Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Dunskie doswiadczenia w hodowli -warto wiedziec.
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest środa 24 kwie 2024, 19:40

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: wtorek 08 maja 2007, 00:00 
dunczyk u nas wszyscy mowia zwe u nas adenomatoza rozwija sie miedzy 8 a 11 tygodniem i tu tylan i potem nawrot choroby nastepuje pod koniec tuiczu i u mnie to wystepuje !!!!!!!!!! i wracam do pytania jaki macie status na fermie i dzieki za info!!!!!<br> a masz gg???????? bo bym bardzo chetnie pogadał bo ja jeszcze mało doswiadczony nie powiem ile mam lat bo mnie pochopnie ocenia powiem tylko ze jeszcze sie ucze


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 08 maja 2007, 00:00 
Ale maja w dani fachowca normalnie złota raczka zastempuje kilka osob i lek. Przeczytał trzy książki i wszystko wie.<br>Ludzie kochani odpowiedzcie sobie czy sami byscie chcieli miec takiego człowieka na swojej fermie.<br>A co robi własciciel no chyba niema w dupie wszystkiego zeby sobie pozwolic aby jakis polaczek ządził wszystkim.<br>Kiedy to dowas wrescie dotrze.<br>Om niewie nawet co to jest tylozyna <br>a wogóle o zasadach stosowania antybiotyków.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 08 maja 2007, 00:00 
człowieku daj sobie spokoj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<br> ty chyba nie wiesz jak sie swinie w dani hoduje a co do ksiazek to twoja wiedza sie na tym opiera to wynika z twoich wypowiedzi wiec zastanow sie nad tym co piszesz!!!!!!!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 08 maja 2007, 00:00 
muchozol<br>znasz moze mistrza cietej riposty ???


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 08 maja 2007, 00:00 
Maciek* jestes młody tak ja bo sam ma 25 lat a na swiniach zjadem "


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 08 maja 2007, 00:00 
Muchozol<br><br>Nazywasz mnie polaczkiem?<br><br>Ja bynajmniej zdazylem nauczyc sie jezyka polskiego.<br>Dla ciebie jest to z pewnoscia wyzsza szkola jazdy.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 08 maja 2007, 00:00 
Dunczyk szermierka to niedlamie chyba ze sam walczysz tam z wiatrakim


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 08 maja 2007, 00:00 
Dunczyk ja cie nięchciałe obrazic że jestes polaczkiem tylko zagaranica na nas tak mówia i tu nie zaprzeczysz<br><br>z góry przepraszam<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 08 maja 2007, 00:00 
to jestes duzo starszy tyle ci powiem a ile mam lat nie powiem bo naprawde zostane pochopnie oceniony a troszke juz wiem a swinie mnie interesuja i to bardzo a na forum szukam rad ludzi ktorzy chca dobrze i intensywnie produkowac <br> i naprawde muchozol twoje niektore ciosy sa ponizej pasa


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 08 maja 2007, 00:00 
dunczyk tez jest polakiem a nie wrogiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 08 maja 2007, 00:00 
Maciek wydrukuj to co napisł i jakie farmokologie stosuje i co robia u macior i idz do lek. Niech cos powie na ten temat i zapytaj sie ile to kosztuje. ale to jest mało ważne.<br>Wiesz co mnie denerwuje ze on pracuje w dani tak jak inni polacy a my za to płacimy. Dlaczego<br>Niema wpływów z podatków, zus. itp<br>Po drugie wyjachało nas okło 2 mil wiesz jak a to siła nabywcza na mieso itp<br>zamiast tutaj kupic to kupuja gdzies <br>i co ma byc lepiej <br>Art schodzi coraz mniej i co mamy zrobic jeszcze ci zmiasta oni maja dotacjie. za pieniądze naszych rodziców sie wykształcili a tez zamist pracowac na współny sukces polaków to pracuja jak woły gdzies i zyja ja kuny. Za co za pare zł wiecej.<br>przemysl to .<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 08 maja 2007, 00:00 
chyba nie wiesz , ale musze sie rozliczac tak jak kazdy inny polak z podatkow !!!!!!!!!!!!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 09 maja 2007, 00:00 
JUREK<br>pamietam , moze dzisiaj dam rade


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 09 maja 2007, 00:00 
Powiedz mi ile tego podatku odajesz<br>drugie a jak zachorujesz to gdzie sie bedziesz leczył<br>napewno w polsce<br>podrugie jak tam tak dobrze płacą czemu sie dunczycy niegarna do tak atrakcjnej pracy.<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 09 maja 2007, 00:00 
Muchozolali chcesz dunczyka zatrudnić?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 09 maja 2007, 00:00 
a myslisz ze z kim pracuje ?<br>polakami , niestety sprobowalem raz i dziekuje <br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 09 maja 2007, 00:00 
do Maciek<br> ja jak miałem 19 lat zaczynałem uprawe grzybów to inżynierzy sie zemnie smiali a im nosa utarłem teraz zajmuje sie świniami i tez jakoś sobie radze sukces polega nie tylko na wiedzy i wieku. Mam 27 niewiem wszystkiego na temat swin ale obserwuje to co robie i analizuje każdy błąd mam odsiebie starszych pracowników i tez mówili ze gówniarz im żądzi<br> JAK KTOŚ NA FORUM BENCIE Z CIEBIE KPIŁ TO JEST JEB....


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 10 maja 2007, 00:00 
MACIEK polak ktury pracował na zachodie i był tam hu..<br>to nazywa naszyh którzy tam pracujom polusami polskimi swiniami itp. muchozol nieraz ma racje z naszymi chodowlami<br>ale ma 300 świń idla niego to koniec a my chcemy zarobić to musimy intensywnie produkować bo nas ekonomia zmusza. a jemu to oprucz wiedzy to troche odpierd... ma racje co do niekturych zagadnien i mu to przyznam ale niech za to jak produkujemy nieobwinia nas.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 10 maja 2007, 00:00 
Zbyszek nie wiem czy jesteś napity czy nie wyspany, ale nie przeklinaj, bo na to forum zaglądają różni ludzie. I jakie wystawiasz świadectwo rolnikom?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 10 maja 2007, 00:00 
dobra zbyszek ryzykuje mam 17 lat zobaczymy co sie bedzie działo wiem ze jesacze duzo przede mna ale swoje juz tez wiem


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 10 maja 2007, 00:00 
najlepsze premixy produkuje vitfoss oczywiście z dani


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 10 maja 2007, 00:00 
tez z nich korzystamy <br>ale czy najlepsze nie wiem <br>u nas robia na zamowienie w zaleznosci co doradca i wet "


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 10 maja 2007, 00:00 
dunczyk jak to jest s cenami wieprzowiny w dani bo wychodzi na to ze w dani sa swinie tansze jak w polsce czy zad wam dopłaca w jakis sposub jak to robicie ze przy takich cenach zwiekszacie produkcje ze wam sie opłaca w swinie inwestowac


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 10 maja 2007, 00:00 
od nas wszystko idzie na export do anglii <br>ale zeby byly tansze niz w polsce , to nie wydaje mi sie <br>za 80 pare poubojowej mamy ok 500 pln<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 10 maja 2007, 00:00 
dunczyk odpowiedz dla daniego ja tylko tak słyszałem nie wiem czy to prawda ale dunczycy rozwijaja swoja hodowle na poteznych kredytach a w swoim zyciu spłacaja je gora w 20% co ty na to dunczyk dobrze słyszałem czy nie a wiem to ze spotkania ktore organizował m. porowski z dunczykami kuzyn tam był i opowiadał


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 10 maja 2007, 00:00 
to ja niewiem jak to jest w notowanich na stronie trzody chlewnej wychodzi na to ze tusz wieprzowe w dani sa duzo tansze niz w polsce ja tez słyszałem o tych kredytach jakie zaciagaja dunczycy w top arar był artykuł kiedys o tym


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 10 maja 2007, 00:00 
wiesz wtym momencie rozmawiamy o duzych pieniadzach <br>widziales u nas w polsce chociaz jednego przedsiebiorce ktory inwestuje z wlasnych ?<br>na przykladzie mojego obecnego szefa , ciagnie kredyty ale ma bardzo dobra plynnosc finansowa i je splaca , a spotkalem sie z takimi ktorym odmawiali brania nowych nawet pod zastaw <br>jesli chodzi o to czy splacaja to tez slyszalem o tym , ale to chyba raczej niemozliwe <br>bo jaki bank ci odpusci jak nie splacasz to ci siadaja na plecy i zabieraja co sie da


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 10 maja 2007, 00:00 
dani <br>notowania notowaniami jak produkujesz swinki do anglii masz troche inne ceny <br>ale jak chcesz to sprawdze jutro dokladnie ceny po jakich ida wewnatrz danii <br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 10 maja 2007, 00:00 
panowie ja lece spac <br>do jutra


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 10 maja 2007, 00:00 
dunczyk wruce to twojej wczesniejszej wypowiedzi napisałes ze lek wet pisze wam awy kupujecie sobie leki gdzi chcecie i taniej ile was kasuje taki lekarz i czy wypisuje wam raz na miesiac czy na karzdy lek oddzielnie i np.dwa razy w tygodniu a czy terz musicie prowadzic książke leczenia zwierzat


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 10 maja 2007, 00:00 
jak sie ma zysk to jest płynnosc a wtej chwili ten kto chowa swinie w polsce i ma kredyt zaciagniety w produkcje trzody to ma naprawde ciezko ze spłata wiec w polsce nie jest tak łatwo przez to ze mamy taki zad w dani na taka produkcje wszystkie swinie sa gdzies upłynione do innych krajuw i rolnik ma godziwie za to zaplacone a u nas to szkoda gadc poprostu zyjemy w mnie zaradnym kraju


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek 11 maja 2007, 00:00 
Dunczyk znasz jakies dunskie strony internetowe na kturych mozna pogladac zdjecia ferm trzody


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek 11 maja 2007, 00:00 
Duńczyk napisz mi prosze na jakiej zasadzie działa u was system wentylacyjny na porodówce, warchlakarni i tuczarni- poprzez strop perforowany czy na wlotach powietrza? I jak wielkie macie komory w tych sektorach produkcji i czy te systemy co macie sprawdzają się


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 12 maja 2007, 00:00 
http://www.krogsdal.com/<br>farma gdzie moj dunski przyjaciel pracuje <br><br>www. moselund.nu <br>to chyba juz widzieliscie , ja tutaj pracuje <br>wiecej nie mam , ale moge poszperac w necie jak ktos potrzebuje


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 12 maja 2007, 00:00 
Jeżeli chodzi o wentylację i fermy które ja odwiedzałem w Danii to najczęstszą i moim zdaniem najlepszą wentylacja jest podciśnieniowa- wlot całą powierzchnią sufitu (płyty wiórowe a na nich izolacja) - powietrze wyciągane kominami na środku budynku. Powietrze na poddasze dostaje się na długości całego budynku pomiędzy ścianą a dachem


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 12 maja 2007, 00:00 
dokladnie tak jest jak czesiek napisal <br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 12 maja 2007, 00:00 
jakbys mugł to poszukaj wiecej takich stron chetnie wszyscy pogladaja jakto jest na zachodzie ,,,,,,,,,,


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 12 maja 2007, 00:00 
http://www.sortkildegaard.dk/ <br>nie ma za duzo farmerow ktorzy maja strony na necie jak cos jeszcze wygrzebe to podrzuce


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 12 maja 2007, 00:00 
szczegolnie do JURKA <br>obiecywalem recepty na jedzonko , dotrzymam slowo , lecz nie wiem kiedy dam rade , po moim urlopie zostalem tylko sam na farmie z malo doswiadczonym pomocnikiem <br>teraz ledwo koniec z koncem wiaze <br>prosze o duza cierpliwosc<br>pozdro


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 13 maja 2007, 00:00 
witam dunczyk kiedys na forum był poruszny temat oprogramowania pomocnego w produkcji trzody czego wy uzywacie na fermie nie orientujesz sie gdzie moze byc cos takiego do pobrania bezpłatnie,,,,,,,,,,


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 13 maja 2007, 00:00 
u nas agrosoft <br>o jakies darmowki popytam , bo nie znam<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek 08 cze 2007, 08:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 21:32
Posty: 661
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
DUNICZYKU KIEDY PODESLESZ MI SKLAD PASZ ?
SORY ZE PRZYPOMINAM SIE


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 08 cze 2007, 09:45 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 20:10
Posty: 89
Jurek
badz cierpliwy juz niedlugo od lipca mam w szkole wakacje i jedna pare rak do pracy , wiec na pewno znajde czas


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 22 cze 2007, 22:28 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:28
Posty: 489
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
dunczyk a mocie problemy z agersja wsrud swin chodzi mi o obgryzanie ogonuw jak sobie z tym radzicie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 23 cze 2007, 20:44 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 20:10
Posty: 89
dani
czasami mamy , jak chyba zreszta wszyscy
jak sobie radzimy
jesli mam wolne miejsce to izoluje osobnika
jesli nie to przycinam poobgryzany ogonek tak zeby rowny byl i daje penicylinke ( ogony obcinamy przy kastracji , pisze o obcietych ogonach )
nastepnie sypie mineraly na podloge bo prawdopodobnie czegos im brakuje ( im tansze tym lepsze mniejszy koszt a skutek ten sam ) i maja ekstra zajecie
to z reguly pomaga
jesli macie problem ze znalezieniem osobnika ktory obgryza to obgryzionemu malujcie ogon sprayem i powinniscie znalesc i do tego dezynfekujecie rane


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 24 cze 2007, 11:10 
Offline

Rejestracja: środa 30 maja 2007, 16:42
Posty: 164
co rozumiesz jako minerały ?
jaki to ma skład ?
moze wiecie gdzie mozna kupic cos takiego w Polsce

tez mam kłopot z ogonami - obcinam ale mimo to zaczynaja skubac
jak zaden nie zacznie na odchowalni to jakos idzie
ale jak juz zaczna to nic nie pomaga

sprawa pojawia sie wraz z upalami (chyba) cala zime i jesien bylo OK

daje jakis czas kanibalStop zobaczymy co z tego bedzie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 24 cze 2007, 12:22 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:28
Posty: 489
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
Ja tez mam z kanibalizmem kłopoty umnie wystepuje to wtedy kiedy jest nagla zmina pogody jak sa upały a potem nagle przychodzi ochłodzenie tez obcinam i zostawiam 1/3 ogona ale chyba zaczne obcinac ogony u prosiat przy samym tyłko wtedy to juz napewno nie beda miały za co sie łapac


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 24 cze 2007, 12:37 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 20:10
Posty: 89
dani
takie obcinanie jak chcesz zastosowac jest nielegalne , jak ci wpadnie kontrol ( nie wiem czy was kontroluja ? ) to zaplacisz kare
kabad
mineraly to mineraly
kupujesz na pewno jakies koncentraty dla tucznikow , to jest co ja rozumiem mineraly
a dla tucznikow bo najtansze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 24 cze 2007, 14:19 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 18:31
Posty: 100
Dunczyk ! Nie mieszajmy pojęć ........ minerały to minerały i tu się zgadzam ale koncentrat jest koncentratem ,ale po kolei :
minerały = mieszanka mineralna ,przykładem może być np. popularny Formosan, zawiera tylko składniki mineralne takie np. jak wapń, fosfor, magnez itp.
koncentrat = koncentrat białkowy , zawiera w sobie mieszankę mineralną zestaw witamin ,zestaw makro i mikroelementów oraz białko najczęściej w postaci śruty sojowej,rzepakowej,mączki rybnej itp oczywiscie wszystko w odpowiedniej proporcji !
A moje pytanie jest proste ,sypiesz po podłodze koncentrat czy mieszankę mineralną ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 24 cze 2007, 15:29 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:28
Posty: 489
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
Dunczyk a jakie materiały budowlane ciesza sie najwiekszym powodzeniem przy budowie chlewni drogie w dani sa materialy budowlane......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB