Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - problem z powtarzajacs biegunka u prosiÄ…t
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest wtorek 19 mar 2024, 11:39

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: sobota 23 sty 2016, 13:50 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 21:15
Posty: 35
Dodam z objawów u Loch, że strasznie mokro jest w kojcu u chorych loch tam gdzie występuje biegunka dodatkowo prosięta na 3 dni przed owoą biegunką staja się nerwowe strasznie gryzą się i walczą z sobą.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 23 sty 2016, 14:02 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 21:15
Posty: 35
Długo nie pisałem bo chciałem zobaczyć czy Gletvax 6 pomoże pomógł jest nie na dwa tygodnie od urodzenia :( Teraz wet karze szczepić Dofatrim ject niektóre prosięta Wymiotują !


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 24 sty 2016, 20:14 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
Pisalem ci na priv pogoń weta i róbcie autoszczepionke nie jest to moze najprostrza metoda ale auto tańsza od komercyjnej i skuteczna ja juz kilka lat jadę na auto i nie ma problemu na porodowkach


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 26 sty 2016, 13:27 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
Danielski, miałeś to co on i autoszczepionka ci pomogła ???


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 26 sty 2016, 18:31 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
nie wiem co on ma u mnie był problem z takimi sraczkami posyłałem kilka razy do jędryczki próbki i w końcu udało się wyselekcjonować jakię coli i clostrydium zrobili autoszczepionke i jest oki gletvax coś tam lepiej działał niż inne komercyjne szczepionki ale nie na tyle żeby przy nim zostać a na autoszczepionce jest oki w sumie co jakiś czas można odświeżyć a cena niższa od wszystkich komercyjnych także sie opłaca
Opisane przez niego objawy pasują do moich z tym że ja bym obstawiał na początku coli z clostrydium a te puźniejsze to już raczej kokcydioza co ciekawe u mnie na to dziadostwo baycox nie działa za to cevazuril jest ok


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 26 sty 2016, 20:04 
Offline

Rejestracja: niedziela 12 wrz 2010, 16:53
Posty: 191
Lokalizacja: pomorskie
danielski813 pisze:
nie wiem co on ma u mnie był problem z takimi sraczkami posyłałem kilka razy do jędryczki próbki i w końcu udało się wyselekcjonować jakię coli i clostrydium zrobili autoszczepionke i jest oki gletvax coś tam lepiej działał niż inne komercyjne szczepionki ale nie na tyle żeby przy nim zostać a na autoszczepionce jest oki w sumie co jakiś czas można odświeżyć a cena niższa od wszystkich komercyjnych także sie opłaca
Opisane przez niego objawy pasują do moich z tym że ja bym obstawiał na początku coli z clostrydium a te puźniejsze to już raczej kokcydioza co ciekawe u mnie na to dziadostwo baycox nie działa za to cevazuril jest ok


ile tej autoszczepionki kupowałeś że zrobili specjalnie pod Twoje świnie ??


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 26 sty 2016, 20:14 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 14:24
Posty: 1428
Lokalizacja: podlasie
Nie ma to znaczenia ile bo problemem jest wyselekcjonowanie materialu dla mnie robia serje po 100 dawek w 20 flakonach czyli 5x20
ale moim zdaniem wszystko zależy od tego jakie wet ma uklady w laboratorium


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 26 sty 2016, 22:05 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
W przypadku coli autoszczepionka pewnie będzie skuteczna, w tym efekt będzie mizerny, należy usunąć źródło problemu. Na dodatek teraz będzie podawał Dofatrim :D Efekt pewnie będzie zbliżony do tych o szerokim spektrum które podawał, czyli linco i gentamycyny, czyli krótki i nie pełny.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 18 kwie 2016, 11:17 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 18 kwie 2016, 11:11
Posty: 1
A próbował ktoś może preparatów przeciwbiegunkowych dla trzody, w rodzaju tych tutaj - sprawdź? Jest coś takiego jak Diar Stop, podobno w pełni naturalne.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 03 mar 2017, 18:43 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 21:15
Posty: 35
Po długiej walce i badaniach kału okazało się że to colstridium Lochy szczepię Gletvaxem 6 jest zaobserwowana poprawa. Badania były wykonywane także pod kątem Kokcydiozy jednak wynik był ujemny


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 03 mar 2017, 20:43 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
danielski813 pisze:
Pisalem ci na priv pogoń weta i róbcie autoszczepionke nie jest to moze najprostrza metoda ale auto tańsza od komercyjnej i skuteczna ja juz kilka lat jadę na auto i nie ma problemu na porodowkach

Ale na auto wet nie zarobi.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 05 lip 2019, 15:33 
Offline

Rejestracja: czwartek 04 lip 2019, 16:09
Posty: 42
Biegunki u prosiąt często towarzyszą okresowi odchowu. Nie istnieje pewna ochrona przed tym schorzeniem. Najczęstszą przyczyną biegunek u prosiąt są infekcje bakteryjne lub wirusowe.

_______________________________
https://yesdent.pl/


Ostatnio zmieniony środa 05 sie 2020, 10:33 przez mroweczka12, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: czwartek 12 gru 2019, 22:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Chłopy po prostu jak to jest z tymi prosiętami , czy się z tym tematem uporamy ? 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB