Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Warunki kredytowania warchlaków
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest wtorek 19 mar 2024, 09:53

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela 02 gru 2012, 20:46 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
Tak jak w temacie , rozglądam się za kredytowaniem warchlaków z importu , może poleci mi ktoś swoją firmę która to załatwia , najlepiej jeśli z własnych środków to robi pomijając banki itp.

Temat przyjmie również Wasze doświadczenia z tą ceremonią , koszty ogólne tylko nie wiem czy do informacji publicznej takie rzeczy się podaje ??

No nic najwyżej się usunie temat.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 02 gru 2012, 22:09 
Offline

Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 12:46
Posty: 468
Lokalizacja: wielkopolska
naprawdę bez banków to tylko agri chyba tam nie ma procentu w innych przypadkach jest % i co za różnica kto go bierze ? - czasami myślę że to wszystko jest po to właśnie robione - żeby skończyć na kontrakcie .
Wychodzi na to że buntownik co najmniej do lata 2013 będzie na lepszej pozycji niż zniewoleni strzelcy - którym wydaje się że są wolni :)

Agri ma tą wadę że bierzesz co dają a nie co byś chciał (waga, status,genetyka) no i jesteś ich pracownikiem .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 02 gru 2012, 22:33 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
J takim właśnie sposobem unia z młodego rolnika robi dlużnika
z ktorego wyrasta dobry niewolnik
a jak już nie daje rady to się staje męczennikiem .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 02 gru 2012, 22:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
stan1069@o2.pl pisze:
J takim właśnie sposobem unia z młodego rolnika robi dlużnika
z ktorego wyrasta dobry niewolnik
a jak już nie daje rady to się staje męczennikiem .


każdy człowiek jest wolny i nikt do niczego nie może zmusić

odpowiem ci na pytanie kim jesteÅ› - nieudacznikiem


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 02 gru 2012, 22:49 
Offline

Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 12:46
Posty: 468
Lokalizacja: wielkopolska
stan1069@o2.pl - tym przebiłeś maruchę - jesteś moim idolem - jakbyś czytał w mojej duszy - cóż prawda boli jak mawiał de melo czy ktoś taki


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 02 gru 2012, 22:54 
Offline

Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 12:46
Posty: 468
Lokalizacja: wielkopolska
Muchozolali

- skoro tak twierdzisz to poinformuj swoich znajomych że wprowadzasz przerwę konserwacyjną - powiedzmy 180 dni i nie wstawiasz w tym czasie - gwarantuję że pojawią się ludzie i usłuszysz "nie radzę" " tak nie możesz zrobić " a jak tak zrobisz mimo wszystko przyjdą pisma z instytucji i znajdą się paragrafy "żywotność gospodarstwa" i będziesz się tłumaczył dlaczego nie ma zwierzaka - Tacy jesteśmy wolni . :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 02 gru 2012, 23:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
ja nie mam żadnych dotacji prow itp
a jeszcze lepszy numer nawet nie biorę dopłat bezpośrednich
i toczę wózek bez bata nad głową.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 02 gru 2012, 23:17 
Offline

Rejestracja: środa 12 sty 2011, 19:55
Posty: 3588
Lokalizacja: łódzkie
Jaka żywotność ? Kasuję świnie bo mam dość a dla żywotności i przewietrzenia wpuszczam pszczoły luzem .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 02 gru 2012, 23:24 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Muchozolali pisze:
stan1069@o2.pl pisze:
J takim właśnie sposobem unia z młodego rolnika robi dlużnika
z ktorego wyrasta dobry niewolnik
a jak już nie daje rady to się staje męczennikiem .


każdy człowiek jest wolny i nikt do niczego nie może zmusić

odpowiem ci na pytanie kim jesteÅ› - nieudacznikiem
Szanowny unijny Muchozolu
za czasów PZPR jak pansto chciało rozwijać rolnictwo to robiło to tak ;
przyjezdzala pani do rolnika i pytała co potrzeba ,może loszke ,może jałóweczke na porządną krówke ,a może by pan chciał kilka młodzierzy na opasy
jak pan jest zainteresowany to dowieziemy , a rozliczymy się jak pan będzie sprzedawał
zapisała i za tydzien samochód stał na podwórku ze zwierzętami wybór zajebisty :lol: od razu był kwitek na pasze która była tańsza niż zboże
a po sprzedaży kase odbili i reszte zaplacili i do tego był jeszcze kwitek na wegiel :lol:
za 1 bekona była fura wegla a na niej kilka workow paszy i nawozu
a że była w GS knajpa to rolnik jechał sobie ze śpiewem i z towarem do domu :D :D :D
a jak teraz unia dba o rolnika to widzisz po sobie , za warchlaka dasz 300 za pasze 300 a za tucznika 500 i jescze Ci każe wywiesić tabliczke że Cię dofinansowała :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 02 gru 2012, 23:29 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Muchozolali pisze:
ja nie mam żadnych dotacji prow itp
a jeszcze lepszy numer nawet nie biorę dopłat bezpośrednich
i toczę wózek bez bata nad głową.
Jeszcze by tego brakowało żeby jak ciągniesz wozek z gnojem za darmo żeby Ci batem śmigali :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 02 gru 2012, 23:42 
Offline

Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 12:46
Posty: 468
Lokalizacja: wielkopolska
Muchozolali - to przepraszam Ty jesteś wolny , a mnie wydawało się że jestem :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 03 gru 2012, 00:04 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Posty: 2835
Lokalizacja: lubelskie
stan1069@o2.pl pisze:
Muchozolali pisze:
stan1069@o2.pl pisze:
J takim właśnie sposobem unia z młodego rolnika robi dlużnika
z ktorego wyrasta dobry niewolnik
a jak już nie daje rady to się staje męczennikiem .


każdy człowiek jest wolny i nikt do niczego nie może zmusić

odpowiem ci na pytanie kim jesteÅ› - nieudacznikiem
Szanowny unijny Muchozolu
za czasów PZPR jak pansto chciało rozwijać rolnictwo to robiło to tak ;
przyjezdzala pani do rolnika i pytała co potrzeba ,może loszke ,może jałóweczke na porządną krówke ,a może by pan chciał kilka młodzierzy na opasy
jak pan jest zainteresowany to dowieziemy , a rozliczymy się jak pan będzie sprzedawał
zapisała i za tydzien samochód stał na podwórku ze zwierzętami wybór zajebisty :lol: od razu był kwitek na pasze która była tańsza niż zboże
a po sprzedaży kase odbili i reszte zaplacili i do tego był jeszcze kwitek na wegiel :lol:
za 1 bekona była fura wegla a na niej kilka workow paszy i nawozu
a że była w GS knajpa to rolnik jechał sobie ze śpiewem i z towarem do domu :D :D :D
a jak teraz unia dba o rolnika to widzisz po sobie , za warchlaka dasz 300 za pasze 300 a za tucznika 500 i jescze Ci każe wywiesić tabliczke że Cię dofinansowała :roll:

stan, tak bylo i dlatego to wszystko musiało pierdolnąć, i po dziś dzień nie mozemy sie pozbierac jako kraj, wystarczy pojechać do niemiec i jest widoczne gdzie rosjanie prowadzili swoja polityke, a gdzie rzadzil kapitalizm. Ludzie masowo nadal uciekają do zachodnich niemiec


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 03 gru 2012, 00:30 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Nie twierdze że PZPR rządziła dobrze ,tylko podalem przyklad jak mozna pomagać rolnikowi sie rozwijać
Ci co mieli ziemie ,troche sprzetu i kasy to wykorzystali sytuacje wymienili maszyny na nowe [polowe im wrocili a na drugą połowe sprzedali te co mieli ] teraz biora doplaty i się śmieją
a ci co uwierzyli w zbawczą moc uni , nabrali kredytów na budynki i maszyny to cieniutko piszczą taka jest prawda


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 03 gru 2012, 23:21 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4696
Lokalizacja: kuj-pom
STAN znam takich co maja po kilka mln kredytu i żyją jak paniska nawet jak im zabiorą to wszystko za kilkanaście lat w co wątpię to i tak tego co przeżyli zwiedzili nikt im nie zabierze co z tego ze ty nie masz kredytu niczego z uni nie bierzesz jedyne co widzisz to podłogę przyczepy taki widok to i kozie u kołkowanej by się zbrzydł a jeszcze jedno ci kolesie to widły znają z opisu


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 04 gru 2012, 00:12 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
arek pisze:
STAN znam takich co maja po kilka mln kredytu i żyją jak paniska nawet jak im zabiorą to wszystko za kilkanaście lat w co wątpię to i tak tego co przeżyli zwiedzili nikt im nie zabierze co z tego ze ty nie masz kredytu niczego z uni nie bierzesz jedyne co widzisz to podłogę przyczepy taki widok to i kozie u kołkowanej by się zbrzydł a jeszcze jedno ci kolesie to widły znają z opisu
Też znam takiego fachowca co mu się nie chcialo odpinać opryskiwacza od ciągnika jak miał siać kukurydze i kupił sobie nowy ciągnik do siewnika
a teraz komornik wzial ciągnik z opryskiwaczem , bo mu tez się nie chciało odpinać

mam rownież prośbe do Ciebie żebyś się w koncu odpierdolił ode mnie :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 04 gru 2012, 00:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
stan1069@o2.pl pisze:
arek pisze:
STAN znam takich co maja po kilka mln kredytu i żyją jak paniska nawet jak im zabiorą to wszystko za kilkanaście lat w co wątpię to i tak tego co przeżyli zwiedzili nikt im nie zabierze co z tego ze ty nie masz kredytu niczego z uni nie bierzesz jedyne co widzisz to podłogę przyczepy taki widok to i kozie u kołkowanej by się zbrzydł a jeszcze jedno ci kolesie to widły znają z opisu
Też znam takiego fachowca co mu się nie chcialo odpinać opryskiwacza od ciągnika jak miał siać kukurydze i kupił sobie nowy ciągnik do siewnika
a teraz komornik wzial ciągnik z opryskiwaczem , bo mu tez się nie chciało odpinać

mam rownież prośbe do Ciebie żebyś się w koncu odpierdolił ode mnie :roll:
no STAN !,,znów musiałem się zalogować , żeby Ci przyznać rację .Pozderki.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 04 gru 2012, 00:29 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4696
Lokalizacja: kuj-pom
STAN ten twój koleś po prostu za mało wziął kreski i dlatego zabrali i teraz ryczy pod twoja przyczepa a się nie odpierdolę bo tak niereformowalnego rolnika jakim jesteś to dawno nie widziałem myślę ze porównując cie do rolnika nie obraziłem prawdziwych rolnikow


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 04 gru 2012, 01:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45
Posty: 6025
arek pisze:
STAN ten twój koleś po prostu za mało wziął kreski i dlatego zabrali i teraz ryczy pod twoja przyczepa a się nie odpierdolę bo tak niereformowalnego rolnika jakim jesteś to dawno nie widziałem myślę ze porównując cie do rolnika nie obraziłem prawdziwych rolnikow
a, TY jak myślisz , że sięgnąłeś po pieniądze UNIJNE -nieudaczniku -to JESTEŚ gospodarzem ,bo napewno nie rolnikiem to myślisz , że zjadłeś Wszystkie rozumy , naucz się KOLEŚ -POKORY do LUDZI .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 04 gru 2012, 01:14 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4696
Lokalizacja: kuj-pom
własnie pokazałeś własną pokorę ty wiesz co to jest pokora


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 04 gru 2012, 10:27 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
Teraz dobrze świadczy o rolniku jak sięga po fundusze unijne , kto myśli i ma te ambicje których stan zakazuje posiadać to żyje o ile racjonalnie je wydaje..

ja za premię MR w kwocie 75 tyś mogłem kupić np przyczepę , i kilka innych maszyn , zawiózłbym faktury i dyplom z uczelni do Arimr i byłbym rozliczony ale że tych faktur nie zawiozłem od razu tylko za 75 kupiłem warchlaka i akurat przez te 1.5 roku koniunktura świńska była jako taka i teraz mogę zawieść fakturę na 3-krotną sumę premii.. Przyczepa i maszynki by tego nie zrobiły .

Tak jak z przypowieścią o talentach dostał 5 a przyniósł 10 , dostał 3 i je zakopał...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 04 gru 2012, 12:20 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Wcale to nie znaczy , że to coś zarobił to teraz nie oddasz , bo to na tym właśnie polega


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 04 gru 2012, 13:05 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
Akurat mam możliwość zakręcenia wody w piwnicy , wykręcam smoczki z automatów i będę gałęzie w komorach husqvarną przecinał , na jaskółki nie pora :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 04 gru 2012, 13:23 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
pewnie by tak mogło być jakbyś był wolnym człowiekiem ,ale skoro wolność utraciłeś to Cię tucz kontraktowy czeka


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 04 gru 2012, 18:03 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
Dlaczego tak twierdzisz , że wolność utraciłem ?? To co mam to sprzedam a czy następne wezmę to już tylko ode mnie zależy . Nie mam kredytu , 250tuczników karmionych na wlasnym zbożu sprzedać i nie brać następnych i można kilka lat siedzieć jak emeryt , latem by było na wczasy , zimą na narty, kwiecień , maj pielić truskawki , wykombajnować aronię , sprzedać pyrę , jest dużo opcji Stan żeby ze świń zejść , sprzedać 100ton ziarna , 400 bel słomy . Kombajn własny , prasa własna.

A 300 sztuk brać na kontrakt to lepiej sobie du. nie zawracać i nie wąchać .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 05 gru 2012, 09:51 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Vicia nie chce się z Tobą kłucić ani Ci mówić co masz robić
powiem Ci tylko tyle
jak masz kase to sobie ten ciÄ…gnik kup albo nawet 10 ale
twój areał stać na nowy ciągnik ??? bo według mnie to wynajem usług tanszy

kuzyn za 35 000 kupił sobie zetorka ponad 100 konnego :lol: , za 4 pługi 2 500 ,brony zrobił sam =40 000 wypadł nim na tydzien zasiał ,na zime poorał i się głowi co tu kur... :lol: :lol: :lol: robić , a areał ma podobny do Ciebie z tego co piszesz
wcześniej 60 się mordował :wink:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 05 gru 2012, 10:59 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
Tylko za 5 lat będzie tego zatorka wymieniał na następnego . Stary sprzęt to na usługi nijak się nadaje.
My się nie dogadamy , dzieli nas pewnie duża granica wiekowa .
Ja nie mam 50lat żebym chodził po wsi i pługa szukał , łaskawcy co za 250zł za godzinę zaorze mi jeden ha.
Usługa kosztuje mój drogi , 30 ha zaorać i mamy sumę , do tego trzeba czymś ściernisko strzelić , zasiać , czymś konkretnym , nasypać żeby to rosło to już lepiej oddać komuś nie wspomnę już o kombajnie i prasie. Po raz kolejny wysuwa się motyw ambicji na wsi , tych plonów by mi zabrakło żeby to pozapłacać.

Przecież to ja mogę kupić te maszyny i takich dziadków , ze tak powiem podejrzliwie, obsługiwać , bo ich przybywa i będzie przybywać na wsi
W mojej kreuje się kilku"kilku" chłopaków z 1000 mieszkańców co poważnie myślą o rolnictwie. C-330 , c-360 , Władki kiedyś się skończą bliżej jak dalej i myślisz , ze będzie wymiana przez pana 50-60 letniego ??


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 05 gru 2012, 12:26 
Offline

Rejestracja: środa 23 mar 2011, 11:32
Posty: 1614
Lokalizacja: wlkp
W moich stronach to lekko obciach c 360 na pole jechać. Sory jak kogoś to uraziło ale tak jest. Ewentualnie jako pomocniczy traktor, okazjonalnie wyjechać.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 05 gru 2012, 12:54 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
A w moich jeszcze jest zainteresowanie takimi niestety. Wschód Polski się kłania..


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 05 gru 2012, 14:50 
Offline

Rejestracja: środa 18 sie 2010, 21:34
Posty: 636
Lokalizacja: Świętokrzyskie
No chyba nie patrzy się czy obciach czy nie tylko na to ile masz do zrobienia... jak komuś c360 wystarcza to po co inny a nie którzy kupili nowy za np. 200 tyś. zł. i teraz nie ma co ten ciągnik robić.....


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 05 gru 2012, 15:30 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
Znam lepszych ogier za 200tys a stodoła dragami popodpierana zeby sie nie piz...ła w domu na łeb leci a w sklepie kreski nie moze oddac no ale jest PAN .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 05 gru 2012, 16:53 
Offline

Rejestracja: środa 18 sie 2010, 21:34
Posty: 636
Lokalizacja: Świętokrzyskie
hahaha dobre... no fakt ale teraz każdy bierze przyczepy jak by nie było na podwórku to przyczepa nowa stoi....:):):) a później można kupić tak jak mnie się trafiło 8 tonowa 2 letnia stan idealny za małe pieniądze... ale niech tak dalej idzie mogę coś sobie jeszcze odkupić.... :):):)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 05 gru 2012, 17:38 
Offline

Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 12:36
Posty: 2093
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
To ile dałeś bo u mnie gościu też ma taką dwuletnią to 25 tysi woła, a ja mu na to chyba Cie pogięło :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 05 gru 2012, 17:58 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
Na zdrowy rozsadek to teoretycznie kazdy nowy sprzet z momentem kupienia [opuszczeniem placu dilera] jest 50% tanszy.


Ostatnio zmieniony środa 05 gru 2012, 18:16 przez nemezis, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 05 gru 2012, 18:11 
Offline

Rejestracja: środa 28 gru 2011, 21:32
Posty: 262
Lokalizacja: świętokrzyskie
Ale unia dopłaca to potrzebne nie potrzebne trzeba brać, bo się należy .
Potem płacz i lament, powrót po rozum do głowy ,ale niestety za póżno.
A komornik ino ręce zaciera,a sasiad się śmieje.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 05 gru 2012, 20:57 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
vicia1223 pisze:
Tylko za 5 lat będzie tego zatorka wymieniał na następnego . Stary sprzęt to na usługi nijak się nadaje.
My się nie dogadamy , dzieli nas pewnie duża granica wiekowa .
Ja nie mam 50lat żebym chodził po wsi i pługa szukał , łaskawcy co za 250zł za godzinę zaorze mi jeden ha.
Usługa kosztuje mój drogi , 30 ha zaorać i mamy sumę , do tego trzeba czymś ściernisko strzelić , zasiać , czymś konkretnym , nasypać żeby to rosło to już lepiej oddać komuś nie wspomnę już o kombajnie i prasie. Po raz kolejny wysuwa się motyw ambicji na wsi , tych plonów by mi zabrakło żeby to pozapłacać.

Przecież to ja mogę kupić te maszyny i takich dziadków , ze tak powiem podejrzliwie, obsługiwać , bo ich przybywa i będzie przybywać na wsi
W mojej kreuje się kilku"kilku" chłopaków z 1000 mieszkańców co poważnie myślą o rolnictwie. C-330 , c-360 , Władki kiedyś się skończą bliżej jak dalej i myślisz , ze będzie wymiana przez pana 50-60 letniego ??
Z tego 1000 mieszkanców żebyście nie wykreowali WZZP [ wiejski zespół zbieraczy puszek ] :lol: :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: prosieta
Post: czwartek 06 gru 2012, 00:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 14:16
Posty: 250
Lokalizacja: cała Polska
czy kogoś interesują jeszcze warunki kredytowania warchlaków? :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 06 gru 2012, 17:54 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
stan1069@o2.pl pisze:
vicia1223 pisze:
Tylko za 5 lat będzie tego zatorka wymieniał na następnego . Stary sprzęt to na usługi nijak się nadaje.
My się nie dogadamy , dzieli nas pewnie duża granica wiekowa .
Ja nie mam 50lat żebym chodził po wsi i pługa szukał , łaskawcy co za 250zł za godzinę zaorze mi jeden ha.
Usługa kosztuje mój drogi , 30 ha zaorać i mamy sumę , do tego trzeba czymś ściernisko strzelić , zasiać , czymś konkretnym , nasypać żeby to rosło to już lepiej oddać komuś nie wspomnę już o kombajnie i prasie. Po raz kolejny wysuwa się motyw ambicji na wsi , tych plonów by mi zabrakło żeby to pozapłacać.

Przecież to ja mogę kupić te maszyny i takich dziadków , ze tak powiem podejrzliwie, obsługiwać , bo ich przybywa i będzie przybywać na wsi
W mojej kreuje się kilku"kilku" chłopaków z 1000 mieszkańców co poważnie myślą o rolnictwie. C-330 , c-360 , Władki kiedyś się skończą bliżej jak dalej i myślisz , ze będzie wymiana przez pana 50-60 letniego ??
Z tego 1000 mieszkanców żebyście nie wykreowali WZZP [ wiejski zespół zbieraczy puszek ] :lol: :lol: :lol:[/quote

O jaki obeznany w skrótach , może prezesem jesteś tej organizacji włoczęgowskiej na swojej wsi ? Stażem możesz się pochwalić , spostrzegawczy jesteś a w tej branży to bardzo ważne . Jeśli chcesz to wbijaj do nas , mam nawet na drugim podwórku 2 pokoje do wynajęcia , otworzysz u nas oddział WZZPOW- Wiejski zespół zbieraczy puszek okręg wschodni, nikt Ci w paradę nie wejdzie , możesz być szefem , punkt skupu jest , przy grodze asfaltowej za sklepem także idealne położenie.. Pasi ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: prosieta
Post: czwartek 06 gru 2012, 17:57 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
wet-zootechnik pisze:
czy kogoś interesują jeszcze warunki kredytowania warchlaków? :)


Już znalazłem firmę "dającą " do adopcji warchlaki ..
Dziękuję wszystkim za pomocne info jak do tej pory :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 06 gru 2012, 21:10 
Offline

Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Posty: 5786
Lokalizacja: Malopolska
Vicia -zwolenników Twojego rozwoju nie widze
za to widze zainteresowanie kupnem 2 letniego sprzetu
myśle że jesteś w dobrej pozycji ;
masz 2 podwórka to chociaż by Ci jedno zabrali to 1 zostanie
skup puszek masz pod ręką
noi już nawet uczyniłeś 1 adopcyjny krok potem już tylko z górki


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 06 gru 2012, 22:06 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 20:23
Posty: 1857
:lol: :lol: :lol: :lol:
Ale Ty jesteÅ› komunistyczny :)
Boże widzisz i nie grzmisz .

Za 90tyś kredytu mają mi podwórko zabierać ? jakby 900 to wtedy można się podrapać ..

Dziadek z ojcem pracował to mam te 2 podwórka , a jeśli ja będę tak gospodarzył jak oni to i 4 będę miał. Oferty będą .

Gdybym Twoim tokiem gospodarował to nie miałbym za kilka lat żadnego i w bloku mieszkał.

Mi to lotto , że zapłacę procent od sumy miesięcznie za te kredytowanie , Nie widzisz zwolenników mojego rozwoju czyli niewiele widziałeś , nie po to zostałem na rolnictwie żeby podziwiać uroki wsi jak Ty i bacznie przyrodę obserwować , z pod przyczepy obłoki .

Mógłbyś się jeszcze ode mnie nauczyć dziadziu .. Wyglądaj emerytury .
Zasiać zboże , ba jakiś tam parobek Ci to zrobił a ,że Ty je skarmisz od sierpnia do sierpnia to każdy głupi potrafi.
Koniec dyskusji z głupim bo i tak pokonasz mnie doświadczeniem w tym fachu. O to Ci chodzi aby kogoś prowokować , nic więcej .
To ja ustępuje a wiesz kto zawsze pierwszy ustępuje.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB