Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Prosze o pilnÄ… pomoc odnoÅ›nie maciory
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 15:42

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek 30 gru 2014, 12:08 
Offline

Rejestracja: niedziela 28 gru 2014, 10:51
Posty: 1
Witam . Mam bardzo duzy problem z maciorą jest po pierwszym proszeniu , z tym że prosięta zostały już odsadzone i tu właśnie zaczoł sie problem po odsadzeniu maciora w ciągu 2 dni przestała jesc a za 4 dni już nie wstała jest juz tydzień jak lezy i nie wstaje nic nie je nie pije . Było 2 wet. Jeden znich podał 27 zastrz jakich nie wiem po podaniu ostamiej seri powiedzial ze on nie jest w stanie jej pomoc a drugi powiedział ze leczenie kosztowało by wiecej jak ona jest warta . I obaj stwierdzili ze w łeb bo ratunku nie ma . Ja ze swojet strony podkarmiam ją kromką chleba namoczonego w wodzie i cukrem dzisiaj rano zauważyłem o dziwo poprawe zaczela otwierac oczy na tylnie kopytka staneła z tym ze po chwili znowu sie przewrocila . Prosze o porade jak ją leczyc i co jej podac ? Bardzo prosze!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 30 gru 2014, 17:21 
Offline

Rejestracja: środa 29 wrz 2010, 22:50
Posty: 54
Lokalizacja: wielkopolska
Poczekać aż minie karencja na leki i sprzedać a w jej miejsce kupić loszkę hodowlaną czyli postąpić tak jak ci doradziły ci wety to czysta ekonomia świnia to zwierzę gospodarskie a nie towarzyszące chyba że masz do niej jakiś szczególny sentyment.
Pozdro.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 02 sty 2015, 22:23 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
nic nie piszesz w jakim wieku ods. przyczyn może być dużo począwszy od żle zbilansowanej paszy przez co prosieta mogły z niej wyssać ostatnie soki :wink: po kontuzje i wiele innych ,jeżeli nie wstaje to raczej cudowne ozdrowienia zdarzają sie rzadko ,ale jak masz checi ,czas i miejsce dla niej możesz sie pobawic ale to i tak doprowadzi Cie do tego samego wniosku jak Twojego weta nie mówiąc już że przedłużasz jej męczarnie bo obstawiam że już ma odleżyny a przekręcanie takiej maciory choćby 2 razy dziennie nie jest lekką czynnością


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB