Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Dunskie doswiadczenia w hodowli -warto wiedziec.
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 18 kwie 2024, 23:02

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: sobota 31 mar 2007, 00:00 
DUNCZYK! Ten temat zalozylem dla ciebie bo masz ciekawe doswiadczenia i to sie potem wszystko miesza.I pierwsze pyt:<br>PROGRAM PROFILAKTYCZNY NA PORODOWCE+PORODY .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 31 mar 2007, 00:00 
na razie moge pokazac wam miejsce gdzie pracuje bo to troszke inna farma i niektore rzeczy moga byc dla was dziwne <br>wiec jezeli ktos jest zainteresowany zapraszam na <br>www.moselund.nu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 31 mar 2007, 00:00 
Farma robi wrażenie, mam pytanie ten zetorek to w jakim jest stanie, silnik, ogumienie , skrzynia? Bo rozumie ze na sprzedanie jest? Jeszce jedno pytanie ilu prcowników pracuje na tej farmie.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 01 kwie 2007, 00:00 
w sumie 5 osob + wlasciciel czasami (jego nie liczmy )<br>z tego jedna osoba tylko i wylacznie pole ,do swin nawet nie chce reki dolozyc<br>mamy 4 tuczarnie ktore obrabia jeden czlowiek <br>a na farmie matce 3 osoby ( ale mamy problemy personalne kiedy tu przyjechalem bylo nas tylko dwoje i mielismy sporo wolnego czasu a pracujemy tylko po 8 godzin dziennie )<br><br>zetorek nie wiem nie interesowalem sie ale zapytam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 01 kwie 2007, 00:00 
niewiem czy dobrze widziałem ale wydawało mi sie ze widziałem na zdjęciu lochy na pastwisku to tez wasze? bo z języka nie zapoznałem<br>8 godzin to wporzo waruki moj znajomy pracował we francji po 12 godz. codzinnie jeden weeked w miesiącu wolny który pozytkował na sen a stary z synem byli z nimi.<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 01 kwie 2007, 00:00 
co ciekawe tucznik to na na sciółce (głębokiej?) to chyba pracochłonne przy takiej skali, a profilaktyki nie stosujecie bo nic nie piszesz <br>zaciekawiła mnie ta wasza farma daj troche opisu bo ze zdjec to kiepsko odczytać<br>z gory dzieki


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 01 kwie 2007, 00:00 
zdjecia na polach sa nieaktualne ale prawda moj szef pare lat temu trzymal wszystko pod niebem i mial super wyniki <br>jezeli chodzi o tuczniki mamy jedna tuczarnie na glebokiej sciolce <br>czy jest to pracochlonne ? <br>nie na ta tuczarnie ok 900 szt obsady zuzywamy dziennie ok max 1 godz<br>raz w tyg wrzucamy tam balik slomy (duzy) do kazdego kojca na ok 95 stk i tyle <br>do tego codzienny obchod chorych i wszystko <br>jesli chodzi o profilaktyke to stosujemy na warchlakarni <br>3 dni po odsadzeniu wszystkie 1 ml MYCOBAC + 2 tyg pozniej powtorka <br>maciory na 3 tyg przed porodem 3 szczepionki<br>5 ml TOXICOL <br>2 ml ERYSORB<br>2 ml PORCILLIS APP<br>teraz mamy problemy z powtorkami wiec macory kiedy wejda na knurownie dostaja w zarciu 5 gr doxycyclin na dzien <br>nie wiem jeszcze czy pomaga testujemy to <br>wczesniej probowalismy szcepic po odsadce 10 ml NOROMOX PROLONGATUM bez zadnego skutku ( maciory oczywiscie )<br>nie stosujemy zadnej medycyny na wywolanie ruji<br>prosiaki po oproszeniu :<br>pilowanie kielkow , 1ml NOROMOX PROLONGATUM + 1ml EXCENELL zmiksowanego z NOROMYLIN ( proporcje excenel 1 gr na 100 ml noromylin )<br>kastracja :<br>obcinanie ogonow , BAYCOX , FE z DRAXXIN ( proporcje 5 ml out zelaza w zamian 5 ml DRAXXIN do but 100 ml ) + 1ml STREPTOCILIN <br> <br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 01 kwie 2007, 00:00 
zapomnialem dodac ze pierwiastki na 6 tyg przed szczepimy 5ml TOXICOL


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 01 kwie 2007, 00:00 
dunczyk mugłbys powiedziec na jakie choroby stosujesz toxicol i erysorb ,normox prolongatum, excenel ,normylin ,streptocilin , gdyz nie znam tych srodkuw co maja w składzie ,,


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 01 kwie 2007, 00:00 
MYCOBAC co to jest mozesz napisac skład


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 02 kwie 2007, 00:00 
no wiec powiem ze ze skladem moge miec problem , moj dunski nie jest rewelacyjny a wyksztalcenia wet nie posiadam <br>ale postaram sie udzielic inf<br>MYCOBAC HYO VET jest t o szcepionka na mycoplasme <br>sklad jezeli wam to pomoze ( substancje czynne : antygen mycoplasma hyopneumoniae )substancje pomocnicze : quil-A saponin<br>nonidet p-40<br>thiomersal<br>trometamol<br>natrium klorid<br>+woda<br>( nie wiem czy sklad sie przyda przepisalem go z ulotki )<br>TOXICOL (szczepionka na E.coli + zapalenie kiszek <br>ERYSORB ( szcepionka na rozyce )<br>NOROMOX ( penicylina stosuje profilaktycznie prosiakom 1 ml po oproszeniu )<br>EXCENEL( niby pisza ze na infekcje drog oddechowych , ja uzywam na biegunke poporodowa w polaczeniu z NOROMYLIN)<br>NOROMYLIN ( maciory mycoplasma ) ( skladzie lincomycyna)<br>STREPOCILIN ( znowu penicylina ja uzywam na porodowce dla prosiakow na nogi a w ulotce pisza ze na streptobakterie np. drog oddechowych , kiszek )<br>i tak jak pisalem nie wszystko stosujemy na to co podaja w ulotkach casami po prostu slysze od znajomego to dziala dobrze na to i probuje <br>jesli nie to out<br>niczego nikomu nie gwarantuje <br>tutaj taka zasada , kazda farma praktycznie inna medycyna<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 03 kwie 2007, 00:00 
tuczarnia 900szt, a loch ile posiadacie? sprzedajecie tez prosięta? u nas duńskie chodzą po 180-220zł za sztukę waga 20-23kg ciekawy jestem ile tam na miejscu kosztują ile sokołów zarabia na tych prosiętach chodż przyznam ze genetyka rewelwcyjna do wagi 104kg 100dni to wyniki sąsiada.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 03 kwie 2007, 00:00 
przepraszam nie 100 a 80 moje od miejscowego rosną 100


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 03 kwie 2007, 00:00 
arti ja pisalem tylko o jednej tuczarni ktora mamy a w sumie mamy 4 na ok 5000 szt.<br>stado liczy +/- 540 szt <br>prosiat nie sprzedajemy <br>prowadzimy tucz calkowity i wszystko idzie na eksport do anglii ( znaczy sie poltlusze wiec musimy dzieki temu spelniac pare ekstra warunkow )<br>jezeli waga to : tutaj nikt nie sprzedaje 20-23 kg tylko od 30 kg po ok 8-9tyg<br>jezeli o przyrosty to inne rasy : wiekszosc jako produkcyjnej uzywamy DUROC HAMPSHIRE ( knury) a matki to LANDRACE i YORKSHIRE <br>wiec pewnie stad roznice


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 03 kwie 2007, 00:00 
wiec jezeli tak chodza dunskie w polsce to moze sa z innego kraju bo pierwsze slysze o takiej masie ??????<br>bo to troche dziwne 20-23 kg ?<br>chyba ze ktos sie juz dostosowal na polske <br>ale z drugiej strony robilem juz u takiego goscia ktory czasami wysylal wam prosiaki i waga tez byla >


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 03 kwie 2007, 00:00 
a sokolow ma jakis ekstra uklad raz ze te swinie maja na zarciu modyfikowanym genetycznie a dwa to juz jest prawie dunska firma z tego co slyszalem


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 04 kwie 2007, 00:00 
to jaka jest uwas w tej chwili jest cena zywej wagi lub po ubojowej


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 04 kwie 2007, 00:00 
cena wbc 4,40 e klasa tanio


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 07 kwie 2007, 00:00 
a jak uwas rozwija sie produkcja dunscy hodowcy cały czas powiekszaja hodowle czy rozwuj uwas troche sie ustabilizował ,,tam gdzie pracujesz to gospodarz planuje jeszcze powiekszenie hodowli ........


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 07 kwie 2007, 00:00 
na razie mamy ponad 500 macior i prowadzimy pelen tucz <br>raczej nie planuje powiekszania stada powieksza tylko ha<br>w zeszlym roku dokupil100 ha wiec teraz mamy 500 ha i do tego inwestuje w nowe maszyny <br>dani cene ci podam po swietach teaz nie pamietam dokladnie ale cos ok 5,2 pln


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
a jakie uprawy prowadzicie w gospodarstwie<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
a tak wogule to nic dziwnego ze sie rozwijacie przy takich cenach mozna sobie pozwolic na rozwuj a unas to szkoda gadac ,,,,a jak dokupowaliscie ziemie to ile was kosztował 1hektar<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 08 kwie 2007, 00:00 
ocene ha lepiej nie pytaj tutaj<br>za te 90 pare ha wraz z farma i budynkami zaplacil prawie 7.500 000 pln<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00 
Jak to jest z ta dezanfekcja.Prowadzicie ja tak perfekcyjnie jak to wszyscy pisza?A wiec codziennie prysznic zmiana odziezy po skarpeki,mycie macior itp.Napisz dokladnie czy to naprawde tak funkcjonuje.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00 
napisze ci tak <br>pracowalem na farmie gdzie tak bylo wlacznie z myciem macior przed wejsciem na porodowke i czy dzialalo nie wydaje mi sie <br>jak ma sie cos przyplatac to i tak wlezie<br>teraz pracuje na farmie z luznymi zasadami jesli masz potrzebe to i w cywilnych ciuchach mozesz na porodowke wejsc <br>w zime nawet lek wet zaleca zaprzestanie mycia porodowek na ok 3 m ce oczywiscie warchlakarnie myte sa zawsze i dezynfekowane ( wapno )<br>tuczrnie te ktore na kratkach tez zawsze myjemy natomiast jedna na glebokiej sciolce nigdy tylko nowa sloma i wszystko <br>jedna jedyna zasada ktora tu przestrzegamy 12 godz kwarantanny w przypadku kontaktu z obcym chlewem <br>ale to wszystko zalezy od wlasciciela jezeli ktos to stosuje i ma dobry status to na pewno bedzie przestrzegal i nie pozwoli na lamanie zasad i w druga strone dokladnie tak samo <br><br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 11 kwie 2007, 00:00 
WITAJ DUNICZYKU !<br>MAM PROSBE , CZY MOGLBYS NAPISAC JAKIMI PASZAMI KARMICIE CZY TO SA GOTOWE CZY SAMEMU WYKONUJECIE <br>I JAKIE PARAMETRY SA TYCH PASZ TZN :ENERGIA ,BIALKO, WLOKNO I AMINOKWASY<br>ZA ODPOWIEDZ SERDECZNIE DZIEKUJE<br>POZDRAWIAM CIE


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 11 kwie 2007, 00:00 
pasze robimy sami <br>recepty napisze jak bede mial troche wolnego czasu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 11 kwie 2007, 00:00 
witaj Duńczyk.mam kilka pytań odnośnie tej tuczarni na głębokiej ściółce. jestem w trakcie budowy takiego budynku. jaka tam jest wentylacja, jak z dezynfekcją, jak radzicie sobie z chorobami na tej tuczarni? pozdrawiam.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 11 kwie 2007, 00:00 
polo<br>to jest nasza najstarsza tuczarnia ,jest to budynek dlugi na ok 70 m z 9 duzymi kojcami <br>kazdy z nich oprocz miejsca wewnatrz ma wybieg zewnetrzny (pod wiata oczywiscie ) na rusztach ( czesc wewnetrzna jest na glebokiej ) gdzie znajduja sie zasobniki na wode i pasze <br>jesli chodzi o wentylacje jest to tak stare ze .... powyzej 20 lat <br>ale w ramach scislosci , budynek podzielony jest na 2 czesci i na kazda przypadaja 3 wentylatory + wetylacja scienna ( w upalne dni naprawde goraco )<br>choroby jak wszedzie u nas czasami jakies pluca sie przyplacza + pojedyncze sztuki problemy z nogami <br>upadek 3,4% <br>dezynfekcja ? totalny brak ok 2 razy w roku wywozimy obornik i wrzucamy nowa slome to wszystko <br><br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 12 kwie 2007, 00:00 
DZIEKI DUNICZYK I BARDZO PROSZE O TE RECEPTY<br>POZDRAWIAM


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 12 kwie 2007, 00:00 
do jurek <br>ale to moze byc dopiero za dwa tyg bo wyjezdzam na urlopik do kraju a teraz przez wyjazdem troche zabiegany jestem


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 12 kwie 2007, 00:00 
ROZUMIE CIE DUNICZYKU ZYCZE MIŁEGO POBYTU W POLSCE


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 12 kwie 2007, 00:00 
no dzieki bedzie potrzebny <br>pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
dunczyk mam pytanie jakie antybiotyki paszowe stosujecie???????????<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
jak wroce to bede mogl cos wam napisac na razie mam wakacje i to na tyle <br>w koncu wolne to wolne<br> pozdro dla wszystkich


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 16 kwie 2007, 00:00 
a to sory ze przeszkadzam w urlopie pozdrwiam miłego wypoczynku<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 02 maja 2007, 00:00 
tak jak obiecywalem napisze o skladach pasz i antybotykach <br>jeden tylko warunek , musze miec wolny czas <br>po urlopie mam duzy balagan i staram sie sprzatac<br>prosze o cierpliwosc


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa 02 maja 2007, 00:00 
oki bede cierpliwy i bede czekał ale tylozynki chyba nie szczedzicie?<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 03 maja 2007, 00:00 
powiem ci ze tylko jak jest bardzo potrzebna <br>ostatnio idzie sporadycznie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 03 maja 2007, 00:00 
a jak na twojej fermie wyglada problem adenomatozy???????<br> ja w swoim stadzie mam adenomatoze tylko pow 80 kg wg badan!!!!!! i co ty o tym myslisz i jak to wyglada wzgledem waszego statusu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek 04 maja 2007, 00:00 
Dunczyk co ty wogóle piszesz <br>ktos ci juz swoje powiedzial na temat twojego stosowania leków.<br>Dosłownie brednie<br><br>Tylko wariat to przeniesie na swoją ferme i w polskie realia.<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek 04 maja 2007, 00:00 
DUNCZYK NIE BIERZ DO GLOWY MAMY NASTEPNEGO "


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 05 maja 2007, 00:00 
rogal <br>spoko , ja ostatnio mam w pracy taki mlyn , ze jak jeszcze bym chcial sie przejmowac jakims ... to chyba musialbym na uszach chodzic <br>pozdro


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 05 maja 2007, 00:00 
co sie dzieje z"


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 06 maja 2007, 00:00 
witam moim zdaniem to chyba jeden drugiemu zazdrosci wiedzy i sie wymadrza chce w jakis sposub zaistniec na tym forum nie ma co sie tym przejmowac według mnie takich ludzi z doswiadczeniem dzieloncym sie swoja wiedza z innymi jest bardzo mało z kim by nie pogadał to kazdy ukrywa i kreci <br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 06 maja 2007, 00:00 
dunczyk a jak jest uwas z tylozyna nie macie kłopotuw z dostaniem tego jakie preparaty stosujecie z obecnoscia tylozyny ,a dodajecie jakies stymulatory po cichu tylozyna niezle pobudza tez swinki do wzrostu<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 08 maja 2007, 00:00 
tylozyzyne podaje tylko w koniecznosci ( chociaz przyznam ze niezla , daje rade )<br>jak sa problemy z lawsonia ( adenomatoza )chociaz ostatnio po moim powrocie z urlopu mam duze problemy w tym temacie<br>jesli chodzi o klopoty to nie mamy z dostepnoscia , jezeli potrzebujemy wet nam pizse i z glowy <br>nie mozemy stosowac zadnych stymulatorow , bo wszystkie poltlusze od nas ida do anglii i mamy bardzo dokladne kontrole


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 08 maja 2007, 00:00 
maciek*<br>adenomatoza<br>w zeszlym roku byl spokoj , no prawie problemy pojawily sie w grudniu , pozniej sie uspokoilo i teraz znowu powraca ( tak mi to wyglada )<br>teraz adeno... zaczela mi wchodzic jak dla mnie w dziwnym okresie 5 tyg po odsadce , nigdy tak nie bylo <br>nie bardzo to rozumiem <br>podaje tylan do wody i daje rade , chociaz probowalem tez dawac doxycycline przez 5 dni i poprawialo sie <br>przy masie ktora podajesz maciek* nigdy nie spotkalem sie adeno...<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 08 maja 2007, 00:00 
DUNICZYKU PRZYPOMINAM SIE W SPRAWIE PASZ TZN SKŁAD <br>POZDRAWIAM


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 08 maja 2007, 00:00 
witajcie mam pytanie czy lochy prosne musza byc utrzymywane grupowo czy moga byc w kojcach indiwidualnych poniewaz mam problemy z agresja u loch czego skutkiem sa czeste urazy konczyn i tym samym koniecznosc eliminacji ze stada


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB