Indeks witryny Indeks witryny

a-one

zuromin baner baner
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 22 pa┼║ 2020, 09:11

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: muchy w chlewni

Mam pytanie do wszystkich hodowcow. Jak radzicie sobie z problemem much w chlewni. U mnie w tym roku jest ich wyjatkowo duzo.Probowalem juz kilku srodkow ale wszystkie dzialaja tylko przez krotki czas. Prosze o rade.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

lepy smarowanie zawsze co innego.
widrada- opkownie ser twar├│g 0,5 z amonikiem i trucizna pod sufitem takie nalesze takie na stonke posmarowc wewnatrz.
niekiedy sie cale wiaderko wynosi.
Mucha zawsze ciagnie do amoniaku.
a rozmanrza a paszy pomczonej gdzies w chlewni normalnie raj tam jest.
pozdrowienia

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Ja stosuję EM-1 wg mnie rewelacja ,poza tym bardzo redukuje odór, wypraktykowałem go także u gęsi i u ryb ( hoduję suma afrykańskiego).

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

colt a napisz cos o tych sumach kiedys w necie troche o tym czytałem gdzie je chowasz masz jakies baseny jakiego klimatu potrzebuja i w jakiej cenie i gdzie je zbywasz opłaclna to chodowla

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

colt napisz cos wiecej o tym em-1,jaka cena,jak dlugo dziala,jaka substancje czynna zawiera,jak to sie stosuje

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

gregorius pisze:
colt napisz cos wiecej o tym em-1,jaka cena,jak dlugo dziala,jaka substancje czynna zawiera,jak to sie stosuje

Zajrzyj tutaj :
www.emgreen.pl
http://www.hodowla.agro.pl/swinki.php

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Witam
Hoduj─Ö sumy ju┼╝ pi─ůty rok.Dani,technologia chowu jest w necie wi─Öc niema sensu si─Ö tutaj rozpisywa─ç.Ja hoduj─Ö ok 20t/rok i tylko pod w┼éasne potrzeby,wedzenie produkcja gotowych da┼ä dla cateringu itp. Rynku zbytu w kraju nie ma ┼╝adnego ,to znaczy op┼éacalno┼Ť─ç przy sprzeda┼╝y ┼╝ywych ryb jest podobna jak obecnie ┼╝ywca wiepszowego - jest dyktat du┼╝ych sieci typu Makro i ich zb├│jeckie warunki, kt├│re roz┼éo┼╝y┼éy ju┼╝ wiele hodowli.Podobnie post─Öpuj─Ö z moimi ┼Ťwiniami <mangalica>,┼Ťwiniodzikami,g─Ösiami,z kt├│rych produkty tradycyjne sprzedaj─Ö w formie sprzeda┼╝y bezpo┼Ťredniej wykorzystuj─ůc nisze rynkowe.
Reasumuj─ůc, wszyscy inni po drodze do talerza zarabiaj─ů du┼╝o wi─Öcej ni┼╝ rolnicy wi─Öc rynek zbytu i przetwarzania trzeba sobie samemu organizowa─ç,je┼Ťli chce si─Ö mie─ç godziwe zyski.
Odno┼Ťnie em-1 to naprawd─Ö rewelacja ,ja przebywaj─ůc u swoich ┼Ťwi┼ä ca┼éy dzie┼ä nie musz─Ö si─Ö przebiera─ç jad─ů do domu autem,<gospodarstwo mam 20 k> od miejsca zamieszkania> brak odoru ┼Ťwi┼äskiego obornika.Pomagaj─ůc kiedy┼Ť szwagrowi,kt├│ry ma du┼╝─ů hodowl─Ö ┼Ťwi┼ä przy za┼éadunku blondynek na auto ┼Ťmierdzia┼éem niemi┼éosiernie, wi─Öc mam por├│wnanie.Jeszcze jedno-em-1 i em-probiotyk to w┼éa┼Ťciwie to samo ,lecz wed┼éug przepis├│w weterynaryjnych ┼Ťrodki dodawane do pasz musz─ů by─ç produkowane na osobnej linii produkcyjnej pod nadzorem wi─Öc cena prawie dwa razy wi─Öksza.pozdrawiam

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

no dobrze ale jak wytlumaczyc dzialanie praeparatu w zwalczaniu much?czy przez zmiane flory jelit a tym samym i kalu muchy niechetnie skladaja tam jaja,czy sama poprawa mikroklimatu tez ma jakies znaczenie?
co mnie jeszscze zaciekawilo to stosowanie go u loch,szczegolnie przed porodem,czy ktos kto zaczal stosowac zauwazyl poprawe chodzi mi o MMA,biegunki u prosiat.prosze o opinie innych ktorzy stosuja ten preparat

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

muchy "lgn─ů" do amoniaku i siarkowodoru,produkt├│w proces├│w gnilnych niestrawionego bia┼éka znajduj─ůcego si─Ö w odchodach ,a b─Öd─ůcych g┼é├│wnym sk┼éadnikiem odoru.Mikroorganizmy em-a rozk┼éadaj─ů te cz─ůsteczki podobnie jak bakterie denitryfikacyjne w szambach lub na z┼éo┼╝ach zraszanych lecz w warunkach deficytu tlenu.Przez rozk┼éad resztek bia┼éka nie dopuszczaj─ů do tworzenia si─Ö tych gaz├│w.Od├│r informuje muchy ┼╝e ┼╝e w pobli┼╝u jest jedzenie <produkty gnilne> wi─Öc najlepiej ograniczy─ç lub nie dopu┼Ťci─ç do tego.Z w┼éasnego do┼Ťwiadczenia wiem ┼╝e negatywny wp┼éyw na lochy pro┼Ťne jest ┼╝aden .Moje lochy WBP prosz─ů si─Ö warunkach naturalnych bez ┼╝adnej pomocy,szczepie┼ä ┼╝elazem ,obcinania ogon├│w , szlifowania z─Öb├│w itp.straty to max 5-10 % ale oszcz─Ödno┼Ť─ç na farmacji i obs┼éudze. Wiem ┼╝e w warunkach przemys┼éowych jest to nierealne ,chocia┼╝ obserwuj─Ö ch├│w pastwiskowy macior w p├│┼énocnych Niemczech i powiem ┼╝e im to wychodzi.B─Öd─ůc tam rozmawia┼éem z nimi na temat takiego systemu i s┼éysza┼éem same superlatywy wi─Öc mo┼╝emy si─Ö spokojnie od nich uczy─ç bo oni nasze problemy hodowlane przerabiali jakie┼Ť 20-30 lat wcze┼Ťniej wi─Öc mamy szans─Ö nie pope┼énia─ç ich b┼é─Öd├│w. pozdrawiam

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Colt napisz jak dokładnie stosujesz ten EM-1 chodzi mi o technikę
i gdzie mo┼╝na kupi─ç ten prparat

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

benek38 pisze:
Colt napisz jak dokładnie stosujesz ten EM-1 chodzi mi o technikę
i gdzie mo┼╝na kupi─ç ten prparat

Preparat kupisz w firmie Emgreen , linki masz powy┼╝ej, s─ů numery telefon├│w, ceny i ca┼ée mn├│stwo po┼╝ytecznych informacji ! Z w┼éasnego do┼Ťwiadczenia wiem, ┼╝e preparat dzia┼éa najlepiej ze wszystkich znanych mi tego typu ┼Ťrodk├│w a przerabia┼éem wszystko od wyci─ůg├│w z Yukki po Vevovitall ! Szczerze polecam bo warto !
Ciekaw jestem te┼╝ opinii Muchozola o tym preparacie bo nie wierz─Ö ┼╝eby nie stosowa┼é, znaj─ůc jego proekologiczne ambicje ?!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

moje zdanie jest takie:
- wprowadzasz do ekosystemu obce organizmy powodujesz nieodwracale zmiany
- dodajesz srodki kt├│re nie powduja fermentacji materi organocznej
poduje dłusze rozkladnai sie materi w glebie a tym samym straty.
- dodajesz do paszy glinokrzemiany powoduje to ze sa nietylko neutralizaowane toksyny ale i witaminy i strata
- do paszy mozna dodawac tylko bakterie kwasu mlekowego a najepiej naturalne z kiszonek.
- pewne ilosc much musi byc w chlewni czy w oborze z powodu funkicji sanitarenj. Ale tez moga powdowac choroby w nadmia┼╝e.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

muchozol powiedz po co co ta pewna ilosc much w chlewni,co one u ciebie robi─ů pozytecznego?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é: Mucha zwalczanie

Witam wszystkich forumowicz├│w, temat zwalczania muchy zosta┼é na zachodzie Europy ju┼╝ rozpracowany z wykorzystaniem drapie┼╝nych owad├│w, od dw├│ch lat testujemy te owady w Polsce. Bardzo dobra skuteczno┼Ť─ç i 0 chemii. Nie pisz─Ö wi─Öcej, ┼╝eby nie posadzono mnie o reklam─Ö.
Odpowiem ma zapytania, je┼Ťli b─Ödzie Pa┼ästwo zainteresowani.
Pozdrawiam Maciek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

jak radzicie sobie z pajeczynami w pomieszczeniach gospodarczych bo mi juz miotla troche sie znudzila

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

W produkcie firmy Multikraft znajduj─ů si─Ö bakterie blokuj─ůce rozw├│j muchy domowej. Jest to producent Efektywnych mikroorganizm├│w z Austrii.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

I kogo to ????
z czego rosół ugotować ???? :lol: :lol: :lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

To jest temat o muchach wi─Öc chyba kogo┼Ť to obchodzi.
A rosół można z pędraków albo mszycy ugotować, tylko trza sadła borsuka dodać do smaku

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Daras, sk─ůd to Twoje o┼╝ywienie na forum. Czy┼╝by┼Ť zosta┼é jakim┼Ť przedstawicielem, albo jeszcze innym akwizytorem?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Mam troche czasu teraz i przypomniałem sobie hasło do forum :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Much pozby─ç si─Ö cie┼╝ko, ale mo┼╝na jakos zneutralizowa─ç od├│r. Polecam Ci neutralizatory zapachu, cena nie jest wyg├│rowana, a s─ů one naprawd─Ö skuteczne!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é: Re: muchy w chlewni

Muchy..... Najlepiej jest ┼é─ůczy─ç ┼Ťrodki. Najlepsze s─ů chyba lepy mimo wszystko. S─ů dost─Öpne takie szerokie na rolkach, ale ja odkry┼éem co┼Ť jeszcze.... A mianowicie sznurek lepny.... Fajna rzecz, ┼éatwa w u┼╝yciu. Ja kupuje od agroimpex, jestem zadowolony.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

czy ktos u┼╝ywa┼é ┼Ťrodka ALBA 26pa?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

ostatnio na targach hodowcy chwalili tani prosty spos├│b na muchy preparat APACZ koszt 23 z┼é rozrabiasz z 1 kg cukru i 2 szklanki wody ciep┼éej u mnie na razie 3 dni i jest elegancko cho─ç by┼éo tragicznie a ┼╝eby oswie┼╝y─ç preparat po czasie wystarczy miejsca posmarowane wczesniej mieszank─ů zwil┼╝y─ç wod─ů i nadal wali muchy po ┼ébie pozdrawiam

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

U mnie to działało ale dwa lata temu, w zeszłym już niestety nie efekt był mizerny.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

podaj dok┼éadne namiary na ten ┼Ťrodek APACZ. dzieki.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

prezes 1980 pisze:
Prezes Apacz to wstonkob├│jca kupisz to praktycznie w kazdym sklepie z srodkami.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

nemezis pisze:
prezes 1980 pisze:
Prezes Apacz to wstonkob├│jca kupisz to praktycznie w kazdym sklepie z srodkami.

DOKŁADNIE

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

w biedronie mozna kupic takie samo urzadzenie jak na komary tylko ze na much
skuteczne

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Polecam ┼Ťrodek firmy BAYER - Quick Bayt, torebka 125g ok 17z┼é, ja podaj─Ö go w nastepujacy spos├│b: na kilka papierowych work├│w rozsypuj─Ö troszk─Ö Babsy (pasza dla prosiat z firmy Sano), skrapiam lekko wod─ů ( kiedy┼Ť robi┼éem bez wody ale muchy tak ch─Ötnie nie pobiera┼éy trutki ) a nastepnie posypuj─Ö ┼Ťrodkiem. Efekt murowany i sprawdzony polecam.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Czym wytepic osy z chlewni?
Czy ┼Ťrodki na muchy b─Öd─ů skuteczne

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

A te osy do chlewni przylatuj─ů czy tam mieszkaj─ů ????

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Z 5 miesi─Öcy ten budynek sta┼é pusty zbytnio tam nie zagl─ůda┼éem ale teraz zasiedli┼éem go i od 3 dni dopiero obserwuje te osy i wygl─ůda na to ze nie przylatuj─ů tylko przebywaj─ů tam ca┼éy czas bez wzgl─Ödu na pore dnia. W ca┼éej chlewni lataj─ů pojedyncze , ale jest kilka skupisk przy oknach gdzie siedza gromadami.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Z tego co piszesz to prawdopodobnie podczas sprz─ůtania usun─ů┼ée┼Ť im gniazdo nawet o tym nie wiedz─ůc [ troch─Ö to dziwne bo powinny Ciebie upierdol... :lol: ] i teraz siedz─ů gdzie popadnie . Kup sobie ┼Ťrodek na osy bros si─Ö nazywa i popstrykaj je z daleka w miejscach gdzie ich jest najwi─Öcej

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Don pisze:
Z 5 miesi─Öcy ten budynek sta┼é pusty zbytnio tam nie zagl─ůda┼éem ale teraz zasiedli┼éem go i od 3 dni dopiero obserwuje te osy i wygl─ůda na to ze nie przylatuj─ů tylko przebywaj─ů tam ca┼éy czas bez wzgl─Ödu na pore dnia. W ca┼éej chlewni lataj─ů pojedyncze , ale jest kilka skupisk przy oknach gdzie siedza gromadami.

\

.......tylko UWA┼╗AJ , ┼╝eby ci─Ö nie uk─ů┼Ťi┼éy w j─Özyk!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

kupi┼éem kapelusz pszelarki i mia┼éem wytepic dzi┼Ť gady t─ů gasnic─ů z brosa ale juz nie wyst─Öpuj─ů w skupiskach, lataj─ů pojedynczo , wygl─ůda na to ze je┼Ťli Stan ma faktycznie racje ┼╝e przy zamg┼éawianiu karcherem usun─ů┼éem im gniazdo - to teraz poma┼éu gin─ů samoczynnie bo du┼╝o ich marwych na parapetach okiennych lezy

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Don pisze:
kupi┼éem kapelusz pszelarki i mia┼éem wytepic dzi┼Ť gady t─ů gasnic─ů z brosa ale juz nie wyst─Öpuj─ů w skupiskach, lataj─ů pojedynczo , wygl─ůda na to ze je┼Ťli Stan ma faktycznie racje ┼╝e przy zamg┼éawianiu karcherem usun─ů┼éem im gniazdo - to teraz poma┼éu gin─ů samoczynnie bo du┼╝o ich marwych na parapetach okiennych lezy

..nie opowiadaj ,┼╝e masz martwe osy ,bo zainteresuje si─Ö tym prokuratura wesp├│┼é z "obro┼äcami zwierz─ůt"
..p├│jdziesz do wi─Özienia na co najmniej 1 ROK.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Polecam Twenty One. Troch─Ö kosztuje, ale dzia┼éa natychmiast i daje d┼éug─ů ochron─Ö. Moim zdaniem to lepsze rozwi─ůzanie ni┼╝ traci─ç czas, pieni─ůdze i nerwy na jakie┼Ť nieskuteczne ┼Ťrodki.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Muchy nale┼╝─ů do najbardziej uci─ů┼╝liwych nieproszonych go┼Ťci w chlewniach. Ich obecno┼Ť─ç potrafi skutecznie uprzykrzy─ç ┼╝ycie zar├│wno pracownikom obiektu, jak i samym zwierz─Ötom. Aby skutecznie ograniczy─ç populacj─Ö much w chlewni stosuje larwicydy r├│wnolegle z adultycydami.

Ostatnio zmieniony ┼Ťroda 02 wrz 2020, 09:52 przez mroweczka12, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Mo┼╝e specjalne lampy ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.