Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - Co z tą POLSKĄ? polityka, wybory
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest wtorek 16 kwie 2024, 12:45

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2899 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
Post: niedziela 24 maja 2015, 22:41 
Offline

Rejestracja: sobota 10 sty 2009, 23:58
Posty: 507
Co prawda mój kandydat odpadł w pierwszej turze i dziś na żadnego nie głosowałem bo sam nie wiem które to mniejsze zło i w perspektywie kilku lat to trudno mnie oceniać co jest gorsze ale w perspektywie kilku tygodni to dla tych, którzy mają coś na sprzedaż (m.in ja:) to dobra informacja. Dlaczego? Euro podejdzie pod 4,25 na bank!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 06:26 
Offline

Rejestracja: piątek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
magier pisze:
Co prawda mój kandydat odpadł w pierwszej turze i dziś na żadnego nie głosowałem bo sam nie wiem które to mniejsze zło i w perspektywie kilku lat to trudno mnie oceniać co jest gorsze ale w perspektywie kilku tygodni to dla tych, którzy mają coś na sprzedaż (m.in ja:) to dobra informacja. Dlaczego? Euro podejdzie pod 4,25 na bank!

zgadza sie moze nawet w okresie kilku miesiecy nie tygodni wybór moze byc korzystny bo na dluzej , wątpie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 08:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Za Komorowskiego Polska uczyła się w DRUGIEJ KLASIE LICEUM ,obecny Duda cofnął Polskę do Drugiej klasy szkoły podstawowej.

Kwint esencja tematu pt.--WYBORY PREZYDENTA RP...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 08:38 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
Nie byłem nigdy w Grecji ,ale widać dużo nie straciłem bo przez najbliższy rok będzie rozdawnictwo, a pózniej? Jedyny minus to że zabytki starożytnej nie będą mi znane :wink: No coż ciemnogród wybrał tani -drogi populizm ,a że mamy demokracje należy wynik uszanować .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 08:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Ciemnogród, fala kłamstwa i nienawiści, średniowiecze................ zaczyna się :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 09:05 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
lukas1982 pisze:
Ciemnogród, fala kłamstwa i nienawiści, średniowiecze................ zaczyna się :lol:
Moja wypowiedz nie była poparta nienawiścią ani innymi negatywnymi przesłankami ,tylko zastanawia mnie to jak tyle mln. ludzi uwierzyło że z pustego dzbana można cokolwiek nalać ,nawet król Salomon tego nie potrafil. Ale tak jak pisałem wybór należy uszanować ,ale co do jednego jestem pewny ,oczy tym wyborcą i nie tylko im jeszcze sie otworzą ,jako dla mnie nigdy obóz kaczystów nie będzie czymś z czym będę się utożsamiał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 09:11 
Offline

Rejestracja: środa 23 mar 2011, 11:32
Posty: 1614
Lokalizacja: wlkp
No nawet ustępujący prezydent nie mógł się powstrzymać i musiał kilka miłych zdań powiedzieć o fali nienawiści i wspólnej z nią walce. Pospolite ruszenie walki z nienawiścią. Łapać złodzieja krzyczy złodziej. Nienawiść największa to na chwile obecną zionie od po. Jak na jesień przegrają parlamentarne to dopiero będą krzyczeć i nawoływać do przerwania nienawiści.A jak ich następcy zaczną ujawniać ich afery to dopiero będzie krzyk o państwie policyjnym i polityce nienawiśći. Przecież kraść rządzącym wolno, takie są zasady, nikt normalny za gołe 6 tys wypłaty do roboty nie pójdzie, trzeba sobie premie zrobić. Dajmy się Andrzejowi wykazać, młody jest, ambitny, może jeszcze nie zepsuty tą naszą Polską polityką. Na pewno bystrzejszy od Bronisława. Za 5 lat będziemy go oceniać, a nie po tym co Po prorokuje na jego temat. Przegrali i nie bardzo umieją się z tym pogodzić. Nigdy nie umieli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 09:22 
Offline

Rejestracja: środa 23 mar 2011, 11:32
Posty: 1614
Lokalizacja: wlkp
andre pisze:
Nie byłem nigdy w Grecji ,ale widać dużo nie straciłem bo przez najbliższy rok będzie rozdawnictwo, a pózniej? Jedyny minus to że zabytki starożytnej nie będą mi znane :wink: No coż ciemnogród wybrał tani -drogi populizm ,a że mamy demokracje należy wynik uszanować .

Pisać o kimś że jest ciemny i do tego populistą to nie jest wcale obraźliwe, ani pogardliwe. Rozumiem że to w trosce o ciemny naród i jego bez rozumne decyzje. A ja jestem pewien że gorszy od ustępującego nie będzie, kto miał racje się okaże. Ktoś z nas nie będzie miał racji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 09:34 
Offline

Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 13:00
Posty: 818
Lokalizacja: wielkopolska
Duda obietnic na pewno nie spełni bo przecież dostepu do kasy państwowej nie ma no chyba ,że na jesień zmieni sie nam premier to ostro ruszą z realizacją obietnic :) a widać ,że Pis ma już ma plany

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 09:42 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
No przecież jeśli wszystko to będzie wyjaśnione , to większość z władz PO będzie za kratami . :idea: :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=-Rl9i8wX4qo

A tak działali mykopodobni https://www.youtube.com/watch?v=Pp3Do8h05b0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 10:01 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Spełni nie spełni to dobry sygnał że trzeba się liczyć z ludzmi a n ie zasłaniając się celebrytami walczyć o stołki może już wypuszczxą tego niesiołowskiego bo wzrok straci w tych lochach Stan już po wszystkim wyłaz spod przyczepy będzie dobrze :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 10:10 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
mytotoksyna1 pisze:
Za Komorowskiego Polska uczyła się w DRUGIEJ KLASIE LICEUM ,obecny Duda cofnął Polskę do Drugiej klasy szkoły podstawowej.

Kwint esencja tematu pt.--WYBORY PREZYDENTA RP...

Była była tyle że poziom był jak w żłobku :lol: :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 10:25 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
andre pisze:
lukas1982 pisze:
Ciemnogród, fala kłamstwa i nienawiści, średniowiecze................ zaczyna się :lol:
Moja wypowiedz nie była poparta nienawiścią ani innymi negatywnymi przesłankami ,tylko zastanawia mnie to jak tyle mln. ludzi uwierzyło że z pustego dzbana można cokolwiek nalać ,nawet król Salomon tego nie potrafil. Ale tak jak pisałem wybór należy uszanować ,ale co do jednego jestem pewny ,oczy tym wyborcą i nie tylko im jeszcze sie otworzą ,jako dla mnie nigdy obóz kaczystów nie będzie czymś z czym będę się utożsamiał

No może i n ie naleje ale przynajmniej dzbana ukraść nie pozwoli :wink: :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 10:26 
Offline

Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
andre pisze:
lukas1982 pisze:
Ciemnogród, fala kłamstwa i nienawiści, średniowiecze................ zaczyna się :lol:
Moja wypowiedz nie była poparta nienawiścią ani innymi negatywnymi przesłankami ,tylko zastanawia mnie to jak tyle mln. ludzi uwierzyło że z pustego dzbana można cokolwiek nalać ,nawet król Salomon tego nie potrafil.
Tyle milionów ludzi nie uwierzyło,lecz przejrzało na oczy ile to znikało z tego pseudo pustego dzbana do którego to łożyli coraz większymi obciążeniami finansowymi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 11:41 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
https://www.youtube.com/watch?v=hj3GR4lmcpg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 12:08 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
No i stalo się! Od dzisiaj kury będa znosić mniejsze jajka a krowy przestana dawac mleko - tyle można wywnioskować na podstawie medialnej nagonki. :D
1963 pisze:
magier pisze:
Co prawda mój kandydat odpadł w pierwszej turze i dziś na żadnego nie głosowałem bo sam nie wiem które to mniejsze zło i w perspektywie kilku lat to trudno mnie oceniać co jest gorsze ale w perspektywie kilku tygodni to dla tych, którzy mają coś na sprzedaż (m.in ja:) to dobra informacja. Dlaczego? Euro podejdzie pod 4,25 na bank!

zgadza sie moze nawet w okresie kilku miesiecy nie tygodni wybór moze byc korzystny bo na dluzej , wątpie

Nawet i wam mozgi spralo :shock:
Zloty raczej sie umocni i to nie bedzie to mialo z wyborami nic wspolnego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 12:14 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Ja na co prawda nie głosowałem ale moim prezydentem też będzie Duda :lol: :lol: ale ludzie !!! żeby wykorzystywać śmierć 80 letniej Babci [ którą podejrzewam że przymusił do uczestniczenia w wyborach biznesmen z Torunia ] która zmarła w lokalu wyborczym do tego że niby będą fałszować wyniki przechodzi ludzkie pojęcie :shock:

F1 jak powychodzą z ukrycia ci co na czas wyborów zostali pochowani to ja muszę sobie zrobić w przyczepie podwójna podłogę :lol: :lol: żeby tego nie widzieć :lol: :lol:
wczoraj jeden fachowiec mówił że projekty ustaw trzeba szybko przygotować żeby jesienią weszły w życie :lol: :lol: trzeba jeszcze wykorzystać moment kiedy z braku kasy obecna większość parlamentarna go odrzuci :lol: :lol: a skoro oni wszystko odrzucają to trzeba ich wymienić :mrgreen: :mrgreen:

wczoraj nie widziałem że Duda się cieszył że wygrał , wydawało mi się że jest wystraszony .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 12:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Baraki ,f 1 ,Nemenzisy i jeszcze Stanisławy -oszczędzajta dudki w portfelu , bo już niedługo w supermarketach tanio nic nie kupita !!
Kaczyński opodatkuje wrogą zachodnią i polską przedsiębiorczość , banki uzdrowi :D , parabanki :D
..a przeciętny frajer za to zapłaci.
.. wiek emerytalny skróci ,ale renty i emerytury OBNIŻY.
.podwyższy płacę minimalną tym samym zwiększy BEZROBOCIE , bo pracodawca będzie musiał ciąć koszty itd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 12:48 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Ja tam w marketach jedynie karmę dla kota kupuję nie stać mnie na kupowanie produktów niższej jakości :roll: żadnej 80 latki też nie wykorzystuję nie wiem Stan skąd te info masz :mrgreen: widzisz nawet zamach w Toruniu mu nie wyszedł no cóż jaki zamach taki prezydent szkoda tylko że z tych emerytur się wycofał bo jużem się szykował :lol: :lol: ale ja tam serio jego obietnic po pierwsze turze już nie traktowałem a akcję zabierz babci dowód to o ile pamiętam Donek prowadził tak więc bądzmy obiektywni :P


Ostatnio zmieniony poniedziałek 25 maja 2015, 12:53 przez F1, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 12:49 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Gdy markety zaczną ceny podnosić , to już nikt od nich nie kupi i mała przedsiębiorczość się odrodzi i bezrobocie przy tym spadnie a i na nas tak żerować nie będą . Dziś rolnik grosze dostaje a markety kolosalne marże nakładają a i na jakości też oszczędzają . Jak molochy upadną to i tyle trucizny w jedzeniu nie będzie . Dziś markety dyktują warunki :idea: :idea:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 12:55 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
lukas1982 pisze:
Ciemnogród, fala kłamstwa i nienawiści, średniowiecze................ zaczyna się :lol:

Dzisiaj słuchałem wywiadu z Czarneckim, tym co jest teraz euro.osłem, w tvp info, on już z grubsza określił co będzie się działo w najbliższych kilku miesiącach w naszej politycznej rzeczywistości... :wink: W sumie to akurat można było przewidzieć, co też zrobiłem, nie chwaląc się 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 13:13 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
mietko75 pisze:
Gdy markety zaczną ceny podnosić , to już nikt od nich nie kupi i mała przedsiębiorczość się odrodzi i bezrobocie przy tym spadnie a i na nas tak żerować nie będą . Dziś rolnik grosze dostaje a markety kolosalne marże nakładają a i na jakości też oszczędzają . Jak molochy upadną to i tyle trucizny w jedzeniu nie będzie . Dziś markety dyktują warunki :idea: :idea:

Nie robisz zakupów w Biedronce, Lidlu, Kauflandzie itd? Tylko nie mów że ty nie robisz, tylko twoja żona piłacie. Dlaczego ludzie jeżdżą do dyskontów, marketów? Przecież mogliby wszystko kupować w małych osiedlowych sklepikach, tak jak Jarek cukier. Czy te małe lepiej traktują pracowników, nie zatrudniają na czarno, płacą wyższe pensje? Nie wydaje mi się, jest wprost przeciwnie. Ano jeżdżą bo tam jest taniej. Prawda jest taka, jak w sklepie będą obok siebie leżały schab niemiecki i polski w takiej samej cenie, pewnie i większość wybierze polski. Ale co jak dwa identyczne schaby obok siebie, ale niemiecki o 20% tańszy? Tak samo będzie z tobą, jak będziesz miał do wyboru saletrę amonową z puław i identyczną z powiedzmy ukraińskiej fabryki, tyle że ta ukraińska będzie tańsza o 20%??? Ogólnspożywczaki małe w pobliżu dużych sklepów padają, ale już np. warzywniaki mają się świetnie. W marketach jest taniej z kilku powodów. Jak do ciebie przyjedzie klient osobówką po worek cebuli, drugi przyśle tira, obaj chcą kupować taki zestaw co najmniej raz w miesiącu, obaj się targują, któremu taniej sprzedasz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 13:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
http://wpolityce.pl/polityka/245784-wsz ... merytalnej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 13:41 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
lukas1982 pisze:
http://wpolityce.pl/polityka/245784-wszystko-sciema-ze-stron-kancelarii-prezydenta-znika-informacja-o-skierowaniu-do-konsultacji-ustawy-emerytalnej

Bronek miał po prostu genialnych inaczej ludzi od kampanii. Te ostatnie dni, wszystkie kiełbasy wyborcze wyszły mu tak sztucznie i plastikowo, że go tylko pogrążyły. Tak starał sie na końcu udawać cool gościa, wbrew sobie i wbrew własnej charyzmie której niewiele ma żeby młodszych wyborców zachęcić, że nawet wcześniejszy Duda-Ken przestał się wydawać sztuczny.
Myślę że on z powodu przegranej szczególnie nie płacze i teraz będzie szczęśliwszym niż był, weźmie flintę, będzie mógł zapolować, może parę dzików ustrzeli to i pożytek dla nas.
Plus dla niego, że zaakceptował wynik, pogratulował, rozstaje się z honorem a nie pierdzieli o sfałszowanych wyborach, jak to po poprzednich wyborach ludzie z watachy próbowali wmówić, że głosując na samorząd w moim okręgu wyborczym, sfałszowano mi wybór mojego wójta, radnych itd. i to co przeczytałem w obwieszczeniu na drzwiach lokalu w którym głosowałem dzień wcześniej to fałszerstwo. Żeby nie było, nie głosuję te na PO.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 14:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
To nie Andrzej Duda wygrał, to ludzie zagłosowali przeciwko obecnej władzy w szerokim tego stopnia znaczeniu, a że akurat Duda wszedł do II tury, to padło na niego. Na Dudę zagłosowali ludzie, którym jeszcze pół roku temu, na samą myśl o głosowaniu na PIS, robiło się słabo. PO popełniło ogromny błąd, że nie rozliczyło swoich aferzystów, a przez kilka lat nazbierało sie ich wielu, tylko sprawnie zamiatało afery pod dywan. Gdyby rozliczyli swoje czarne owieczki, a nie przerzucali ich na inne stanowiska, to by od dwóch tygodni prezydentem na II turę był Komorowski, a pozostali kandydaci zyskaliby po kilka procent poparcia i tyle.
Ludzie mają głęboko w d...ie to, jak głęboko Komorowski jest umoczony w powiązania z WSI, biznesem i obcym wywiadem. Ludzi boli to, że przedstawiciele obozu, z którego Prezydent się wywodzi i z którym jest mocno powiązany, zajadają się ośmiorniczkami i żyją za publiczne pieniądze, dając przy tym obywatelom do zrozumienia, że nikt im nic nie zrobi. Ludzie powiedzieli DOŚĆ, a PIS powinien to zrozumieć i nie zachwycać się wygraną, tylko zreformować się i działać na najważniejszym dla obywateli gruncie, bo inaczej na jesieni bedą z SLD grać w jednej okręgówce....

Tak czy siak, jest kolejny dzień. Róbmy swoje, bo nikt nam nic nie da...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 15:01 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Falco pisze:
mietko75 pisze:
Gdy markety zaczną ceny podnosić , to już nikt od nich nie kupi i mała przedsiębiorczość się odrodzi i bezrobocie przy tym spadnie a i na nas tak żerować nie będą . Dziś rolnik grosze dostaje a markety kolosalne marże nakładają a i na jakości też oszczędzają . Jak molochy upadną to i tyle trucizny w jedzeniu nie będzie . Dziś markety dyktują warunki :idea: :idea:

Nie robisz zakupów w Biedronce, Lidlu, Kauflandzie itd? Tylko nie mów że ty nie robisz, tylko twoja żona piłacie. Dlaczego ludzie jeżdżą do dyskontów, marketów? Przecież mogliby wszystko kupować w małych osiedlowych sklepikach, tak jak Jarek cukier. Czy te małe lepiej traktują pracowników, nie zatrudniają na czarno, płacą wyższe pensje? Nie wydaje mi się, jest wprost przeciwnie. Ano jeżdżą bo tam jest taniej. Prawda jest taka, jak w sklepie będą obok siebie leżały schab niemiecki i polski w takiej samej cenie, pewnie i większość wybierze polski. Ale co jak dwa identyczne schaby obok siebie, ale niemiecki o 20% tańszy? Tak samo będzie z tobą, jak będziesz miał do wyboru saletrę amonową z puław i identyczną z powiedzmy ukraińskiej fabryki, tyle że ta ukraińska będzie tańsza o 20%??? Ogólnspożywczaki małe w pobliżu dużych sklepów padają, ale już np. warzywniaki mają się świetnie. W marketach jest taniej z kilku powodów. Jak do ciebie przyjedzie klient osobówką po worek cebuli, drugi przyśle tira, obaj chcą kupować taki zestaw co najmniej raz w miesiącu, obaj się targują, któremu taniej sprzedasz?

Hm ciekawy masz tok myślenia to moim zdaniem jednego tucznika też powiniśmy sprzedać drożej niż zestaw a jednak tak to nie działa nie daje Ci to do myślenia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 15:39 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Cytuj:
Jak do ciebie przyjedzie klient osobówką po worek cebuli, drugi przyśle tira, obaj chcą kupować taki zestaw co najmniej raz w miesiącu, obaj się targują, któremu taniej sprzedasz?

1 i 2 sprzedam po takiej samej cenie, bo kazdy odbiorca jest rownie wazny, i ten co m,kupuje tira i ten co 2 worki. A dlaczego ważny?
Autentyczny przyklad prosto z zycia:
Rolnik za unijne pieniądze na roznicowanie otworzyl piekarnie, biznes się kręcil zaopatrywal coraz wiecej sklepow mniejszych i wiekszych. Wkoncu podpisal kntrakt z duża siecia handlową, olal mniejszych odbiorcow, podwyższyl im ceny, calośc produkcji szla do sieci. Aż tu nagle trach i siec zerwala kontrakt, i dzis juz niema piekarni a rolnik z pieniędzy za mleko splaca dlugi ktore po niej zostaly.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 16:02 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Ten co kupuje całe auto tucznika to za tucznika płaci najwięcej ale kupuje najtaniej bo nie hula za 200 tucznikami tydzień :lol: :lol:
ten co sprzedaje te 200 tuczników dostaje najwięcej tak mu się wydaje :mrgreen: :mrgreen: bo sprzedając na raz może trafić na niekorzystna cene albo wynik poubojowy :mrgreen: albo to i to :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 16:05 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
F1 pisze:
Falco pisze:
mietko75 pisze:
Gdy markety zaczną ceny podnosić , to już nikt od nich nie kupi i mała przedsiębiorczość się odrodzi i bezrobocie przy tym spadnie a i na nas tak żerować nie będą . Dziś rolnik grosze dostaje a markety kolosalne marże nakładają a i na jakości też oszczędzają . Jak molochy upadną to i tyle trucizny w jedzeniu nie będzie . Dziś markety dyktują warunki :idea: :idea:

Nie robisz zakupów w Biedronce, Lidlu, Kauflandzie itd? Tylko nie mów że ty nie robisz, tylko twoja żona piłacie. Dlaczego ludzie jeżdżą do dyskontów, marketów? Przecież mogliby wszystko kupować w małych osiedlowych sklepikach, tak jak Jarek cukier. Czy te małe lepiej traktują pracowników, nie zatrudniają na czarno, płacą wyższe pensje? Nie wydaje mi się, jest wprost przeciwnie. Ano jeżdżą bo tam jest taniej. Prawda jest taka, jak w sklepie będą obok siebie leżały schab niemiecki i polski w takiej samej cenie, pewnie i większość wybierze polski. Ale co jak dwa identyczne schaby obok siebie, ale niemiecki o 20% tańszy? Tak samo będzie z tobą, jak będziesz miał do wyboru saletrę amonową z puław i identyczną z powiedzmy ukraińskiej fabryki, tyle że ta ukraińska będzie tańsza o 20%??? Ogólnspożywczaki małe w pobliżu dużych sklepów padają, ale już np. warzywniaki mają się świetnie. W marketach jest taniej z kilku powodów. Jak do ciebie przyjedzie klient osobówką po worek cebuli, drugi przyśle tira, obaj chcą kupować taki zestaw co najmniej raz w miesiącu, obaj się targują, któremu taniej sprzedasz?

Hm ciekawy masz tok myślenia to moim zdaniem jednego tucznika też powiniśmy sprzedać drożej niż zestaw a jednak tak to nie działa nie daje Ci to do myślenia?

Tok myślenia to ja mam dobry, kolego pomyśl nad swoim. Gdybyś był właścicielem powiedzmy ubojni i wysłał byś samochód po 200 tuczników, w pierwszym przypadku pojechał by po tą ilość do jednego gospodarstwa, w drugim musiałby odwiedzić 20 gospodarstw i zjeździć pół powiatu. Czas, ludzie, paliwo itd. Do tego trzeba by wystawić 20 faktur, dwadzieścia przelewów, a jak wbc to 20 .... itd. Który miałby szansę wynegocjować u ciebie lepszą cenę? Inaczej sytuacja będzie wyglądała jeśli za jakiś czas wszyscy będą sprzedawali po te dwieście sztuk...
A z tą cebulą to mój błąd, powinienem napisać że dostarcza sprzedający :wink: I wtedy taka sama zasada tyle że w drugą stronę, dostarczasz tira w jedno miejsce czy w dwadzieścia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 16:14 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
baraki pisze:
Cytuj:
Jak do ciebie przyjedzie klient osobówką po worek cebuli, drugi przyśle tira, obaj chcą kupować taki zestaw co najmniej raz w miesiącu, obaj się targują, któremu taniej sprzedasz?

1 i 2 sprzedam po takiej samej cenie, bo kazdy odbiorca jest rownie wazny, i ten co m,kupuje tira i ten co 2 worki. A dlaczego ważny?
Autentyczny przyklad prosto z zycia:
Rolnik za unijne pieniądze na roznicowanie otworzyl piekarnie, biznes się kręcil zaopatrywal coraz wiecej sklepow mniejszych i wiekszych. Wkoncu podpisal kntrakt z duża siecia handlową, olal mniejszych odbiorcow, podwyższyl im ceny, calośc produkcji szla do sieci. Aż tu nagle trach i siec zerwala kontrakt, i dzis juz niema piekarni a rolnik z pieniędzy za mleko splaca dlugi ktore po niej zostaly.

Kontrakt to kontrakt, wiesz co podpisujesz i wiesz co grozi za zerwanie. Nikt nie podpisuje kontraktu od tak żeby od tak sobie go zerwać. Albo nie wiedział co podpisuje, albo nie przecenił swoje możliwości i nie potrafił wypełnić tego do czego się zobowiązał.
Znam firmę która produkowała blachodachówkę, wszystko fajnie, mogłeś sobie pojechać, wybrać kolor, wzór, długość, na miejscu tłoczyli. Interes szedł średnio, ale szedł. Ale trafiła się możliwość zawarcia wielkiego kontraktu, właściciel się skusił, podpisał, tyle że potem się okazało, że nie jest w stanie wypełnić go w czasie jaki był zapisany w umowie. I zaczęły się kary umowne, i dziś już nie ma firmy. I kto był winny?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 16:38 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
A po co wysyłać samochód jak rolnicy sami dowiozą już masz koszty niższe cały mankament w tym że przez chore unijne wymogi i nadgorliwość naszych urzędników zlikwidowano lokalne ubojni gdzie rolnik mógł uzyskać opłacalną cenę a ludzie mieli miejsca pracy i sprawdzone wyroby dziś duże zakłady generują duże koszty i przez to stają się nierentowne na rynku jest miejsce dla jednych i drugich ale na dziś przepisy im nie sprzyjają o tym że będą po 200 sprzedawać tylko tacy to już trąbią z 15 lat ale jakoś Ci mniejsi radzą sobie lepiej :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 25 maja 2015, 17:26 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 03:47
Posty: 1295
Lokalizacja: wlkp
F1 pisze:
A po co wysyłać samochód jak rolnicy sami dowiozą już masz koszty niższe cały mankament w tym że przez chore unijne wymogi i nadgorliwość naszych urzędników zlikwidowano lokalne ubojni gdzie rolnik mógł uzyskać opłacalną cenę a ludzie mieli miejsca pracy i sprawdzone wyroby dziś duże zakłady generują duże koszty i przez to stają się nierentowne na rynku jest miejsce dla jednych i drugich ale na dziś przepisy im nie sprzyjają o tym że będą po 200 sprzedawać tylko tacy to już trąbią z 15 lat ale jakoś Ci mniejsi radzą sobie lepiej :roll:

Z tą opłacalną ceną w lokalnych ubojniach to różnie bywało. Szczerze to zawsze płacili gorzej niż ci wielcy.
Co do likwidacji małych ubojni, to pytanie kto negocjował warunki przystąpienia do ue, gdzie wówczas był choćby rolniczy samorząd, czyli tzw. izby, kto rządził w ministerstwie rolnictwa? Dlaczego właściciele małych ubojni nie potrafili wspólnie zadbać o swój interes? Znam trzy przypadki upadku małych lokalnych ubojni/masarni i w żadnym tak na prawdę decydującą sprawą nie było narzucone prawo. W pierwszym ubojnia/masarnia znajdowała się w środku miasteczka, wciśnięta między kamienice. Ubijali tam i tuczniki, i lochy i byki i cielęta. W czasach poprzedniego systemu radziła sobie nieźle. To głównie dzięki dyrektorowi który jak to się mówi, trzymał wszystko za mordę. Był niezłym fachowcem i miał dobre wyroby o czym choćby świadczyły nagrody jakie dostawał na każdych imprezach wędliniarskich. Chociaż w tamtych czasach praktycznie wszystko się sprzedawało. Ale na początku lat 90tych poszedł na emeryturę i nastał nowy. Popsuły się wyroby, ludzie robili co chcieli, kradł już nie tylko dyrektor ale i pracownicy. Sklep firmowy pustoszał. Państwowa firma, a tu narosło dużo konkurencji prywatnej. Ludziom wokoło zaczął smród przeszkadzać itd. Umówmy się szczerze, nie miała w tej lokalizacji racji bytu. W końcu padła, sprzedali majątek.
Druga działała nie bez problemów ponad 10lat. Do dziś byli pracownicy chwalą że było tam dobrze. Do póki właścicielowi nie odbiło i nie roz...ł majątku.
Trzecia to perła, powstała chyba w 91roku, najpierw wielki problem z kredytami, potem wyszła na prostą, właściciel świetny fachowiec, miał bardzo dobre wyroby, praktycznie wszystko sprzedawał w sklepach firmowych, kolejki od otwarcia do zamknięcia. Dwa dni w tygodniu był ubój, ceny, ceny cóż, wtedy nazywali go największym złodziejem w okolicy :wink: Potem po wejściu nowych przepisów zakazali mu uboju, to był cios, ale wydawało się, że przetrwał. Wszystko szło jak dawniej, tyle że nie ubijał i zwolnił ze cztery osoby. Aż tu po kilku latach słyszę, że zakład stanął, wszedł komornik i syndyk. Co się okazało, właściciel bardzo polubił hazard, tyle że nie miał tyle szczęścia żeby wygrać 148 razy pod rząd w ruletkę. Wprost przeciwnie, przegrał majątek i narobił długów. I po lokalnej masarni...
Byłem kiedyś w Szwajcarii i miałem okazję zwiedzić taką małą ubojnię/masarnię. Mieściła się w takim starym, ponad stu letnim budynku, obok sklepik firmowy. Takie metzgerei, jak wszedłem i zobaczyłem jak jest w środku, to szczęka mi opadła. Wszędzie czysto, płytki, nierdzewka, wyposażenie, świnia nie ginęła od obucha tylko od prądu jak w dużych ubojniach. Wstyd mi było za naszych "wiejskich" rzeźników co mieli zardzewiały parownik. Ubijała do 40sztuk tygodniowo, i to rolnik mógł zawieść swoją i ubić usługowo. Weterynarz zbadał mięso i nie było problemów. Wszystkie odpady szły do specjalnych pojemników, nie jak u nas za płot, żadne much tam nie wypatrzyłem. Właściciele jak na warunki szwajcarskie kokosów nie zarabiali, ale to funkcjonowało i chciałbym chociaż jedną podobną małą masarnię zobaczyć u nas.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 05:53 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Czy to jest prawdziwy Mykotoksyna ?????????
https://www.youtube.com/watch?v=MFC8QgNgikE


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 11:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
mietko -już czas zabrać się za robotę w polu .
Kartofle ogracować .
..kończ politykować . :D :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 12:38 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
mytotoksyna czy Ty czasem nie pracujesz w agrobiznesie ,gadaja co im slina[przelozeni],"polskie mieso" na jezyk podadza chca exportowac wieprzowine do Tajlandi tylko ze tamci chca od polskich rolnikow ,Bez posrednikow TYLKO SKAD JE WEZMA jak jestesmy wiekszymi importerami jak producentami.Druga sprawa ,pierwszy raz slyszalem jak wyglada handel ziemia w Francji gdzie pierszenstwo zakupu ma sasiad i wcale nie po cenie przetargowej a ustalanej przez jakis urzad aby cena byla mozliwa dla rolnika ,Chyba zaczynaja sie bac nowej wladzy poniewaz nigdy o tym nie mowili BYL TYLKO WOLNY RYNEK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 12:41 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Myko tępaku z kąt Ty jesteś ? Przecież pisałem że po zaredleniu opryskałem doglebowo :!: :!: Ty naprawdę jesteś zwykłym miastowym trollem . :idea: :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 13:07 
Offline

Rejestracja: piątek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
baraki pisze:
No i stalo się! Od dzisiaj kury będa znosić mniejsze jajka a krowy przestana dawac mleko - tyle można wywnioskować na podstawie medialnej nagonki. :D
1963 pisze:
magier pisze:
Co prawda mój kandydat odpadł w pierwszej turze i dziś na żadnego nie głosowałem bo sam nie wiem które to mniejsze zło i w perspektywie kilku lat to trudno mnie oceniać co jest gorsze ale w perspektywie kilku tygodni to dla tych, którzy mają coś na sprzedaż (m.in ja:) to dobra informacja. Dlaczego? Euro podejdzie pod 4,25 na bank!

zgadza sie moze nawet w okresie kilku miesiecy nie tygodni wybór moze byc korzystny bo na dluzej , wątpie

Nawet i wam mozgi spralo :shock:
Zloty raczej sie umocni i to nie bedzie to mialo z wyborami nic wspolnego.

miałeś sen czy dostęp do grzybków halucynogennych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 13:09 
Offline

Rejestracja: piątek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
mietko75 pisze:
Myko tępaku z kąt Ty jesteś ? Przecież pisałem że po zaredleniu opryskałem doglebowo :!: :!: Ty naprawdę jesteś zwykłym miastowym trollem . :idea: :mrgreen: :mrgreen:

mieciu tobie nie przystoi takim językiem władać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 13:59 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Stanislaw pisze:
mytotoksyna czy Ty czasem nie pracujesz w agrobiznesie ,gadaja co im slina[przelozeni],"polskie mieso" na jezyk podadza chca exportowac wieprzowine do Tajlandi tylko ze tamci chca od polskich rolnikow ,Bez posrednikow TYLKO SKAD JE WEZMA jak jestesmy wiekszymi importerami jak producentami.Druga sprawa ,pierwszy raz slyszalem jak wyglada handel ziemia w Francji gdzie pierszenstwo zakupu ma sasiad i wcale nie po cenie przetargowej a ustalanej przez jakis urzad aby cena byla mozliwa dla rolnika ,Chyba zaczynaja sie bac nowej wladzy poniewaz nigdy o tym nie mowili BYL TYLKO WOLNY RYNEK
Nie wiem jaki Ty masz telewizor bo w moim co innego gadali :lol: :lol: Ty chyba słyszysz to co bys chciał słyszeć :mrgreen: :mrgreen: u mnie gadali że do Singapuru mogą eksportować :lol: podobnie o ziemi zrozumiałeś :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 15:04 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Komu nie przystoi to i nie przystoi , ale ja tu mam najniższe wykształcenie i mnie to w tym temacie wszystko wolno :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 15:45 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
stan roznica miedzy Toba a mna polega na tym ze ja rozumiem co ogladam a Ty bys mnie chcial wysmiac osmieszyc i na koncu jakby sie dalo zniszczyc TYPOWE PODEJSCIE PLATFORMY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 16:13 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Stanislaw pisze:
stan roznica miedzy Toba a mna polega na tym ze ja rozumiem co ogladam a Ty bys mnie chcial wysmiac osmieszyc i na koncu jakby sie dalo zniszczyc TYPOWE PODEJSCIE PLATFORMY

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/a ... 0/19944376


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 16:35 
Offline

Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
Są zainteresowani surowcem ,ale tylko od zakładów które współpracują bezpośrednio z rolnikami,zakładom współpracującym z pośrednikami podziękowali. Sęk w tym że u nas już innych jak te z pośrednikami nie ma :D :D :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 17:38 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Stanislaw pisze:
mytotoksyna czy Ty czasem nie pracujesz w agrobiznesie ,gadaja co im slina[przelozeni],"polskie mieso" na jezyk podadza chca exportowac wieprzowine do Tajlandi tylko ze tamci chca od polskich rolnikow ,Bez posrednikow TYLKO SKAD JE WEZMA jak jestesmy wiekszymi importerami jak producentami.Druga sprawa ,pierwszy raz slyszalem jak wyglada handel ziemia w Francji gdzie pierszenstwo zakupu ma sasiad i wcale nie po cenie przetargowej a ustalanej przez jakis urzad aby cena byla mozliwa dla rolnika ,Chyba zaczynaja sie bac nowej wladzy poniewaz nigdy o tym nie mowili BYL TYLKO WOLNY RYNEK

Stasiu znając podejście naszych urzędników to boję się że niejeden rolnik zostałby bez ziemi i pieniędzy przez takie przepisy :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 17:40 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
stan1069@o2.pl pisze:
Stanislaw pisze:
mytotoksyna czy Ty czasem nie pracujesz w agrobiznesie ,gadaja co im slina[przelozeni],"polskie mieso" na jezyk podadza chca exportowac wieprzowine do Tajlandi tylko ze tamci chca od polskich rolnikow ,Bez posrednikow TYLKO SKAD JE WEZMA jak jestesmy wiekszymi importerami jak producentami.Druga sprawa ,pierwszy raz slyszalem jak wyglada handel ziemia w Francji gdzie pierszenstwo zakupu ma sasiad i wcale nie po cenie przetargowej a ustalanej przez jakis urzad aby cena byla mozliwa dla rolnika ,Chyba zaczynaja sie bac nowej wladzy poniewaz nigdy o tym nie mowili BYL TYLKO WOLNY RYNEK
Nie wiem jaki Ty masz telewizor bo w moim co innego gadali :lol: :lol: Ty chyba słyszysz to co bys chciał słyszeć :mrgreen: :mrgreen: u mnie gadali że do Singapuru mogą eksportować :lol: podobnie o ziemi zrozumiałeś :oops:

Stan nie mędrkuj bo jak Antoni się zdekonspiruje to dla takich filozofów jak Ty nadejdą ciężkie czasy :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 20:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Stanisław -widzę ,że w jednym uchu ci dzwoni ,a na drugie nie słyszysz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 20:36 
Offline

Rejestracja: środa 18 sty 2012, 21:57
Posty: 3302
widze ze zwolennicy Komorowskiego calkiem sfiksowali ,myto czy Ty naprawde po polsku nie rozumiesz ze chca kupowac tylko od zakladow miesnych ktore kupuja od rolnikow[bez posrednikow],czyli Pini i wszyscy importerzy odpadaja.Za rzadow platformy i Komorowskiego calkiem zaprzepascili Polska produkcje .Gdzie jest nadzor weterynaryjny,kupcie dzis zdrowe stado loszek i knura.Rozjebane wszystko.Mialem stado wolne od myko kupujac knura z hodowli zarodowej pod ocena polsusa przywiezli mi knura z mykoplazmoza.KOMU SIE POSKARZYC.ROZJEBANY KRAJ I NAPRAWDE TRZEBA ZROBIC PORZADEK a nie robic z rolnikow idiotow.Duda na wsi mial ponad 60 % DLACZEGO?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 21:04 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Posty: 1808
Lokalizacja: wielkopolska
Bo jest rolnikiem? :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 21:21 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
Stasiu trza było kupić knura z badaniami ale jak chciałeś zaoszczędzić parę zet to teraz nie lametuj


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek 26 maja 2015, 21:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
Stanisław -Duda ci osobiście przywiezie knura z okolic KRAKOWA.
...to tam rolnictwo KWITNIE ,jak jarzębina we wrześniu.
..WIELKOPOLSKA PRZEPADA W nicość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2899 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 58  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB