Indeks witryny Indeks witryny

a-one a-one agrobios

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest pi─ůtek 13 gru 2019, 05:45

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Kiedy szczepicie prosi─Öta iwermektyn─ů? Czy szczepienie 4-5 tygodniowych prosi─ůt w dniu odsadzenia to prawid┼éowe dzia┼éanie?Czy jeszcze czym┼Ť szczepicie w dniu odsadzenia? Np AD3E? A mo┼╝e jaki┼Ť antybiotyk?.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ja odrobaczam 2-3 tyg po odsadzeniu ┼éatwiej jest poda─ç preparat z pasz─ů nie trzeba zwierzak├│w dodatkowo stresowa─ç.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ale nie zrobisz wtedy np ┼Ťwierzbu

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Marcin, je┼Ťli czego┼Ť nie masz, to poco z tym walczy─ç?
Na paso┼╝yty zewn─Ötrzne lepszy np. Dektomax. Troch─Ö dro┼╝ej, a efekt du┼╝o lepszy. Przeszczep stado podstawowe, a prosi─Ötom prawdopodobnie wystarczy poda─ç w wodzie lub paszy od paso┼╝yt├│w wewn─Ötrznych.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Jak masz ┼Ťwierzb i cykl zamkni─Öty to zlikwiduj go┼Ťcia raz na zawsze u wszystkich sztuk i b─Ödziesz mia┼é spok├│j, a jak nie masz ┼Ťwierzbu to po co si─Ö m─Öczy─ç. Dectomax o kt├│rym pisze krzywy jest dro┼╝szy ale podasz domi─Ö┼Ťniowo i b─Ödzie dzia┼éa┼é, biomectin musisz poda─ç podsk├│rnie a to ju┼╝ bardziej upierdliwa zabawa ┼║le podasz i kicha. Jest tak┼╝e iwermektyna premiks i w opisie jest informacja ┼╝e ┼Ťwierzbowce te┼╝ za┼éatwia, a nie b─Ödziesz si─Ö m─Öczy┼é z k┼éuciem ka┼╝dej sztuki i karencja 12 dni wi─Öc mo┼╝esz zrobi─ç na raz ca┼ée stado. Na paso┼╝yty wewn─Ötrzne z preparat├│w doustnych masz np. levamol, levamisol ale skubany ma 28 dni karencji bez problemu mo┼╝esz poda─ç warchlakom po odsadzeniu bo karencja na pewno minie, a z fajniejszych ┼Ťrodk├│w to fenbenat 4 dni karencji ale dro┼╝szy.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Szczepiłem stado podstawowe Dectomaxem ale nie u wszystkich sztuk podziałał co mogło być powodem?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ale na co nie podziałał? Świerzb?
Jak jest mocno zaawansowany u starszych loch to dectomax nie da rady, w takich sytuacjach to oprysk tactic- em

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Nie na wszy nie wiem sk─ůd si─Ö to dziadostwo wzi─Ö┼éo chyba na wecie przyjecha┼éy bo u loch gdzie krew na Aujeszky brali pr├│by

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

niezłe jaja :lol: trzeba najpierw weta odwszawić

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

F1 pisze:
Nie na wszy nie wiem sk─ůd si─Ö to dziadostwo wzi─Ö┼éo chyba na wecie przyjecha┼éy bo u loch gdzie krew na Aujeszky brali pr├│by

Mniej wi─Öcej rok temu u mnie wyst─ůpi┼éy na tuczarni, nawet nie pami─Ötam ile lat wcze┼Ťniej by┼éy ostatnio. Nie wiem sk─ůd akurat tam przyw─Ödrowa┼éy, bo mnie kilka lat wet nie odwiedza┼é, ci od Aujaszego te┼╝ tam nie wchodzili bo lochy mam w innym budynku. I to nie kilka tylko po kilkadziesi─ůt sztuk na ka┼╝dej. Pewnie i wcze┼Ťniej by┼éo mniej, nie zauwa┼╝y┼éem i si─Ö namno┼╝y┼éy. Kiedy┼Ť by┼é na rynku bardzo dobry i tani ┼Ťrodek Pularyl ale zosta┼é wycofany. Wet nic nie mia┼é, sprzeda┼é mi za par─Ö groszy przeterminowany ┼Ťrodek dla byd┼éa na gzy i muchy. Wyla┼éem ka┼╝dej po kilka ml. ma grzbiet i rozsmarowa┼éem r─Ökawic─ů. Nie zauwa┼╝y┼éem, ┼╝eby zdech┼éa od tego chocia┼╝ jedna mucha, ale na wszy pomog┼éo. Pozdycha┼éy i od tego czasu nie ma. Problem by┼é tylko z tym, ┼╝e po ponad dw├│ch tygodniach sz┼éy na sprzeda┼╝ i by┼éy na grzbietach prawie tak samo zielone jak tu┼╝ po smarowaniu. I najgorsze, ┼╝e mo┼╝na tego by┼éo zmy─ç. Ba┼éem si─Ö ┼╝e mi je zutylizuj─ů, na szcz─Ö┼Ťcie nic si─Ö nie sta┼éo.
Co do Dectomaxu, używałem trzy razy, trzy razy falowo robiłem lochy i mam nie najlepsze zdanie.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Witam!!! Z tym odrobaczaniem to jest tak:
WSZAWICA:opryskac odpowiednim preparatem zwierzata /glownie maciory/ ale DWA-TRZY RAZY W ODSTEPIE dwoch tygodni.A to dlatego ze preparat zabija glownie osobniki dorosle-gnigy zostaja i powstaja nowe osobniki
.Cykl rozwojowy ok .25dni Trzeba zadzialac wtedy by nie dojrzaly i produkowaly jaja.
SWIERZB:zwalczamy glownie u macior bo one dlugo zyja i objawy u nich sa rozwiniete.Moze byc Dektomax czy ivomec podany w zastrzyku bo wtedy mymy pewnosc ze zwierze dostalo swoja dawke ale tez dwa trzy razy w odstepie 14 dni.To podanie niszczy osobnikim ktore sa pod skora.Zostaja te ktore sa na zewnatrz, na sprzetach itp.Bez obecnosci zwierzat swiezbowce zyja do 10dni.Te osobniki zwalczamy stosujac oprysk jakims preparatem w plynie np.Sebacilem.Mozna stosowac preparaty w paszy czy te bezposredni na skore ale NIE ZAPOMNIEC O SRODOWISKU ZEWNETRZNYM.
Moim zdaniem podawanie 4-5tyg.prosietom preporatow iniekcyjnych nie ma sensu.Zwalczac swierzb u macior.
PASOZYTY JELITOWE: zaczac od prosiat ok.25kg.dwa razy w odstepie 5tygodni+dezynfekcja srodowiska preparatem dzalajacym na jaja posozytow.Jak mamy chlewnie na slomie to jedyne wyjscie- odrobaczanie co 5tyg.az do konca tuczu:Wten sposob nie dopuszczamy czy ograniczamy rozwoj osobnikow doroslach.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

MAREK.R pisze:
Witam!!! Z tym odrobaczaniem to jest tak:
WSZAWICA:opryskac odpowiednim preparatem zwierzata /glownie maciory/ ale DWA-TRZY RAZY W ODSTEPIE dwoch tygodni.A to dlatego ze preparat zabija glownie osobniki dorosle-gnigy zostaja i powstaja nowe osobniki
.Cykl rozwojowy ok .25dni Trzeba zadzialac wtedy by nie dojrzaly i produkowaly jaja.
SWIERZB:zwalczamy glownie u macior bo one dlugo zyja i objawy u nich sa rozwiniete.Moze byc Dektomax czy ivomec podany w zastrzyku bo wtedy mymy pewnosc ze zwierze dostalo swoja dawke ale tez dwa trzy razy w odstepie 14 dni.To podanie niszczy osobnikim ktore sa pod skora.Zostaja te ktore sa na zewnatrz, na sprzetach itp.Bez obecnosci zwierzat swiezbowce zyja do 10dni.Te osobniki zwalczamy stosujac oprysk jakims preparatem w plynie np.Sebacilem.Mozna stosowac preparaty w paszy czy te bezposredni na skore ale NIE ZAPOMNIEC O SRODOWISKU ZEWNETRZNYM.
Moim zdaniem podawanie 4-5tyg.prosietom preporatow iniekcyjnych nie ma sensu.Zwalczac swierzb u macior.
PASOZYTY JELITOWE: zaczac od prosiat ok.25kg.dwa razy w odstepie 5tygodni+dezynfekcja srodowiska preparatem dzalajacym na jaja posozytow.Jak mamy chlewnie na slomie to jedyne wyjscie- odrobaczanie co 5tyg.az do konca tuczu:Wten sposob nie dopuszczamy czy ograniczamy rozwoj osobnikow doroslach.

...widz─Ö ,┼╝e ty Marek masz ogrom problem├│w z tymi ┼Ťwiniami!!
..tak dalej by─ç nie mo┼╝e -GENERUJESZ KOSZTY ,a to ┼╝le wr├│┼╝y na przysz┼éo┼Ť─ç.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.