Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Sposoby zwalczania myszy.
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 15:40

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Post: poniedziaÅ‚ek 10 gru 2012, 16:53 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 10:57
Posty: 104
Lokalizacja: mazowieckie
Proszę powiedźcie mi jak walczycie z myszami? Za odpowiedzi typu: "kot" dziękuje bardzo, mam jednego i cały cały czas załatwia się w zboże. Myślę nad jakąś trutką, może macie jakąś sprawdzoną?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 10 gru 2012, 18:09 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
Nic lepszego jak głodny kot.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 10 gru 2012, 18:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Od głodnego kota lepszych jest 5 głodnych kotów.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 10 gru 2012, 18:53 
Offline

Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 23:28
Posty: 303
Lokalizacja: łódzkie
Tutka TOXAN załatwi sprawę. Ja na zimę też zamykam stodołę przed kotami właśnie z powodu srania w ziarno.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 10 gru 2012, 23:24 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 10:57
Posty: 104
Lokalizacja: mazowieckie
Grzesiek powiedz mi jeszcze czy stosujesz ta trutkę w płynie, czy w płatkach? Jeżeli w płynie to jaką przynętę zakrapiasz, czy do picia ima dajesz, bo tak wyczytałem, że można to stosować?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 10 gru 2012, 23:38 
Offline

Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 23:28
Posty: 303
Lokalizacja: łódzkie
Moim zdaniem najlepsza jest w granulkach albo w płatkach. Porozkładać w kilku miejscach i w miarę pobierania przez gryzonie uzupełniać


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 10 gru 2012, 23:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 00:44
Posty: 656
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
płatki są lepsze bo zjedzą na miejscu a granulat wynoszą, z brosa tez skuteczna...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 11 gru 2012, 09:51 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
Ja stosuję Ratimor trutka miękka. Lepsze od płatek czy granulatu bo wyjadają wszystko, zostaje tylko czysty papierek. Kiedyś kupiłem kostki woskowe to myszy robiły na niebiesko, a ciągle jeszcze jadły i jadły.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 11 gru 2012, 11:26 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 lis 2011, 02:29
Posty: 137
Biorąc się za zwalczanie szkodników musisz uważać na SIEBIE I ZWIERZĘTA GOSPODARSKIE!!!
Ja przez moje niedbalstwo i niewiedze straciłem psa.

Z mojej praktyki moge polecic ratkiler , toxanox w płynie (rozrabiasz 1:1 z woda i zwilżasz chleb), ale jest jeszcze bardzo mocna trutka sporządzona na podstawie fosforku cynkowego, mozna ja kupic na allegro lub w internecie
http://www.skleperpol.pl/index.php?products=product&prod_id=224 Co do fosforku cynkowego radze przestrzegac instrukcji i zaopatrzyć sie w odtrutke dla siebie!
Takim ziarnem nie pogardza wroble takze nie wolno im podawac bo sa pod ochrona :D
Możesz zastosowac tez żywołapki http://www.youtube.com/watch?v=wY0Q2dmtDeQ
Na allegro widzialem karmik deratyzacyjny z pretami w srodku, mozna ponakladac trutke woskowa(taka z dziorka w srodku)na pret i szkodnik nie podpier...i smakołyka tylko obgryzie w karmiku.


http://www.youtube.com/watch?v=I_-giKnN9HM


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 11 gru 2012, 19:53 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
trutka na packach , tydzień czasu i cisza . Ile by nie było , wszystko zdechnie.
2 tygodnie temu 18 myszek wytępiłem w 5 dni od podania trutki. Początkowa tacka tj 100g trutki znikała przez noc :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 12 gru 2012, 00:07 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 10:57
Posty: 104
Lokalizacja: mazowieckie
Zamówiłem dziś trutkę, dzięki za podpowiedzi.
Zobaczcie to: http://www.youtube.com/watch?v=IOwinLWrEIw

MASAKRA


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 12 gru 2012, 10:16 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 lis 2011, 02:29
Posty: 137
Jaka masakra to jest hodowla zarodowa, przecież mają kolczyki na uszach :D

Prawda jest taka że trzeba systematycznie rozkładać trutkę, ważne jest też żeby nie sypac non-stop tej samej trutki, jak każde żywe stworzenie musi mieć diete urozmaiconą :P

W moim zbiorze mam ksiażke "DEZYNFEKCJA WETERYNARYJNA" A.A. POLAKOW'a z 1982r Zacytuje rozdział DERATYZACJA

"...Jeśli znajdą dobrą karmę, nadzwyczaj szybko się rozmnażają, ponieważ dojrzałość płciową osiągają wcześnie: szczury w wieku 4 mies., myszy -1-2 mies. Ciąża u szczura wędrownego trwa 21-25 dni i w ciągu roku może on dawać 4-8 miotów po 6-12 sztuk w każdym. U polników ciąża trwa 18-20 dni i w jednym miocie bywa po 8-10 młodych."

"...Choroba Aujeszky jest najbardziej rozpowszechniona wśród myszowatych..."


Najwieksze nasielenie jest jesienią, a co do profilaktyki przeciwko chorobie Aujeszkyego to mialem niedawno pobierane proby, przyjechal mlody weterynarz i pomocnik, gumiaki ujebane kombinezony tak samo, więc zaproponowałem inny termin, mam wrażenie że tylko mi zależy na tym żebym miał zdrowe świnie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 12 gru 2012, 12:51 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Tu się z tobą zgodzę zwalczanie Aujeszkego to roznoszenie chorób ale o to chyba chodziło żeby weterynarze mieli robotę :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 17 maja 2013, 13:11 
Offline

Rejestracja: środa 15 maja 2013, 11:17
Posty: 4
Na walkę z myszami polecam karmnik deratyzacyjny. Nie ma obaw że zwierzęta zjedzą trutke bo dostęp jest dla niech niemożliwy. Ja kupuje w sklepie internetowym agroimpex. Można też dostać na allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=3255361753


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: piÄ…tek 17 maja 2013, 13:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 00:44
Posty: 656
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
sie narobilo tych reklam...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 14 sie 2013, 10:26 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 07:55
Posty: 1
Witam pracuje na bardzo dużej fermie matecznej walka z myszami to sprawa codzienna jednak z moich obserwacji najlepsze są żywołapki i łapki klejowe (druga opcja mniej humanitarna) jednak obie według mnie bardzo skuteczne.
http://www.skleperpol.pl/pl/p/Chwytacz- ... a-myszy/35 tutaj macie zdjęcie takiej żywołapki najlepiej działa w miejscach pod paszociągami wokoło stanowisk z paszą workowaną jednak w środku musi być trutka w miejscu gdzie pracuje stosuje się trutkę w saszetkach ( po 2 saszetki do żywołapki wymiana co 3 -4 dni) trutka nazywa się murin lub ratimor a co do pułapek klejowych na myszy http://www.myszolep.pl/index.html tutaj jest ta którą używamy i takie kompleksowe zastosowanie tych właściwie 3 produktów uważam za bardzo skuteczny. Jednak trzeba pamiętać że jeśli nawet zakończymy według Nas skutecznie zwalczanie myszy w budynku inwentarskim to i tak trzeba nadal pamiętać o cyklicznym wystawianiu pułapek klejowych w tych miejscach i żywołapek z trutką.

Zwalczanie w ten sposób nie jest sprawą tanią jednak skutki jakie za sobą niesie odpuszczenie deratyzacji mogą być znacznie poważniejsze i co ważne droższe.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 24 lut 2021, 13:04 
Offline

Rejestracja: środa 24 lut 2021, 12:25
Posty: 2
Ja, gdy miałam problem ze szczurami w starym budynku gospodarczym nie używanym od lat, to od razu zamówiłem specjalistyczną firmę działająca na moim terenie było to Efekt DDD , którzy mi to wytępili. W Małopolsce i na Śląsku działają robią pełny pakiet DDD deratyzacja, dezynsekcja, dezynfekcja i ozonowanie. Dobrzy fachowcy, szybko przyjeżdżają, dysponują środkami nie zagrażającymi naturze i wszytko robią dyskretnie. Wdrażają HACCP, wszystko monitorują. Także firma godna polecenia, też zajmują się klientem indywidualnym B2C.

Dawid Markowski
ul. Olszyny 47
34-120 Andrychów
tel. 600 443 462
e-mail: efektddd@gmail.com
efekt.ddd@wp.pl


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 10 lis 2021, 16:45 
Offline

Rejestracja: wtorek 05 mar 2019, 11:34
Posty: 4
To nie wiecie, że koty się brzydzą łapać myszy? :D. A tak poważnie, jeżeli jest tylko jedna, może jakaś żywołapka. Obawiam się jednak, że gdy pojawią się dwie, możesz się dochować poważnego stada. Jeśli samodzielnie nie uda Ci się uporać z problemem, zawsze można skorzystać z usług https://protect24h.pl/dla-klientow-indywidualnych/deratyzacja/ działają szybko, a co najważniejsze skutecznie:).


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 21 mar 2022, 10:32 
Offline

Rejestracja: środa 24 lut 2021, 12:25
Posty: 2
kaczy pisze:
Proszę powiedźcie mi jak walczycie z myszami? Za odpowiedzi typu: "kot" dziękuje bardzo, mam jednego i cały cały czas załatwia się w zboże. Myślę nad jakąś trutką, może macie jakąś sprawdzoną?


Mi pomogła deratyzacja. Trudno je samemu wytępić, a co dopiero jak się całe stado zalęgnie. Zamówiłem firmę Efekt DDD, która się tym zajmuje, bo znajomy mi ich polecił. Bardzo sobie chwalił usługi i wcale się nie dziwię. Daje link do ich strony: https://efektddd.pl/oferta/deratyzacja
Działają na terenie woj. Małopolskiego i Śląskiego w okolicach: Andrychów, Wadowice, Kęty i okoliczne miasta.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB