Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Cykl zamkniÄ™ty + waarchlak duÅ„ski
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 29 mar 2024, 03:28

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek 11 gru 2012, 17:20 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Jakie sÄ… tego skutki ???
pytam w lmieniu młodego rolnika wielbiciela forum ,ktoremu też nie chce się bawić z maciorami i chciałby na próbe kupić 100 warchlakow dunskich do chlewni w której jest 30 loch
na chlewni z tego co wiem troche z płucami problem i z kokcydią
ja mu takie sztuczki odradzam , ale też twierdzi jak większość na forum żem zacofany :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 11 gru 2012, 17:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
zależy co kupi
i tak naprawdÄ™ na kija mu taka zabawa jak nie moze sobie poradzic z swojimi a jeszcze import to moze nie wypalic


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 11 gru 2012, 17:31 
Offline

Rejestracja: środa 28 gru 2011, 21:32
Posty: 262
Lokalizacja: świętokrzyskie
Stan -jak młody twierdzi żeś zacofany ,niech spróbuje to się przekona,może będzie wszystko ok.
Zostaw decyzje ,niech podejmie samodzielnie,bo pomyśli że przez zazdrośc mu odradzasz.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 11 gru 2012, 17:37 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Na obecną chwile ze zdrowiem jest nieżle , troche z wentylacją kiepsko i w zimowych mc. troche chyrlają i po bajkoxie sraczki ustały :lol:
chce wejść z dunczykiem , bo mu się nie chce przy maciorach chodzić
troche macior by zostawil w razie wysokich cen warchlaczka


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 11 gru 2012, 17:43 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
staś1961 pisze:
Stan -jak młody twierdzi żeś zacofany ,niech spróbuje to się przekona,może będzie wszystko ok.
Zostaw decyzje ,niech podejmie samodzielnie,bo pomyśli że przez zazdrośc mu odradzasz.
Trafiłeś w 10 :lol: :lol: :lol:

ale mi go troche szkoda , bo jak mu się wpierd.... od tych importów jakis syf to trzeba maciory skasować
dodam równiez że wiedze o poważniejszych chorobach ma znikomą :wink:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 11 gru 2012, 17:48 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
No to jak juz zycie nauczy go na własnych plecach co narobił to powinien Cie przeprosic za tego zacofanego a moze i odrózni zacofanie od doswiadczenia.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 11 gru 2012, 19:30 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 18:31
Posty: 100
Nie wolno mu tego zrobić bo to może oznaczać koniec produkcji prosiąt w jego gospodarstwie. Niech zapyta swojego weterynarza to mu wytłumaczy dlaczego.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 11 gru 2012, 20:05 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
Chce pójść na łątwiznę , ja też tak miałem , że były maciory i warchlak duński z czystym statusem przyjeżdżał i ok było . Coś tam zawsze padnie , to jest nieuniknione.
J.W dlaczego tak uważasz że to koniec produkcji prosiąt w gospodarce? Jeśli zechce a raczej tak będzie to z czasem całkiem je wykasuje .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 11 gru 2012, 22:43 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
J.W. pisze:
Nie wolno mu tego zrobić bo to może oznaczać koniec produkcji prosiąt w jego gospodarstwie. Niech zapyta swojego weterynarza to mu wytłumaczy dlaczego.
To samo mu gadam ,że jak ma jaki taki spokój to niech nie kusi losu
ale młodzi unijni rolnicy są nerwowi na zdobywanie kasy , a mniej się do roboty garną :lol:
a jak to może wyglądać ??? bo dzwonił żeby dopytać i podziękować więc to czynie
mnie się wydaje ,że jak coś przywlecze to sobie z lochami nie da rady ,bo tucznika dopcha do wagi i po bólu a z lochami to takie proste nie jest


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 12 gru 2012, 10:27 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2007, 21:23
Posty: 474
Lokalizacja: niemcy
Mysle ze to jest tak.Facetowi z maciorami nie idzie, ma slabe prosieta potem tuczki.Wiec sobie pomyslal ze trzeba sprobowac.<<<<<Wziasc partie prosiat z importu, zabaczyc jak to wyjdzie.Potem ewentualnie zlikwidowac maciory. Widac ze warunki w chlewni slabe.Duze ryzyko bedzie klapa jak pisal J.W.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 12 gru 2012, 11:31 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
stan1069@o2.pl pisze:
J.W. pisze:
Nie wolno mu tego zrobić bo to może oznaczać koniec produkcji prosiąt w jego gospodarstwie. Niech zapyta swojego weterynarza to mu wytłumaczy dlaczego.
To samo mu gadam ,że jak ma jaki taki spokój to niech nie kusi losu
ale młodzi unijni rolnicy są nerwowi na zdobywanie kasy , a mniej się do roboty garną :lol:
a jak to może wyglądać ??? bo dzwonił żeby dopytać i podziękować więc to czynie
mnie się wydaje ,że jak coś przywlecze to sobie z lochami nie da rady ,bo tucznika dopcha do wagi i po bólu a z lochami to takie proste nie jest


To je opierd... , myślisz ,że będzie płakał po tych lochach.O to czy się garną do roboty to Ty już lepiej nic nie mów a spójrz na siebie :)
Ciekawe jakbyś miał takiego syneczka z 25 lat co by miał taki zapał do pracy jak Ty , wtedy to by Cie szlag trafiał. Chyba że przyczepa 2 osiowa to miejsce jest dla dwóch , jak szczupły to na miejsce zapasowego się zmieści ..


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 12 gru 2012, 11:52 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Vicia to jest temat dla poważnych ludzi a nie dla gówniarzy :roll:
wiem że mnie nie trawisz , ale to nie powód do tego żeby mnie prześladować :lol:
widzisz co się dzieje na rynku wieprzowiny i drobiu to są właśnie owoce ambitności :lol:
po żniwach tez ci ambitni zbożowcy mogą się zdziwić :roll:
a słyszałeś żeby kiedy jaskółek było za dużo ?????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 12 gru 2012, 12:33 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Jak ma słabe warunki w chlewni to na duńszykach nie zarobi, te swinie maja potencjał ale warchlak sporo kosztuje i niema tam marginesu na błędy w żywieniu, leczeniu czy warunkach środowiskowych. Ja tam widze podwójną wtopę, raz na duńczyku a drugi raz na problemach z własnym stadem jak musie przyjdzie zmierzyć z jakimś duńskim PRRS czy innym zakażeniem.
Niech się chłopak lepiej weźmie w garść i zadba o to co ma.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 12 gru 2012, 12:42 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
stan1069@o2.pl pisze:
Vicia to jest temat dla poważnych ludzi a nie dla gówniarzy :roll:
wiem że mnie nie trawisz , ale to nie powód do tego żeby mnie prześladować :lol:
widzisz co się dzieje na rynku wieprzowiny i drobiu to są właśnie owoce ambitności :lol:
po żniwach tez ci ambitni zbożowcy mogą się zdziwić :roll:
a słyszałeś żeby kiedy jaskółek było za dużo ?????
No wczoraj byli chłopaki z Wielkopolski po tucznika to mówili że u nich ci bardziej ambitni warchlaka nawstawiali że pewnie na wielkanoc 4 z przodu zobaczą :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 12 gru 2012, 13:11 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
F1 pisze:
stan1069@o2.pl pisze:
Vicia to jest temat dla poważnych ludzi a nie dla gówniarzy :roll:
wiem że mnie nie trawisz , ale to nie powód do tego żeby mnie prześladować :lol:
widzisz co się dzieje na rynku wieprzowiny i drobiu to są właśnie owoce ambitności :lol:
po żniwach tez ci ambitni zbożowcy mogą się zdziwić :roll:
a słyszałeś żeby kiedy jaskółek było za dużo ?????
No wczoraj byli chłopaki z Wielkopolski po tucznika to mówili że u nich ci bardziej ambitni warchlaka nawstawiali że pewnie na wielkanoc 4 z przodu zobaczą :lol:
Ja się temu wcale nie dziwie chlewnia jest ,kredyt jest ,jak jeszcze dobrze wyposażona to roboty nie ma za wiele , wiec trzeba poszaleć :lol: innego wyjscia nie ma
inne dopiero będzie jak kasy zabraknie :lol:
a to inne to TUCZ KONTRAKTOWY =na swoim parobek :wink:
teraz chyba się konczy dopłata do ''rodzina na swoim '' to pewnie to ją zastąpi :lol: :lol:
mam tego świadomość i z tego pociągu pomału wysiadam :lol: :lol: ale skoro jestem tańszy to się nie lękam HA HA HA


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 12 gru 2012, 22:08 
Offline

Rejestracja: czwartek 05 lis 2009, 22:22
Posty: 65
Miałem duńskiego warchlaka latem ,na pustą chlewnie,status PRRS negatywny ,biegunki były takie że żaden antybiotyk nie pomagał ,płuca niektóre osobniki kaszel zaraz po przywozie ,więc u mnie nie mogły go nabyć .mięsność taka sobie ,powiem tak więcej duńskiego nie wezmę ,wolę polskiego fermowego kaszel też się trafia ale w moim przypadku to problemów z biegunkami nie miałem .Warchlak duński i swoje lochy ,to może zakończyć się katastrofą


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 12 gru 2012, 22:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
szanowny Pan musi okreslic najpierw status swojego stada
ale to kosztuje i nie małe pieniadze
ja mam danie i tylko danie już od 1,5 roku i od lipca co mies
z innego gospodarstwa ale zawsze taki sam status
i zadnych cudów niema typpu cos tam bo coś


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 12 gru 2012, 22:55 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Wszystko do czasu!
Zarodówki nie są w stanie ustrzec się przed problemami chociaz zabezpieczja sie na wszystkie strony.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 12 gru 2012, 23:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela 21 lut 2010, 00:18
Posty: 212
ale jak mają jakiś syf to własny a nie nabyty


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 13 gru 2012, 07:02 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 lis 2011, 02:29
Posty: 137
Stan niech ten Twój znajomy zrobi jak chce, życie pokaże czy podjął dobrą decyzje czy nie. Jak ma tylko maciory to nie lepiej tuczyć swojego warchlaka?

Ale według mnie jeśli chce zrobić taki eksperyment to lepiej nie zimą, bo poźniej bedzie szukał wymówek, bo zimno, bo śnieg, bo cena,bo samochod utknął... bo mi sie nie chce.

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." - Albert Einstein


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 22 gru 2012, 19:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
Dunczyki i Holendry są nic nie wartne.Drogie i nie opłacalne.Najlepszy jest polski prosiak.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 22 gru 2012, 20:24 
Offline

Rejestracja: środa 18 sie 2010, 21:34
Posty: 636
Lokalizacja: Świętokrzyskie
zonk28 pisze:
Dunczyki i Holendry są nic nie wartne.Drogie i nie opłacalne.Najlepszy jest polski prosiak.



a miałeś???


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB