Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - opinie polskich prosiÄ…t
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest wtorek 19 mar 2024, 13:00

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
Post: Å›roda 15 lut 2012, 12:03 
Offline

Rejestracja: środa 15 lut 2012, 11:56
Posty: 17
Witam Kolegów jestem nowy na forum.
Mam pytanko odnośnie polskiej rasy. Co o niej sądzicie i prosiłbym o namiary na fermy i hodowców.
Pozdrawiam[/list]


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: ...
Post: Å›roda 15 lut 2012, 13:38 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
Mogę sie załozyć ,ze opinii polskich prosiąt nie poznamy ;)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 15 lut 2012, 14:26 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 19:55
Posty: 89
o jaka rase konkretnie Ci chodzi?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 15 lut 2012, 15:47 
Offline

Rejestracja: czwartek 20 sty 2011, 14:32
Posty: 1221
Lokalizacja: CLI
polskie prosięta są najlepsze dlatego że są....polskie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 15 lut 2012, 17:14 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Popieram Cię staś dodam jeszce że najlepsze swoje
sądząc po cenach importowanych warchlaków i nie tylko duża część rolników zacznie doceniać wyższość tuczu zamkniętego nad kaszlącym .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 15 lut 2012, 17:24 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
obecnie są lepsze Polskie , bo są tańsze ale jeszcze parę miesięcy temu lepsze były duńskie itp. , a tak naprawdę najważniejsze aby były zdrowe czy to polskie czy zagraniczne ,


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 15 lut 2012, 20:08 
Offline

Rejestracja: środa 15 lut 2012, 11:56
Posty: 17
Chodzi mi o rasę mięsna i konkretnie o jakies namiary na polska ferme albo chodowce prosiat z wielkopolski


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 15 lut 2012, 20:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
andrzej82 jedz na targ gdzies i kupisz prosieta mięsne....jaki masz problem. :lol: szukaj rasy PBZ , Pietrein . To bardzo dobre rasy.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 15 lut 2012, 20:25 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
I wszystko się dowiedziałeś w wielkim skrócie .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 15 lut 2012, 21:30 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 cze 2007, 14:32
Posty: 570
Lokalizacja: Podlaskie ale nie Podlasie
Tylko wcześnie rano, przed handlarzami.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 16 lut 2012, 00:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 00:44
Posty: 656
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
pamiętaj, aby miałby krótkie szerokie ryje, niskie nogi i dołek między łopatkami, takie są najlepsze...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 16 lut 2012, 11:32 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
i żółtą sierść:) Nie bierz łysych .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 16 lut 2012, 18:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
Bugsik pisze:
pamiętaj, aby miałby krótkie szerokie ryje, niskie nogi i dołek między łopatkami, takie są najlepsze...

dokładnie ...popatrz na te moje z filmiku a bedziesz wiedział jakie kupować ...jutro pokaże wam co się z nimi stało po 2 tygodniach :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 16 lut 2012, 20:28 
Offline

Rejestracja: środa 15 lut 2012, 11:56
Posty: 17
sam sobie jedz na targ zaje.... rada prosze o jakiws namiary konkretne


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 17 lut 2012, 15:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
andrzej82 pisze:
sam sobie jedz na targ zaje.... rada prosze o jakiws namiary konkretne

Andrzej tyÅ› to jednak jest przytrzymany :lol:
nierozumiem jak można nie wiedzieć gdzie są targi z prosiakami :shock: :shock: :shock:
a że tak zapytam chleb i kiełbase i mydło wiesz w którym sklepie się kupuje?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 17 lut 2012, 19:43 
Offline

Rejestracja: środa 15 lut 2012, 11:56
Posty: 17
jak bym chcial kupic na targu to nie pytal bym sie na forum


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 17 lut 2012, 19:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
Podaj powody dla których nie chcesz kupić na targu?
Po mojemu zapewne sÄ… to-----
nie chce Ci sie rano wstać o 3 by jechać na targ
boisz się że kupisz kiepskiej jakości prosiaki na targu , chore itp
że kupisz prosiaki z mieszanych miotów

Ja zawsze kupowałem na targu a to powody czemu---
- duża negocjacja ceny
- duzy wybór
-chce mi się wstać o 3 rano :lol:
-możliwość dania zarobienia rolnikowi
-prosiaki z targu rosnÄ… mi bardzo dobrze.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 17 lut 2012, 20:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Jak ktoś kupuje 20-30 sztuk, to prosiaki z targu mogą być. Swego czasu też kupowałem, tylko musiałem praktycznie na raz obsadzić chlewnię kilkuset sztukami. Jest to bardzo trudne, trzeba jeździć na kilka targów w tygodniu. do tego posiłkować się prosiakami dodatkowo kupionymi od handlarzy, bo oni nie pozwolą kupić na targu wszystkiego, co przywiozą, trzeba czekać na swoją kolej. Takie wstawianie na raty to też nic dobrego, bo te wcześniejsze już leczysz, a tych nowych jeszcze nie. Patogeny pięknie się mieszają i uodparniają. Wtedy dzieją się takie cuda, że aż głowa boli. Obowiązkowe odrobaczanie do tego - po dobie w kojcu pomyślisz, że sie świniaki najadły makaronu i nie strawiły. Do tego problemy typu biegunki, bo kilkaset sztuk z targu oznacza, że kupiłes je od kilkunastu - kilkudziesięciu gospodarzy, a każdy dawał co innego i inaczej. Jak już uporasz się z tymi przygodami, to okazuje się, że przyrosty są słabe i suma sumarum te tanie prosiaki wychodzą wcale nie tak tanio. Nie wiem, jak w waszym przypadku, ale u mnie byl dodatkowo problem ze zgłoszeniami do agencji, bo przecież mało kto da kartkę, a handlarz to już napewno nie. Tak więc kupując prosiaka fermowego, jeżeli nie przyjadą z konkretną niespodzianką, można zaoszczędzić sobie kłopotów (chociaż nie zawsze). Godzinka - dwie, i masz chlewnie obsadzoną i jedziesz z koksem. I jak już nawet zachorują, to chorują książkowo, i można leczyć z dobrymi skutkami. Jak miałem targowe, to latałem ze strzykawką i sam nie wiedziałem, co jeszcze podawać, bo nic nie pomagało. Takie są moje spostrzeżenia na temat tuczu wielkotowarowego prosiąt z targu. Być może w chlewniach z osobnymi kojcami - pomieszczeniami jest lepiej.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 17 lut 2012, 21:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
Peron a czemu kupujesz od handlarzy i dajesz im dodatkowo zarobić ?Przeciez to się odrazu widzi czy prosieta sa od "chłopa" czy od handlarza.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 17 lut 2012, 21:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Serio jeżdzisz na targi? Jak jest taka koniunktura, że prosiaków jest mało i pojedziesz na targ, a ruch jest taki, że przyjeżdza jedna fumanka na 20 minut, a handlarzy jest założmy 10, to oni mają taką zasadę, że kolejka jest ustawiona i jak nie jest kolej kupującego, to nie powinien kupić. Oni się znają od lat i zależy im, żeby jak najtaniej kupić, a nie wbijać jeden drugiemu cenę. Jak chłop przyjedzie, a podejdzie tylko jeden kupujący, to wiadomo - cena musi zejść na dół. A jak zleci się dziesięciu z będzie jak na przetargach we wczesnych latach 90-tych. A jak będziesz za bardzo nadgorliwy, to w pape zarobisz i tyle. Sam byłem świadkiem w Jędrzejowie facet przyjechał i zaczął kupować. Kupił z jednej fury bez kolejki - rozeszło się po kościach. Chciał kupić z drugiej - zaczeła się szarpanina. Gość w pape zarobił aż mu czapka spadła, wkurzył się i jak chłop chciał po 200 za sztukę, to on krzyczał, że po 300 da. No i kupił po 300, żeby pokazać wyższość nad handlarzami.
Swego czasu było na targach w świetokrzyskim i łódzkim dużo ciemnej maści cyganów, którzy kupowali na bus wszystko i nie targowali się. Sprzedającym pasowało, handlarzom mniej. Przewieźli sie na nich troche, to za tydzień nic nie kupili, bo z cyganami podjechały czarne beemki, karki wysiadły i sie wśród furmanek przechadzali. W d...pie mam takie targi. Co innego było, jak bylo prosiąt do bólu, za psie pieniądze. Wtedy nikt kolejki nie pilnował i każdy kupił ile chciał. Ja na auto brałem 60-70, to ludzie sie prosili nieraz, żeby od nich kupić. Płaciło się wtedy po 40-60zł za sztukę. Takie realia były. Nawet jak odeszło sporo sztuk, to nie było szkoda. Tak to było - jak chciałem kupić i nie stać tam cały dzień, to co sie udało kupić od chłopa, to kupiłem, a reszte musiałem od handlarza kupić i dać mu troche zarobić.

A te Twoje prosiaki z youtube faktycznie dobrze idą. Widocznie z dobrego miotu i warunki im pasują. Mi raz na targu gości wcisnął 3 sztuki (bo tyle przywiózł), ponad 30 kg miały. W ciągu 4 dni wszystkie zdechły. Widocznie coś sie działo u gościa i te, co przeżyły postanowił sprzedać. Żeby było wesoło, to na niektorych targach (Bodzentyn) jest taka moda, że wieprzki są niekastrowane. Więc trzeba w domu kastrować. Zawsze się czymś zarażą wtedy, nie ma sily. Krew sie leje, prosiaki się wściekają i jest miło.

Tak więc doświadczenia z targowymi mam.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 17 lut 2012, 22:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
Peron mam inne zdania odnośnie zakupu na targu.Na tyle swiń co miałem jeszcze nigdy mi żadne nie zdechło....... Na targach prosiaków jest duzo , różne mioty.......ciężko jest spotkać duzy i ładny miot ...niestety juz furmanek nie ma tylko przyjeżdżaja traktorami z przyczepkami z pobliskich wsi chłopy albo żukami lub lublinkami .......a to czy handlarz czy chłop to sie w krótkiej rozmowie poznaje
Troche już wyjeżdziłem sie po targach , więc coś mogę powiedzieć .W Bodzentynie za Kielcami tez byłem w Jedrzejowie tez w Staszowie itd
Handlarz podchodzi tam gdzie jest "towar" i gdzie tanio albo stoją przed targiem i czekaja na naiwnych by od nich za parę groszy kupić ......
Jak kupowałem swoje ostatnio prosiaki to handlarze kupywali co tansze ładowali na Lublinka i lali octem i tukli w ryj by sie nie gryzły .no paranoja co sie wyprawia.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 17 lut 2012, 22:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Zonk ile sztuk trzymasz jednorazowo? Ile sztuk rocznie odstawiasz?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 17 lut 2012, 22:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
Mało :D
ja jestem mizerny rolnik :lol:
2 x do roku po 10-15 świnek


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 17 lut 2012, 22:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Z ciekawości pytam. Może i mizerny rolnik jestes, ale efekty masz dobre, niejeden farmer może pozazdrościć. Im mniej się ma sztuk, tym bardziej się można nimi opiekować, ale czasami procent upadków duży. Kolega kiedyś kupił na targu prosiaki i miał 50 procent upadków. Bo kupił 2 i jedno padło :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 17 lut 2012, 22:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
hehehehe
Po prostu trzeba zapewnić im odpowiedni byt ...bo to stworzenie żywe tak jak człowiek ,,,choruje i ma różne dolegliwości
więc jeśli się nimi zaopiekujemy nalezycie to efekty tego będą...
A tu kilka fotek Å‚adnych prosiÄ…tek :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 17 lut 2012, 23:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 00:44
Posty: 656
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
nadal nie widze tu tych krótkich szerokich ryjów i dołków między łopatkami, no może na ostatnim zdjęciu... na pierwszym ten na samej górze w rogu wygląda jakby się miał zaraz przewrócić :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 17 lut 2012, 23:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
Bugsik ............dajesz czadu :shock:
a gdzie tam napisałem że to moje prosiaki ? te 3 fotki sa z gogle :lol: :lol: :lol: wkleiłem dla urozmajcenia tematu :lol: :lol: :lol:
czytaj uważnie :D


Bugsik popatrz na mojego drugiego filma na youtuba tam zaznaczyłem i pokazałem krótki i szeroki ryj :lol: :lol: :shock: :D :D :wink: :wink:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 17 lut 2012, 23:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 00:44
Posty: 656
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
nigdzie nie napisałeś, że to nie Twoje...
spoko widziałem, oby tak dalej...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 00:20 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 14 sty 2011, 20:20
Posty: 172
Lokalizacja: kuj-pom
te na tym pierwszym zdjęciu nie wyglądają na jakieś super świnki


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 09:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
Może i nie wygladają ale jak by poszły bw dobre ręce to zmieniły by się diametralnie :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 10:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
zonk lubisz świnie i lubisz swoją pracę i chwała Ci za to. Spróbuj wstawić w ciągu tygodnia - dwóch 300- 400 prosiaków z targu. Albo jak nie dasz rady z jakichś powodów spróbuj rozciagnać obsiedlanie w czasie nie stosujac cpp-cpp. Gwarantuje Ci, ze sobie wyrobisz biegi. Wtedy dojdziesz do wniosku, ze tak naprawdę to mało wiesz o świniach i ich chorobach. Niektóre sztuki będziesz musiał zaszczepić żelazem, żeby ulżyć im cierpieniom. Taka prawda. Trzeba mieć twardy charakter.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 11:58 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
Ja ostatnio trochę zachodniego brałem , ale odbieram też od znajomego ze wsi w rozliczeniu za kombajnowanie i powiem , że utrzymuje je on w opłakanym stanie ale łykną garść tabletek i rosną przyzwoicie , te 10-20 sztuk odstawię na inny budynek i niczym nie odbiegają od holendrów

Na dodatek na dzien dzisiejszy będę miał ich 2 a holendra 1:)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 12:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
Ja mam 2 Holendry , kupiłem je na targu gość zarzekał się że to są Holendry płaciłem po 250za sztuke , mówił że to Holendry wziołem na próbe zobaczyć co to jest........tylko chciałbym by ktoś tu zamieścił fotke Holendra bym sobie porównał czy to rzeczywiście Holendry..No są innej budowy troszke jak reszta moich, to własnie te 2 co miały skórę popekana.....


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 12:37 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
A co tm na uszach pisało tym popękanym holendrom ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 14:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
Nic bo gość mówił że te prosieta są po matce i ojcu Holendrze , pokazywał nawet z jakiego stada były i jakieś numery co locha i knur mieli na uszach.
One są w stajni w rogu więc jest ciemno nie mam jak zrobić ładnego filmu może tutaj coś ujzysz......
http://youtu.be/86smlNsMYpc


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 15:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Nieraz polskie prosiaki z targu lepiej wyglądają pokrojowo, niż holendry:) jakby holendry były zielone albo niebieskie, to możnaby łatwo je odróżnić:)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 15:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
zgadza sie dlatego moim zdaniem nie ma jak POLSKIE PROSIAKI Z TARGU :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 15:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
chwała Ci za to i na tym skończmy swoje wywody. Gdzie dwóch Polaków, tam 3 opinie:)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 19:34 
Offline

Rejestracja: środa 15 lut 2012, 11:56
Posty: 17
tez kiedys kupowalem na targu ale duzo mialem upadkow jak mi kiedys z 50 sztuk zostala polowa to podziekowalem za taki interes 5 sztuk od jednego rolnika 10 od drugiego jeszcze jakies od handlaza potem szczepienie przeciwko biegunce i latanie z antybiotykami albo weterynarz i tak w kółko


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 19:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
A jaką masz pewność że te z hodowli nie będą chorować ? --------ŻADNEJ :x
nie ma reguły.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 20:16 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 14 sty 2011, 20:20
Posty: 172
Lokalizacja: kuj-pom
zonk28 pisze:
A jaką masz pewność że te z hodowli nie będą chorować ? --------ŻADNEJ :x
nie ma reguły.

Ale te z Holandii najczęściej są z "jednego miejsca" więc jak zachorują to masz tylko jedną chorobę w tuczarni a jeśli nawet jakimś cudem uda się kupić 400 szt z targu co i tak jest nie możliwe to przywleczesz sobie chorób od cholery.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 20:18 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 14 sty 2011, 20:20
Posty: 172
Lokalizacja: kuj-pom
zonk28 pisze:
Może i nie wygladają ale jak by poszły bw dobre ręce to zmieniły by się diametralnie :D

Nie wiadomo po zdjęciu nie można tego stwierdzić


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 20:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
Można można :D
Prosiaki z Holandi sa bardzo drogie ----skórka za wyprawke .Na pewno bym się nie wpakował w kupno większej ilości bo wyszedł bym na tym jak Zabłocki na mydle 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 21:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Chłopaku chłopaku nie dasz się przekonać. Na większą skalę zakup prosiąt z targu nie ma sensu. Wielu forumowiczów to przerabiało i wielu wie, jak jest. Natomiast małe ilości jak najbardziej można na targu kupić i hodować. 10 sztuk od jednego gospodarza, to tak jak 100 sztuk holendra z jednego miejsca - ryzyko wielu chorób małe. 100 sztuk z targu to tak jakby 1000 holendra z 10 kolczyków. Chyba nikt z hodowców by na to nie poszedł, bo taka ilość z tylu numerów oznacza, że kupiło się odpad, zmiotki, etc...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 21:40 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Na targu są prosięta ;
bardzo dobre i wybitne z tych co cudem przeżyły ,a róznice zacierają handlarze i problem w tym komu kurka zniesie jajko
jak się kupuje więcej to kurka zwarjuje


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 22:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
Peron pisze:
Chłopaku chłopaku nie dasz się przekonać. Na większą skalę zakup prosiąt z targu nie ma sensu. Wielu forumowiczów to przerabiało i wielu wie, jak jest. Natomiast małe ilości jak najbardziej można na targu kupić i hodować. 10 sztuk od jednego gospodarza, to tak jak 100 sztuk holendra z jednego miejsca - ryzyko wielu chorób małe. 100 sztuk z targu to tak jakby 1000 holendra z 10 kolczyków. Chyba nikt z hodowców by na to nie poszedł, bo taka ilość z tylu numerów oznacza, że kupiło się odpad, zmiotki, etc...

Chłopaku ależ masz racje :D
tak do 15 sztuk to można kupić na targu jeśli maja biegać sobie razem w wiekszej partiach to nie możliwe bo by się pogryzły bardzo.Chyba że są zagrody to wtedy tak jak jest 10 zagrod to można kupić na targu.Bo kazdy miot do innej zagrody się daje.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 22:30 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Następnym razem jak kupisz to zajżyj im do dzioba czy mają się czym pogryść ,niby na targach często bywasz ale problemu nie znasz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 22:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 03 lut 2012, 13:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków
Dziób to maja kury a świnie to ryj :lol:
na tyle co bywam na targach to to co mi trzeba to wiem.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 22:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 23:05
Posty: 3582
Lokalizacja: łódzkie
Jasne... to jeszcze do tego musisz namówić wirusy i bakterie, żeby nie przechodziły przez zagrody i siedziały każde w swoim kojcu. Powodzenia w hodowli.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 18 lut 2012, 23:04 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 14 sty 2011, 20:20
Posty: 172
Lokalizacja: kuj-pom
zonk28 pisze:
Peron pisze:
Chłopaku chłopaku nie dasz się przekonać. Na większą skalę zakup prosiąt z targu nie ma sensu. Wielu forumowiczów to przerabiało i wielu wie, jak jest. Natomiast małe ilości jak najbardziej można na targu kupić i hodować. 10 sztuk od jednego gospodarza, to tak jak 100 sztuk holendra z jednego miejsca - ryzyko wielu chorób małe. 100 sztuk z targu to tak jakby 1000 holendra z 10 kolczyków. Chyba nikt z hodowców by na to nie poszedł, bo taka ilość z tylu numerów oznacza, że kupiło się odpad, zmiotki, etc...

Chłopaku ależ masz racje :D
tak do 15 sztuk to można kupić na targu jeśli maja biegać sobie razem w wiekszej partiach to nie możliwe bo by się pogryzły bardzo.Chyba że są zagrody to wtedy tak jak jest 10 zagrod to można kupić na targu.Bo kazdy miot do innej zagrody się daje.

No no poskupuj do 10 zagród świń od 10 rolników i odrazu zamów na etat lek. wet. bo bedzie 10 chorób w budynku.
A swoją drogą to w mojej okolicy nie ma zbyt blisko targowiska ale jeśli by było to i tak myśle ze 150szt. na jednym targu to tylko sen.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB