Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Masz problem zdrowotny w stadzie?Moge Ci pomoc.
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 19 kwie 2024, 04:32

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4046 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 81  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 09 sty 2007, 01:00 
ARTUR .W.!Ja jestem otwarty na wspolprace nie mam nic do ukrycia.Dlaczego nie na Forum?Mozna otworzyc temat np.MIEDZY NAMI FACHOWCAM i zobaczyc jaki to bedzie mialo odzew.Ty zacznij ja w to wchodze.Chyba ze masz lepsze propozycje.J.W-co ty na to?


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 09 sty 2007, 01:00 
Pewnie że nie mam nic do ukrycia, pomysł z tematem też dobry, wypadało mi poprostu kurtuazyjnie zapytać. Poza tym jak będę miał np: zdjęcia z sekcji albo wyniki badań to jakoś tam zawsze możemy wtedy dopiero się inaczej porozumiewać (e-mail czy gg). Od razu zadam pytanie czy u was w lecznicy macie laboratorium czy bawicie się w to, czy może wszystko wysyłacie gdzieś tam...?<br>A co do tematu to faktycznie go zaraz zacznę


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 12 sty 2007, 01:00 
Czy podając w paszy Tylan G 100 Premix można jednocześnie zastosować Linco-Spectin 100 w wodzie do picia? Przy ciągłym stosowaniu Tylanu świnie zaczęły kasłac.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 12 sty 2007, 01:00 
Czy podając w paszy Tylan G 100 Premix można jednocześnie zastosować Linco-Spectin 100 w wodzie do picia? Przy ciągłym stosowaniu Tylanu świnie zaczęły kasłac.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 12 sty 2007, 01:00 
Witam!!<br>Panie marku mam pytanie jaka szczepionke zastosowac przeciwko Różycy prosieta z zakupu waga ok.18 kg czy lepiej szczepionka do wody czy szczepionka w iniekcji typu RUVAX.ktora z tych metod szczepienia jest bardziej skuteczna? Bardzo prosze o rade. Z góry DZIEKUJE!!<br>Pozdrawiam!!


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 12 sty 2007, 01:00 
Oczywiscie ze lepiej podac w zastrzyku-masz pewnosc ze wszystkie swinie dostaly odpowiednia dawke.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 12 sty 2007, 01:00 
Po co ciagle to znaczy caly czas stosowac Tylan? Stosuj go z przerwami-pisalem o tym wczesniej.Linko-spektin to premix stos.DO PASZY w wodzie sie slabo rozpuszcza.Dla mnie stosowanie Linko-sp.prza chor. pluc jest problematyczne bo on sie slabo wchlania z przewodu pokarmowego.Wolalbym AMOXYCYLINE,TETRACYKLINE CZY TRIMERAZIN.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 12 sty 2007, 01:00 
Na jednej z loch zaobserwowałem że łuszczy jej strasznie sie skóra i odchodzi płatami i na czele jest zaczerwieniona a za uszami ma woskowy brazowy nalot i na podgardlu. Co to może byc pierwszy raz takie coś widze inne lochy tego raczej nie maja


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 12 sty 2007, 01:00 
To moze byc swiezb.ALE: dokladnie zbadaj cale stado czy inne maciory nie maja podobnych zmian ale o mniejszym nasileniu.Jezeli to stara maciora to sa po prostu zmiany starcze,jak wiecej macior ma podobne objawy to trzeba bedzie zastosowa Iwomek czy Dektomax 2x w odstepie 14 dni.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 13 sty 2007, 01:00 
mam chora loche ma temperature 35 stopni nie chce jesc ani pic jest trzy miesiace prosna zadnych zmian na uszach czy skorze co moze jej byc


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 13 sty 2007, 01:00 
Jak maciora ma NAPRAWDE temp 35c./sprawdz termometr/-to zeby ja z tego wyciagnac sa male szanse.Organizm juz slabo pracuje.O przyczynach trudno powiedziec.Jak ci bardzo zalezy mozna sprobowac -kortyzon+ srodek nasercowy+jakis prerarat witaminowy.Ale jestem pesymista.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 13 sty 2007, 01:00 
Mam pytanie: prosięta trzytygodniowe przy maciorze sporadycznie zaczęły kaszlec, czy szczepić je szczepionką Ingelvac M.hyo?czy lepiej je podleczyc jesli tak to czym?<br>Z gory dziekuje za odpowiedz.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 13 sty 2007, 01:00 
Zasada jest ze szczepimy zwierzeta ZDROWE.Najlepsze by byly pteparaty DRAXIN CZY NAXEL ale one sa b.drogie i jak masz male gosp.to sie nie oplaca.Tani sposob:podaj dla MIOTOW gdzie sa kaszlace prosieta Penicyline o przedluzonym dzialaniu/symbol LA/-a po 5-7 dniach mozna podac szczepionke.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
obrzęk u warchlaków 2-3 tygodnie po odsadzeniu, jak przeciwdziałać i leczyć ? czy wywoływać chorobę może przebiałkowanie? jaką paszę dawać?


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
witam mam problem z prosiakami 2 tygodniowymi otuz dostały zułto sinej wodnietej biegunki prosiaki maja takze sine uszy i oczy wklesłe objawy podobne jak przy obrzekuwce i niekture sztuki wymiotuja dostaja drgawek zataczaja sie i wydaja piskliwe odgłosy przy czym paszy jeszce nie dostaja odchowuja sie na mleku matki podawałem baycox tirsan i vetrimoxin i biegunka nie ustepuje locha tez jest osowiała i ma luzny kał co to moze byc co najlepiej podac zeby ta biegunka staneła misiac temu robiłem badania laboratoryjne 2 padnietych sztuk prosiakuw i znaleziono szczep escherichia coli z verotoksyna i streptococosus suis 2 i 7 a prucz tego w stadzie wystepuje takze adenomatoza ...........


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
a co ci wyszło z antybiogramu,jaki lek najlepiej działa?dawałes cos maciorze?biegunka u prosiąt najprawdopodobniej jest spowodowana chorobą lochy.wg mnie spróbuj enrofloksacyne jednoczesnie maciorze i prosiętom


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
Dani!Enrofloksacyna tj. Baytril, Marbocyl dla maciory i prosiat przez 3 dni+jakis preparat do paska dla prosiat 3-4 dni.Najlepszy z Colistyna, ewent.Trimerazin.Zwruc uwage na temp. w miejscu gdzie sa prosieta-powinnobyc ok 28C.+woda dla prosiat,moze byc Coca -Cola.TO NIE ZART.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
Pytasz o chorobe obrzekowa.Odsylam do poprzednich odpowiedzi.Do paszy trzeba prosieta przyzwyczaic 7-10 dni .I nie przekarmiac tj.podawac pasze przy odsadzeniu male ilosci ale 3-4 razy.WARCHLAK ZDROWY TO WARCHLAK GLODNY-oczywiscie bez przesady.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
Mam pytanie do marka.r.Jakie rasy swiń się hoduje w Niemczech w rejonie w którym pracujesz?Czy są to hybrydy?Z tego co się orientuję to w Dani hybrydy nie stanowią zbyt dużego odsetka stada, a jak jest w Niemczech?


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
dzieki marku za odpowiedz ale coca cola jakie ma działanie przy biegunkach ....a z antybiogramu wychodzi ze te szczepy sa wrazliwe tylko na colistyne i enrofloksacyne a amoksycylina jest srednio wrazliwa ....mi tez sie wydaje ze biegunka spowodowana jest przez loche gdyz prosiaki u innych loch sa zdrowe i nie maja biegunki


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
slyszalem cos kiedys ze na biegunke stosuje sie coca cole czy to ma jakies dzialanie i na co? czy to możebyc skuteczne?<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
Z ta Coca-Cola to nie zarty.Mozna ja stosowac przy MMA jak maciora nie ma mleka lub przy biegunkach ale u prosiat do dwoch tygodni bo potem wysokie koszty i woda wystarcz.Cola zawiera GLUKOZE-energia tak wazna po porodzie,dostarcza plynu i ma ZAPACH ktory przyciaga prosieta.Radze sprobowac-to dziala.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
BYK!Przykro mi ale nie znam odpowiedzi na to pytanie.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
Witam<br>12 stycznia 2007 Gregor napisał <br><br>>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 14 sty 2007, 01:00 
Mozesz podac dawka prawidlowa tylko 2 RAZY W ODSTEPIE 2 TYGODNI-wazne.Powysl czy nie warto by bylo podac ten lek dla calego stada bo to sie moze rozprzestrzenic.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 15 sty 2007, 01:00 
czy jedna dawka biomectinu wystarczy czy trzeba powtórzyc?


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 15 sty 2007, 01:00 
podalem to calej grupie<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 15 sty 2007, 01:00 
Srodki p.swiezbowi podajemy dwa razy bo one dzialaja na dojrzale pasozyty .Jaja pozostaja i z nich walegaja sie nowe.Drugie podanie likwiduje te nowo wyklute ktore JESZCZE NIEN ZDAZYLY ZLOZYC JAJ.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 16 sty 2007, 01:00 
DZIS RANO PADL TUCZNIK W WADZE OK 50 KG JEDEN Z NAJLADNIEJSZYCH W KOJCU ZMIANY POSMIARTELNE: <br>-ZEWNETRZNE TO DELIKATNE PRZEKRWIENIE BOKU NA KTORYM LEZAL POZA TYM SKORA BIALA <br>- WEWNETRZNE PLUCA CZYSTE WATROBA TEZ NATOMIAST SILNIE PRZEKRWIONE JELITO CIENKIE I GRUBE W 100% KOLORU CIEMNO BORDOWEGO A MIEJSCAMI FIOLETOWEGO JELITA BYLY OGOLNIE PUSTE BYLO MOZE 10% TRESCI Z KRWIÄ„ NACZYNIA KRWIONOSNE BYLY BARDZO MOCNO UWIDOCZNIONE. WCZESNIEJ NIEZAOBSERWOWALEM RZADNEJ BIEGUNKI Z KRWIÄ„ ITP. TO JUZ DRUGI TAKI PRZYPADEK. CO TO MOZE BYC? PROSZE O POMOC


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 16 sty 2007, 01:00 
mierzyłes im temperature?zauważyles cos jeszcze,zachowują się normalnie,zjadają mniej paszy?


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 16 sty 2007, 01:00 
i czy zwłoki nie były nadnaturalnie wzdęte? jeśli tak a stado zachowóje się normalnie ... pewnie beztlenowce


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 16 sty 2007, 01:00 
PASZE JEDZÄ„ NORMALNIE TEMPERATURA OK ZWLOKI BYLY WZDETE A ZALÄ„DEK PELEN TRESCI


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 16 sty 2007, 01:00 
kazik sprawdzałes serce bo moze miał zawał


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 16 sty 2007, 01:00 
To moga byc beztlenowce i na to wyglada.Ale w watrobie powinny byc tj.na powierzchmi male pecherzyki powietrza.Nagle upadki ,brak mozliwpsci leczenia.Przewaznie ta choroba wystepuje w lecie-stres .upaly.Zapobieganie gdy problem w stadzie-zakwasic pasze-Formi,Tylozyna do paszy.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 16 sty 2007, 01:00 
Zwroc uwage co napisal ci JARL-to moga byc przyczyny.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 17 sty 2007, 01:00 
jaka jest przyczyna ze czasami rodzace się prosięta mają drzenie głowy zaraz po urodzeniu,przewaznie mają to wszystkie prosięta w miocie i mija to samoistnie po ok 2 tyg.zdarza się to dość rzadko ok 1 na 20 miotów.nie ma z tego powodu upadków


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 17 sty 2007, 01:00 
To najprawdopodniej drżączka wrodzona typ A2 (drgawki zakaźne) tło wirusowe !


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 17 sty 2007, 01:00 
zwroc uwage na wiek macior ,czy u starszych wystepuje to czesciej a moze pierwiastki?


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 17 sty 2007, 01:00 
J.W dokladnie to okreslil.Nagle u kilku miotow to wystepuje i potem bez specjalnego leczenia ustepuje.Podobno moze byc to pierwszy objaw PRRS.I cos w tym musi byc bo sie z tymi objawami spotkalem po szczep. macior p.PRRS,szczegolnie tych w koncowym okresie ciazy.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 17 sty 2007, 01:00 
witaj marku!!!!!!!!!!!!!! mam mały problem locha ma termin porodu na 2,02 pojawił sie u niej taki problem iż nie wstaje cały czas lezy lecz dzis wstała ale nic nie zjadła nie ma gorączki oczodły normalne nie zaczerwienione co mam robic bo boje sie o płód


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 17 sty 2007, 01:00 
marku.r. nalezaloby jeszcze rozpatrzyc cirkowiroze a w nastepstwie PMWS.Co slychac w niemczech na ten temat?czy jest to problem tak jak w danii swego czasu.Temat nr 1!!


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 17 sty 2007, 01:00 
MACIEK!To moze byc niestrawnosc albo to sa pierwsze objawy poronienia.Mierz temp. a na dzisiaj podaj preparat na niestrawnosc kiedys byl to Bykahepar, w RFN mamy Genabil.Od 5 lat jestem w Niewczech mam klopoty z nazwami preparatow-jak ktos to czyta niech mnie poprawi.!!!! Sprawdz czy nie pomyliles sie z terminem krycia.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 17 sty 2007, 01:00 
mam dokładnie taki sam przypadek jak Kazik. daję maksymalne ilości zakwaszacza. warchlak ok 30 kg.jak temu zapobiegać? czy zagęszczenie w kojcu ma na to wpływ? pozdrawiam.<br>


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 17 sty 2007, 01:00 
JARL!Podales temat na cala noc dyskusij.Teraz jest 23 a jutro musze wczesnie zaczac prace. POgadamy o tym w innym terninie bo temat jest ciekawy.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 17 sty 2007, 01:00 
POLO!To moze byc Chor. obrzekowa,A denomatoza,Beztlenowce. Ale jak to tylko 1-2 sztuki to bez paniki-taka to swinska natura.To zawsze moze sie zdarzyc.


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 sty 2007, 01:00 
jak najskuteczniej walczyć z taka chorobą jak STREPTOKOKOZA ???????


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 sty 2007, 01:00 
jaka jest szczepionka na streptokokoze?? czy jest jakaÅ›??


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 sty 2007, 01:00 
Teraz zamiast Bykahepar nazywa siÄ™ to Clanohepar


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 sty 2007, 01:00 
Na Streptokokozę są szczepionki ale wpierw polecam zrobić badania serologiczne by dowiedziec się jaki szczep jest w Twojej chlewni. A zanim zaczniesz szczepienia Marku zalecam zagwarantować Twoim świniom suche i ciepłe pomieszczenie z dobrą wentylacją, inaczej zapomnij o poprawie. Pozdrawiam


Na górę
  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 19 sty 2007, 01:00 
P.streptokokozie najlepsze tz.autoszczepionki tj.szczepionki zrobione ze szczepu ktury wystepuje w danym stadzie.W odpowiedziacz na FORUM znajdziesz wszystko co jest wazne na temat streptokokozy.Trzeba tylko poszukac.


Na górę
  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4046 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 81  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB