Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Hodowla na "wÅ‚asny użytek" kilku Å›wiÅ„
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 22:34

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: Å›roda 21 mar 2018, 22:43 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 mar 2018, 21:20
Posty: 3
Witam,
mam pytanie o hodowle kilku (2-3) świń na własny użytek. Nie mam żadnego doświadczenia w tym. Posiadam odpowiednio dużo miejsca do tego i to tyle. Nie wiem jaki (w jakim standardzie, jak duży "budynek" musiałbym zbudować, z jakim wyposażeniem) żeby było ok dla tych 2-3 świń. Chciałbym karmić je w miarę "naturalnie", nie same gotowe mieszanki pasz i zapewnić świniom jakieś miejsce na zewnątrz do "wybiegu".
Chciałbym kupić te 2-3 prosiaki wagi ok. 20-30kg i utuczyć je, niekoniecznie do jakiejś hardcorowo wysokiej wagi.
Prosiłbym Was o pomoc w zasadzie jeżeli chodzi o wszystko. Budynek, wyposażenie budynku, czym i ile karmić, ile miejsca (m2) zapewnić świniom, proszę o jakieś porady, opinie, wskazówki. Z góry dziękuję bardzo.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 23 mar 2018, 01:06 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 01:14
Posty: 463
Lokalizacja: radomskie
Temat rzeka. Skąd kupić normalne żeby wytrzymały bez antybiotyków? Jak daleko asf? Początkowe żywienie - obrzękówki, rzeźnia z ubojem usługowym, rejestracja w ARIMR, bioasekuracja, podwójny płot na wybiegu, sprzęt do produkcji paszy, zgłoszenie producenta pasz i jeszcze kilka innych pytań na które musisz znać odpowiedzi. Na pewno chcesz?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 23 mar 2018, 19:49 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 mar 2018, 21:20
Posty: 3
Dzięki bardzo za odpowiedź przede wszystkim. Tak, wydaje mi się, że chce :)
ASF zupełnie nie w moim regionie. Jeżeli chodzi o ubijanie, miałbym znajomego rzeźnika, który by to robił "na miejscu". Nie chciałbym prawdę mówiąc nigdzie rejestrować, mieszkam na strasznym, serio strasznym odludziu (chyba, że rejestruje się z jakiegoś konkretnego powodu, a nie dlatego, że trzeba). Więc w tym wypadku ten ARMIR i bioasekuracja odpada. Jeżeli chodzi o jakieś Wasze wątpliwości to tutaj po prostu uwierzcie mi na słowo, że nikt mnie nigdzie nie zgłosi, bo nikt naprawdę nie będzie wiedział, że w ogóle mam świnie. Budynek + zagroda to też nie jest dla mnie żaden problem, tylko bym musiał właśnie wiedzieć, jak i co dokładnie budować.
Sprzęt do produkcji paszy jest naprawdę potrzebny przy 2-3 świniach? Nie chodzi mi o to, żeby niewiadomo jak strasznie je utuczyć, bardziej żeby mieć własne, lepsze niż w sklepie mięso. Jeżeli są jeszcze inne pytania, to jak chce Ci się pomarnować troche swojego czasu na przyblizenie mi tych pytań, najlepiej razem z odpowiedziami :) to byłbym wdzięczny.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 24 mar 2018, 19:13 
Offline

Rejestracja: środa 13 wrz 2017, 15:05
Posty: 66
Przez takich ludzi jak Ty mamy w Polsce ASF. Idź lepiej do jakiegoś małego sklepu mięsnego, tam jeszcze mają wyroby na dobrym poziomie, kup tam i daj nam zarobić


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 25 mar 2018, 11:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Krzysztof. pisze:
Witam,
mam pytanie o hodowle kilku (2-3) świń na własny użytek. Nie mam żadnego doświadczenia w tym. Posiadam odpowiednio dużo miejsca do tego i to tyle. Nie wiem jaki (w jakim standardzie, jak duży "budynek" musiałbym zbudować, z jakim wyposażeniem) żeby było ok dla tych 2-3 świń. Chciałbym karmić je w miarę "naturalnie", nie same gotowe mieszanki pasz i zapewnić świniom jakieś miejsce na zewnątrz do "wybiegu".
Chciałbym kupić te 2-3 prosiaki wagi ok. 20-30kg i utuczyć je, niekoniecznie do jakiejś hardcorowo wysokiej wagi.
Prosiłbym Was o pomoc w zasadzie jeżeli chodzi o wszystko. Budynek, wyposażenie budynku, czym i ile karmić, ile miejsca (m2) zapewnić świniom, proszę o jakieś porady, opinie, wskazówki. Z góry dziękuję bardzo.


Bardzo mÄ…dra gospodarcza postawa .
Chów kilku swinek , kurek ,krówka , kaczuszka w zagrodzie to przyszłość zdrowej żywności na stole.
Bije brawo takiej osobie jak p. Krzysztof. 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 25 mar 2018, 11:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Krzysztof nie słuchaj tego brzydkiego pana Metazora!! 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 25 mar 2018, 17:02 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 mar 2018, 21:20
Posty: 3
Ale piszesz tak serio - mytotoksyna czy ironicznie? A co do wypowiedzi metazora, to raczej nie przeze mnie to ASF, dlatego właśnie pisze tutaj i chcę się czegoś dowiedzieć od doświadczonych w tym temacie ludzi, żeby wiedzieć np jakie to niesie ze sobą konsekwencję czy zagrożenia. Więc byłbym wdzięczny gdyby ktoś zamiast mnie oskarżać wytłumaczył mi, najlepiej łopatologicznie, co i jak.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 25 mar 2018, 20:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Krzysztof. pisze:
Ale piszesz tak serio - mytotoksyna czy ironicznie? A co do wypowiedzi metazora, to raczej nie przeze mnie to ASF, dlatego właśnie pisze tutaj i chcę się czegoś dowiedzieć od doświadczonych w tym temacie ludzi, żeby wiedzieć np jakie to niesie ze sobą konsekwencję czy zagrożenia. Więc byłbym wdzięczny gdyby ktoś zamiast mnie oskarżać wytłumaczył mi, najlepiej łopatologicznie, co i jak.


Musisz posiadać 1 ha.
.. i zgłosić te 2 prosiaki ,które kupisz do ARiMR .
Tam zaopatrzą cię w księgę i nadadzą numer .
..od tej pory będziesz numerem , nazwisko będzie zbędne i imię. :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 28 paź 2019, 15:37 
Offline

Rejestracja: środa 23 paź 2019, 23:26
Posty: 1
Mi w równe 3 miesiące urosły po niecałe 100 kilo i rosną dalej na swojej paszy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 30 sty 2023, 13:24 
Offline

Rejestracja: czwartek 12 sty 2023, 08:32
Posty: 9
Słyszałem ostatnio, że nie można ubić własnej świni, tylko trzeba zawieść do ubojni. Czy to obowiązuje w każdym regionie? Słyszałem o tym na mazowszu, za to na pomorzu wręcz przeciwnie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 07 lut 2023, 23:49 
Offline

Rejestracja: środa 22 sie 2012, 21:22
Posty: 358
Zadzwoń do powiatowego. On Cie uświadomi.
A jeśli jesteś w strefie to uświadomi Cie osobiście


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB