Indeks witryny Indeks witryny

terraexim

a-one

terraexim

zuromin zuromin Allcid kongres
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest poniedziałek 27 cze 2022, 09:56

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Prosz─Ö powied┼║cie mi jak walczycie z myszami? Za odpowiedzi typu: "kot" dzi─Ökuje bardzo, mam jednego i ca┼éy ca┼éy czas za┼éatwia si─Ö w zbo┼╝e. My┼Ťl─Ö nad jak─ů┼Ť trutk─ů, mo┼╝e macie jak─ů┼Ť sprawdzon─ů?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Nic lepszego jak głodny kot.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

Od głodnego kota lepszych jest 5 głodnych kotów.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Tutka TOXAN za┼éatwi spraw─Ö. Ja na zim─Ö te┼╝ zamykam stodo┼é─Ö przed kotami w┼éa┼Ťnie z powodu srania w ziarno.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Grzesiek powiedz mi jeszcze czy stosujesz ta trutk─Ö w p┼éynie, czy w p┼éatkach? Je┼╝eli w p┼éynie to jak─ů przyn─Öt─Ö zakrapiasz, czy do picia ima dajesz, bo tak wyczyta┼éem, ┼╝e mo┼╝na to stosowa─ç?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Moim zdaniem najlepsza jest w granulkach albo w płatkach. Porozkładać w kilku miejscach i w miarę pobierania przez gryzonie uzupełniać

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

p┼éatki s─ů lepsze bo zjedz─ů na miejscu a granulat wynosz─ů, z brosa tez skuteczna...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Ja stosuj─Ö Ratimor trutka mi─Ökka. Lepsze od p┼éatek czy granulatu bo wyjadaj─ů wszystko, zostaje tylko czysty papierek. Kiedy┼Ť kupi┼éem kostki woskowe to myszy robi┼éy na niebiesko, a ci─ůgle jeszcze jad┼éy i jad┼éy.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Bior─ůc si─Ö za zwalczanie szkodnik├│w musisz uwa┼╝a─ç na SIEBIE I ZWIERZ─śTA GOSPODARSKIE!!!
Ja przez moje niedbalstwo i niewiedze straciłem psa.

Z mojej praktyki moge polecic ratkiler , toxanox w p┼éynie (rozrabiasz 1:1 z woda i zwil┼╝asz chleb), ale jest jeszcze bardzo mocna trutka sporz─ůdzona na podstawie fosforku cynkowego, mozna ja kupic na allegro lub w internecie
http://www.skleperpol.pl/index.php?products=product&prod_id=224 Co do fosforku cynkowego radze przestrzegac instrukcji i zaopatrzy─ç sie w odtrutke dla siebie!
Takim ziarnem nie pogardza wroble takze nie wolno im podawac bo sa pod ochrona :D
Możesz zastosowac tez żywołapki http://www.youtube.com/watch?v=wY0Q2dmtDeQ
Na allegro widzialem karmik deratyzacyjny z pretami w srodku, mozna ponakladac trutke woskowa(taka z dziorka w srodku)na pret i szkodnik nie podpier...i smakołyka tylko obgryzie w karmiku.

http://www.youtube.com/watch?v=I_-giKnN9HM

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

trutka na packach , tydzień czasu i cisza . Ile by nie było , wszystko zdechnie.
2 tygodnie temu 18 myszek wyt─Öpi┼éem w 5 dni od podania trutki. Pocz─ůtkowa tacka tj 100g trutki znika┼éa przez noc :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Zam├│wi┼éem dzi┼Ť trutk─Ö, dzi─Öki za podpowiedzi.
Zobaczcie to: http://www.youtube.com/watch?v=IOwinLWrEIw

MASAKRA

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Jaka masakra to jest hodowla zarodowa, przecie┼╝ maj─ů kolczyki na uszach :D

Prawda jest taka ┼╝e trzeba systematycznie rozk┼éada─ç trutk─Ö, wa┼╝ne jest te┼╝ ┼╝eby nie sypac non-stop tej samej trutki, jak ka┼╝de ┼╝ywe stworzenie musi mie─ç diete urozmaicon─ů :P

W moim zbiorze mam ksiażke "DEZYNFEKCJA WETERYNARYJNA" A.A. POLAKOW'a z 1982r Zacytuje rozdział DERATYZACJA

"...Je┼Ťli znajd─ů dobr─ů karm─Ö, nadzwyczaj szybko si─Ö rozmna┼╝aj─ů, poniewa┼╝ dojrza┼éo┼Ť─ç p┼éciow─ů osi─ůgaj─ů wcze┼Ťnie: szczury w wieku 4 mies., myszy -1-2 mies. Ci─ů┼╝a u szczura w─Ödrownego trwa 21-25 dni i w ci─ůgu roku mo┼╝e on dawa─ç 4-8 miot├│w po 6-12 sztuk w ka┼╝dym. U polnik├│w ci─ů┼╝a trwa 18-20 dni i w jednym miocie bywa po 8-10 m┼éodych."

"...Choroba Aujeszky jest najbardziej rozpowszechniona w┼Ťr├│d myszowatych..."

Najwieksze nasielenie jest jesieni─ů, a co do profilaktyki przeciwko chorobie Aujeszkyego to mialem niedawno pobierane proby, przyjechal mlody weterynarz i pomocnik, gumiaki ujebane kombinezony tak samo, wi─Öc zaproponowa┼éem inny termin, mam wra┼╝enie ┼╝e tylko mi zale┼╝y na tym ┼╝ebym mia┼é zdrowe ┼Ťwinie.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Tu si─Ö z tob─ů zgodz─Ö zwalczanie Aujeszkego to roznoszenie chor├│b ale o to chyba chodzi┼éo ┼╝eby weterynarze mieli robot─Ö :lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Na walk─Ö z myszami polecam karmnik deratyzacyjny. Nie ma obaw ┼╝e zwierz─Öta zjedz─ů trutke bo dost─Öp jest dla niech niemo┼╝liwy. Ja kupuje w sklepie internetowym agroimpex. Mo┼╝na te┼╝ dosta─ç na allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=3255361753

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

sie narobilo tych reklam...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Witam pracuje na bardzo du┼╝ej fermie matecznej walka z myszami to sprawa codzienna jednak z moich obserwacji najlepsze s─ů ┼╝ywo┼éapki i ┼éapki klejowe (druga opcja mniej humanitarna) jednak obie wed┼éug mnie bardzo skuteczne.
http://www.skleperpol.pl/pl/p/Chwytacz- ... a-myszy/35 tutaj macie zdj─Öcie takiej ┼╝ywo┼éapki najlepiej dzia┼éa w miejscach pod paszoci─ůgami woko┼éo stanowisk z pasz─ů workowan─ů jednak w ┼Ťrodku musi by─ç trutka w miejscu gdzie pracuje stosuje si─Ö trutk─Ö w saszetkach ( po 2 saszetki do ┼╝ywo┼éapki wymiana co 3 -4 dni) trutka nazywa si─Ö murin lub ratimor a co do pu┼éapek klejowych na myszy http://www.myszolep.pl/index.html tutaj jest ta kt├│r─ů u┼╝ywamy i takie kompleksowe zastosowanie tych w┼éa┼Ťciwie 3 produkt├│w uwa┼╝am za bardzo skuteczny. Jednak trzeba pami─Öta─ç ┼╝e je┼Ťli nawet zako┼äczymy wed┼éug Nas skutecznie zwalczanie myszy w budynku inwentarskim to i tak trzeba nadal pami─Öta─ç o cyklicznym wystawianiu pu┼éapek klejowych w tych miejscach i ┼╝ywo┼éapek z trutk─ů.

Zwalczanie w ten spos├│b nie jest spraw─ů tani─ů jednak skutki jakie za sob─ů niesie odpuszczenie deratyzacji mog─ů by─ç znacznie powa┼╝niejsze i co wa┼╝ne dro┼╝sze.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ja, gdy mia┼éam problem ze szczurami w starym budynku gospodarczym nie u┼╝ywanym od lat, to od razu zam├│wi┼éem specjalistyczn─ů firm─Ö dzia┼éaj─ůca na moim terenie by┼éo to Efekt DDD , kt├│rzy mi to wyt─Öpili. W Ma┼éopolsce i na ┼Ül─ůsku dzia┼éaj─ů robi─ů pe┼ény pakiet DDD deratyzacja, dezynsekcja, dezynfekcja i ozonowanie. Dobrzy fachowcy, szybko przyje┼╝d┼╝aj─ů, dysponuj─ů ┼Ťrodkami nie zagra┼╝aj─ůcymi naturze i wszytko robi─ů dyskretnie. Wdra┼╝aj─ů HACCP, wszystko monitoruj─ů. Tak┼╝e firma godna polecenia, te┼╝ zajmuj─ů si─Ö klientem indywidualnym B2C.

Dawid Markowski
ul. Olszyny 47
34-120 Andrych├│w
tel. 600 443 462
e-mail: efektddd@gmail.com
efekt.ddd@wp.pl

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

To nie wiecie, ┼╝e koty si─Ö brzydz─ů ┼éapa─ç myszy? :D. A tak powa┼╝nie, je┼╝eli jest tylko jedna, mo┼╝e jaka┼Ť ┼╝ywo┼éapka. Obawiam si─Ö jednak, ┼╝e gdy pojawi─ů si─Ö dwie, mo┼╝esz si─Ö dochowa─ç powa┼╝nego stada. Je┼Ťli samodzielnie nie uda Ci si─Ö upora─ç z problemem, zawsze mo┼╝na skorzysta─ç z us┼éug https://protect24h.pl/dla-klientow-indywidualnych/deratyzacja/ dzia┼éaj─ů szybko, a co najwa┼╝niejsze skutecznie:).

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

kaczy pisze:
Prosz─Ö powied┼║cie mi jak walczycie z myszami? Za odpowiedzi typu: "kot" dzi─Ökuje bardzo, mam jednego i ca┼éy ca┼éy czas za┼éatwia si─Ö w zbo┼╝e. My┼Ťl─Ö nad jak─ů┼Ť trutk─ů, mo┼╝e macie jak─ů┼Ť sprawdzon─ů?

Mi pomogła deratyzacja. Trudno je samemu wytępić, a co dopiero jak się całe stado zalęgnie. Zamówiłem firmę Efekt DDD, która się tym zajmuje, bo znajomy mi ich polecił. Bardzo sobie chwalił usługi i wcale się nie dziwię. Daje link do ich strony: https://efektddd.pl/oferta/deratyzacja
Dzia┼éaj─ů na terenie woj. Ma┼éopolskiego i ┼Ül─ůskiego w okolicach: Andrych├│w, Wadowice, K─Öty i okoliczne miasta.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.