Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - odÅ‚aczanie prosiat
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 25 kwie 2024, 18:05

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek 26 cze 2007, 23:47 
Offline

Rejestracja: wtorek 26 cze 2007, 23:42
Posty: 3
witam,prosze o rade,mam ciągle problemy a odłaczaniem prosiąt,zawsze sa jakies upadki,czy to norma czy to moje błedy,co zrobic by ograniczyc to do minimum,mam 10 loch takze to niewiele,ale prosze o jakies rady .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 27 cze 2007, 00:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
unas prosieta sa odłaczne min 56 dni
ale i tak czeba uważac pomimo tego ze pasze pobieraja dowoli już i sa przywozne domnie i zaraz dzielone na kojce i tak zostaje do odstway.
jest ich mniej niema tłoku w kojcu mniejszy sters.
druga sprwa podaje im parzony srut przez kilka dni i tylko. stopniowo to zmniejszam az do pełnej paszy. Pazony srut wyelimnował mi podawanie antybiotyków i jest spokuj.
wszystko zalezy jakie masz gentycznie wrazliwes.
Tak ja robie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 27 cze 2007, 09:07 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
moja technologia wyglada w ten sposob: okres odchowu 28 dni czasami 32
zywienie opieram na sano
przy maciorach od 7 dnia bonni m do 3 dni przed odsadzeniem pozniej otrzynmuja pasze odsadzeniowa robiona na bazie prekern (14,1 mJ) i to dostaja do14-20 dni po odsadzeniu nastepnie wchodze na strter zrobiony na bazie suggi napewno wszyscy znaja wszystkie pasze oczywiscie zakwaszone woda do woli pasza podawana na sucho
pamietaj prosiaki po odsadzeniu musza miec ciepło ja właczam im promiennik przez 2 tyg po odsadzeniu oczywiscie nie teraz bo jest i tak za ciepło jakies pytania to pisz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: prosiaki
Post: Å›roda 27 cze 2007, 21:36 
Offline

Rejestracja: wtorek 26 cze 2007, 23:42
Posty: 3
powiedz maciek czy prosiaczki chetnie jedza boni m,no bo to dosc droga pasza,no i czy sa naprawde takie efety jak twirerdzą ci z sano,a tak wogóle to czy lepiej kupowac gotowa pasze czy robic samemu dla prosiaczków


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 27 cze 2007, 22:12 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 22:09
Posty: 174
Lokalizacja: kuj-pom
wazne aby prosieta po odsadzeniu dostawaly taka sama pasze jak przez kilka ostatnich dni przy maciorze,najlepiej kupowac gotowe granulaty np z dodatkiem tlenku cynku.wazna temp,powinno to byc osobne pomieszczenie.
dezynfekcja przed wprowadzeniem,jezeil nie masz takiej mozliwosci to przynajmniej posyp np.dezosanem,sanosanem.jezeli juz chcesz robic pasze samemu to koniecznie zakwaszacz+np.trimerazin.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: prosiaki
Post: czwartek 28 cze 2007, 00:15 
Offline

Rejestracja: wtorek 26 cze 2007, 23:42
Posty: 3
gregorius ,tez tak robie,stosuje zakwaszacz,premiks z ekoplonu,prosiaczki dostaja to samo po odłaczeniu,jest teraz ciepło nie ma wiec problemu z tempertura,upadki mam od obrzękówki,co prawda kojców nie czyszczę bo mam wszystko razem,moze zbyt duzo soji,juz myslałem by dodawac olej by zwiekszyc ilosc energii a zmniejszyc soje,a moze dac na odłaczenie o połowe mniej soji,ale czy to zadziała ,sam nie wiem ,moze ktos cos doradzi


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 28 cze 2007, 09:10 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
wiesio słuchaj jest drogi ale u mnie sie sprawdza i troszke tego sie sypie tyle zeby tylko pokryc powierzchnie miseczki mi woreczek 10 kg prawie starczy na 10 miotow a jak widze ze juz ostro jedza todaje juz odsadzeniowke
co do kupna gotowej paszy testowałem babsy u siebie w chlewni z dr kujawiakiem powiem tak jest to poasza bezpieczna ale mnie nie zadowalały uzyskiwane wyniki sam zobacz moja odsadzeniowka 14.1mJ a babsy 13,OmJ


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 28 cze 2007, 10:51 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 18:31
Posty: 100
Witam Panowie !
Czytam, iż niektórzy z Was stosują pasze Sano a ja poszukuje rzetelnych (faktycznych) danych odnośnie efektów odchowu na Sano systemem Boni - Babsy- Porky. Jakie było zużycie poszczególnych tych pasz ?
W którym dniu życia rozpoczęto dokarmianie jaka genetyka?
Jaką wagę miały i w jakim wieku (dni) prosięta były odsadzone, ile ważyły w tydzień po odsadzeniu i w 42 dniu życia ?? Oczywiście interesują mnie ewentualnie także wyniki odchowu na produktach gotowych innych firm !
Jeśli ktoś ma takie dane a chciałby się nimi podzielić będę bardzo wdzięczny !


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 28 cze 2007, 22:03 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
j.w robiłem doswiadczenia na tych paszach pod nadzorem kujawiaka napisze wszystkie dane jak bede miał czas teraz nie dam rady bo rwiemy porzeczki i nie mam czasu dopierro do domu wszedłem


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 28 cze 2007, 22:39 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 22:09
Posty: 174
Lokalizacja: kuj-pom
wiesio jak masz upadki od obrzekowki to zla pasza(pomijajac brak dezynfekcji),jezeli do tego masz razem z innymi swiniami to premiks i zakwaszacz nie wystarcza musisz dodac lek hamujacy rozwoj drobnoustrojow w przewodzie pokarmowym,moga to byc sulfonamindy.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 30 cze 2007, 11:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
np kiedy znalazłem taka metode odchow
jak uważacie czy to jest słuszne czy moze zgubne
http://www.warchlaki.pl/index2.html

pozdrowienia


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 30 cze 2007, 15:57 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 18:31
Posty: 100
Muchozolali pisze:
np kiedy znalazłem taka metode odchow
jak uważacie czy to jest słuszne czy moze zgubne
http://www.warchlaki.pl/index2.html

pozdrowienia

Muchozolu ! Dobre pytanie , ale o efekty i ewentualne skutki takich metod można pytać tylko tych co tego próbowali , ja nie próbowałem bo się z tym w wielu szczegółach nie zgadzam ! Odnośnie warchlaków holenderskich osobiście nie polecam ich zakupu po pierwsze ich stan zdrowia to loteria i mogą być poważne problemy , dla zainteresowanych polecam fotki, dodam iż te właśnie warchlaki padały już 3 dnia po dostawie, zdjęcia pochodzą z 2005 roku !
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/529 ... e7b8f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/663 ... 74ec9.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/411 ... d9dc5.html
a po drugie o czym z resztą ktoś już wspominał na forum, niekontrolowany import warchlaka z Zachodu szybko wyprostuje ,, świńską górkę ,, , teraz import jest duży a za około 3 miesiące będą tego efekty !


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 01 lip 2007, 14:43 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
witam !!!!j.w. jak obiecałem opisze ci troche te doswiadczenia jak bedziesz chciał cos wiece wiedziec to zapytasz
a wiec doswiadczenia były robione na lini forte bez granulacji , poniewarz na granulat7y sie nie zgodziłem , nie mam do nich przekonania
dziki boni -m uzyskałem w 28 dniowym odchowie prosieta ciezwsze o 0,5 kg srednio z 5 miotow zaczynałem stosowac bonni-m od 7 dnia
pozniej jeszcze przy maciorze zaczynałem podawac babsy 2 dni przed odsadka babsy było podawane przez 14-16 dni po odsadzeniu uzyskiwałem przez pierwsze dwa tygodnie po odsadzeniu od 200- 270 g przyrostu
i tutaj chciałem dodac ze na wlasnej odsadzeniowce na bazie PreKern uxyskałem rekord 320 gram i ani razu ponizej 230
moja opinia na temat babsy- pasza bezpieczna ale nie zapewniaja odpowiednicy przyrostow wymagajacemu hodowcy (13Mj teraz w odsadzeniowce to stanowczo za mało ale bezpiecznie) pozdrawiam jakies pytania odpowiem


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Tlenek cynku
Post: wtorek 21 sie 2007, 23:34 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 sie 2007, 23:24
Posty: 1
Ja osobiście odsadzam na gotowej paszy Babsy- jak mam dobry jęczmień to mieszam na PreKernie wówczas jest znacznie taniej. Do tego dodaje 3kg Tlenek Cynku na tone. Cena to koło 50 dych na tone. Na allegro można czasami kupic taniej tlenek


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 05 lis 2008, 20:43 
Offline

Rejestracja: środa 23 kwie 2008, 15:01
Posty: 8
witam mam pytanie czasami u prosąt przy maciorze czerwienieje skóra i robi sie gruba nie ma biegunki ale prosieta charłaczeją.zdarzają sie upadki.co to jest i jeszcze jedno jakis skuteczny sposób na odłaczenie prosiąt.u mnie po 2 tygodniach zaczyna sie bieguka i mam duzo upadków.próbowałam z trimezanem suibikolem ,alioseptem i nic.odsadzam na sano .pasza ta sama przed odsadzeniem co po.czy ktos moze mi cos podpowiedziec?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 02 mar 2009, 12:11 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
mam pytanko kiedy najlepiej podmienic prosieta zabierajac jednej a dajac drugiej oprosily mi sie dzisiaj maciory i jedna ma bardzo duzy miot kiedy to najlepiej zrobic


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 02 mar 2009, 17:12 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
natychmiast jak napily sie siary to zaraz zamieniaj , jednej maciorze zostaw male a drugiej daj duze prosieta


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 02 mar 2009, 19:58 
Offline

Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 23:28
Posty: 303
Lokalizacja: łódzkie
Z mojego doświadczenia jest to możliwe jeżeli maciory proszą się prawie równocześnie i prosię nie spróbuje mleka matki, w przeciwnym razie za huka nie chce wziąć cyca przybranej matki do ryjka. A ile przy tym jeszcze narobi ambarasu to mała głowa. No ale może tylko moje świnie są takie uparte :wink:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 02 mar 2009, 20:04 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 mar 2009, 10:48
Posty: 109
chyba masz racjÄ™ :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 02 mar 2009, 20:04 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 mar 2009, 10:48
Posty: 109
chyba masz racjÄ™ :lol: tylko TWoje


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 02 mar 2009, 22:07 
Offline

Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 15:16
Posty: 331
Lokalizacja: Wielkopolska
jeżeli zachodzi taka potrzeba to można przerzucać prosieta nawet kilka dni po wyproszeniu wybierajac najmocniejsze-które dobrze napiły się siary


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB