Indeks witryny Indeks witryny

a-one a-one agrobios

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest pi─ůtek 13 gru 2019, 05:44

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: MMA ?? Maciory

eldokan5 pisze:
By┼é weterynarz robi┼é USG i m├│wi┼é, ┼╝e macica ok, ale jak za┼éo┼╝─Ö katater to okazuje si─Ö nie pro┼Ťna i nie zale┼╝ne czy zap┼éadniam knurem czy kataterem. Porostu powtarzaj─ů. Weterynarz kaza┼é zaprasza─ç wiec zaprosi┼éem kataterem, dokona┼éem dezynfekcji sromu, koniec katatera pola┼éem olejem. Zaprszenia dokona┼éem 25-26 listopada i dzis widz─Ö troszk─Ö bia┼éego ┼Ťluzu w sromiem i nie wiem czy to nasienie czy znowu b─Ödzie zapalenie.????
Ten sluz to ropa i zazwyczaj kiele 5 dni po takim wycieku jest ruja i zapylasz j─ů bo tak ci wet kaza┼é, problem w tym ┼╝e ta macica to jest jeszcze jedna wielka rana i s─ů marne szanse na zagnie┼╝d┼╝enie si─Ö zarodk├│w.Na moje oko to trza by jej poda─ç co┼Ť przeciwzapalnego i przeczeka─ç jedn─ů ruje a┼╝ sie wygoi.
A problem osobi┼Ťcie si─Ö zastanawiam czy nie le┼╝y po stronie oleju .[dysykacji raundapem rzepaku]

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Jak by był tam stan zapalny to byłoby widać i czuć cały czas a nie tylko w rui
po prostu nie masz chyba co robi─ç i latasz za ni─ů i kukasz czy jej tam co┼Ť kapie :lol: :lol:
jak na parwo poszczepione pu┼Ťcisz knura i stoi a nie pro┼Ťna to po 1 trzeba si─Ö zastanowi─ç czy Ty czasem ziarna jakiego┼Ť szmelcu zaple┼Ťnianego nie dajesz bo mykotoksyny nawet w nienajgorszym zbo┼╝u w rozrodzie b─Öd─ů robi─ç zamieszanie
jaki┼Ť zakwaszacz lochom dajesz ?????????????

jak nie to to trzeba lochom zrobi─ç badania w kierunku chor├│b kt├│re komplikuj─ů rozr├│d

ciekaw jestem czym t─ů dezynfekcj─Ö robisz . bo jak je pocz─Östujesz jakim┼Ť kwasem i do tego naoliwisz olejem po pieczeniu frydek to si─Ö nie zdziwie jak plemniki wykorkuj─ů :lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

eldokan5 pisze:
co do oxytocyny daje zawsze przy porodzie i nie pomaga i wterynarza wzywam ┼╝eby podawa┼é ┼Ťrodki na szczyszczenie, d┼éugo dzia┼éaj─ůce i wtedy dopiero kilka dni si─Ö czy┼Ťci i dopiero jest spok├│j.

Jedna sztuka si─Ö nie czy┼Ťci czy wi─Öcej?
Tak z ciekawo┼Ťci, w jakiej fazie porodu podajesz oxy, w jakiej ilo┼Ťci, ile razy, jak─ů wag─Ö ma locha? Po ilu dniach powt├│rka rui? Od kiedy problem?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

stan1069@o2.pl pisze:
Jak by był tam stan zapalny to byłoby widać i czuć cały czas a nie tylko w rui
po prostu nie masz chyba co robi─ç i latasz za ni─ů i kukasz czy jej tam co┼Ť kapie :lol: :lol:
jak na parwo poszczepione pu┼Ťcisz knura i stoi a nie pro┼Ťna to po 1 trzeba si─Ö zastanowi─ç czy Ty czasem ziarna jakiego┼Ť szmelcu zaple┼Ťnianego nie dajesz bo mykotoksyny nawet w nienajgorszym zbo┼╝u w rozrodzie b─Öd─ů robi─ç zamieszanie
jaki┼Ť zakwaszacz lochom dajesz ?????????????

jak nie to to trzeba lochom zrobi─ç badania w kierunku chor├│b kt├│re komplikuj─ů rozr├│d

ciekaw jestem czym t─ů dezynfekcj─Ö robisz . bo jak je pocz─Östujesz jakim┼Ť kwasem i do tego naoliwisz olejem po pieczeniu frydek to si─Ö nie zdziwie jak plemniki wykorkuj─ů :lol:
Akurat w tym temacie i z twoim do┼Ťwiadczeniem i wiedz─ů nie udzielaj lekcji lepiej nikomu.
stan1069@o2.pl pisze:
ja pr├│bowa┼éem 2 razy inseminacji , za 1 razem p├│┼é roku nie by┼éo prosi─ůt a za drugim razem na 5 sztuk starych macior 2 by┼éy pro┼Ťne i obydwie urodzi┼éy 11 sztuk :lol: :lol: :lol: mnie te┼╝ lekarz poleci┼é bo nasieniem handlowa┼é :lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Daje zakwaszacz to nie pomaga┼éo. Ostatnio jedna mi poroni┼éa w 3 tygodniu bodaj┼╝e, zapraszana kataterem. Je┼Ťli zaprasza┼éem knurem by┼éo to samo. A teraz o tej o kt├│re pisz─Ö odsadzi┼éem prosi─Öta. I przed tym zaproszenimem z kt├│rego mia┼éem prosi─Öta te┼╝ problem wyst─ůpi┼é Lekarza kaza┼é poda─ç FLORON co 2 dzie┼ä przez 3 dnii i si─Ö zaprosi┼éa knurem. A teraz problem. Chyba zlikwiduje. Bo nie mo┼╝na da─ç rady.

Macica według USG zdrowa to co to jest?? Zagrzybienie pochwy czy co?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

nemezis - przeciwzapalne podawane były Combi - Ject,, vetrimoxin i też nie radzilo

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

a m┼éode si─Ö pozaprasza┼éy(kataterami), tak samo ┼╝ywione. Ale ile ju┼╝ zlikwidowa┼éem to bajka co miot co┼Ť wymieniam. lekarz radzi┼é robi─ç zaproszenia kataterem ┼╝eby wyelminowa─ç ryzyko przenoszenia choroby przez knura. Tylko nie wiem co to za chorobna jest podobny temat na forum : viewtopic.php?p=45787#p45787

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

POCZYTAJ MOŻE COŚ ZNAJDZIESZ.
http://www.portalhodowcy.pl/hodowca-trz ... nia-u-loch

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

nemezis - dzięki, ale to już czytałem. Pozostaje likwidacja chyba

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Baraki w tym temacie ma troch─Ö RACJI.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.