Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Zwalczanie choroby Aujeszkiego
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 25 kwie 2024, 23:50

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 169 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: sobota 28 cze 2008, 12:28 
Offline

Rejestracja: sobota 28 cze 2008, 11:46
Posty: 1
Witam wszystkich i pozdrawiam. Jestm stałym czytelnikiem tego forum .Tematy w nim zawarte są bardzo interesujące , lecz nikt nie poruszył ww tematu. W czym problem, na czym polega rola lekarza wet podczas pobierania krwi do badania,a na czym właściciela sztuki zakwalifikowanej do badania. Tzn czy właściciel musi pomagać (trzymać sztukę) czy robi to wet ze swoją ekipą .Jak to jest finansowane. I kto ponosi odpowiedzialność za powstałe ewentualne upadki podczas pobierania prubek.Z góry dziękuję za wyjaśnienie lub za link na ten temat z podstawą prawną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 28 cze 2008, 16:52 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2007, 15:18
Posty: 136
Lokalizacja: wielkopolska
witam ja miałem wizyte w ubiegłym tygodniu pobierali od 43 sztuk i knura dzień wcześniej miałem telefon żeby uzgodnić czas i czy mi pasuje ja chciałem żeby przyjechali rano o 8 i tak było przyjechał wet z pomocnikiem przed bramą założyli kombinezony i ochraniacze na buty i dopiero weszli na podwurze próbki zaczeli brać najpierw od macior a póżniej od tuczników moja rola polegała na tym że wyganiałem maciory z pojedynek a reszta mnie nie obchodziła w tuczarniach sami pobierali od tycz których chcieli nawet nie musiałem dać swojej kredki do znakowania. Po podpisaniu protokołu wet poinformował mnie że jak by sie coś działo lub jakaś padła to mam to zgłosić bo pokryją straty gdyż to przetsięwzięcie jest ubezpieczone. Naprawde pełen profesjonalizm.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 30 cze 2008, 21:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Taa pełen profesjonalizm, u nas nasze gminne łamagi chodzą po wsiach i zdejmują kombinezon o 15 ten sam co założyli go o 8!! Nawet obuwia nie zmieniają!! Jak dla mnie to skandal po prostu i tyle.
U mnie jeszcze nie byli ale zastanawiam się czy dać im tylko świeże kombinezony czy jeszcze prysznic zafundować (najlepiej w zimnej wodzie ;) )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 04 lip 2008, 08:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Co będzie trzeba zrobić jak wykryją tę chorobę w danym stadzie?? w wiosce obok są już wyniki i wyszło tak kilkanaście ognisk choroby i powiatowi mówią że całe stado systematycznie musi być sprzedawane!! w całej wsi!! wszystkie gosp czy masz czy nie masz!! przecież to jest chore,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 04 lip 2008, 15:27 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 22:09
Posty: 174
Lokalizacja: kuj-pom
lukas jeszcze nie wiadomo jakie będą decyzje odnosnie zwalczania choroby Aujeszkyego,wszystko zalezy od tego jaki bedzie odsetek gospodarstw zakazonych.
dostępne są szczepionki delecyjne przeznaczone do eliminacji wirusa ze stada,ale jesli np w całej wsi bedzie zakazone jedno gospodarstwo 10 loch to czy jest sens szczepienia??
ze wsteonych badan wynika ze niektore tereny sa zakazone w bardzo niewielkim stopniu ale sa tez takie gdzie 20 % gospodarstw jest seropozytywnych

odnosnie upadków podczas pobierania-jezeli taka sytuacja miała miejsce,ze podczas pobierania lub tuz po jakas sztuka podła nalezy poinformowac lekarza pobierającego,po wizycie przedstawicieli inspekcji weterynaryjnej zostanie wypłacone odszkodowanie wg wartosci rynkowej
upadki nie muszą byc niczyją winą,choc przyznam ze po 2 tyg akcji nie miałem takiej sytuacji


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 08 lip 2008, 23:27 
Offline

Rejestracja: czwartek 27 mar 2008, 20:34
Posty: 238
Lokalizacja: kuj-pom.
lukas 1982 niedługo CI napisze co i jak . CZEKAM na powiatowego. Swoja droga co za pech pierwsza proba krwi w całej gminie I WYNIK POZYTYWNY :shock: :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 09 lip 2008, 09:29 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
mama juz wyniki !!!!!!! Stado wolne!!!!! u nas mniejsze stada sa likwidowane a te duze szczepione pozdrawiam ?!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 09 lip 2008, 22:16 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
niestety u nas tez zapomnieli o zmianie jednorazowego obuwia czy tez kombinezonu ,zatrzymali sie tylko na oplukaniu butow woda i troszeczke spryskali je srodkiem ,jestem za tym aby uwolnic nasz kraj od chA ale przy takim podejsciu cala profilaktyka w ciagu paru minut pobierania probek dostaje w łeb


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 09 lip 2008, 22:43 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
ja dalem im swoje kombinezony obowie ryzykowal nie bede poskrom dfalęm tez moj !!!!!
i oczywiscie umowielem sie an poniedzialekod rana zeby wiedziec ze nigdzie ni byli !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 09 lip 2008, 23:19 
Offline

Rejestracja: czwartek 27 mar 2008, 20:34
Posty: 238
Lokalizacja: kuj-pom.
nasz ma własne kombinezony i ochraniacze na buty .maja przeciez przyznane od powiatowego .po 3 sztuki na KAZDE GOSPODARSTWO :!: Zwroccie im na to uwage :!: :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 10 lip 2008, 20:44 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
otoz to bo od upadkow sa ubezpieczeni a od przyniesienia choroby z innej chlewni? no wlasnie tylko dziwne ze tego nie biora pod uwage


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 11 lip 2008, 00:00 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 01:14
Posty: 463
Lokalizacja: radomskie
Powiedzcie mi, a w trakcie wizyty u was lekarza, takiej zwykłej wizyty to zawsze ma ubranie jednorazowe? A czy wy jak jedziecie na targ, spęd albo do znajomego zawsze macie ubranie jednorazowe? Pozdrowienia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 11 lip 2008, 21:05 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
ale do czego zmierzasz przeciez to powinien byc juz standart a nie jakas ekstrawagancja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 12 lip 2008, 17:47 
Offline

Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 17:28
Posty: 12
Lokalizacja: Wielkopolska
Najlepsze w tym całym bałaganie jest to, że ledwie ten program ruszył to już skończyły się fundusze (skąd znamy takie historie???? – Choć by z nagonki odnośnie płyt obornikowych). Moim prywatnym zdaniem ten program nam niewiele da – jakoś tego nie widzę, że Niemcy czy Duńczycy zaczną kupować od nas żywe świnie no chyba, że u nich ruszy jakiś inny absydalny program jak u nas. Co tu dużo mówić znów ucierpią rolnicy, bo przeciecz nie rząd i weterynarze....... :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 13 lip 2008, 08:45 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 01:14
Posty: 463
Lokalizacja: radomskie
Andre! Chodzi mi o to, że w moim rejonie nie ma takich tradycji i jeśli nawet wyjdzie jedno stado na wsi z Aujeszky (w co nie wierzę) to dam głowę, że gospodarze nie zachowają tego "standardu" o którym mówisz. Więc będzie trzeba "kasować" całą wieś. Pozdrowienia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 13 lip 2008, 11:37 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
WETMAN powiedz mi czy ty choc raz poprosiles rolnika o kombinezon albo podpowiedziales rolnikowi aby taki kombinezon byl w jego gospodarstwie przeznaczony specjalnie dla doktorka watpie tylko prosto z auta walisz do chlewni


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 13 lip 2008, 21:08 
Offline

Rejestracja: niedziela 02 mar 2008, 22:31
Posty: 215
Lokalizacja: śląskie
koledzy w mojej gminie zrobili już połowę badań i w jednej wiosce wyszło 8 ognisk z chorobą na 36 przebadanych,dorosłe sztuki do lokalnej ubojni (właściciel zapłacił ile chciał,bo chore a gdy 2 tygodnie wcześniej kupował ich rodzeństwo to nie miał problemów) prosięta uśpili i zabrali do utylizacji. Za prosiaka(20kg) chcieli zapłacić 34zł a najśmieszniej że Ci rolnicy którzy prowadzą dodatkowo działalność gospodarczą przy gospodarstwie NIE DOSTANĄ ANI GROSZA. Ja wyprzedaję przed ich wizytą prawie wszystkie tuczniki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 13 lip 2008, 21:51 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 01:14
Posty: 463
Lokalizacja: radomskie
Do Arek. Nigdy nie proszę rolnika o coś co sam posiadam (dla dużych gospodarstw) a jeśli przeczytałeś dokładnie mój post, to zapewne zrozumiałeś, że dla tych małych nie ma sensu. Nie znasz moich okolic, więc trudno Ci pewne rzeczy zrozumieć. Nie winię Cię za to, choć "doktorka" nie zapomnę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 15 lip 2008, 18:04 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 cze 2008, 12:50
Posty: 16
Lokalizacja: Mielec
Czy to możliwe , że ci ktorzy prowadza działalność przy gospodarstwie nie dostaną odszkodowania ,bo ja jestem w takiej sytuacji , choć badania jeszcze u mnie nie było,to jednak w okolicy jest bardzo dużo stad zarazonych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 15 lip 2008, 22:14 
Offline

Rejestracja: czwartek 27 mar 2008, 20:34
Posty: 238
Lokalizacja: kuj-pom.
jak bedzie tak dalej z wykrywaniem aujeszkiego,to po uboju zwierzat zarazonych Nasze Chlewnie beda PUSTE :!: miejmy nadzieje ze główny lekarz wet. wie co oznacza likwidacja stada :!: :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 15 lip 2008, 22:21 
Offline

Rejestracja: czwartek 27 mar 2008, 20:34
Posty: 238
Lokalizacja: kuj-pom.
UBOJNIE NIE MAJA PRAWA ZANIZAC CEN SKUPOWANYCH TUCZNIKOW :!: :!: ZA LOCHE Z ACH. DOSTAŁEM 2.70ZŁ I NIE BYŁO ZADNYCH PROBLEMOW :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 15 lip 2008, 22:47 
Offline

Rejestracja: niedziela 02 mar 2008, 22:31
Posty: 215
Lokalizacja: śląskie
przed chwilą zadzwoniłem do kolegi który już sprząta po świniach- rolnicy którzy prowadzą działalność przy gospodarstwie nie dostają odszkodowania,odszkodowanie liczy się od 30kg a sztuki które są po "wyroku" muszą być w ciągu tygodnia odstawione a reszta uśpiona


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 16 lip 2008, 12:35 
Offline

Rejestracja: środa 16 lip 2008, 12:28
Posty: 2
Mam około 500 sztuk świń od 10 kilo do 110 kilo. Jeśli wykryją mi tego aujeszkiego jakie będą tego konsekwecje? Są jakieś szczepionki czy może będę miał sprzedać wszystkie świnki jeśli tak to ile będę miał na to czasu, czy wystarczająco dużo aby prosięta osiągneły wagę tucznika?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 16 lip 2008, 15:51 
Offline

Rejestracja: czwartek 27 mar 2008, 20:34
Posty: 238
Lokalizacja: kuj-pom.
czy wie ktos po jakim czasie mozna wprowadzac zwiwrzeta do chlewni :?: .ile czasu musi upłynac od dezynfekcji :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 16 lip 2008, 16:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Od czasu dezynfekcji 15 dni. Wykupowane są tylko małe stada jeśli jest jedno lub dwa ogniska we wsi. Jeśli ilość większa to teren zapowietrzony a konsekwencje tego wiadomo. U mnie na 4 wioski gdzie przyszły wyniki, jedna jest czysta, jedna 1 ognisko (już wykupione, jedna 4 ogniska i pozostała osiem ognisk. Te dwie ostatnie stanowią teren zapowietrzony a w tym terenie jest 9 tysięcy świń!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 16 lip 2008, 21:34 
Offline

Rejestracja: środa 16 lip 2008, 12:28
Posty: 2
Co znaczy wykupienie?
Czy nie mogę ich sprzedać normalnie do rzeźni? Czy też są utylizowane? I co ze sztukami 30 kilogramowymi za które zapłaciłem 6 złotych za kilo zwrócą mi za nie po 6 złotych czy może po cenie tucznika?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 16 lip 2008, 22:15 
Offline

Rejestracja: niedziela 02 mar 2008, 22:31
Posty: 215
Lokalizacja: śląskie
W wiosce obok mojej już wykryto15 gospodarstw zarażonych na 38 przebadanych,lekarz który przywiózł tę wiadomość do zagrody pozwolił sprzedać sztuki od 70kg do ubojni w ciągu 2dni a reszte uśpili i zabrali, u mnie będą pobierać krew dopiero za 2tygodnie i wypycham co się da aby miec jak najmniejszy stan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 16 lip 2008, 22:18 
Offline

Rejestracja: sobota 28 cze 2008, 16:59
Posty: 64
Lokalizacja: Płock
posrało ich z tą chorobą co to za choroba która działa tylko na koty!!!
przecież na ludzi nie działa to po jaką cholerę usypiają tuczniki - siebie na wzajem powinni uspić!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 16 lip 2008, 22:23 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
a z wczesniejszych opini wynikalo ze choroba dotyczy kilka procent gospodarstw a tu sie okazuje ze po przebadaniu calego stanu okaze sie ze nie bedziemy mieli problemu nadwyzki zywca


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 16 lip 2008, 23:01 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
sam sie dziwie ze to pisze ale moze po to to jest


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 16 lip 2008, 23:15 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
arek pisze:
a z wczesniejszych opini wynikalo ze choroba dotyczy kilka procent gospodarstw a tu sie okazuje ze po przebadaniu calego stanu okaze sie ze nie bedziemy mieli problemu nadwyzki zywca

Jak się dobrze zastanowić to nie jest to aż takie dziwne,te dane co podawał np. Pejsak dotyczyły praktycznie tylko pewnego odsetka nazwijmy postepowych chlewni które badały swoje stada inaczej mówiąc stale jedne i te same chlewnie posyłają do badania na monitoring. chlewnie małe praktycznie nigdy nie badały uważając że nie ma potrzeby np. w mojej wsi po za mną nie słyszałem aby ktokolwiek kiedykolwiek badał krew a producentów jest kilkunastu o skali produkcji od jednej maciory do dwudziestu kilku ,ja badam regularnie to spie spokojnie ale juz w sąsiedniej gminie słyszałem jest problem, wniosek taki że krycie usługowe knurem przechodzi do lamusa !!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 17 lip 2008, 09:01 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 cze 2008, 12:50
Posty: 16
Lokalizacja: Mielec
Wczoraj byłem na spotkaniu z wojewódzkim i powiatowym lekarzem weterynarii . powiatowy podjął decyzję , że stada zarażone będa likwidowane poprzez wyprzedaż tuczników po osiągnięciu masy ubojowej a maciory po odchowaniu prosiaków .
Jeżeli ktoś zechce , to może sobie zażyczyć wybicie stada i maksymalnie w ciągu 30 dni dostanie odszkodowanie w wysokości wartości rynkowej ubitych zwierzat .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 17 lip 2008, 12:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Robek i tu jest problem że ty nioe możesz spać spokojnie bo nawet jeśli Ty masz czyste a ktoś w promieniu 1.5 km od Ciebie będzie miał auyjeszke i będzie to na tyle duże gosp (ponad15loch) że będzie za drogi wykup to znajdziesz się w strefie zapowietrzonej!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 17 lip 2008, 12:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
A co oznacza strefa zapowietrzona.
Otóz będą szczepione wszystkie sztuki w tej strefie i wyprzedawane.
Dopiero z ostatnich prosiąt które zostaną w gospodarstwie po uprzednim sprzedaniu wszystkich innych sztuk (lochy,tucz) będziesz mógł zostawić sobie je na loszki. oczywiście jeśli te prosiaki będą już czyste[/img]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 17 lip 2008, 12:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
I jeszcze jedno.
U mnie regionie strefa zap. dotyczy 50% świń!!

Uważam że jest to zamach na polską gospodarkę!! a te dupki z Danii już się cieszą i ani się obejrzymy główna weterynaria zacznie masowo wydawać zgodę wielkim koncernom na produkcję na naszej Polskiej ziemi aby uzupełnić straszne braki tucznika w obrębie granic RP[/i]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 17 lip 2008, 14:52 
Offline

Rejestracja: sobota 28 cze 2008, 16:59
Posty: 64
Lokalizacja: Płock
WETERYNARIA - do GAZU!!!!!
Tylko Polak jast taki głupi!!!
Niemcy i Duńczycy śmieją się z nas naszego żądu a o weterynarii juz nie wspomnę!
Pierwszego uśpić to powinni tego co wymyślił badanie na tą wyimaginowaną chorobę!!!!

Co jest ważniejsze?- Polska gospodarka i my Polacy czy kilka kotków które dostaną kataru...??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 17 lip 2008, 14:54 
Offline

Rejestracja: sobota 28 cze 2008, 16:59
Posty: 64
Lokalizacja: Płock
podejrzewam że zagraniczne koncerny dały dobrą łapówkę naszej WETERYNARII, żeby całkiem zlikwidować Polskich hodowców!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 17 lip 2008, 15:30 
Offline

Rejestracja: niedziela 02 mar 2008, 22:31
Posty: 215
Lokalizacja: śląskie
Maniek czy to znaczy że u was lekarz powiatowy zgodził się aby sztuki które teraz mają 40kg dorosły do tucznika a prosiaki oderwane od maciory nie będą usypiane


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 17 lip 2008, 21:51 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 22:09
Posty: 174
Lokalizacja: kuj-pom
pool takich jak ty wg mojej statystyki jest ok 5% rolników,co oznacza ze rozmowa z takimi ludzi to strata czasu!!!
ludzie tak myslacy boja sie wszystkeigo chociaz nie wiedzą dlaczego,dodam ze akcja zwalczania choroby Aujeszkyego lezy w interesie hodowców a nie lekarzy weterynarii,ze wzgledu na to ze do tej pory nie mielismy pogramu zwalczania tej choroby mamy oficjalny zakaz wywozu zywych swin do krajów europy zachodniej i to POLSUS jako jeden w pierwszych oponował za wprowadzeniem tego prgramu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 17 lip 2008, 21:55 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
mysle ze predzej czy pozniej musielibysmy wprowadzic ten program i chwala bogu ze nareszcie ruszyl a to ze polowe stad zniknie to jeszcze nie koniec swiata pomor przezylismy to przezyjemy i to


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 17 lip 2008, 22:06 
Offline

Rejestracja: sobota 28 cze 2008, 16:59
Posty: 64
Lokalizacja: Płock
tylko że ten cały zabieg doprowadzi nie jedno gospodarstwo do plajty.

na zachodzie nasz tucznik nie ma startu!! - wschód jest naszym rynkiem i tam musimy walczyć to tam ludzie są mięsożerni, na zachodzie to marchewką możemy sobie handlować...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 17 lip 2008, 22:17 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
pool pozyjemy zobaczymy ponoc nasze mieso ma bezkonkurencyjny smak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 17 lip 2008, 23:21 
Offline

Rejestracja: sobota 28 cze 2008, 16:59
Posty: 64
Lokalizacja: Płock
miało kiedyś...- kiedy nie było gotowych pasz, a swinia jadła zwykłą śrutę a nie bobki jak dla chomika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 18 lip 2008, 07:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Pierdolenie o lepszym smaku!
Ciekawe czy jak u Was wykryją i zmuszą do wyprzedania wszystkich świń będziecie nadal tak och i ach za aujeszkim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 18 lip 2008, 09:45 
Offline

Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 19:19
Posty: 1018
Lokalizacja: Wielkopolska
Jeżeli ktoś myśli tak jak ten cały Polsus to jest idiotą ekonomicznym. Pomyślcie sobie który kraj zachodni kupi od nas żywe świnie do uboju,przecież jak narazi to robocizna a co za tym idzie ubój w tych krajach o wiele więcej kosztuje. A może ja żyje w innym kraju i wy w ubojniach widzicie pracowników z Niemiec i Holandi , jak na razie to nasi masowo tam wyjeżdzają z moich okolic.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 18 lip 2008, 13:13 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 18:31
Posty: 100
Panowie pool ,PO-pulista i inni pesymiści !
Jeśli by przyjąć wasz scenariusz to nasz kraj uporałby się z ch. Aujeszkyego w niecałe 2 lata - za klika miesięcy zakończenie próbkobrania w całym kraju ,wydanie decyzji i likwidacja stad powiedzmy następny rok ! Tymczasem w Niemczech całe zwalczanie trwało kilkanaście lat w innych krajach jeszcze dłużej... pomyślcie trochę zanim coś napiszecie , ja wiem, że najprościej " weterynaria do gazu" ale wiem też że odrobina zdrowego rozsądku nikomu jeszcze nie zaszkodziła !!
Moi hodowcy też czytają to forum i wydzwaniają do mnie z pytaniem co to z nami będzie , więc się pytam po co siać zamęt i strach i komu ma to służyć bo chyba raczej nie producentom świń ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 18 lip 2008, 17:18 
Offline

Rejestracja: sobota 27 paź 2007, 16:04
Posty: 42
Lokalizacja: Wielkopolska
Ludzie - proponuję najpierw poczytać o tej chorobie a potem się wypowiadać na temat zwalczania i postępowania administracji wet itd.

Bo już takie pierdoły niektórzy piszą że głowa mała...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 18 lip 2008, 18:12 
Offline

Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 19:19
Posty: 1018
Lokalizacja: Wielkopolska
krzysztof_spec pisze:
Ludzie - proponuję najpierw poczytać o tej chorobie a potem się wypowiadać na temat zwalczania i postępowania administracji wet itd.

Bo już takie pierdoły niektórzy piszą że głowa mała...


Nie wypowiadałem się o samej chorobie tylko o aspekcie ekonomicznym który jest wyjątkowo przesadzony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 lip 2008, 08:26 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 cze 2008, 12:50
Posty: 16
Lokalizacja: Mielec
TJ pisze:
Maniek czy to znaczy że u was lekarz powiatowy zgodził się aby sztuki które teraz mają 40kg dorosły do tucznika a prosiaki oderwane od maciory nie będą usypiane


tak , gdyż jest duża skala zjawiska , a poza tym jest bardzo duży opór rolników i jesteśmy mocno wspierani przez samorządowców i lokalne wladze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 lip 2008, 15:10 
Offline

Rejestracja: sobota 28 cze 2008, 16:59
Posty: 64
Lokalizacja: Płock
to nie powinien być opór rolników tylko z widłami powinni was PEDZIĆ!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 169 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB