Indeks witryny Indeks witryny

a-one a-one agrobios

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest pi─ůtek 06 gru 2019, 11:04

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç

jak w temacie locha 2 tygodnie przed pordem mia┼éa problemy z jedzeniem dosatwa┼éa Vetahepar, do tego pojawi┼é si─Ö lu┼║ny stolec - dostaw┼éa Enroxil. Temperatuara 38 Stopni C. Nast─Öpnie por├│d i wszystkie prosi─Öta popada┼éy -niezborno┼Ť─ç ruch├│w i s┼éabe sztuki. Co mo┼╝e by─ç przyczyn─ů??

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

eldokan pisze:
jak w temacie locha 2 tygodnie przed pordem mia┼éa problemy z jedzeniem dosatwa┼éa Vetahepar, do tego pojawi┼é si─Ö lu┼║ny stolec - dostaw┼éa Enroxil. Temperatuara 38 Stopni C. Nast─Öpnie por├│d i wszystkie prosi─Öta popada┼éy -niezborno┼Ť─ç ruch├│w i s┼éabe sztuki. Co mo┼╝e by─ç przyczyn─ů??

Jak maciorze w czasie ci─ů┼╝y dajesz jakiekolwiek zastrzyki i jak─ůkolwiek chemie to musisz wiedzie─ç ,┼╝e ma to "kr├│tkie n├│┼╝ki. 8) :roll:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wysoce prawdopodobny PRRSV

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

A tak poza tym, czy u lochy był rozmazany tusz, czy były martwe sztuki przy porodzie?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

PRRSV jest wykluczone poniewa┼╝ zosta┼éy przeprowadzone w tym kierunku badania w celu wykrycia Choroby - Wynik bada┼ä wykluczy┼é zaj┼Ťcie tego przypadku. M├│j wet twierdzi ┼╝e by┼éo to spowodowane niedotlenieniem z powodu zbyt licznego miot w sumie wyni├│s┼é 18 szt. a locha to pierwiastka kt├│ra wed┼éug mojego Wet. jeszcze jest za m┼éoda aby wykszta┼éci─ç taki uk┼éad krwiono┼Ťny kt├│ry zaopatrzy wszystkie zarodki w tlen. W skr├│cie porostu ┼éo┼╝ysko u tak M┼éodej Lochy nie jest przystosowane do takiego obci─ů┼╝enia. Bo szczerze powiedziawszy pierwiastka z 18 sztukami w miocie zdarza si─Ö rzadko. Domy┼Ťlam si─Ö ┼╝e za chwile odezw─ů si─Ö krytycy kt├│rzy mnie skrytykuj─ů i podadz─ů swoje dane na temat wieku loch i liczebno┼Ťci miot├│w kt├│re b─Öd─ů przewy┼╝sza─ç dane podane przeze mnie.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

┼Ürednio od loch uzyskujemy 13 sztuk prosi─ůt/ na miot. Jeszcze musz─Ö podci─ůga─ç ┼╝ywienie przed porodowe bo za p├│┼║no wprowadzam pasze dla LK. Dlatego w tym przypadku, pokornie posypuj─Ö g┼éow─Ö popio┼éem.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

mytotoksyna1 pisze:
eldokan pisze:

Jak maciorze w czasie ci─ů┼╝y dajesz jakiekolwiek zastrzyki i jak─ůkolwiek chemie to musisz wiedzie─ç ,┼╝e ma to "kr├│tkie n├│┼╝ki. 8) :roll:

no tak Locha mi┼éa zatrucie pokarmowe i dosta┼éa biegunki prawdopodobnie spowodowane bakteriami to co mia┼éem jej poda─ç, mleko w proszku ? w dodatku Enroxil mo┼╝na podawa─ç w czasie ci─ů┼╝y taka informacja za┼é─ůczona jest w Ulotce do tego produktu.

co do Vetaheparu - Locha w czasie ci─ů┼╝y chyba powinna je┼Ť─ç, inaczej raczej nie mo┼╝na liczy─ç na efekty jakiejkolwiek w┼éasnej pracy.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

eldokan pisze:

Po pierwsze trzeba obserwowa─ç maciore.
W tym przypadku trzeba by┼éo zaparzy─ç wrz─ůtkiem z kawy zbo┼╝owej-gar┼Ť─ç otr─ůb pszennych, gar┼Ť─ç otr─ůb ┼╝ytnich , gar┼Ť─ç lucerny ususzonej i 2 ┼éy┼╝ki zmielonego siemienia lnianego.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

eldokan pisze:
PRRSV jest wykluczone poniewa┼╝ zosta┼éy przeprowadzone w tym kierunku badania w celu wykrycia Choroby - Wynik bada┼ä wykluczy┼é zaj┼Ťcie tego przypadku. M├│j wet twierdzi ┼╝e by┼éo to spowodowane niedotlenieniem z powodu zbyt licznego miot w sumie wyni├│s┼é 18 szt. a locha to pierwiastka kt├│ra wed┼éug mojego Wet. jeszcze jest za m┼éoda aby wykszta┼éci─ç taki uk┼éad krwiono┼Ťny kt├│ry zaopatrzy wszystkie zarodki w tlen. W skr├│cie porostu ┼éo┼╝ysko u tak M┼éodej Lochy nie jest przystosowane do takiego obci─ů┼╝enia. Bo szczerze powiedziawszy pierwiastka z 18 sztukami w miocie zdarza si─Ö rzadko. Domy┼Ťlam si─Ö ┼╝e za chwile odezw─ů si─Ö krytycy kt├│rzy mnie skrytykuj─ů i podadz─ů swoje dane na temat wieku loch i liczebno┼Ťci miot├│w kt├│re b─Öd─ů przewy┼╝sza─ç dane podane przeze mnie.

Niedotlenienie masz ty i wet :lol: :lol: :lol: jak loszka mia┼éa tak liczny miot to 2 tyg przed porodem mia┼éa prawo mie─ç problem z jedzeniem, bo by┼éo jej duszno i to powinno byc wida─ç :lol: :lol: i trzeba by┼éo jej dawa─ç ma┼éo a cze┼Ťciej .Podali┼Ťcie ga┼égany :lol: :lol: lek kt├│ry spowodowa┼é por├│d i szukacie choroby u swini :shock: :shock:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

jak macie g... do powiedzenia, to sie nie odzywajcie. Ja mam kup─Ö do powiedzenia i te┼╝ si─Ö nie odzywam;)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

..polskie maciory nigdy nie grymasz─ů przy proszeniu.
Pami─Ötajta ,┼╝e co polskie nie jest nam obce .
Mata jako┼Ť g┼éupio manie , ┼╝e powtarzata jak papugi co z zachodu to nie z wschodu . :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

No chcia┼ébym pozna─ç tego weta. I u mnie bywa┼éo po 18szt od pierwiastek, ale m├│j problem polega┼é na tym, ┼╝e lochy nie mia┼éy odpowiedniej ilo┼Ťci sutk├│w... Jaka┼Ť wewn─Ötrzna intuicja mi m├│wi, ┼╝e niebawem b─Ödzie tel. z info "pobieramy krew na ChA.....

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.