , że kończę ten lot i przestaję tuczyć dla Agri .Ci od stowarzyszenia nie mają takiego komfortu .Inna sprawa że ci ludzie w wielu przypadkach tak naprawdę nie mają innego wyjścia .Nie mają szkoły , nie mają uprawnień na żaden sprzęt , nie znają języka obcego , nie potrafią pracować jako spawacze , budowlańcy , tokarze , kierowcy ,operatorzy maszyn budowlanych .Jedyne co tak naprawdę umieją to tuczyć świnie .Można oczywiście zaklinać rzeczywistosc i robić stowarzyszenie ale to pomoże tyle co umarłemu kadzidło .



Widzę że jesteś fachowiec ale w języku!!!!!! Sądzę żebym cię 10 razy przeskoczyła z umiejętnościami jako kobieta a nie wspomnę już o innych kolegach. Nie jesteś zainteresowany stowarzyszeniem więc nie wypowiadaj się na ten temat ,


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 19:33 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
buntownik72 pisze:
F1 pisze:
Sory ale wytłumacz mi jak za 3200 na miesiąc żyjesz i jeszcze się rozbudowujesz bo ja więcej na życie wydaję? :shock:

Ile masz hektarów ?
36 ale to nie ma nic do żeczy mam 6 osób na utrzymaniu i nikt mnie nie pyta skąd wezmę jak to na 6 podzielę to wcale dużo nie wychodzi:wink: :cry: ja nie twierdzę że jesteś kimś gorszym od tych co tuczą na własny rachunek przeciwnie doceniam to że pomimo niepowodzeń jakie w życiu Cie spotkały radzisz sobie w ten sposób uważam tylko że tucz kontraktowy to nie jest antidotum na brak opłacalności :roll:a nawet rządzący wiedzą że żyję na granicy ubóstwa http://www.farmer.pl/finanse/podatki-ra ... 393,1.html


Ostatnio zmieniony piÄ…tek 08 mar 2013, 19:57 przez F1, Å‚Ä…cznie zmieniany 1 raz

Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 19:45 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
http://www.youtube.com/watch?v=D4T8OTOJ-Zw


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 19:53 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
marylakulasinska pisze:
buntownik72 pisze:
Muchozol uwaga techniczna :zmień napis pod swoim nickiem bo nie wypada zeby prezes miał w podpisie słowo "du/pa" jak zwykły alfons , tym bardziej że podpisałeś się imieniem i nazwiskiem .Po prostu wygląda to mało poważnie .
F1 nie pisz że wydajesz na zycie więcej niz większośc Polaków dostaje w pracy za dwa miesiące bo ludzie pomyślą ze chodowcy trzody to krezusi i wszyscy zaczną trzymac świnie co skończy się katastrofą .
Stan róznica między mną a tymi od stowarzyszenia jest taka że ja wpadłem w kłopoty przez chorobę stada a oni wpadają na własne żądanie , oprócz tego w wielu wypadkach jest tak że ci ludzie stali się niewolnikami banków i tak naprawdę nie mają innego wyjścia .Ja mógłbym po prostu powiedzieć do mojego servismena , że kończę ten lot i przestaję tuczyć dla Agri .Ci od stowarzyszenia nie mają takiego komfortu .Inna sprawa że ci ludzie w wielu przypadkach tak naprawdę nie mają innego wyjścia .Nie mają szkoły , nie mają uprawnień na żaden sprzęt , nie znają języka obcego , nie potrafią pracować jako spawacze , budowlańcy , tokarze , kierowcy ,operatorzy maszyn budowlanych .Jedyne co tak naprawdę umieją to tuczyć świnie .Można oczywiście zaklinać rzeczywistosc i robić stowarzyszenie ale to pomoże tyle co umarłemu kadzidło .



Widzę że jesteś fachowiec ale w języku!!!!!! Sądzę żebym cię 10 razy przeskoczyła z umiejętnościami jako kobieta a nie wspomnę już o innych kolegach. Nie jesteś zainteresowany stowarzyszeniem więc nie wypowiadaj się na ten temat ,
Szanowna pani .Nie wiem jakie ma pani umiejętności ale wiedzę na temat tuczu kontraktowego dla Agri ma pani mizerną .Wczoraj podała pani nieprawdziwe dane na temat tuczu dla Agri , niestety moje pytanie do pani o błąd pozostało bez odpowiedzi .Jeżeli pani sobie zyczy to mogę go wskazać . Co do stowarzyszenia to napisałem po prostu co myślę i jeżeli zechcę to napiszę jeszcze raz .Jezeli chce pani decydować kto moze o czym pisać to proszę założyć sobie prywatne forum i bawić się w moderowanie . Nie wiem skąd pani o tym wie ale skoro nazywa mnie pani fachowcem w języku to przyjmuję to jako komplement .Tylko proszę nic nie mówić mojej żonie .Jest strasznie zazdrosna .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny
Post: piÄ…tek 08 mar 2013, 22:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
marylakulasinska pisze:
buntownik72 pisze:
Muchozol uwaga techniczna :zmień napis pod swoim nickiem bo nie wypada zeby prezes miał w podpisie słowo "du/pa" jak zwykły alfons , tym bardziej że podpisałeś się imieniem i nazwiskiem .Po prostu wygląda to mało poważnie .
F1 nie pisz że wydajesz na zycie więcej niz większośc Polaków dostaje w pracy za dwa miesiące bo ludzie pomyślą ze chodowcy trzody to krezusi i wszyscy zaczną trzymac świnie co skończy się katastrofą .
Stan róznica między mną a tymi od stowarzyszenia jest taka że ja wpadłem w kłopoty przez chorobę stada a oni wpadają na własne żądanie , oprócz tego w wielu wypadkach jest tak że ci ludzie stali się niewolnikami banków i tak naprawdę nie mają innego wyjścia .Ja mógłbym po prostu powiedzieć do mojego servismena , że kończę ten lot i przestaję tuczyć dla Agri .Ci od stowarzyszenia nie mają takiego komfortu .Inna sprawa że ci ludzie w wielu przypadkach tak naprawdę nie mają innego wyjścia .Nie mają szkoły , nie mają uprawnień na żaden sprzęt , nie znają języka obcego , nie potrafią pracować jako spawacze , budowlańcy , tokarze , kierowcy ,operatorzy maszyn budowlanych .Jedyne co tak naprawdę umieją to tuczyć świnie .Można oczywiście zaklinać rzeczywistosc i robić stowarzyszenie ale to pomoże tyle co umarłemu kadzidło .



Widzę że jesteś fachowiec ale w języku!!!!!! Sądzę żebym cię 10 razy przeskoczyła z umiejętnościami jako kobieta a nie wspomnę już o innych kolegach. Nie jesteś zainteresowany stowarzyszeniem więc nie wypowiadaj się na ten temat ,
... no ,8 marca ,skromny wirtualny kwiatek dla Marylki!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny
Post: sobota 09 mar 2013, 02:23 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 mar 2011, 21:42
Posty: 439
buntownik72 pisze:
marylakulasinska pisze:
buntownik72 pisze:
Muchozol uwaga techniczna :zmień napis pod swoim nickiem bo nie wypada zeby prezes miał w podpisie słowo "du/pa" jak zwykły alfons , tym bardziej że podpisałeś się imieniem i nazwiskiem .Po prostu wygląda to mało poważnie .
F1 nie pisz że wydajesz na zycie więcej niz większośc Polaków dostaje w pracy za dwa miesiące bo ludzie pomyślą ze chodowcy trzody to krezusi i wszyscy zaczną trzymac świnie co skończy się katastrofą .
Stan róznica między mną a tymi od stowarzyszenia jest taka że ja wpadłem w kłopoty przez chorobę stada a oni wpadają na własne żądanie , oprócz tego w wielu wypadkach jest tak że ci ludzie stali się niewolnikami banków i tak naprawdę nie mają innego wyjścia .Ja mógłbym po prostu powiedzieć do mojego servismena , że kończę ten lot i przestaję tuczyć dla Agri .Ci od stowarzyszenia nie mają takiego komfortu .Inna sprawa że ci ludzie w wielu przypadkach tak naprawdę nie mają innego wyjścia .Nie

mają szkoły , nie mają uprawnień na żaden sprzęt , nie znają języka obcego , nie potrafią pracować jako spawacze , budowlańcy , tokarze , kierowcy ,operatorzy maszyn budowlanych .Jedyne co tak naprawdę umieją to tuczyć świnie .Można oczywiście zaklinać rzeczywistosc i robić stowarzyszenie ale to pomoże tyle co umarłemu kadzidło .










ie ma pani umiejętności ale wiedzę na temat tuczu kontraktowego dla Agri ma pani mizerną .Wczoraj podała pani nieprawdziwe dane na temat tuczu dla Agri , niestety moje pytanie do pani o błąd pozostało bez odpowiedzi .Jeżeli pani sobie zyczy to mogę go wskazać . Co do stowarzyszenia to napisałem po prostu co myślę i jeżeli zechcę to napiszę jeszcze raz .Jezeli chce pani decydować kto moze o czym pisać to proszę założyć sobie prywatne forum i bawić się w moderowanie . Nie wiem skąd pani o tym wie ale skoro nazywa mnie pani fachowcem w języku to przyjmuję to jako komplement .Tylko proszę nic nie mówić mojej żonie .Jest strasznie zazdrosna .


Skąńcz z tym fantyzjonowaniem i żonę zostaw w spokoju bo na to forum jej tu nikt nie wzwya .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Ceny
Post: sobota 09 mar 2013, 02:51 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 mar 2011, 21:42
Posty: 439
buntownik72 pisze:
marylakulasinska pisze:
buntownik72 pisze:
Muchozol uwaga techniczna :zmień napis pod swoim nickiem bo nie wypada zeby prezes miał w podpisie słowo "du/pa" jak zwykły alfons , tym bardziej że podpisałeś się imieniem i nazwiskiem .Po prostu wygląda to mało poważnie .
F1 nie pisz że wydajesz na zycie więcej niz większośc Polaków dostaje w pracy za dwa miesiące bo ludzie pomyślą ze chodowcy trzody to krezusi i wszyscy zaczną trzymac świnie co skończy się katastrofą .
Stan róznica między mną a tymi od stowarzyszenia jest taka że ja wpadłem w kłopoty przez chorobę stada a oni wpadają na własne żądanie , oprócz tego w wielu wypadkach jest tak że ci ludzie stali się niewolnikami banków i tak naprawdę nie mają innego wyjścia .Ja mógłbym po prostu powiedzieć do mojego servismena , że kończę ten lot i przestaję tuczyć dla Agri .Ci od stowarzyszenia nie mają takiego komfortu .Inna sprawa że ci ludzie w wielu przypadkach tak naprawdę nie mają innego wyjścia .Nie mają szkoły , nie mają uprawnień na żaden sprzęt , nie znają języka obcego , nie potrafią pracować jako spawacze , budowlańcy , tokarze , kierowcy ,operatorzy maszyn budowlanych .Jedyne co tak naprawdę umieją to tuczyć świnie .Można oczywiście zaklinać rzeczywistosc i robić stowarzyszenie ale to pomoże tyle co umarłemu kadzidło .


Jeśli nie wiesz jakie mam umiejętności to mnie nie obrażaj ze nie potrafię tego czy owego Jak Rownież nie jestem niewolnikiem banku,!!!prowadzę cykl zamknięty ,nocka nie przespana to jedna więcej zmarszczka ,stado chlewni i posiadany areał ogarniam tylko i wyłącznier z meżem ,i na razie nie narzekam ,a problemów z kontrakrem Argi faktycznie nie znam o czym wcześniej pisałam ,podałam tylko fakt ze wolałabym wydzierżawić budynki inwentarskie np. Dla Argi lub komuś innemu niż podiąć się kontraktu dla danej firmy ,


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 09 mar 2013, 10:50 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
:wink:


Ostatnio zmieniony niedziela 10 mar 2013, 16:35 przez staś76, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 09 mar 2013, 10:53 
Offline

Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 12:46
Posty: 468
Lokalizacja: wielkopolska
Każdy ma swoje problemy - zaprzestańcie personalnych wycieczek na członków forum , stowarzyszeń a tym bardziej członków ich rodzin i znajomych - dokąd to zaprowadzi i komu pomoże , w czym ? .

Przypominam że w sprawie silnych zaburzeń osobowości bardziej pomoże psychoterapia.

Rozwiązujmy problemy , dzielmy się wiedzą , szukajmy wspólnej idei określmy wspólne cele i problemy.

Kiedyś byłem na praktykach w holandii - też miałem oponenta , żyliśmy jak w big brother czy ta wiejska chata w polsacie nie pamiętam jak to się nazywało - koniec końców - zastrzelił mnie jednym (inni poszli za nim) powiedział "ignoruję cię gnojku" -po czym wszelka konwersacja ustała - człowieka bardzo szanuję , jak inni znajomi pewnie i wiele się od niego nauczyłem .

Na temat agri - wystarczy wpisać w google : smitfild i poczytać , potłumaczyć co tam w usa , mexyku, rumuni , polsce dokonali jakie sukcesy - pozazdrościć , plecam również przypowieść o 30 srebrnikach.

Całą sytuację rozwiało by zestawienie w tabelce porównawczej warunków kontraktów proponowanych przez firmy w Polsce.
ProponujÄ™ w tabelce rubryki :

Rodzaj zabezpieczenia , zastawu, zakres odpowiedzialności :
Powtarzalność warchlaka
Gwarancja jego zdrowotności , jakości
Oczekiwania warunków
Wsparcie doradcze
Powtarzalność i jakość pasz , problemy z zawartością ton w tonach
Oczekiwania - zużycie paszy i dopuszczalne upadki .
Gwarantowana cena lub kwota od sztuki , premie
i co tam jeszcze przyjdzie wam do głowy.

Istnieje coś takiego jak koszyk inflacyjny - zróbmy podobny koszyk w celu ustalenia jakiegoś koszyka kosztów produkcji tucznika w Polsce w arkuszu kalkulacyjnym powiązanym z giełdami towarowymi i notowaniami z portali . Oczywiście jedni wyprodukują taniej inni drożej ale żeby był jakiś odnośnik na jakiej podstawie powstaje cena forumowa .

w tabelce np:
podadki
ubezpieczenia
energia
pasza
amortyzacja
koszty zezwoleń pozwoleń koncesji itp
inne propozycje forumowiczów i jakieś ważone kwoty.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 09 mar 2013, 19:58 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Moim celem nie jest obrażanie kogokolwiek .O stowarzyszeniu napisałem co myślę i więcej się na ten temat nie będę wypowiadał .Natomiast jezeli chodzi o dyskusję na forum to zauwarzyłem że ludzie boją się dyskutować o faktach .Owszem ogólnie mają dużo do powiedzenia ale jak się ich pyta o konkrety to nagle ich wiedza się kończy .Jeżeli ktoś chce dyskutować to wypada wiedzieć o czym się mówi bo inaczej będziemy jak dzieci które zapytane "dlaczego nie?" odpowiadają :bo nie ! Jeżeli chodzi o mnie to nie jestem ani pracownikiem ani naganiaczem Agri .Jestem rolnikiem i ktoś kto tuczy dla Agri bez trudu może to zweryfikować , wystarczy że wie o co pytać .Dlatego piszę tylko o tuczu a nie o odchowie prosiąt dla Agri bo na tym się nie znam .Wiem tylko ze jest bardziej opłacalne jak tucz . Nikomu nie każę z nimi współpracować ale ja wiem ze gdybym miał dzisiaj trzymać na własną rękę to od razu zamykam budę i idę do roboty .Oczywiście inny powie ze gdyby miał dla nich trzymać to też by natychmiast poszedł do roboty . Prwdopodobnie obydwaj mamy rację .Każdy swoją .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 09 mar 2013, 22:22 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
A ja myślę o depopulacji. Chcę zacząć od początku. Podjąłem decyzję. Nie wiem, czy słuszną. Co o tym myślicie? Ty Buntownik masz w tym doświadczenie. Czekam też na twoją opinię.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 09 mar 2013, 22:29 
Offline

Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 20:42
Posty: 525
Lokalizacja: Biała Podlaska
Nie bardzo rozumiem w jakim kontekscie używasz terminu depopulacja .Napisz trochę szczegółowiej to może coś doradzimy .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 09 mar 2013, 22:31 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
Depopulacja, to wycięcie wszystkiego w pień. Cykl zamknięty.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2, 3  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB