Indeks witryny Indeks witryny

a-one a-one agrobios

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 07 gru 2019, 02:06

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Witam zakupiłem knurka hodowlanego
z Garzyna i w prezencie otrzymałem niespodziankę.
Mam do was pytanie komu jeszcze taki prezencik sprzedali

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Z Garzyna nigdy nie brałem , ale z Ostrowite przywiózł mi Glasera

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

?

Ostatnio zmieniony czwartek 28 sty 2016, 23:03 przez nemezis, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tak mam ┼Ťwiadectwo zdrowia ale nic nie za┼Ťwiadcza odno┼Ťnie dezynterii

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Elek 25 sk─ůd wiesz ┼╝e ta dyzenteria przyjecha┼éa z knurem, poza tym czy zrobi┼ée┼Ť kwarantanne i badanie ka┼éu po zakupie tego knura, czy stwierdzi┼ée┼Ť ┼╝e zawsze by┼éo dobrze wi─Öc teraz te┼╝ b─Ödzie. Czasy partyzantki si─Ö sko┼äczy┼éy jak kto┼Ť chce dzisiaj my┼Ťle─ç o hodowli wog├│le to tylko pe┼éna profeska na ka┼╝dym etapie dzia┼éania inaczej lepiej p├│j┼Ť─ç sobie do pracy na etat i sie nie m─Öczy─ç. Pozdro.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Dezynteria to choroba brudas├│w...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ja to sie nie znam ale jak obejrzalem sobie film o garzynie i o tym jak np: uzyskuj─ů zwierz─Öta wolne od prrs to wyleczy┼éo mnie z ch─Öci kapowania od nich loszek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

gabi czy to rolnik musi[a narazie musi] sprawdzac stan zdrowia swinek z stad zarodowych Podaj koszt wszystkich badan ktore nalezaloby wykonac. W razie znalezienia co to da rolnikowi ,z koniem sie bedzie kopal,TU MUSI BYC NADZOR PANSTWOWY inaczej AGRI+ uleczy ta sytacje .WIDZE CO DZIEJE SIE WSROD MOICH SASIADOW.Prawie kazdy zakup wiaze sie z duzymi klopotami zdrowotnymi .Gabi wytlumacz co daje kwarantanna jak i tak trzeba wlaczyc do stada podstawowego ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Panie Stanisławie przecież garzyn to państwowa ferma to i nadzór jak najbardziej państwowy co nie?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Prosta sprawa trzeba pobra─ç krew od kupowanej sztuki lub kupionej i wyjdzie co ten osobnik z sob─ů nam przyniesie,a ┼Ťwiadectwo weterynaryjne to jest tylko urz─Ödowa formalno┼Ť─ç.Kupno na oko i okazyjnie tanio tak si─Ö u nas kupuje ┼Ťwinie do chowu .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Co to znaczy trzeba w┼é─ůczy─ç do stada podstawowego ? jak wykonasz badanie ka┼éu na kwarantannie i ci wyjdzie dyzenteria to co robisz w┼é─ůczasz takie zwierz─Ö do stada wolnego czy sprzedajesz do rze┼║ni ? Zastan├│w si─Ö. W Polsce co┼Ť takiego jak ┼Ťwiadectwo zdrowia dotyczy tylko choroby Aujeszkyego, a o ca┼é─ů reszt─Ö musisz si─Ö zatroszczy─ç sam po to jest wsp├│┼épraca z dobrym wetem. Podej┼Ťcie typu ┼╝e jak ferma zarodowa to napewno ma super czyste i zdrowe ┼Ťwinie to mniej wi─Öcej tak jakby zak┼éada─ç ┼╝e jak kupi─Ö nowy samoch├│d to on si─Ö nigdy nie popsuje no bo przecie┼╝ by┼é nowy jak go kupi┼éem.
Panowie i Panie koniec partyzantki dzisiaj albo skala i pe┼ény profesjonalizm albo sobie da─ç spok├│j niestety czasy gdzie na ┼Ťwini zostawa┼éo 100 czy 200 z┼é odesz┼éy bezpowrotnie do lamusa.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

gabi podaj koszt wszystkich niezbednych badan ,bo niewiem czy z tej skali produkcji na to wystarczy a na myko to juz malo co dziala to samo cirko ,jednokrotne szczepienie a i tak 10 % zachoruje. Mialem jednego z lepszych wetow w wielkopolsce i On juz taki pewny tych wszystkich badan nie byl,twierdzil ze jest tyle szczepow i tak szybko sie zmieniaja ze te badania to tylko troche moga pomoc.Gabi ja z Toba juz rozmawialem , czy jestes wstanie poprowadzic stado z gwarancja skutecznosci i za ile % od faktury sprzedazy. KONKRETNIE?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

to badanie krwi to te┼╝ nie do ko┼äca miarodajne bo nie zawsze wyjdzie jaki┼Ť kwiatek ale to ju┼╝ d┼éu┼╝szy wyklad ja jestem zwolennikiem remontu we w┼éasnym zakresie a jak juz dokupi─ç trzeba to ze ┼║rud┼éa sprawdzonego poczt─ů pantoflow─ů przez weta ┼╝ywieniowca mo┼╝e by─ç przedstawiciel firmy co wyposa┼╝a im wi─Öcej ludzi pytasz tym lepiej potem typujesz hodowle kt├│ra wed┼éug wywiadu najbardziej ci odpowiada i dzwonisz do w┼éa┼Ťciela i pytasz co ma jak m├│wi ┼╝e czyste nie gadasz jak m├│wi prawde kombinujesz jak jego kwiatki zasadzi─ç w swoim ogr├│dku ┼╝eby nie jebn─Ö┼éo zbyt mocno ja osobi┼Ťcie mam w dzier┼╝awie budynek 2 km ode mnie gdzie nigdy nie by┼éo ┼Ťwi┼ä i do oko┼éa tez nikt nie ma i robi─Ö tam kwarantanne kto ogarnia temat to wie jak pozdrawiam...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Stanis┼éaw koszt badania pr├│bki ka┼éu z wysy┼ék─ů to ok 150 z┼é, pr├│bki mo┼╝na pulowa─ç to znaczy ┼╝e w tej cenie mo┼╝esz zbada─ç ka┼é np. od 5 zakupionych loszek. Koszt dyzenterii w stadzie 50 loch produkuj─ůcych 23 tuczniki od lochy w ci─ůgu roku to ok 20-70 z┼é/szt. 50 loch x 23 tuczniki = 1150 szt x 20 z┼é= 23000 z┼é, 1150 szt x 70 z┼é = 80500 z┼é. Sam sobie odpowiedz na pytanie czy sta─ç Ci─Ö na to ┼╝eby nie zbada─ç zakupionego materia┼éu zarodowego. Co do myko i cirko, wi─Ökszo┼Ť─ç szczepionek dzia┼éa dobrze lub bardzo dobrze pod warunkiem ┼╝e szczepisz zwierz─Öta zdrowe, we w┼éa┼Ťciwym momencie, i nie masz w stadzie innych immunosupresor├│w jak np. PRRS, i dajesz zwierzakom dobre warunki: temperatura, zag─Öszczenie, powietrze, dost─Öp do paszy, dost─Öp do wody etc. Co do prowadzenia stada z gwarancj─ů skuteczno┼Ťci to du┼╝o zale┼╝y od Ciebie bo to ty obs┼éugujesz zwierzaki na codzie┼ä ja ci mog─Ö dawa─ç wskaz├│wki ale to od Ciebie b─Ödzie zale┼╝alo czy b─Ödziesz je wprowadza┼é w ┼╝ycie, z do┼Ťwiadczenia wiem ┼╝e cz─Östo ludzi ci─Ö┼╝ko jest przekona─ç aby zrobili co┼Ť inaczej ni┼╝ do tej pory a jak powiedzia┼é Albert Einstein "G┼éupot─ů jest robi─ç co┼Ť ci─ůgle tak samo i oczekiwa─ç lepszych rezultat├│w". Czasami za┼éo┼╝enie dodatkowego wentylatora, pa┼Ťnika, ┼╝ar├│wki czy poid┼éa przyniesie lepsze rezultaty ni┼╝ najbardziej nowoczesne szczepionki. Co do rozliczania si─Ö to za leki musisz p┼éaci─ç na bie┼╝─ůco bo i ja musz─Ö p┼éaci─ç za nie hurtowniom na bie┼╝─ůco co do us┼éugi wszystko kwestia dogadania si─Ö mo┼╝emy si─Ö um├│wi─ç za procent od faktury je┼Ťli to Ci─Ö satysfakcjonuje, lub pro┼Ťciej na stawk─Ö miesi─Öczn─ů od lochy (w tym jedna, dwie wizyty w miesi─ůcu) w zale┼╝no┼Ťci od potrzeb.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Panie Stanis┼éawie - w jakie┼Ť cz─Ö┼Ťci WLKP pan hoduje ┼Ťwinie ? Pytam z czystej ciekawo┼Ťci.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.