Indeks witryny Indeks witryny

Vilomix a-one a-one agrobios agrobios

akademiabiogazu insekpol ..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest pi─ůtek 15 lis 2019, 02:19

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Witam a wiec wygl─ůda to tak :
Maciory 6 tygodni przed porodem i 2 tygodnie przed dostaj─ů Szczepionk─Ö : Porcoli Diluvac Forte
12 - 24 h po wyproszeniu zaczyna si─Ö biegunka ┼╝├│┼éta u prosi─ůt wiec podaje przez dwa dni lincospectin, nast─Öpuje poprawa, w 3 dniu zycia podaje baycox. Nast─Öpnie po 6 dniach od podania Lincospectinu biegunka powraca wiec zaczynam podawa─ç gentamycyne (enroflolaksyna nie dzia┼éa) wiec dlatego gentamycyna. Gentamycyna szczpie przez dwa dni- konczy sie biegunka. Nast─Öpnie po 14 dniach od podania gentamycyny biegunka znowu powraca. Biegunka ma kolor ┼╝├│┼éty i konsystecje majonezu. Zawsz zaczyna si─Ö od jednej sztuki w miocie po czym po ok 3-4 dniach zaczynaj─ů chorowa─ç inne prosi─Öta. Jednak nie wszystkie dostaj─ů biegunki. Prosz─Ö o pomoc w rozwi─ůzaniu mojego d┼éugo trwaj─ůcego problemu.

Lochy karmi─ůce dostaj─ů pasze j─Öczmienno- pszeniczna plus koncentrat dla LK plus zakwaszacz plus olej bia┼éko wychodzi na poziomie 15,48%. Lochy karmione sa w 3 odpasach do pe┼énej dawki dochodz─Ö w ciagu tygodnia jest ona wyliczana na podstawie schematu 2 kg na potrzeby bytowe plus 0,45kg na ka┼╝de prosi─Ö. Prosze o pomoc drodzy forumowicze.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

............

Ostatnio zmieniony poniedzia┼éek 23 maja 2016, 20:17 przez nemezis, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

tak jednak dalej prosze o pomoc

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

agebt szalej patrze

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

eldokan pisze:
Witam a wiec wygl─ůda to tak :
Maciory 6 tygodni przed porodem i 2 tygodnie przed dostaj─ů Szczepionk─Ö : Porcoli Diluvac Forte
12 - 24 h po wyproszeniu zaczyna si─Ö biegunka ┼╝├│┼éta u prosi─ůt wiec podaje przez dwa dni lincospectin, nast─Öpuje poprawa, w 3 dniu zycia podaje baycox. Nast─Öpnie po 6 dniach od podania Lincospectinu biegunka powraca wiec zaczynam podawa─ç gentamycyne (enroflolaksyna nie dzia┼éa) wiec dlatego gentamycyna. Gentamycyna szczpie przez dwa dni- konczy sie biegunka. Nast─Öpnie po 14 dniach od podania gentamycyny biegunka znowu powraca. Biegunka ma kolor ┼╝├│┼éty i konsystecje majonezu. Zawsz zaczyna si─Ö od jednej sztuki w miocie po czym po ok 3-4 dniach zaczynaj─ů chorowa─ç inne prosi─Öta. Jednak nie wszystkie dostaj─ů biegunki. Prosz─Ö o pomoc w rozwi─ůzaniu mojego d┼éugo trwaj─ůcego problemu.

Lochy karmi─ůce dostaj─ů pasze j─Öczmienno- pszeniczna plus koncentrat dla LK plus zakwaszacz plus olej bia┼éko wychodzi na poziomie 15,48%. Lochy karmione sa w 3 odpasach do pe┼énej dawki dochodz─Ö w ciagu tygodnia jest ona wyliczana na podstawie schematu 2 kg na potrzeby bytowe plus 0,45kg na ka┼╝de prosi─Ö. Prosze o pomoc drodzy forumowicze.

Ja mam 88 lat , maciorami zajmuję się od 48 lat ,ale tych specyfików o których ty wypisujesz to na uszy i oczy nie widziałem i nie słyszałem.
..i nie stosowałem.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Pomo┼╝e kto┼Ť sensownie czy nie ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

dawa┼ée┼Ť co┼Ť na bakteriologie ? pewien jeste┼Ť ┼╝e masz doczynienia z kolibakterioz─ů ? bo co┼Ť mi tu nie pasuje pierwsze co to ja bym da┼é pr├│bki ka┼éu a najlepiej jakies pad┼ée prosie do laboratorium, powiedz jeszcze jakie warunki na porod├│wce jak s─ů dogrzewane prosi─Öta i jaki masz system utrzymania ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ściółka?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Pierwsza rzecz kolego to temperatura...jaka r├│┼╝nica mi─Ödzy dniem a noc─ů .
Druga sprawa to ┼╝ywienie loch...
Tych dwie sprawy mocno bym przeanalizował ...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

dawałem na bakteriologie i nic nie wyszło. prosięta utrzymane na sciółce nagrzewane prommiennikami temperatura na porodówce 25 stopni C. Dodam ze nie wszystkie mioty choruja...ale tak 50 %

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

25 stopni na porod├│wce o tej porze roku ?? jeste┼Ť pewien ? najwy┼╝ej 20 inaczej b─Ödzie zawysoka wilgotno┼Ť─ç i z t─ůd mog─ů bra─ç sie problemy. jak jest z mleczno┼Ťci─ů u loch ? nie ma problem├│w z mma ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

To nie coli, waham si─Ö mi─Ödzy dwiema bakteriami. 80% pierwsza, 20% druga. Nosicielkami obu s─ů lochy. Jaki dok┼éadnie dajesz koncentrat i jaki zakwaszacz? Upadk├│w pewnie niewiele i kiedy s─ů najmniejsze. Przy powt├│rce, od razu zaczyna si─Ö biegunk─ů, czy mo┼╝e najpierw jest tylko rozja┼Ťniony ka┼é, taki lekko ┼╝├│┼étawy, wr─Öcz "bia┼éy" ale jeszcze nie biegunka? Jeszcze pewnie w miocie ze 20% praktycznie nie ma objaw├│w? A, i co wet powiedzia┼é?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

maciej.wlkp pisze:
Pierwsza rzecz kolego to temperatura...jaka r├│┼╝nica mi─Ödzy dniem a noc─ů .
Druga sprawa to ┼╝ywienie loch...
Tych dwie sprawy mocno bym przeanalizował ...

Tu jest co┼Ť na rzeczy ..

Za┼é─ůczniki:
super.jpg
super.jpg [ 3.26 KiB | Przegl─ůdany 11479 razy ]
Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Eldokan! Wbrew opiniom m─Ödrc├│w z tego forum zaproponuj─Ö Ci nie┼Ťmia┼éo prost─ů rzecz. Spr├│buj poda─ç prosi─Ötom po porodzie Gentamycin, czy Gentamox (przy okazji zabezpieczysz od streptokokozy). Mo┼╝e przy okazji obcinania kie┼ék├│w. Je┼Ťli problem pochodzi┼éby od lochy, to ┼╝aden antybiotyk podany prosi─Ötom nie pom├│g┼éby im na kilka dni.
Masz wiedz─Ö. Temperatura za wysoka.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Falco co podejrzewasz?

Gentamycyne podaje ale nie bezpo┼Ťrednio po porodzie ale zmieni─Ö to tak te┼╝ radzi┼é wet
Do tego baycox kazał podawać na 5 dzień żeby genta i baycox sie wzajemnie nie dezaktywowały

Temp obni┼╝e do 20 stopni C

Jesli chodzi o koncentrat daje z firmy Wipasz dla Lk
Zakwaszacz z glikokrzemianami bo pewnie podejrzewacie mykotoksyny

Falco powiedz co podejrzewasz jakie to bakterie wg Ciebie ?

Z mlecznoscia u loch ok, z mma nie ma problem├│w

Ostatnio zmieniony pi─ůtek 11 gru 2015, 23:58 przez eldokan, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.