Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - SpuchniÄ™ty gruczoÅ‚ mlekowy u lochy.
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 29 mar 2024, 11:19

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: czwartek 14 paź 2010, 20:06 
Offline

Rejestracja: wtorek 13 lip 2010, 22:05
Posty: 7
Witam,może mi ktoś podpowie,bo mam problem z lochą.Otóż oprosiła się i karmiła małe,po 2 tygodniach ,niestety,przygniotła 1 prosię,mimo ,że jest w klatce,i w ten gruczoł mlekowy,dotąd używany,a teraz wolny,wdała się infekcja,myślę,że na skutek zalegania mleka. Gruczoł dziś jest nadal opuchnięty,mimo,że był wet. i zastosował antybiotyki.Teraz prosięta oderwałem i nie wiem ,czy powtórzyć leki,czy może jest coś konkretnego,co by to zlikwidowało.Może coś poradzicie,z góry dzięki.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 14 paź 2010, 22:43 
Offline

Rejestracja: środa 29 wrz 2010, 22:50
Posty: 54
Lokalizacja: wielkopolska
Opisz jak to dokładnie wygląda czy to obrzęk i zaczerwienienie konkretnego sutka czy jest to bolesne dla maciory ? czy może guz ponad sutkiem ?czy ty lub lekarz weterynarii mierzyliście temperaturę u maciory ? Ile razy był podawany antybiotyk i jaki ? Czy były stosowane leki przeciwzapalne jeśli tak to jakie ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 15 paź 2010, 18:01 
Offline

Rejestracja: wtorek 13 lip 2010, 22:05
Posty: 7
No właśnie,to dziwne,ale maciora nic sobie z tej jej choroby nie robi,je i funkcjonuje normalnie,a rzecz wygląda tak:sam sutek jest bez zmian,ma natomiast banię-gruczoł,jest on twardy,przy dotykaniu maciora nie reaguje.Do tej pory wet. zastosował mieszaninę:oksywet+ strepto+coś tam jeszcze,miało pomóc...Niestety,nie pomogło...Zastanawiam się,czy się jej pozbyć-5 oproszeń bez problemu po14,15 sztuk,czy jeszcze leczyć,co wy na to?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 15 paź 2010, 19:16 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
a moim zdaniem to sie nie rozejdzie!!!!! problemy z wymieniem = ubojnia


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 15 paź 2010, 22:26 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2007, 21:23
Posty: 474
Lokalizacja: niemcy
Tego pojedynczego gruczolu nie da sie juz uratowac.On albo zaniknie i nie bedzie juz mleka albo bedzie go niewiele.Jak maciora jest wartosciowa to nie ma co z niej rezygnowac.Pozostawic tak jak jest,obserwowac,antybiotyk zawsze mozna podac gdy obrzek czy bolesnosc sie zwieksza.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 16 paź 2010, 20:26 
Offline

Rejestracja: wtorek 13 lip 2010, 22:05
Posty: 7
Dzięki wielkie,tak też sam pomyślałem,że szanse jego uratowania są małe...Chyba zdecyduję się na ubojnie,bo przy tych cenach-jeszcze dodatkowe ryzyko to już prawie zero opłacalności.....Raz jeszcze wielkie dzięki i pozdrawiam.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 06 mar 2011, 00:56 
Offline

Rejestracja: niedziela 06 mar 2011, 00:44
Posty: 3
po każdym wyproszeniu podawać shotapen co 48 godzin w dawce 1 ml/10kg, ewentualnie marbocyl 1/50 kg codziennie przez 2-3 dni. w celu uniknięcia zapalenia całkowitego.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 06 mar 2011, 21:17 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
Co to ma być ? Zapobieganie MMA ??


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 14 cze 2011, 12:36 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
kgnisz1 pisze:
Witam,może mi ktoś podpowie,bo mam problem z lochą.Otóż oprosiła się i karmiła małe,po 2 tygodniach ,niestety,przygniotła 1 prosię,mimo ,że jest w klatce,i w ten gruczoł mlekowy,dotąd używany,a teraz wolny,wdała się infekcja,myślę,że na skutek zalegania mleka. Gruczoł dziś jest nadal opuchnięty,mimo,że był wet. i zastosował antybiotyki.Teraz prosięta oderwałem i nie wiem ,czy powtórzyć leki,czy może jest coś konkretnego,co by to zlikwidowało.Może coś poradzicie,z góry dzięki.
Na moje to PROMIENNICA a ten prosiak zdechl z glodu podobno mozna to amputowac ale najlepszym wyjsciem to uboj nie wierze w to zeby rodzenstwo zmarlego nie zkorzystalo z wolnego sutka.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB