Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - powiedzmy coÅ› o sobie
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 15:58

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2, 3  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 15 mar 2007, 01:00 
Arek, jesli możesz to napisz, czy chcesz nawiązać kontakt?<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 18 mar 2007, 01:00 
marek nawiazac nie nawiazac pogadac zawsze mozna<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 20 mar 2007, 01:00 
130 loch , cykl zamknięty - wielkopolska


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 20 mar 2007, 01:00 
90 blondynek 1szukarek sztuczna inseminacja produkcja prosiąt 40ha i wciąż mało


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 28 mar 2007, 00:00 
Zarzadzam stadem 550 macior cykl zamkniety Dania .<br>Brak wyksztalcenia kierunkowego , zaczynalem jako koles od mycia itd. po 4 latach tutaj pare rzeczy umiem ( jakos nad tym stadem panuje 28,5 prosiaka z maciory 2,3 wyproszenia ) staram sie


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
jestem zootechnikiem pracuje na stadzie 12 tys tuczników.system oparty na zasadach Poldanoru.średni wiek przy sprzedaży to 150-152 dni waga 113,2 mięsność 57,3-58,2%.rasa świń to PIC.mająca swoje zalety ale także wady.pozdrawiam


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
"


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
zachowana bioasekuracja:żaden z pracowników obsługi łacznie ze mną ma zakaz hodowania prywatnie świń i kontaktów z iinymi świniami ani z odchodami innych świn,na ferme zakaz wnoszenia kanapek z wędlinami, obowiązkowa kąpiel przed wejsciem na ferme wszystkie ubrania i leki dezynfekowane virkonem, żadna świnia opuszczajaca dany budynek nie ma prawa tam juz wrócić,porodówka oddalona o sektora tuczu o ok.4km, odchowalni warchlaków odddalona o ok.1,5km tam pracuje jeden człowiek z którym jest tylko kontaky telefoniczny,warchlaki przychosdzące od niego sa przyganiane osobnym korytarzem niż tuczniki.na nasz sektor mozwe wejsc kazdy z porodówki i odchowalni a my do nich po 48 godz kawarantanie.samochody przyjezdzające po świnie mają specjalny pas wydzielony po który tylko one sie poruszają tak aby nie krzyżowały sie z przejazdami paszowozów i na koniec nie możemy opuszczać budynków tzn. wychodzić poza budynek i do niego wracać.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
tzn ubrania robocze nowe są dezynfekowane virkonem zanim trafią na budynek socjalny.dostajemy pełen komplet odiezy od skarpet po czapki.do strefy czystej wchodzimy tak jak nas pan Bóg stworzył.lekarz weterynarii przyjezdzający na ferme jest raz w miesiącu.ma to na celu jak wyelimonowanie ryzyka wnosznia na ferme chorób.wystarczy.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
acha system budynków inwentarskich był projektowany na podstawie współpracy z Poldanorem.pozdrawiam


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
Barto ! Co według ciebie jest zaletą a co wadą świni PIC ?<br>Pytam gdyż jeden z moich znajomych rozważa zasiedlenie tym materiałem nowej chlewni ? Jestem bardzo ciekaw twojej opinii jako praktyka ??


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
ta rasa Swiń ma w pakiecie ostatnio modną adomatoze.i tutaj trzeba przywiązac największa uwage aby problem adomatozy mieć pod kontrolą dodatkowo swinie te są bardzo wrażliwe na zamiany środowiska ale jest coś za coś.zaletą szybkie tempo wzrostu dobra płodnosć na fermie matecznej koleżanka osiąga od maciory rocznie 24,9 szt prosięcia oraz dobra mięśność.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
i to ma byc dobrze 24,9 ?<br>ja teraz mam 27,5 i to tez nie ma rewelki<br>mam znajomego ktory od 2 lat utrzymuje 32,6 rocznie i to jest ekstra a dobrze to ok 29 <br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
Gratuluje


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
na duńskiego landraca nie ma mocnych.te świnie sypią ci pewnie po 14 żywourodzonych.przepraszam LY. BARTO a gdzie jest wasza ferma?


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
jak masz dobra genetyke to srednia powyzej 15 zywour


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
Cykl otwarty 350-400 szt,woj. wielkopolskie , do muchazoli skad jestes?


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
a wlasnie czy mozecie mi wytlumaczyc (bo nie wiem ) czemu u nas w kraju nie jest popularny landrace i yorkshire , duroc hampshire <br>czy te rasy nie sprawdzaja sie w naszych warunkach czy sa za drogie <br>bo skoro tutaj osiagaja lepsze rezultaty to nie rozumiem ze bazujecie na innych rasach <br>a moze jakies inne powody ?


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
sokołów ma LY


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
sokolow sokolowem ale pytam o normalnych hodowcow


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
nie wiem dlaczego tak jest.może chodzi o to ,że nie ma w Polsce dobrej promocji tych świń.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
landrace - to jest to samo co polski pbz<br>yorkshire - to jest to samo co polski wbp


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
Dunczyk ! A jak ci sie zdaje jakie swinie się w Polsce hoduje ??<br>Landrace to nic innego jak świnia zwisłoucha w Polsce nazywana PBZ (polska biała zwisłoucha) ,każdy kraj o pewnej kulturze hodowlanej ma swój typ landrace np, duński, niemiecki, norweski itd. zaś yorkshire to nic innego jak wielka biała (ostroucha ) w Polsce zwana WBP wielka biała polska, podobnie każdy kraj ma praktycznie swój typ tej świni,co do polskości tych ras mozna dyskutować bo ciągle jest importowany materiał genetyczny tych ras z zagranicy ale to właśnie one i krzyżówki między nimi PBZxWBP czy WBPxPBZ stanowią większość polskiego pogłowia ras matecznych . Możemy oczywiście dyskutować o jakości krajowej hodowli co moim zdaniem jest skutkiem zaszłości tamtej epoki ale i to powoli sie zmienia na lepsze ! Knury duroc i hampshire też są u nas wykorzystywane a także rasa pietrain z którą ty sie pewnie nie spotkałeś bo w Danii jej nie użytkują !!


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
J.W. <br>pisalem kiedys ze nie mam wyksztalcenia w tym kierunku , ale pare ksiazek czytalem itd i nasze polskie PBZ i WBP sa wyodrebniane jako osobne rasy wiec ?<br>co do pietrain to masz racje chociaz zaczynaja teraz eksperymentowac ze sprowadzanymi pietrain z niemiec i mozna kupic nasienie co prawda za duza kase


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
Dunczyk ! Pamiętam o tym dlatego strałem ci się to wyjasnić najprosciej jak potrafiłem ! A tak przy okazji zapytam czy na farmie robicie nasienie od swoich knurów czy kupujecie z zewnątrz ??


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 09 kwie 2007, 00:00 
kupujemy z zewnatrz caly czas z jednej firmy hatting ks<br>np jedna porja produkcyjnej duroc PRRS vac kosztuje ok 15 pln<br>a landrace i yorkshire startuja od 55 pln w gore w zaleznosci od indeksu


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 11 kwie 2007, 00:00 
Trzy maciorki dwie loszki narazie 15 h wielkopolska


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 12 kwie 2007, 00:00 
2 lochy w cyklu zamkniętym na głębokiej ściółce


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
20 do 25 loch,cykl zamknięty,tradycyjnie na ściółce.31h,kujawsko-pomorskie.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
ciacho miedzy obornikami a czarnkowem<br><br>a ty moj gg 7380874


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
100 szt w cyklu otwartym, opolskie, bez ziemi


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
Do muchozolali ,Czyli nie tak daleko ja okolice Dusznik -Szamotuł.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 16 kwie 2007, 00:00 
jak chcesz pogadac to masz moj numer gg


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 23 kwie 2007, 00:00 
Hodowla Zarodowa Trzody Chlewnej<br><br>150 loch pbz i wbp , 130 ha.<br><br>Szczepankowo k/Szamotuł. Wielkopolska


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 24 kwie 2007, 00:00 
Jakubie a miałeś zwiększyć produkcję dwukrotnie w tym roku - wyjdzie coś z tego?


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 24 kwie 2007, 00:00 
jakub chodowla zarodowa pod opieką polsusa???? jakie osiąi tzn mięsnośći, i ile loszek ?


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 24 kwie 2007, 00:00 
Powiedzcie mi, jak u was z obsługą oproszeń, tzn macie jakieś sposoby na przewidzenie oproszenia z dokł. do godz. jakie czynności wykonujecie przy oproszeniu np problemy gorączka maciory i zagryzanie prosiąt, kiedy dopuszcacie prosięta do maciory i na jakim etapie oproszenia spokojnie idziecie spać<br><br>30 macior cykl zamkn. 45ha Podkarpackie


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 24 kwie 2007, 00:00 
O muhozali i ciacho to mieszkamy nie daleko siebie ja kolło szamotuł a blizej obrzycka pozdro


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 24 kwie 2007, 00:00 
Witam Czesiek<br><br>Przymierzam się do 300 macior ale mam dylematy jak wszyscy : kiepska cena a co za tym idzie mniejszy popyt na sztuki hodowlane no i cena materiałów budowlanych. Poczekam na PROW a jak nie wyjdzie chyba się nie odważe bo to inwestycja na przeszło 1 mln złotych.<br><br>Pozdrawiam.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 24 kwie 2007, 00:00 
Witam zb<br><br>Tak jestem (niestety bo nie mam innego wyjścia) pod opieką POLSUSA. Moje wyniki można zawsze sprawdzić w tabelach , które znajdują sie w gazecie trzoda chlewna. Stada Romana i Jakuba Napierała <br>Loszek co 3 tyg moge dostarczyć od 60 - 90 szt.<br><br>Pozdrawiam


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 24 kwie 2007, 00:00 
JAQBN po ile moge u ciebie kupić loszki F1 lub pbz? Prosze o szybką odpowiedź.Pozdrawiam.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 25 kwie 2007, 00:00 
Witam Waldek<br><br>Loszki sprzedaję po 650 zł od sztuki, min 100 kg i z pełną dokumentacją. Najlepiej zadzwoń pod numer


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 25 kwie 2007, 00:00 
ja okolic czarnkowa


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 26 kwie 2007, 00:00 
15 loch w cyklu zamknietym 1 h ziemi


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 06 maja 2007, 00:00 
odchowalnia 2100 szt na lot Rocznie odchowuje ok.10.000warchlaka.Pozdrawiam


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 15 maja 2007, 00:00 
shogun możesz dać jakiś namiar na siebie.dzięki Alf27


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 15 maja 2007, 00:00 
Piotrowice k/Dęblina<br>woj.LUBELSKIE<br>tel.081-866-50-40<br>604-413-953<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 15 maja 2007, 00:00 
Cześć shogun dzięki za kontakt dziś jest już trochę póżno odezwę się do ciebie jutro Pozdrawiam Alf27


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 22 maja 2007, 00:00 
50 loch + zakup warchlaków. Granica warmińsko-mazurskim z kujawsko-pomorskim.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 22 maja 2007, 00:00 
koxus skad dokladnie jestes?


Na górę
  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2, 3  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB