Indeks witryny Indeks witryny

a-one a-one agrobios

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest pi─ůtek 06 gru 2019, 04:02

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Mam problem z prosi─Ötami maja ┼╝├│┼ét─ů biegunk─Ö zaczyna sie zazwyczaj w 3 tygodniu ┼╝ycia. Podawane leki jak enroxil baycox nie pomagaj─ů badanie ka┼éu na pasao┼╝yty wszystko czysto a biegunka jak by┼éa tak jest. Temperatura 39,9 stopni C. Czasami odruch wymiotny si─Ö pojawia┼é. Co to do cholery jest??

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

.

Ostatnio zmieniony czwartek 26 mar 2015, 18:58 przez nemezis, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

czym to leczy─ç?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

U moich kiedy┼Ť badanie wykaza┼éo , ┼╝e to rotawirus

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Z takim opisem bez ogl─ůdania to tylko wr├│┼╝bita Wojciech pomo┼╝e.
Zazwyczaj zaczyna si─Ö w trzecim tygodniu, czyli to nie pierwszy raz. Czyli od mniej wi─Öcej jak dawna si─Ö powtarza. Jaki ma przebieg, czy jest ostry wybuch, potem ┼éagodnieje czy raczej zaczyna si─Ö od ┼éagodnie od pojedynczych sztuk potem maj─ů j─ů wszystkie. Jak jest, wodnista czy raczej papkowata, czy s─ů upadki czy raczej cz─Ö┼Ť─ç tylko char┼éaczeje, czy zanika po odsadzeniu, jak ┼╝ywisz lochy, jakie dodatki do paszy stosujesz, itd. itp. Ja bym odrzuci┼é rotawirusy, troch─Ö p├│┼║no i nie taki przebieg, inaczej by┼Ť zacz─ů┼é opis, e.coli te┼╝ odpada, nie musz─Ö chyba pisa─ç dlaczego. Ja waham si─Ö pomi─Ödzy dwoma bakteriami

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

A ja skoncentrował bym się na paszy dla loch... Podaj dokładnie skład.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Lochy w 3 tyg. maj─ů szczyt laktacji... badasz poziom bia┼éka w paszy? Mo┼╝e to by─ç przyczyna ...szczeg├│lnie u bardzo mlecznych loch...Je┼Ťli na chwile obecna nie mo┼╝esz ogarn─ů─ç sytuacji ...spr├│buj doda─ç do paszy l.k. tlenku cynku...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Zamiast baycox 4 dnia po urodzeniu daj cevazuril niby to samo ale u mnie po baycoxie biegunki wymioty wystepowaly a po ceva jest git

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

maciej.wlkp pisze:
Lochy w 3 tyg. maj─ů szczyt laktacji... badasz poziom bia┼éka w paszy? Mo┼╝e to by─ç przyczyna ...szczeg├│lnie u bardzo mlecznych loch...Je┼Ťli na chwile obecna nie mo┼╝esz ogarn─ů─ç sytuacji ...spr├│buj doda─ç do paszy l.k. tlenku cynku...

Maciora jest zdrowa. To po co zapobiega─ç biegunce w paszy lk?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

danielski813 pisze:
Zamiast baycox 4 dnia po urodzeniu daj cevazuril niby to samo ale u mnie po baycoxie biegunki wymioty wystepowaly a po ceva jest git

Przecie┼╝ biegunka zaczyna si─Ö w 3 tygodniu. To raczej nie kokcydioza.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

m─Öczy┼éem sie ze 2 lata z takim przebiegiem o dziwo nie by┼éo upadk├│w po odsadzeniu jak r─Ök─ů odj─ů┼é po oko┼éo 4-5 dniach badania ka┼éu nic nie dawa┼éy bo poza coli nic nie wychodzi┼éo baycox zero odzweu przypadkiem vet przywi├│z┼é cevazuril bo dosta┼é od przedstawiciela ja sam nie chcia┼éem dawa─ç to poszed┼é i zaaplikowa┼é w kilku miotach a w kilku nie i juz ze 3 lata stosuje cevazuril i jest ok sprubowa─ç nie zaszkodzi kosztuje mniej u mnie po baycoxie wymiotowa┼éy a ten pij─ů jak trzeba

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

I jak tam sprawa z t─ů biegunk─ů

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

podaj lincospektin na pewno mniej agresywne dla m┼éodych prosi─ůt ni┼╝ enroxil,dwa do trzech razy i powinno by─ç dobrze

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Odpowiedz moze zbyt pozno ale tak wyszlo.U prosiat czas miedzy 12-18 dniem to czas w jakim sensie krytyczny.Poniewaz:
-spada poziom przeciwciak siarowych.prosieta staja sie bardziej wrazliwe na choroby
-poziom zanieczaszczenie kojcow wzrast
-prosietom zaczyna nie wystarczac mleko matki,potrzebuja tez wiecej plynow-poidla,czysta!!!woda np.w kaflu
-prosieta zaczynaja wyjadac resztki paszy od maciory
-hodowcy przez oszczednosc wygaszaja ogrzewanie/musi byc min.25c/.
Oczywisci mozna wyszukiwac rozne choroby ale trzeba zaczac od analizy sytuacji w chlewni.
Mysle ze sa to biegunki spowodowane glownie przez bakt.Coli.Wtedy podac do wody jakis preparat z colistyna,Baytril w iniekcji,zwiekszyc temp.w kojcu.
Rada dla tych co stosuja Baycox i mala problemy z biegunkami do 10dnia po porodzie.Dodac do pojemnika z Baycoxem 10ml.Baytrilu 10% i podac to prosietom.Sprawdzono ze to dziala.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.