Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Zmiana kierunku produkcji w gospodarstwie.
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest wtorek 16 kwie 2024, 17:03

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela 03 kwie 2016, 20:30 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
brzydal pisze:
Chief napewno od pbz będzie lepsza F1 efekt heterozji i tucznik po f1 rośnie lepiej w większych wagach bo po pbz wyżej jak do 110 kg raczej tuczyć sie nie opłaca, zobaczcie duńczycy jako matki tuczników mają tylko F1, i to jest inna bajka niż polska F1 niestety ... . krzysieko 71 spróbuj durocem pokryć lochy powinny sie poprawić przyrosty nie wiem jak to jest w porównaniu do p76 ale do pietraina i jego krzyżówek napewno duroc daje lepsze przyrosty

Masz racje, po durocu przyrosty prawdopodobnie będą lepsze, ale boje się, że mięsność znacznie spadnie. Chociaż spróbować warto.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 03 kwie 2016, 20:41 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Po pietrainie to tylko prosiak ładnie wygląda i rośnie w miare ładnie tak do 80 kg a potem dosłownie staje w miejscu, jedyny sposób zeby to tuczyć to super mocna pasza na każdym etapie żeby zdążył urosnąc zanim zastopuje i sprzedaż w wadze max 110kg.
Po necarze tych problemów niema, można tuczyc do większej wagi przy dobrym przyroście i mięsności, po P76 z kolei u mnie była słaba mięsność chociaż dawno nim nie kryłem i możliwe ze teraz jest lepiej.
Durocem tez kryłem i bynajmniej u mnie w porównaniu z neckarem rosły marnie, ale nasienie brałem ze schiuz czyli genetyka polsus, prawdopodobnie po dobrym durocku było by lepiej.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 03 kwie 2016, 21:07 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 15 cze 2007, 23:35
Posty: 789
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Zobacze jeszcze jaka rasa bedzie dominujÄ…ca,
Narazie odbudowanie całości to okres do 5lat
Odbiorca żywca raczej bedzie tylko jeden bo pod niego chce produkować, zreszta ubija tylko i wyłącznie polskiego świniaka w wadze max 120kg i jeżeli chodzi o cene to naprawdę ma całkiem duzo wyższa niż zwykła rynkowa


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 03 kwie 2016, 21:15 
Offline

Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 19:33
Posty: 839
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
baraki pisze:
Po pietrainie to tylko prosiak ładnie wygląda i rośnie w miare ładnie tak do 80 kg a potem dosłownie staje w miejscu, jedyny sposób zeby to tuczyć to super mocna pasza na każdym etapie żeby zdążył urosnąc zanim zastopuje i sprzedaż w wadze max 110kg.
Po necarze tych problemów niema, można tuczyc do większej wagi przy dobrym przyroście i mięsności, po P76 z kolei u mnie była słaba mięsność chociaż dawno nim nie kryłem i możliwe ze teraz jest lepiej.
Durocem tez kryłem i bynajmniej u mnie w porównaniu z neckarem rosły marnie, ale nasienie brałem ze schiuz czyli genetyka polsus, prawdopodobnie po dobrym durocku było by lepiej.

Baraki ile masz swoich loch i jakiej rasy? Knury masz też swoje czy kryjesz tylko sztucznie? Ile średnio rośnie Twoj tucznik do sprzedaży +- 125kg? Jeśli można wiedzieć oczywiście.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB