Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - problem z maciorom
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 18:29

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚: problem z maciorom
Post: wtorek 01 mar 2011, 16:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 22:19
Posty: 336
prosze o pomoc maciora 2 tyg. po oproszeniu ma okolice sromu i odbytu tak grube jak pól piłki ,po rozchyleniu sromu widać jak by coś chciało wyjść ,z odbytu wystaje kawałek jelita co to może być i co można zrobić


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 01 mar 2011, 17:03 
Offline

Rejestracja: środa 29 wrz 2010, 22:50
Posty: 54
Lokalizacja: wielkopolska
Krwiak sromu i wypadnięcie odbytu jednocześnie. Jeśli chodzi o krwiak to musisz poczekać powinien się zresorbować po jakimś czasie, nie przekłuwaj. Jeśli krwawi to musisz wezwać lekarza i musi podwiązać naczynie. Jeśli chodzi o odbyt to 2 możliwości. Zaproś do siebie lekarza niech oceni albo wsadzi odbyt i założy szew kapciuchowy albo zostawi ci pyoctanine i będziesz to smarował aż po pewnym czasie fragment śluzówki ulegnie martwicy i sam odpadnie. Powodzenia.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 02 mar 2011, 14:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 22:19
Posty: 336
po jakim czasie powinien sie wchłonąć i jakie są szanse że sie wchłonie :?:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 03 mar 2011, 07:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Admin poprawiaj te błędy bo aż w oczy razi


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 18 mar 2011, 21:04 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 07 lut 2011, 20:01
Posty: 364
Panowie czy ktoś z was spotkał się z skrętem macicy przy porodzie ,co może być przyczyną takiego zdarzenia . wczoraj odbierałem kilka porodów z drugimi miotami i jedna locha przy intensywnym parciu nie mogła urodzić pierwszego prosięcia, więc włożyłem ręke prawie do ramienia i wyczułem koniec kanału rodnego, jakby zawiązany supeł . podawanie preparatów na parcie nic nie dało , rano maciora poszła na rzez .pierwszy przypadek w życiu ,więc nie mam doświadczenia w tym temacie, czy u którego z was panowie wystąpił taki problem , jak sobie poradziliście skutecznie ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 18 mar 2011, 23:28 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
A jakie podawałeś te preparaty i w jakich dawkach? Bo może zawiniła za duża dawka oxytocyny.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 18 mar 2011, 23:28 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2007, 21:23
Posty: 474
Lokalizacja: niemcy
Skret macicy to sie zdarza.Wklada sie reke ,wchodzi dosc gleboko i albo wyczuwa sie cos w rodzaju supla, albo reka wchodzi w cos w rodzaju pierscienia, gdzie czasami koncami palcow mozna wyczuc prosie. Odkrecic sie tego nie da.Sa optymisci od ktorych slyszalem ze to im sie udalo ale ja w to nie wierze.Jedyna rada:
-cesarskie ciecie?????
-skierowanie na rzez????/to zwierze jest chore/
-uspienie-sa takie przypadki ze pomoc zwierzeciu sie nie da.

Podawanie oxytocyny sprawia maciorze tylko bol.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 19 mar 2011, 11:29 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 07 lut 2011, 20:01
Posty: 364
Standartowo oxytocyny nie podaje przed wyjściem pierwszego prosiaka ,dopiro po nim, tak mi zalecił wetek dawno temu i to się sprawdza , a dodam że Wetek który nadzoruje moje stado ma sporo rozumu. Oxytocyne podałem raz w dawce 2 mlm. Cesarskie cięcie jest ekonomicznie nie uzasadnione. Porodów przez 15 lat od stada 50 loch pare się nazbierało i nie raz trzeba było prosiaki wyciągać , ale w tym przypadku zgłupiałem , wierciłem palcami szukając jakiegoś przejścia i nic , jakby na pętelke zawiązane , więc po rozmowie telef. z WET. i przedstawicielem zms (naświetliłem problem )maciora poszła na rzez. Dzięki panowie , ale czy jest jakaś wytłumaczalna przyczyna,??


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 19 mar 2011, 18:41 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2007, 21:23
Posty: 474
Lokalizacja: niemcy
Maciora przewraca sie z boku na bok prosieta sie ruszaja, dochodzi do meczanicznego przemieszczenia i skretu.Nie mozna temu zapobiec.Pech!!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 20 mar 2011, 21:42 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
U mnie ostatnio skończyła sie prosić o 21 (porody są dozorowane) przyszedłem sprawdzić jeszcze o 2 w nocy ,a tu całe jelito grube na zewnątrz . Niestety już nic nie dało sie zrobic ,do rana maciora padła :( Na szczescie udało sie uratować prosiaczki (14szt.)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 21 mar 2011, 21:26 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2007, 21:23
Posty: 474
Lokalizacja: niemcy
andre!!! Mysle ze to bylo wypadniecie macicy .Jak wypada jelito grube to ta czesc wypadnieta ma max.20-30cm.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 22 mar 2011, 11:27 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
MAREK.R pisze:
andre!!! Mysle ze to bylo wypadniecie macicy .Jak wypada jelito grube to ta czesc wypadnieta ma max.20-30cm.
odbytem?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB