Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Biegunka
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 29 mar 2024, 16:00

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 01 mar 2010, 18:38 
Offline
Site Admin

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 07:23
Posty: 462
Lokalizacja: Poznań
Witam!
Widlasty... W Polsce jest wielu bardzo dobrych lekarzy wet specjalistow w zakresie chorob swin.
Wystarczy sie z nimi skontaktowac...
A jesli nie chca przyjechac do Ciebie, to napisz dlaczego?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 01 mar 2010, 21:32 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
Apropos tego testu co to za drobnoustrój Cryptosporidium parvum ??
Czy to występuje u świń ??
Moim zdaniem wiekszość biegunek u prosiat powoduje E. coli a czasem rotawirus ,tylko że jak taki test potwierdzi rotawirusa to przecież nie znaczy że jednocześnie nie moze ma tam byc coli ,więc i tak aby mieć pewność trzeba wysłać do laboratorium ! To po co mi taki test ,który wcale tani nie jest ??
A co sie tyczy beztlenowców ,to wiele razy rozmawiałem z moim weterynarzem ,który stwierdził że ten problem jest wyolbrzymiany , bo w Polsce rzadko się to diagnozuje a nawet jesli już, to są jelita tak zmienione że dość łatwo to rozpoznac na sekcji !


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 01 mar 2010, 22:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela 21 lut 2010, 00:18
Posty: 212
TAK ACONAR są dobrzy lekarze weterynarii, ale są i tacy którym powinno się uprawnienia odebrać. Przykład; prosięta zachorowały na '' smoleń '' jeden kazał smarować maścią stosowaną przy zapaleniu wymion [to miało złagodzić objawy], drugi kazał smarować olejem jadalnym na przemian z gencjanom.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 02 mar 2010, 12:48 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 mar 2009, 10:48
Posty: 109
a wystarczyło kąpać w KMnO4 :wink:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 03 mar 2010, 15:02 
Offline

Rejestracja: sobota 15 lis 2008, 01:09
Posty: 13
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
ACONAR pisze:
Witam!
Widlasty... W Polsce jest wielu bardzo dobrych lekarzy wet specjalistow w zakresie chorob swin.
Wystarczy sie z nimi skontaktowac...
A jesli nie chca przyjechac do Ciebie, to napisz dlaczego?


Zgadzam się, że w Polsce jest wielu specjalistów, ale nie tylko w Polsce, również w Europie i na świecie. No rzeczywiście, dlaczego by tu sobie nie zaprosić np. Pana Pejsaka? Może dlatego, że nie mam 500 loch i raczej nie byłoby to dla mnie opłacalne, a może dlatego że u nas przyjęło się korzystanie z usług lekarza który jest w danej gminie, ewentualnie w ościennej, bo jak zadzwonisz po kogos z daleka to po pierwsze skasuje za dojazd pol tucznika, a po drugie jak bedziesz mial cos pilnego to ten miejscowy do Ciebie nie przyjedzie bo powie "dzwon sobie po tamtego". Czy taka odpowiedź wystarczy na "dlaczego?" Jeśli nie to na pewno znajdę więcej powodów, ale te są dla mnie wystarczające i jako pierwsze mi się nasunęły. Poza tym, raczej nie twierdzę, że mam jakieś problemy dla których musiałbym wzywać speców światowej klasy. Zwyczajnie zainteresowały mnie badania w kierunku określania przyczyn biegunek, aby wiedzieć albo jakie zrobić szczepienia, albo jak sobie lepiej radzic i zapobiegać w przyszłości. Sprawa nie powtarza się przy każdym miocie, bo jakby tak było to na pewno bym już coś zaradził. Zwyczajnie zaciekawił mnie ten temat. A jeżeli nikt nic nie wie, to niech nie pisze nic, albo niech napisze "nic nie wiem", a nie wrzuca epitety jak kolega Marek. tyle w tym temacie. Pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 04 mar 2010, 22:32 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Widlasty wizyta dobrego lekarza może przynieść więcej korzyści niz cały karton najrozmaitrzych testów! Lekarze bywali w niejednej chlewni i niejedno widzieli i przez to mogą dostrzec problemy tam gdzie ty nawet ich nie podejrzewasz.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB