Indeks witryny Indeks witryny

terraexim

a-one

terraexim

zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest poniedziałek 15 sie 2022, 15:32

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç

czym mog─Ö karmic prosi─Öta gdy maciora nie ma mleka, czy mog─Ö im dac jaki─Ös mleko w proszku.
pomocy

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

przedewszystkim trzeba poszukac przyczyny bezmlecznosci !!!! zmierz losze temperature podaj oxytocyne a jescez lepiej dekomoton !!!!! dajc prosiaczka jakies pospolite preparaty mlekozastepcze narazsz je praktycznie w 90% na biegunke( w przypoadku jesli nie maja wogole dostepu do mleka matki) aha jakie stare te prosieta???? musisz dzialac tu nie ma czasu na zwloke, bo zostana ci sie juz wtedy tylko ZWŁOKI

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

ewelina tu nie ma czasu szukanie pomocy na forum,dzwon do weta!!!!najcz─Ösciej przyczyn─ů takiego stanu jest MMA i sama oksytocyna tu nie pomoze,jezeli locha natychmiast nie otrzyma odpwiednich lek├│w mleko samo sie nie pojawi,a wychowanie prosi─ůt wy┼é─ůcznie na preparacie mlekozast─Öpczym jest bardzo trudne,powiedzia┼ébym nawet niemozliwe.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

U mnie 2 MACIORY miały razem 18szt bo to pierwiastki wszystko bylo w przadku a raczej tak myslalem dopoki nie zaczeły mi swinki zdychac wezwałem lek podał swinkom FERRAN 100 po 2ml,wraz padały na nastepny dzien dał maciorom DUPLOCILLIN DEXAMETHASONE 0.2% OXYLOCINI I BIOVETALGIN swinki nadal zdychaja zostaly juz tylko 8szt i zdaje sie ze zdechna wszystkie .A co najlepsze to maciory maja juz mleko i lek. nie wie co to moze teraz byc :(

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

najwiekszy blad oslabioneym swinkom nie podaje sie zelaza bo to je wykancza

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Co to za weterynarz .. ??
Za┼é├│┼╝my ┼╝e maciory mia┼éy MMA (gor─ůczka poporodowa) to prosiaki je┼Ťli nie s─ů zag┼éodzone ,zabija pewnie bakteria E. coli w postaci colienteroksemi no bo jakby mia┼éy klasyczn─ů biegunke to by chyba widzia┼é ! Prosiakom podaj Enroxil w zastrzyku a jednocze┼Ťnie do pyska np. Gentodiar albo Spectam gdyby by┼éy odwodnione Duphalyte najlepiej dootrzewnowo ! Leki powt├│rzy─ç nast─Öpnego dnia !

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Zawsze m├│wi┼éem, ┼╝e s─ů jeszcze tereny dziewicze gdzie mo┼╝na si─Ö w razie czego przenie┼Ť─ç! A ┼éadny ten ┼üaskarzew? :D

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Taka dziura ja jestem młodym rolnikiem z takim problemem spotkałem sie pierwszy raz wzywam lek to mysle ze mi pomoze,ale widac nie bardzo skoro dzis mam juz 6szt a on sie zastanawia dlaczego??? Mowi sie trudno strata jest ,ale przezyje jak to sie mówi i teraz widz ze trzeba zmienic lekarza :wink:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

rze┼║nik pisze:
Taka dziura ja jestem młodym rolnikiem z takim problemem spotkałem sie pierwszy raz wzywam lek to mysle ze mi pomoze,ale widac nie bardzo skoro dzis mam juz 6szt a on sie zastanawia dlaczego??? Mowi sie trudno strata jest ,ale przezyje jak to sie mówi i teraz widz ze trzeba zmienic lekarza :wink:

najepiej wog├│le ich nie wzywa─ç, bo niedo┼Ť─ç ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç niewiele wie to jeszcze zdzirtusy. :evil:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

prosieta:

nawadnianie podsk├│rne :glucosa 5% 2x dziennie
biegunka :gentodiar gel lub enroxil 5% wymieszany z glucos─ů 1:1

nie podawa─ç ┼╝elaza!!!!

maciora: decomoton lub oxytocyna (5x dziennie)+ penstrep lub tetradur+finadine lub ketofen , jak nie chce je┼Ťc to menbutone

warto kupić drozszy lek-działanie murowane

mierzy─ç temperatur─Ö lochom przez 3 dni po porodzie je┼Ťli powy┼╝ej 39,7 lub ci─Özki por├│d od razu leczy─ç

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

znakomite zalecenia, zastanawiam sie tylko czy kto┼Ť nie majac doswiadczenia w stosowaniu tych lek├│w b─Ödzie wiedzia┼é jak je dawkowa─ç np oxytocyne, na za┼é─ůczonej ulotce jest do┼Ť─ç szeroki przedzia┼é. Niekt├│rzy sprzedaja leki bez opakowa┼ä i opisu dawkowania...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

baraki pisze:
znakomite zalecenia, zastanawiam sie tylko czy kto┼Ť nie majac doswiadczenia w stosowaniu tych lek├│w b─Ödzie wiedzia┼é jak je dawkowa─ç np oxytocyne, na za┼é─ůczonej ulotce jest do┼Ť─ç szeroki przedzia┼é. Niekt├│rzy sprzedaja leki bez opakowa┼ä i opisu dawkowania...

napisz jak podajesz leki w twoim gospodarstwie.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

No c├│┼╝! W┼éa┼Ťnie po to s─ů lekarze weterynarii... :D

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

dzi─Öki za wskaz├│wki na przysz┼éo┼Ťc b─Öd─Ö wiedzia┼é juz lepiej mam nadzieje ze juz nigdy mnie to nie spotka i nikomu nie ┼╝ycz─Ö ale narazie mi sie nie przyda,bo juz wczoraj wszystkie pad┼éy,a maciory nie maj─ů gor─ůczki i z apetytem zadnego problemu jeszcze raz dzieki wszystkim za dobre rady :wink:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Oprosi┼éa mi si─Ö maciora i odrzuci┼éa prosiaki. Posiadam preparat (mleko zast─Öpcze) Nutraminka i chcia┼éabym wiedzie─ç jak cz─Östo (np. co 2godz.) i w jakich ilo┼Ťciach podawa─ç rozrobiony preparat na jednego prosiaka. Polecono mi 50-60 mililitr├│w. Czy kto┼Ť mia┼é taki sam przypadek? Prosz─Ö o szybk─ů odpowiedz.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Co to znaczy "odrzuciła prosiaki"???
Nie daje ssać? Kiełki obciete?
Jak nie chce da─ç to trzeba sprubowac pomasowac macorze wymi─Ö, to cz─Östo jest wstanie ja uspokoi─ç jak nie pomo┼╝e to poda─ç stresnil jak najszybciej i przysadzic prosiaki!
Co do odchowu na preparacie to trzeba zrobic inkubator tak ┼╝eby by┼éa temperatura 35 stopni, nie wiem jaki masz preparat ale tan co ja u┼╝ywam to daje 150g na litr wody o temp 55 stopni ┼╝eby t┼éuszcz sie rozpu┼Ťci┼é, mieszasz dok┼éadnie i wystarczy pilnowac zeby miska nie by┼éa pusta, w praktyce trzeba dolac 3-4 razy dziennie. Zeby cos z tego wysz┼éo to prosiaki musza sie koniecznie napic siary, inaczej szkoda czasu.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Hm co prawda odchowa┼éem w swoim ┼╝yciu tylko kilka tysi─Öcy prosi─ůt ale nigdy si─Ö nie zdarzy┼éo by locha prosi─ůt n ie chcia┼éa karmi─ç no chyba ┼╝e mia┼éa gor─ůczk─Ö i od tego bym zacz─ů┼é cz─Östo ludzie pisz─ů ┼╝e maciora nie chce karmi─ç prosi─ůt lub n awet je atakuje a to najcz─Ö┼Ťciej przyczyna temperatury zamiast da─ç antybiotyk zabieraj─ů prosi─Öta i problem narasta nieodwracalnie :roll:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

przy okazji mam pytanie czy podawa┼é kto┼Ť prosi─Ötom po odsadzeniu od┼╝ywk─Ö mlekozast─Öpcz─ů??
Bo znalaz┼éem ostatnio co┼Ť takiego:
http://www.hodowlany.pl/i1811_PROSTRONG_D_1_kg_dodatek_mlekozastepczy_dla_prosiat_odsadzonych.html - korzysta┼é kto┼Ť mo┼╝e? albo mo┼╝e kto┼Ť poleci─ç co┼Ť?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Miałem jeden taki przypadek, gdzie szkoda mi było prosięcia bo było tylko jedno od lochy, więc karmiłem je mlekiem z butelki przez parę miesięcy.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

mam ten sam problem co ty Sikoreczka i nie mog─Ö sobie z nim poradzi─ç bo ka┼╝dy co innego mi m├│wi

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

sigamasig pisze:
mam ten sam problem co ty Sikoreczka i nie mog─Ö sobie z nim poradzi─ç bo ka┼╝dy co innego mi m├│wi

Procentowo rzecz ujmuj─ůc to odrzucenie prosi─ůt przez macior─Ö wyst─Öpuje w granicy 0,1 procenta.
Praktycznie to si─Ö nie zdarza . 8)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.