Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Najlepsze pasze dla prosiÄ…t w Polsce! Nie wierzysz? Sprawdź!
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 26 kwie 2024, 22:19

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2  NastÄ™pna
Autor Wiadomość
Post: sobota 27 paź 2007, 17:41 
Offline

Rejestracja: sobota 27 paź 2007, 17:21
Posty: 9
Program żywienia prosiąt dotyczy karmienia do dnia odsadzenia od lochy- mieszankami pełnoporcjowymi typu Prestarter (Gold) oraz od dnia odsadzenia do 42-46 dnia życia włącznie (do 6 tygodnia) - mieszankami typu Starter (Silver L-leczniczy).

I o co tak naprawdę chodzi? Odpowiedź jest prosta: ile muszę wydać by osiągnąć dany wynik. Tylko odpowiedni stosunek kosztów (czyli ile prosięta danej paszy po danej cenie zjedzą) do przychodów (czyli jaką osiągną wagę po danym czasie karmienia i jaki będą miały status zdrowotny) świadczy o jakości paszy i serwisie jaki zapewnia firma dostarczająca produkt (wiedza, doświadczenie, praktyka).

A teraz do konkretów: prosięta średnio po urodzeniu mają 1,5 kg (grupę na 200 prosiąt dzieli się na fermie na 2 części: jedną karmi się dotychczasową paszą (i tutaj mamy przykładowo najlepsze (uznawane za najlepsze) firmy: polskie, angielskie itd.) a drugą część paszami o których mowa - firma CALCIALIMENT (dystrybucja: AGRIVET). W wypadku CALCI linia produktów składa się z: Prestarter Gold (od 7 dnia zycia do dnia odsadzenia) i Starter Silver L (starter leczniczy od odsadzenia przez okres ok. 14-16 dni).

I co się okazuje (bierzemy średnią z kilkudziesięciu ferm na których w przeciągu ost. lat zostały wykonane testy niezależne). Prosięta żywione na CALCI w 45-46 dniu życia ważą średnio 2-2,5 kg więcej niż na najlepszej konkurencji (czyli ok. 16 kg!!).

I teraz pytanie do hodowców, którzy przetestowali u siebie różne pasze różnych producentów. Jak wyglądają wyniki u Was? Jakie rezultaty na danej paszy?

Czy osiągacie takie wyniki? Jeśli nie to zapraszamy do testów!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 27 paź 2007, 19:07 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
Ok to jak mozesz podaj jeszcze cene


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 27 paź 2007, 19:12 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
i gdzie to mozna kupic


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 27 paź 2007, 23:16 
Offline

Rejestracja: czwartek 07 cze 2007, 17:34
Posty: 121
Lokalizacja: mazowieckie
daj jakieÅ› namiary na firmÄ™
jaka jest obenie cena tej wspaniałej paszy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 28 paź 2007, 00:44 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
do agrivet jakie parametry ma ta pasza??? podaj sklad


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 28 paź 2007, 09:37 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
ja mama wazne dla mnie pytanie to jest granulat czy pasza sypka???????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 28 paź 2007, 12:49 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
arti pisze:
daj jakieÅ› namiary na firmÄ™
jaka jest obenie cena tej wspaniałej paszy

Firma ma swoją stronę www.agrivet.pl są kontakty ale cennika tych pasz nie znalazłem więc i tak trzeba tam zadzwonić kto jest zainteresowany !


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 28 paź 2007, 13:16 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
Macku zaowazylem ze jak ktos pisze o paszach to ty od razu pytasz czy granulat czy sypka , a KTORA JEST TWOIM ZDANIEM LEPIEJ POBIERANA NP U PROSIAT ????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 28 paź 2007, 14:32 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
ja nie mowie ze tak jest wszedzie ale u mnie swinie nie chca jesc gramulatu robiłem doswiadczenia dla sano z babsy miałem po 2 takie same autokarmniki w jednym kojcu , w jednym był granulat natomiast w drugim pasza sypka , pasza sypka była pobierana w 2 kkrotnie wiekszej ilosc !!!!!!!!
kolejnym plusem paszy sypkiej jest to ze ona ładniue sie klei małym prosiaczka do pyszczka przez co mimo wolnie ja pobieraja (chodzi o prosieta przy lochach) dlatego ja uwazam za lepsze pasze sypkie pozdrawiam !! wiem ze nie wszyscy sie z tym zgodza ale wyrazilem swoja opinie na ten temat


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 28 paź 2007, 15:19 
Offline

Rejestracja: sobota 27 paź 2007, 17:21
Posty: 9
Dziękuję za zainteresowanie, zatem odpowiadamy na wszystkie Wasze pytania dotyczące linii dla prosiąt Calcialiment (wg. Agrivet):

Tak jak wspomniałem wcześniej pasze zostały w przeciągu ostatnich 2 lat przetestowane na kilkudziesięciu fermach (o różnym statusie zdrowotnym oraz warunkach sanitarnych i różnej wielkości od ok. 20-30 loch do 2100 loch).

Wypracowaliśmy własny standard jeśli chodzi o pełen program w żywieniu prosiąt i jak się okazało jesteśmy najlepsi (czyt. osiągamy najlepsze wyniki jeśli chodzi o przyrosty, stan zdrowotny). Porównaliśmy nasze pasze do wszystkich (czyt. najlepszych) pasz na rynku które były dotychczas używane na fermach na których od czasu testu właściciele zdecydowali się na przejście na CALCI.

A teraz do konkretów:
1) Prestarter Gold (granulat, podawany od 7-8 dnia do odsadzenia, zalecamy ok. 28 dnia).
2) Starter Silver L (granulat leczniczy, standarodowo z kompozycję 2 leków: chlortetracyklina oraz colistyna, podawany od odsadzenia przez okres ok. 2 tyg czyli 14-16 dni do ok. 43-47 dnia życia).

Koszty:
1) Prestarter Gold to 3,20 zł
2) Starter Silver to 2,95 zł

Dowóz bezpośrednio na fermę (wielokrotności 1 tony czyli 1000 kg Startera i 50 kg Prestartera) - ta ilość wystarcza na odchowanie ok. 110 prosiąt.

Z racji faktu że to pasza lecznica to musi być zlecenia lekarza weterynarii, który po rozpoznaniu syt. na fermie zleca podanie paszy leczniczej.


Zainteresowanym może być wysłana pełna oferta wraz z wynikami testów przesłanymi przez dotychczasowych hodowców.

ZAPRASZAMY!!

Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 28 paź 2007, 15:53 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
Macku ja tez mialem problemy z granulatem, tez nie chcialy jesc ale zmienilem firme i teraz jest ok. Ale musze sprawdzic sypka i porownac.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Granulat czy sypka?
Post: niedziela 28 paź 2007, 16:55 
Offline

Rejestracja: sobota 27 paź 2007, 17:21
Posty: 9
Widzę, że są zwolennicy zarówno granulatów jak i paszy sypkiej. Wg posiadanej wiedzy a w szczególności doświadczeniu praktycznemu z ferm możemy powiedzieć iż idealnym rozwiązaniem jest odpowiedni granulat podany w odpowiedniej formie.

Pasza granulowana o odpowiednich właściwościach (odpowiedni wielkość palety - granulki, odpowiednia kruchość) jest łatwiej przyswajalna dla prosiąt, a gdy pasza ta zostanie nawilżona (karmienie na mokro) przyswajalność wzrasta i może być porównywana (po analizie wpływu pobieranej paszy na wielkość kosmków jelitowych które odpowiadają za pobieranie paszy przez organizm) z mlekiem matki.

(Wykres obrazujÄ…cy tÄ… syt: http://www.agrivet.pl/calci/wykres.jpg


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 28 paź 2007, 17:21 
Offline

Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 20:00
Posty: 89
Lokalizacja: pleszew
podejrzewam że gdyby twoja pasza była sypka napisalbyś o niej to samo co piszesz o granulacie ale mniejsza z tym mnie interesuje sprawa tej ryby w składzie paszy mógłbyś wyjaśnic co to konkretnie jest ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 28 paź 2007, 17:38 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
Agriwet ale nie kazdy ma mozliwosc nawilzenia paszy, to zalerzy od rodzaju karmnika


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Wnioski
Post: niedziela 28 paź 2007, 17:53 
Offline

Rejestracja: sobota 27 paź 2007, 17:21
Posty: 9
Oczywiście, że nie każdy ma taką możliwość. Ja przedstawiłem tylko wyniki testów i wnioski jakie się nasuwały.

A wracając do tematu - jeśli ktoś chce naprawdę poprawić swoje wyniki produkcyjne jeśli chodzi o prosięta to zapraszam do testu. Na początek wszystkim zainteresowanym możemy wysłać ofertę, materiały informacyjne, wyniki przeprowadzanych testów.

Agrivet Spółka Jawna
ul. E. Sczanieckiej 24
64-316 Kuślin
woj. wielkopolskie
tel.: +48 61 4473013
tel. kom: +48.692536139

Chętnie odpowiemy już na konkretne pytania.

Zapewniamy - warto spróbować!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 05 lis 2007, 13:09 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 07:43
Posty: 6
Używam u siebie tej paszy.Naprawde jest super.Gold jest bardzo chętnie pobierany juz od 7 dnia życia.Granulat jest drobniutki i ma bardzo przyjemny zapach.Zużycie 0,5 kg do 21-25 dni potem silwer przez 5-7 dni przed odsadem (brak biegunek ).Naprawde warto się tą paszą zainteresować.Nie chce robić reklamy firmie tylko wyrażam swoje zdanie jako hodowca.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 05 lis 2007, 20:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Posty: 634
Lokalizacja: --SUBKOWY
WITAM JA TEZ NIE MAM PRZEKONANIA DO GRANULATU STAWIAM NA SYPKÄ„ !!!!!!!!!!!!!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 05 lis 2007, 22:10 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
jak zauwazylscie ja rownierz sypka robiłęm u sibie doswiadczenia pasza sypka a granulat i jednogłosnmioe wygrałą sypka spozywały 2 razy tyle suchej co granulatu i mialay rowny dostep do kazdego rodzaju te same pasniki nad kazdym zarowka


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 14 lis 2007, 21:58 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
Macku ja sprawdzilem u siebie i tez wyszlo na to ze prosiaki wola sypka niz granulat :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 14 lut 2008, 19:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 22:19
Posty: 336
u mnie też wolą sybką


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 17 lut 2008, 15:03 
Offline

Rejestracja: sobota 27 paź 2007, 16:04
Posty: 42
Lokalizacja: Wielkopolska
Kilku hodowców napisało, że prosięta lepiej pobierają paszę sypką niż granulat... Ale pytanie czy dotyczy to zarówno karmienia przy maciorze czy również po odsadzeniu?

A dwa - granulat A a granulat B to też co innego.

No i kolejne pytanie: czy stosujecie Prestartery / Startery lecznicze czy nie?

No i jeśli można też zapytać o wyniki w hodowli: jaka średnia waga przy odsadzeniu (który dzień - najlepiej przyjąć 28-ty dzień życia) i jaka przy przejściu na kolejną paszę (np. 45 - 48 dzień życia)?

Czekam na wyniki i opinie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 17 lut 2008, 16:04 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
odsadzam w 28 dniu waga ok 7,5-8 kg !!!!nastepnie przez okres 15-20 dni pasza odsazdzeniowa i potym juz typowy starter do 30 kg


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 18 lut 2008, 10:47 
Offline

Rejestracja: sobota 27 paź 2007, 16:04
Posty: 42
Lokalizacja: Wielkopolska
I jaki osiągasz średni wynik dla całej grupy w 48 dniu życia?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 20 mar 2008, 23:05 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 cze 2007, 21:42
Posty: 17
Lokalizacja: leczyca
Sorry,ale jaki jest sens stosowania paszy leczniczej od 7 dnia zycia prosicia?Nie rozumiem polityki zywieniowej firmy.
I do tego jeszcze granulat???
Pasza sypka jest raczej chetniej pobierana przez prosieta (np.Babito),bo przykleja sie do ryjka malucha.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 20 mar 2008, 23:08 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 cze 2007, 21:42
Posty: 17
Lokalizacja: leczyca
Do agrivet:macie testy porównawcze z Vitamexem?Chodzi mi o wyniki na prestarterach.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: Å›roda 26 mar 2008, 00:42 
Offline

Rejestracja: sobota 27 paź 2007, 17:21
Posty: 9
Co do testów to też mamy z Vitamexem przeprowadzone na fermie 450 loch...

Wynik przy odsadzeniu (28 dzień życia) był zbliżony: w granicach 8,6 kg

Wynik w 47 dniu życia: 14,1 na Vitamexie, 15,9 na Calci

Więc jakby nie liczyć prawie 2 kg - co daje ok. 18 zł przy tej wadze, 18 zł zysku bo cena paszy zbliżona!!!

Zatem serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą poprawić swoje wyniki produkcyjne!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 26 mar 2008, 20:59 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 cze 2007, 21:42
Posty: 17
Lokalizacja: leczyca
Czyzby jednak z Vitamexem?Na jakiej fermie robiles te testy?Moge pokazac ci swoje wyniki testow.
Poza tym:jak to zblizona cena paszy?Zadna pasza z Vitamexu nie kosztuje tyle!!!Nawet lecznicza z Suibicolem,na 18-21 % bialka,to 2,55 zl,wiec do 3 zl jeszcze jej daleko.
Pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 08 kwie 2008, 09:48 
Offline

Rejestracja: wtorek 08 kwie 2008, 09:23
Posty: 3
krzysztof_spec
coś mi mówi, że jest właścicielem firmy agriwet

Moje doświadczenia mówią, że pasza w formie sypkiej zdecydowanie wygrywa jako PS do nauki jedzenia na porodówkach, ważny jest też sposób jej wprowadzania i zadawania. Po odsadzeniu natomiast drobny granulat jest ok-tu też istotną rolę odgrywa sposób postępowania; fajnie jest podać (szczególnie prosiętom trzytygodniowym lub najsłabszym) jako PS dodatkowy, czyli w dodatkowym podkarmiaczu, sypką paszę typu Piccolo lub SOS (dla prosiąt wcześnie odsadzanych).
Co do PS calci- nie na każdej fermie kombinacja leków na odsadzenie: chlorotetra+colistyna zda egzamin, nie na każdej jest potrzeba stosowania tych leków, a cenowo nie wychodzi wcale fajnie.
Ostatnio zainteresowałam się produkcją PS we własnym zakresie-przy dzisiejszych cenach preparatów mlekozastępczych cena super wypasionego PS odsadzeniowego wychodzi ok 1,6-1,7/kg.
Pozdrawiam.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 10 kwie 2008, 12:41 
Offline

Rejestracja: sobota 27 paź 2007, 16:04
Posty: 42
Lokalizacja: Wielkopolska
Muszę Cię niestety zamartwić - właścicielem firmy nie jestem.

Ale współpracuję z tą firmą i jestem bardzo zadowolony. Pomagam również zaprzyjaźnionym hodowcom poprawić wyniki produkcyjne.

Co do paszy sypkiej i granulatu - zdania są podzielone, ja osobiście sprawdziłem i takie i takie - ze względu na strukturę i właściwości fizyczne odpowiednio przygotowany granulat sprawdził się lepiej (jeśli chodzi o paszę po odsadzeniu to nie ma o czym mówić nawet, jeśli chodzi o paszę przed odsadzeniową to na początku można dawać prestater sypki (preparaty zbliżone do mleka), ale po 15 dniu życia coraz lepiej sprawdza się odpowiedni!!! granulat.

Bo granulat a granulat to nie to samo. I nie chodzi tylko o wielość, ale o odpowiednią twardość, kruchość, powłokę i najważniejsze to skład - nie każda pasza pod względem składu nadaje się do granulowania!

Co do kombinacji leków - oczywiście, nie na każdej fermie CTC + Coli się sprawdza, dlatego z tego co wiem są dystrybuowane pasze z różnymi lekami - zgodnie z zaleceniami lekarza opiekującego się fermą.

Stosowałem paszę z Coli + Amoxy - szczególnie na strepto się sprawdza.

Zresztą co tu dużo mówić - wyniki na fermach pokazują wszystko.

PS: paszy dla prosiąt (prestarter i najlepszy starter zaraz po odsadzeniu) w granicach 1,5 zrobić się nie da!!! Chyba, że dla kogoś liczy się tylko cena zakupu paszy a nie efekty - w takim wypadku niech karmi śrutą...

A tak poważnie to tylko najlepsze pasze (wysoka konwersja, najwyższy współczynnik zużycia do przyrostów i brak problemów zdrowotnych) pozwalają teraz przy niewielkiej opłacalności wyjść na zero lub niewiele zarobić.

Szkoda jedynie, że tak mało osób to rozumie, bo jeszcze duża część hodowców pyta w pierwszej kolejności o cenę paszy, a nie o stosunek ceny do przyrostów - bo tylko to się liczy!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 10 kwie 2008, 19:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 14 gru 2007, 00:15
Posty: 369
Krzysztofie spec:
Czy podawaniu pasz odsadzeniowych z taką kombinacja antybiotyków nie stwarza problemów przy zmianie pasz w 42dniu na pasze mieszaną we własnym gospodarstwie?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 11 kwie 2008, 10:52 
Offline

Rejestracja: sobota 27 paź 2007, 16:04
Posty: 42
Lokalizacja: Wielkopolska
Wszystko tak naprawdę zależy od konkretnej fermy. Osobiście wystąpiły 2 przypadki (na znanych mi bezpośrednio lub pośrednio ok. 80 ferm) problemów po przejściu na własną paszę.

Trzeba pamiętać o jednym - w wypadku gdy karmi się paszą najwyższej jakości (wysokie parametry) to kolejna pasza typu Starter lub już Grower nie może być byle czym...

Kwestia również stopniowego przechodzenia z paszy leczniczej na zwykłą, tym bardziej przyrządzaną prze siebie na bazie koncentratów czy premiksów.

Czasami niektóre fermy stosują jeszcze do 25 kg paszę z lekiem (np. CTC lub Colistyna).

Każda ferma musi wypracować swój własny system hodowli.

Osobiście polecam karmić Starterem Silver L do 46-47 dnia (w ostatnich dniach - po 42 dniu tak naprawdę dostają niesamowite przyrosty).

PS: A dlaczego pytasz akurat o "taką kombinację leków" ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 11 kwie 2008, 18:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: piÄ…tek 14 gru 2007, 00:15
Posty: 369
Co zatem agriwet proponuje po 42 bądz 47 dniu zycia jesli chodzi o pasze mieszaną we własnym gospodarstwie czy macie równiez w ofercie premiksy bądz koncentraty jezeli tak to czy mozna prosić przykladowe ceny? (powiedzmy zboze liczmy po 900zł/t a soję po 1400zł/t, czy tez maczke ryba po ....)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 12 kwie 2008, 15:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
antybiotyki podawane tak sobie bezokreslenia rodzaju zagrożenia.
Do kazdej chlewni, statusu zrowotnego, rasy powina byc odpowiednia pasza. A nie panie zastosuj to a bedzie dobrze.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 12 kwie 2008, 22:09 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 01:14
Posty: 463
Lokalizacja: radomskie
Muchozolali, odpuść im. Przecież to widać od razu, że oni chcą to sprzedać za wszelką cenę, więc nie ma co dyskutować. Osobiście zgadzam się z Tobą. Najpierw trzeba znać zagrożenie, a dopiero potem walić z grubej rury. Pozdrowienia Wetman


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 15 kwie 2008, 14:26 
Offline

Rejestracja: sobota 27 paź 2007, 16:04
Posty: 42
Lokalizacja: Wielkopolska
Do Wetman - nie sprzedać za wszelką cenę.

Pasza musi być dostosowana indywidualnie do fermy (mówię o kompozycji lekowej). Dlatego też to LEKARZ WET. decyduje z czym na danej, konkretnie fermie jest problem i zapisuje odpowiednią kompozycję leków w paszy leczniczej.

Tak było na mojej fermie, gdzie był problem ze strepto - zatem została dobrana pasza z Amoxy.

Więc Wetman - przemyśl najpierw co piszesz zanim chlapniesz takie bezsensowne zdania.

Najważniejsze to dobrze rozpoznać problem hodowcy a potem go (za pomocą narzędzi: najlepsze doradztwo, najlepsza pasza, dobrze ustawiony program profilaktyczny!) - jeśli masz inne zdanie chętnie przeczytam.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 15 kwie 2008, 15:33 
Offline

Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 23:05
Posty: 108
Moim zdaniem dla własnego dobra leki powinno się podawać tylko w wodzie. Chore zwierzęta lub słabsze (podatniejsze na choroby) najpierw zmniejszają pobranie paszy, w związku z tym nie pobiorą odpowiedniej ilości leku, a nam przecież chodzi o to by to te chore zwierzeta lub słabsze pobrały lek. Wodę piją wszystkie prosiaki nawet jak nie żrą.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 15 kwie 2008, 19:25 
Offline

Rejestracja: sobota 27 paź 2007, 16:04
Posty: 42
Lokalizacja: Wielkopolska
Ok, ale pamiętaj, że pasza lecznicza (wiele osób myli to) nie jest podawana jako forma leczenia, ale jako profilaktyka - nie da się zapewnić wysokich przyrostów (czyt. wysokie parametry paszy) bez dodatkowego zabezpieczenia...

Ktoś może rzucić argument dotyczący karmienia bez leków itd. - ale przy dzisiejszych warunkach na rynku podstawowym warunkiem opłacalności hodowli jest zmaksymalizowanie przyrostów i skrócenie okresu chowu zwierząt (a trzody przede wszystkim).


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 15 kwie 2008, 20:18 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
KRZYSZTOF SPEC
TO CO PISZESZ O STOSOWANIU PASZY LECZNICZEJ JEST PRAWDÄ„ I MASZ RACJE TYLKO ZE TO JEST NA KROTKÄ„ METE PONIEWAZ BAKTERIE I WIRUSY UODPARNIAJÄ„ SIE NA ANTYBIOTYKI I TAKIE POSTEPOWANIE PO KROTSZYM CZY DLUZSZYM CZASIE PRZESTANIE BYC SKUTECZNE SÄ„ JUZ CHLEWNIE W KTORYCH ANTYBIOTYKI NIEDZIALAJÄ„ PONIEWAZ GRANICA ICH MOZLIWOSCI ZOSTALA PRZEKROCZONA . JA OSOBISCIE JESTEM ZWOLENNIKIEM NATURALNYCH METOD ZAPOBIEGANIA CHOROBOM OCZYWISCIE STOSUJE ANTYBIOTYKI ALE TYLKO W CELU WYLECZENIA TAKIEJ CZY INNEJ CHOROBY NATOMIAST JESTEM ZWOLENNIKIEM PROBIOTYKOW I DÄ„ZE DO MAKSYMALNEGO UODPORNIENIA STADA.
PRAWDA JEST TAKA ZE NIESTETY CZLOWIEK NIE JEST MÄ„DRZEJSZY OD NATURY - I CALE SZCZESCIE


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 18 kwie 2008, 21:58 
Offline

Rejestracja: wtorek 08 kwie 2008, 09:23
Posty: 3
Dopiero teraz mnie zasmuciłeś...
krzysztof_spec pisze:
"Stosowałem paszę z Coli + Amoxy - szczególnie na strepto się sprawdza. "


jasne...
czy colistyna i amoksycylina nie tworzÄ… interakcji?!


przepraszam, ale
SPRZEDAĆ-NIE SPRZEDAĆ -oto jest pytanie
wstyd
i tyle
panie _spec.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 19 kwie 2008, 21:41 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 18:31
Posty: 100
agsiag pisze:
Dopiero teraz mnie zasmuciłeś...
krzysztof_spec pisze:
"Stosowałem paszę z Coli + Amoxy - szczególnie na strepto się sprawdza. "


jasne...
czy colistyna i amoksycylina nie tworzÄ… interakcji?!


przepraszam, ale
SPRZEDAĆ-NIE SPRZEDAĆ -oto jest pytanie
wstyd
i tyle
panie _spec.

Jednoczesne podanie tych dwóch antybiotyków ,często jest wręcz zalecane w pewnych przypadkach i nie ma mowy o jakimś niekorzystnym oddziaływaniu na siebie, na rynku są nawet gotowe preparaty gdzie te dwa antybiotyki występują w odpowiednich proporcjach np. COLAMOX !!
I kto się ma wstydzić ?? Murarze do murów, piekarze do ciast...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Popieram!
Post: poniedziaÅ‚ek 21 kwie 2008, 10:16 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 21 kwie 2008, 10:14
Posty: 15
J.W. - popieram, sam stosuję od 7 miesięcy paszę z Coli + Amoxy (problemy właśnie ze strepto) - odsadzeniówka), a hodowlę mimo złej sytuacji mam dość dużą - status zdrowotny wysoki, PIC, 3-letnie budynki...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 21 kwie 2008, 18:22 
Offline

Rejestracja: sobota 27 paź 2007, 16:04
Posty: 42
Lokalizacja: Wielkopolska
Odsadzeniówka na Coli dobrze się sprawdza, a po dodaniu drugiego leku dodatkowo spektrum działania się zwiększa co dodatkowo może zabezpieczyć prosięte.. np. Coli + CTC, na większości hodowli się sprawdza - kwestia dobrania tutaj odpowiedniego poziomu antybiotyku - ale to już kwestia odpowiedniej sugestii lekarza sprawującego nadzór nad fermą.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: cena prosiÄ…t
Post: czwartek 05 cze 2008, 23:18 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 cze 2008, 17:27
Posty: 13
Lokalizacja: podleskie
sorki rze nieczytałem tej strony ale najwięcej jest odsłon rolnikowce niekupujcie prosiąt od dudy ,miczwilda ,i innych rzydków bo sami robicie biede sobie i nawet mnie . pozdro pa biznesmeni .


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 08 cze 2008, 08:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
paglol1 pisze:
sorki rze nieczytałem tej strony ale najwięcej jest odsłon rolnikowce niekupujcie prosiąt od dudy ,miczwilda ,i innych rzydków bo sami robicie biede sobie i nawet mnie . pozdro pa biznesmeni .


drogi panie miał pan odnich te prosieta
podaj argumenty dlaczego.
pozdrowienia


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Test paszy
Post: poniedziaÅ‚ek 01 gru 2008, 21:20 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2008, 20:59
Posty: 1
:lol: Witam czytam waszą dyskusję imyslę ze ten kto ma taką ilosc loch i marzy o karmieniu kupną paszą to jest ostatnim(P) moim zdaniem gdyż sam jestem rolnikiem i lubie bawic się paszami a taki prestarter to wam mogę zrobic jak chcecie to wam podam dawki (receptury) na ten prestarter którym karmimy od pierwszego tyg. życia do 2-4 tygodni po odsadzeniu i koszt takiej paszy to wydatek do 1500zł a rosną na tym to jak szalone.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 01 gru 2008, 21:29 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 01:14
Posty: 463
Lokalizacja: radomskie
Gra-wit@xl.wp.pl bardzo proszę o recepturę na ten "prestarter". Rozumiem, że wywiązujesz się z danego słowa? Czekam z niecierpliwością. :?:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 01 gru 2008, 21:32 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
gra-wit@........... OK DAWAJ CHLOPIE DAWAJ JESTEM ZAINTERESOWANY PODAJ SKLAD I PARAMETRY

ALE CZY ZA 1500ZL MOZNA ZROBIC SUPER PRESTARTER ODSADZENIOWY? :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 02 gru 2008, 18:37 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
no ja tez bym był zainteresowany :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Test paszy
Post: sobota 17 sty 2009, 23:13 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
[quote="gra-wit@xl.wp.pl"]:lol: Witam czytam waszą dyskusję imyslę ze ten kto ma taką ilosc loch i marzy o karmieniu kupną paszą to jest ostatnim(P) moim zdaniem gdyż sam jestem rolnikiem i lubie bawic się paszami a taki prestarter to wam mogę zrobic jak chcecie to wam podam dawki (receptury) na ten prestarter którym karmimy od pierwszego tyg. życia do 2-4 tygodni po odsadzeniu i koszt takiej paszy to wydatek do 1500zł a rosną na tym to jak szalone.[/quot

CHYBA SIE KOLES WYSTRASZYL :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 19 sty 2009, 18:56 
Offline

Rejestracja: wtorek 13 sty 2009, 19:12
Posty: 44
Szkoda że się wystraszył nie podał tej receptury bo tak świnki by szybko puchły....


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2  NastÄ™pna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB