Indeks witryny Indeks witryny

a-one a-one agrobios

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 07 gru 2019, 02:07

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Witam

Zajmuje si─Ö chodowl─ů tucznika ,warchlaki sprowadzam z Danii za po┼Ťrednictwem firm kt├│re si─Ö tym zajmuj─ů. Niestety mam pewien problem/pytanie ,mianowicie na jakiej podstawie ustalany jest tam Status Zdrowotny ┼Ťwi┼ä oraz mo┼╝liwie dok┼éadnie jego obja┼Ťnienie ??

Z g├│ry dzi─Ökuje za pomoc
Kamil

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

status zdrwotny okreslany jest badaniami krwi (test elisa) pobieraja krew pozniej wysylaja do instytutu i dostajesz pisemny wynik

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

To wiem .... tylko chodzi mi o kryteria nadawania tego statusu zdrowotnego ,poniewa┼╝ za ka┼╝dym razem dostawca dostarcza mi status ,na kt├│rym widnieje "wysoki status zdrowotny" ,a np. teraz przysz┼éy ┼Ťwinie na antybiotykach ,kt├│re przesta┼éy dzia┼éa─ç i teraz leczenie jest na mojej g┼éowie ,tak┼╝e raczej ich status zdrowotny najwi─Ökszy nie by┼é.

Kamil

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

kazdy moze p[owiedziec ze ma wysoki status zdrowotny - nie slyszalem o tym zeby byly jakies kryteria okreslajace wysoki status zdrowotny

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Z Danii powinny przyjecha─ç prosi─Öta z badaniami i powinien status zdrowotny by─ç okre┼Ťlony . Z stada wolnego od chor├│b powinno by─ç napisane SPF a dgy wystepuje jaka┼Ť choroba SPF + np Mhp lub APP lub PRRS. W Danii nie wykazuje si─Ö adenomatozy - bo to rzecz powszednia, tak wi─Öc mozesz mie─ç prosi─Öta za stada SPF ale z adenomatoz─ů

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Jakub ma oczywi┼Ťcie racj─Ö ,w papierach nie znajdziesz te┼╝ wzmianki o streptokokozie czy Glaserze ,nie wiem te┼╝ jak traktuj─ů spraw─Ö cirkoirozy w aspekcie chocia┼╝by PMWS !
Generalnie z du┼äskimi SPF jest duzo mniej problem├│w zdrowotnych za to s─ů du┼╝o dro┼╝sze niz inne ,jednak┼╝e to nie daje gwarancji ┼╝e poprowadzisz tucz bez antybiotyk├│w albo nie zaliczysz wpadki od czasu do czasu !
Jesli duzo tuczysz to pr├│buj dogadac si─Ö z firm─ů aby wozili ci z tych samych ferm kt├│re masz juz sprawdzone ,wtedy unikniesz przykrych niespodzianek !

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Tak przy okazji pomy┼Ťla┼éem ┼╝e mo┼╝e dobrym pomys┼éem by┼éoby podawa─ç na forum np. nr gospodarstw z kt├│rych pochodz─ů warchlaki du┼äskie czy holenderskie je┼Ťli s─ů z nimi powa┼╝ne k┼éopoty zdrowotne, ci kt├│rzy si─Ö przejechali mogliby ostrzec innych , wtedy firmy importuj─ůce mia┼éyby ┼Ťwiadomo┼Ť─ç tego co kupuj─ů i omija┼éyby takie gospodarstwa szerokim ┼éukiem ! Uwa┼╝am ┼╝e byloby to z korzy┼Ťci─ů dla wszystkich !

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

raczej lepiej nie podawac numerow gospodarstw z ktorymi nie wyszlo tylko z tych z ktorymi wyszlo - zeby nie bylo ze pomowienia

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Robek jak─ů mo┼╝na mie─ç pewno┼Ť─ç ┼╝e problemy s─ů przyczyn─ů z┼éego statusu zdrowotnego w gospodarstwie pochodzenia? Kiedy np prosiaki pochodz─ů z gie┼édy albo w transporcie jest kilka numer├│w to nawet najzdrowszy warchlak mo┼╝e mie─ç p├│┼║niej problemy jeszcze wi─Öksze ni┼╝ ten kt├│ry go zarazi┼é!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é: Dzi─Ökuje

Dzi─Ökuje Panowie za wyczerpuj─ůce informacje ,moje maj─ů mykoplazmoze i staram si─Ö wywalczy─ç chocia┼╝by cz─Ö┼Ťciowe pokrycie koszt├│w leczenia.

Temat jak dla mnie zakończony
Pozdrawiam
Kamil

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Kamil_g!!!! Nie masz co dziekowac bo nie dostales odpowiedzi.Swinie SPF to sa prosieta otrzymywane droga cesarskiego ciecia od macior.One sa odchowywane w specjalistycznach gosp. sa b.drogie i takich nie otrzymasz.Jezeli na swiadectwie pisze ze swinie sa np.szczepione p.Myco.PRRS,APP to znaczy ze pochodza one z gospodarstw zakazonych tymi drobnoustrojami.Jezeli w danym gosp.nie ma okreslonych zarazkow to jest napisane ze gosg.jest WOLNE!!! od tych bakteri czy wirusow/np.PRRS free/.Najwazniejsze nie mieszac swin dunskich z polskimi bo bedzie katastrofa.Jezeli juz kupowac takie swinie to nie wchodzac w szczegoly:
-swinie pochodza od jednego hodowcy
-sa szczepione minimum p.mycoplazmie i circo
-jest optymalnie jak jest jeszcze szczep.p.PRRS

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

wpisz nr kolczyka i dowiesz si─Ö adres gospodarstwa z kt├│rego pochodz─ů oraz informacje odnosnie zdrowotno┼Ťci
http://www.spfsus.dk/sus/en-GB/Health+S ... ch+CHR.htm

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Gdyby jeszcze kto┼Ť pom├│g┼é mi rozszyfrowa─ç :

Health Status: Blå SPF+Myc+Ap2+Ap6+Ap12+Nys+DK+Vac
Conditional Health Status: No

Myc domy┼Ťlam si─Ö ┼╝e mykoplazmoza ,ale reszta jest tajemnic─ů

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

mykoplazma + pleuropneumonia(Ap-r├│┼╝ne serotypy)+reszta niestety nie wiem moze jakie┼Ť leczenie albo szczepienia

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

przesyłam link do ciekawej strony od forumowicza Roberta

http://www.polnex.com.pl/oferta.php?lan ... 9&parent=3

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.