Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Przekroczone normy manganu i zelaza w wodzie
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 19 kwie 2024, 20:44

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Post: piÄ…tek 21 mar 2008, 22:05 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2007, 21:23
Posty: 474
Lokalizacja: niemcy
Dostalem wyniki badan wody w chlewni :
-zelazo 5,3mg/l przy normie 0,2mg/l
-mangan 1,71mg/litr przy normie 0,05mg/l
Mam patanie czy ktos sie spotkal z tym problemem i czy przy takich wynikach mozna sie liczyc z okreslonymi zaburzeniami zdrowotnymi swin?Chlewnia na ok.1000tucznikow brak specyficznych obj.chorobowych.Jedynie co dale sie zauwazyc to kal o bardziej rozluznionej konsystencji i to ze BETONOWE RUSZTA SA CALY CZAS WILGOTNE.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 22 mar 2008, 09:38 
Offline

Rejestracja: środa 06 cze 2007, 11:32
Posty: 24
Witam
Panie Marku czy probke wody bral pan bezposrednio ze studni czy ze smoczkow? Jesli rolnik ma wlasna studnie to problemem bedzie zanieczyszczona woda( zbiornik z gnojowica- moze nieszczelny?,przemysl ciezki w poblizu) jesli ma z wodociagow to problem w instalacji(zanieczyszczenie rozkladajacymi sie szczatkami roslinnymi-glony itp)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 22 mar 2008, 10:06 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2007, 21:23
Posty: 474
Lokalizacja: niemcy
JARL! Ta woda pochodzi z wlasnego odwiertu i skad tak duza ilosc Mg+Fe jest mi wiadomo.Chodzi mi tylko o ZDECYDOWYNA OCENE czy ta woda MOZE BYC UZYTKOWANA dla swin czy tez nie.Oczywiscie kazdy moze odpowiedziec ze lepiej uzywac wode ktora miesci sie w normach. W duzych obiektach wlasciciele szukaja oszczednosci jestem ciekawy czy to nie kosztem zdrowia swin. A moze ktos z redakcji Trzody chlewnej moglby odpowiedziec na to pytanie?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 22 mar 2008, 10:12 
Offline

Rejestracja: środa 06 cze 2007, 11:32
Posty: 24
Ja na jednej chlewni mialem problem z duza zawartoscia zelaza i jedynymi skutkam tego bylo odkladanie kamienia w sieci ,co zmniejszalo przeplyw wody (w konsekwencji slabsze przyrosty i wieksze zuzycie energii elektrycznej).dodatkowo z tego co wiem wzrastalo zagrozenie zanieczyszczenia wody czynnikami mikrobiologicznymi.Mysle ze krotki zywot swin nie pozwala na spostrzezenie skutkow dlugotrwalego spozycia w nadmiarze zelaza i manganu


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 22 mar 2008, 14:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
ja mam problem z ph 7,4
mangan w podobnej wielkosci
zelazo 0,06
Problemów z kalem niemam
przyczyna tkwie w zelazie bo bedzie zawsze rozluznialo kał.
Mozna załozyc odmaganicz i odzelaziacz.

Moja woda z wodociagu .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 kwie 2009, 00:30 
Offline

Rejestracja: środa 15 kwie 2009, 18:51
Posty: 53
Lokalizacja: sokołów podlaski
Miałem podobny problem za dużo żelaza i manganu woda z własnego odwiertu w grudniu zdecydowałem się zakupić filtr /odżelazia i odmangania/ w międzylesiu koszt prawie 5000 i jestem bardzo zadowolony
pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 19 kwie 2009, 21:03 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
sergiusz pisze:
Miałem podobny problem za dużo żelaza i manganu woda z własnego odwiertu w grudniu zdecydowałem się zakupić filtr /odżelazia i odmangania/ w międzylesiu koszt prawie 5000 i jestem bardzo zadowolony
pozdrawiam

Co się poprawiło dzięki założeniu tego filtra ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 19 kwie 2009, 21:16 
Offline

Rejestracja: środa 15 kwie 2009, 18:51
Posty: 53
Lokalizacja: sokołów podlaski
do załozenia filtra miałem zamontowany filtr przepływowy z wkładem sznurkowym wkładów nie nadążałem wymieniać /najdalej raz w tygodniu/bo inaczej świnie nie miały wody do tego non stop problemy z drożnością na smoczkacha to upierdliwe poza tym częste przypadki sta nów podbiegunkowych tj luźna sraka i nie wiesz czy leczyć czy nie teraz to się skończyło a płukanie filtra które zajmuje ok.10minut robi wtedy gdy różnica na manometrach na filtrze wynosi 0,5 lub więcej atmosfery i dalej jest dobrze a wkład w filtrze podobno jak wino im starszy tym skuteczniejszy ale to dopiero potwierdzi się z czasem.W/g producenta jest wieczny
pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 20 kwie 2009, 21:52 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
A czy do tego filtra nie musisz od czasu do czasu dodawac trocze chemii :?: bo znajomy ma cos takiego na dzialce i dodaje nadmanganian potasu


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 20 kwie 2009, 22:58 
Offline

Rejestracja: środa 15 kwie 2009, 18:51
Posty: 53
Lokalizacja: sokołów podlaski
wszystko zależy od rodzaju złoża filtracyjnego jeśli jest sam odżelaziacz to po uruchomieniu dodaje się do złoża kilka pastylek rozpuszczonego nadmanganianu potasu. Nadmanganian aktywuje właściwości odmanganiające złoża. jeśli złoże jest odżelaziająco-odmanganinające to nie dodaje się nic. różnica w cenie to ok 6 stów
pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 05 mar 2012, 22:51 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
czy kilkukrotnie przekroczona norma żelaza w wodzie może być przyczyną obniżenia skuteczności krycia u loch i wydłużenia rui ? czy spotkał się ktos z takim problemem ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 06 mar 2012, 19:01 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
Szczypiorek. Ty to masz problemy.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 06 mar 2012, 21:55 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
krzywy pisze:
Szczypiorek. Ty to masz problemy.


" Błogosławieni Ci , którzy nic niewiedzą i nieubierają tego w słowa"


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 06 mar 2012, 22:10 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
Szczypiorek źle przepisałeś ten cytat ( nie wiedzą i nie ubierają pisze się oddzielnie).


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 06 mar 2012, 22:44 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
krzywy
o co Ci chodzi ? dlaczego siÄ™ czepiasz ?
jeśli znasz odpowiedz na pytanie , które zadałem wcześniej to na nie odpowiedz a jeżeli nieznasz to wypier.alaj z tematu :!:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 06 mar 2012, 23:03 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
cos tam sobie poczytales ale to jnaczej jest w orginale ;sam nie wiesz kogo cytujesz i jeszcze kler w to platasz czarni sa za madrzy zeby sie do tego przyznac maja swoich co g.... pisza jak cie szkola olala to jej sie nie odwdzieczaj bo teraz to napewno ona cie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB