Indeks witryny Indeks witryny

Tekst alternatywny

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 21 wrz 2019, 07:01

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç

CZY KTOS STOSUJE E.M. W CHODOWLI SWIN CZY TEZ DO ROZKLADU RESZTEK POZNIWNYCH JAK ROWNIEZ DO OCHRONY PLANTACJI? JAKIE S─ä WASZE OPINIE NA TEMAT E.M. CZY MACIE JAKIES DOSWIADCZENIA?
W JAKI SPOSOB NAJLEPIEJ STOSOWAC JE W CHLEWNI ? CZY DODAJ─äC DO PASZY CZY TEZ DO WODY PRZEZ DOSATRON?
PROSZE O OPINIE

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Co do EM i ich działania na muchy słyszałem dwie skrajne opinie: jeden chwalił pod niebiosa drugi mówił że nic nie warte.

Ja zastosowa┼éem polski odpowiednik EMU tj. urzy┼╝niacz glebowy Bogdan na kilku polach..pr├│by posz┼éy -g├│wnie na obornik -ale i na ┼Ťciernisko- pod orke- oraz na orke przed siewem.
Na efekty przyjdzie poczekać przynajmniej do żniw, koszt 0,9l/ha 120zł

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Szczypiorek zainspirowany twoim pytaniem zaopatrzyłem się w EM i spróbuję zastosować u siebie. Wyniki podam na forum. Podobno daje się je 1 litr na 1000 litrów przez dosatron lub 3 litry na 1 tonę paszy. Nic więcej na razie nie wiem. Pozdrowienia. :?:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

WETMAN JA STOSUJE U SIEBIE KONCENTRAT BAKTERI KWASU MLEKOWEGO DO PASZY OD 1.5 ROKU I WIDZE EFEKTY JEZELI CHODZI O EM TO PRYSKALEM NIMI CHLEWNIE 2 RAZY I MUSZE POWIEDZIEC ZE ODNIOSLEM NIEWIELKIE ODCZUCIE POPRAWY KLIMATU JEDNAK Z TEGO CO WIEM TRZEBA TO ZROBIC KILKA RAZY ZEBY ZAUWAZYC EFEKT. DODATKOWO ZROBILEM MALE DOSWIADCZENIE W SLOIKACH ODNOSNIE ROZKLADU SLOMY I PASZY 19 LISTOPADA O SPOSTRZEZENIACH NAPISZE JAK EFEKT BEDZIE BARDZIEJ WIDOCZNY
POZDRAWIAM

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

SZCZYPIOREK pisze:
WETMAN JA STOSUJE U SIEBIE KONCENTRAT BAKTERI KWASU MLEKOWEGO DO PASZY OD 1.5 ROKU I WIDZE EFEKTY JEZELI CHODZI O EM TO PRYSKALEM NIMI CHLEWNIE 2 RAZY I MUSZE POWIEDZIEC ZE ODNIOSLEM NIEWIELKIE ODCZUCIE POPRAWY KLIMATU JEDNAK Z TEGO CO WIEM TRZEBA TO ZROBIC KILKA RAZY ZEBY ZAUWAZYC EFEKT. DODATKOWO ZROBILEM MALE DOSWIADCZENIE W SLOIKACH ODNOSNIE ROZKLADU SLOMY I PASZY 19 LISTOPADA O SPOSTRZEZENIACH NAPISZE JAK EFEKT BEDZIE BARDZIEJ WIDOCZNY
POZDRAWIAM

j jak z efektem jest?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

MUSZE POWIEDZIEC ZE TO NAPRAWDE DZIALA PRYSKALEM TYM CHLEWNIE I GNOJOWICE JAK ROWNIEZ STOSOWALEM 0.3% JAKO DODATEK DO WODY PRZEZ DOSATRON. JEST MNIEJ SZKODLIWYCH GAZOW W BUDYNKU A Z USUWANIEM GNOJOWICY NIEMA NAJMNIEJSZYCH PROBLEMOW . JESTEM ZADOWOLONY.
A CO NAJWAZNIEJSZE ZDROWOTNOSC SWIN SIE POPRAWILA PRAKTYCZNIE NIEMA KLOPOTOW Z UKLADEM ODDECHOWYM I POKARMOWYM. POLECAM

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

B─Öd─ůc studentem w SGGW mnia┼éem fakultet kt├│rego g┼é├│wnym tematem by┼éy E. M., wyk┼éadowca prezentowa┼é nam r├│zne do┼Ťwiadczenia oraz praktyczne sposoby wykorzystania E.M., najciekawsze z tego wszystkiego by┼éy filmy pokazuj─ůce praktyczne zastosowania EM na zagranicznych farmach np w Japoni i musze wam powiedziec ┼╝e odbywa┼éo si─Ö to w zupe┼énie inny spos├│b ni┼╝ proponuja Polscy dystrybutorzy EM, mianowicie po┼╝yteczne mikroorganizmy zanim opryskano nimi pole lub obornik by┼éy namna┼╝ane w du┼╝ych beczkach czy tez zbiornikach na odpowiednio skomponowanej po┼╝ywce w kt├│rej sk┼éad wchodzi┼éa m. in. melasa oraz inne dodatki w zalezno┼Ťci od przeznaczenia, dopiero tak przygotowana "zup─Ö" zawieraj─ůca kultury EM aplikowano na pola czy u┼╝ywano do innych cel├│w a w zwi─ůzku z tym wprowadzano np do gleby czy gnojowicy niepor├│wnywalnie wi─Öksze ilo┼Ťci EM ni┼╝ ma to mniejsce w przypadku rozcie┼äczenia kilku litr├│w p┼éynu zawieraj─ůcego EM i opryskania tym 1ha. Tak znikome ilo┼Ťci bakteri wprowadzone z opryskiem nie sa wstanie wobec konkurencji rodzimej mikroflory i mikrofauny namno┼╝yc sie do poziomu przy kt├│rym mog┼éy by skutecznie oddzia┼éywac na w┼éa┼Ťciwo┼Ťci gleby.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

więc baraki wg Ciebie jaka dawka była by skuteczna??

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Rz─ůd wielko┼Ťci dawek stosowanych w zagranicznych gospodarstwach intensywnia wykorzystuj─ůcych w┼éasciwo┼Ťci EM zawiera┼é sie w setkach litr├│w/ha materia┼éu bazowego zawierajacego EM.
Chc─ůc efektywnie stosowa─ç EM naleza┼éo by je namna┼╝a─ç we w┼éasnym gospodarstwie kupuj─ůc jedynie kultyry startowe, wtedy dopiero mo┼╝na by uzyska─ç widoczne efekty zw┼éaszcza jesli chodzi o poprawe w┼éa┼Ťciwo┼Ťci gleby kt├│rej na 1 ha w warstwie ornej 20cm jest 2000m3 co daje 2000000 dm3 zak┼éadaj─ůc ┼╝e 1cm3 preparatu EM zawiera 10000 mikroorganozm├│w z kt├│rych kazdy jest w stanie wytworzyc koloni─Ö, z ka┼╝dego kolejnego litra/ha uzyskamy w glebie wzrost ilo┼Ťci EM o 5 sztuk mikroorganizm├│w na 1dm3, nie trzeba byc mikrobiologiem zeby stwierdzic ┼╝e nie s─ů to ilo┼Ťci mog─ůce wytworzyc w szybkim czasie du┼╝e kolonie kt├│re b─Öda wstanie wp┼éyn─ůc na w┼éa┼Ťciwo┼Ťci gleby.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

szczypiorek w jakis sposob i wjakich ilosciach stosujesz mikroorganizmy w kanalach z gnojowica??? ikiedy to tam wlewasz????? pod koniec cyklu na poczatku ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

witajcie uzyrzniacz glebowy ..bogdana '' stosuje od 4 lat bez nawo┼╝enia fosforowo-potasowego tylko azot 4 lata temu zrobi┼éem analiz─Ö gleby i po trzech latach stosowania kolejn─ů a wiec tak na pocz─ůtku zawarto┼Ť─ç fosforu 56.5-59.8 potasu 61-41.5 magnez 11.1-12.6 odczyn ph 6.91-7,12 po trzech latach stosowania analiza pokaza┼éa
fosfor 40.6-41.5
potas 32-52,7
magnez 12.9-14.1

ph 6.8-7.06
pr├│by zosta┼éy pobrane k┼éadem za pomoc─ů gps czyli po 3 latach w tym samym miejscu na tej samej b┼éeboko┼Ťci co do plon├│w
1 rok jeczmień ozimy 6.5 t
2 rok rzepak 4.4 t
3 rok pszenica zyta 9.5t
to ┼╝e spada zawarto┼Ť─ç sk┼éadnik├│w to mnie nie martwi poniewa┼╝ u mnie by┼éo tego stanowczo za du┼╝o co do uprawy jest to pole cie┼╝kie do uprawy ale na dzie┼ä dzisiejszy ziemia odpu┼Ťci┼éa jest du┼╝o l┼╝ej

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

marek mokwa
WITAM . ILE STOSUJESZ TEGO UZYZNIACZA NA 1 HA?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

teraz tylko 0,8 l na ha w pierwszym roku było to 2 razy po 0.8

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

marek mokwa
A CO Z NAWOZAMI FOSFOROWO POTASOWYMI CZYTALEM ZE TE BAKTERIE S─ä WRAZLIWE NA CHLORKI. JAK ROZWI─äZUJESZ SPRAWE ZAPRAWIANIA NASION CZY UZYWASZ TRADYCYJNYCH ZAPRAW CZY TYCH BAKTERII I JAK WYGL─äDA U CIEBIE OCHRONA FUNGICYDOWA UPRAW ? W JAKI SPOSOB TO ROZWI─äZUJESZ? CZYTALEM ZE BAKTERIAMI MOZNA PRYSKAC UPRAWY W CELU OCHRONY PRZED CHOROBAMI GRZYBOWYMI.
JA STOSUJE EM W CHLEWNI I WEDLUG MNIE TO SIE SPRAWDZA W TYM ROKU ZETNE SLOME PO ZNIWACH , POTRAKTUJE POLE GNOJOWIC─ä I ZASTOSUJE EM. WSZYSTKO ZMIESZAM GRUBEREM I ZOBACZE JAK TO BEDZIE DALEJ FUNKCJONOWALO

PS. WLASNIE PRZECZYTALEM ZE JESTES Z SUBKOWY A BYLEM TAM NIEDAWNO JAK ROWNIEZ W MIEJSCOWOSCI WIELKA SLONCA , SZKODA ZE SIE WCZESNIEJ NIEZORIENTOWALEM BO BYM ZAJECHAL Z JAK─äS FLASZECZK─ä W ODWIEDZINY :wink:
POZDRAWIAM

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

jak kiedy┼Ť zab┼é─ůdzisz jeszcze w te strony to zapraszam adres na mojej stronie internetowej a co do u┼╝y┼╝niacza przez te lata to nie sypalem ani fosforu ani potasu tylko azot oczywi┼Ťcie ochrona grzybowa pe┼éna nie polewam u┼╝yr┼╝niaczem .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.