Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Kontrole grzywny i zalecenia
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 19 kwie 2024, 02:31

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela 29 sie 2010, 15:19 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 16 lip 2010, 19:33
Posty: 10
Lokalizacja: united kingdom
Jak wyglada w Polsce system kontroli weterynaryjnej i innej na waszych farmach czy podobnie jak w przypadku malych czy srednich firm z innej branzy? czy mamy doczynienia z nekaniem i szukaniem dziury w calym przez organy kontrolujace oraz szukaniem kasy za mandaty!!!????????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 29 sie 2010, 22:55 
Offline

Rejestracja: niedziela 23 maja 2010, 14:14
Posty: 127
Lokalizacja: Wielkopolska
to wszystko zależy kto kontroluje


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 23 paź 2010, 22:29 
Offline

Rejestracja: czwartek 27 gru 2007, 14:57
Posty: 467
Lokalizacja: BLM
może troche późno odpowiadam...
kontrola dotyczyła dobrostanu zwierząt ( trzody) z PIW, przyjechały dwie panie weterynarz i jakaś żleta, odrazu ubrały się w kombinezony i jazda do chlewni a kontroli poddały:
w chlewni, ilość światła naturalnego, badanie ilości gazów - siarkowodór, amoniak i dwutlenek węgla, obsada kojca do metrów kwadratowych, ilość poideł do szt w kojcu, wielkość kojca knura,,macior, czystość, próbki paszy z karmników i mieszalnika, mierzyły wielkość szczelin w rusztach u prosiąt,odzież ochronna i obuwie,
w magazynach na pasze i zboże pobierały próbki i sprawdzały czy nie ma plam oleju maszynowego na posadzkach, miejsce przechowywania środków ochrony roślin i środków do dezynfekcji,
a zdokumentacji to oczywiście rejestr sprzedaży świń, rejestr wyk. paszy, książka leczenia, ksiązka stosowania oprysków, kursy na opryskiwacz, może cos pominąłem a nie chce mi się brać protokołu z kontroli, nie miałem tylko tabliczek na chlewniach i magazynie na zboże i pasze "Nieupoważnionym wstęp..."
cała kontrola z pisaniem protokołu trwała dobre 4 godz. u mnie było wszystko ok aż się dziwiły ale znam takich co mieli mniej szczęścia i musieli wiele uchybień w szybkim czasie prostować...
Nie polecam ale to nie od nas zależy :?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 24 paź 2010, 10:49 
Offline

Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 15:16
Posty: 331
Lokalizacja: Wielkopolska
Chyba zaszła pomyłka ,bo PIW nie ma nic do oprysków i składowania œrodków ochrony roœlin jak i ewentualnych plam olejów ropopochodnych-to sprawa kontroli z wzajemnej zgodnoœci z cross complians


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 12 lis 2010, 21:47 
Offline

Rejestracja: czwartek 27 gru 2007, 14:57
Posty: 467
Lokalizacja: BLM
Nie zaszła pomyłka to co napisałem miałem kontrolowane!!!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB