Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - jakie sa nailepsze premixsy na rynku
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 18 kwie 2024, 21:48

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: poniedziałek 18 gru 2006, 01:00 
jakie sa nailepsze premixsy na rynku


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 18 gru 2006, 01:00 
TE , KTORE MAJA NAJWIECEJ AMINOKWASOW , MAKRO I MIKROELEMENTOW , ENZYMOW I SKUTECZNY STYMULATOR WZROSTU I CO NAJWAZNIEJSZE- CENE PROPORCJONALNĄ DO JAKOSCI


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 18 gru 2006, 01:00 
a konkretnie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek 18 gru 2006, 01:00 
MOJ NR GG1144691 JAK MASZ PYTANIA TO PISZ


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 10 mar 2007, 01:00 
dla mnie jest Sano najlepsze o ile stosowane jest odpowiednio i dużo zalęzy od przedstawiciela, który wejdzie na chlewnie i spojrzy fachowym okiem oraz pomoże zbilansowac dawke


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 10 mar 2007, 01:00 
przedstawicieli firm paszowych itd nie wpuszcza sie do chlewni bo to sa roznosiciele chorob


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 11 mar 2007, 01:00 
Według mnie jest wiele dobrych premiksów problemem jest tylko odpowiednie zbilansowanie gotowej mieszanki pełnoporcjowej. Twierdzę że, nie zbilansuje się dobrze paszy jeśli nie przebada sie zbóż którymi sie dysponuje a reszta w rękach przedstawiciela producenta premiksów (dobry doradca jest na wagę złota ).


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek 06 kwie 2007, 00:00 
ja stosuje od 7 lat polfarm trau nutron i nie narzekam.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek 06 kwie 2007, 00:00 
lnb


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 07 kwie 2007, 00:00 
cześć ja stosuje josere i jestem zadowolony, mam stado 60 loch, wcześniej stosowałem różne firmy i mam porównanie. Ale kazdy stosuje co uważa za stosowne


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 07 kwie 2007, 00:00 
witam ja o becnie stosuje josere i tez jestem z tych premixuw zadowolony wczesniej stosowałem sano i lnb ale na tamtych miałem gorsze przyrosty i pszeszłem na josere polecam.........<br>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota 14 kwie 2007, 00:00 
Ja stosuje Premixy "


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 15 kwie 2007, 00:00 
Co sądzicie o paszach z Sanvitu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 15 lis 2007, 17:39 
Offline

Rejestracja: środa 14 lis 2007, 22:11
Posty: 4
Słaba pasza- moi dwaj sąsiedzi nawet konkretni hodowcy każdy po 40 loch stosowali ale może z pół roku.i tak szybko przeszli na inną firmę i teraz długo stosują (z resztą tą samą co ja) chyba jest u nich dobrze teraz juz. POZDRAWIAM wszystkich. :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: premiksy
Post: czwartek 15 lis 2007, 20:01 
Offline

Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 19:48
Posty: 1
wszystkie premiksy są podobne składem i sa porównywalne jakościowo. Nalezy natomiast zwrócic uwage na cene bo jest duza rozbieżnośc na rynku od 70 zł/25kg/2,5% do 120zł/25kg/2,5%. Skoro są z tych samych surowców, witamin, aminokwasów itp. i w każdym jakiś beznadziejny stymulator wzrosu(propaganda się znaczy, niby zastępnik ASW itp, a tak naprawde ch...a warte, no ale czyms sie trzeba wyróżnić od konkurencji więc musi być) to dlaczego taka rozbieżnośc. A dlatego, że to dealer chce miec większą marże, a to firma chce więcej zarobić, a to dlatego że jak się komus powie, że drogie to pewnie lepsze, a gówno prawda. Najważniejsze to zdrowe świnie, odpowiednie warunki środowiskowe, dobrże zbilansowane białko i energia. A to czy wit E trochę wiecej czy mniej i czy lizyny 9,5 czy 10 % to bzdury. Więc się zastanówcie drodzy rolnicy przy następnej wizycie przedstawiciela z firmy co kupujecie. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i życzę nam dobrej ceny za tuczniki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 12 gru 2007, 00:00 
Offline

Rejestracja: sobota 03 lis 2007, 16:45
Posty: 12
Lokalizacja: Podlasiak
POLECAM DE HEUS Przyrosty sa dobre a cena nisza jak sie wytargowałem z dilerem to jest do zniesienia
Wczesniej było sano i Lnb nie ma rurznicy w przyrostach a jest w cenie worka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 12 gru 2007, 00:10 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
to Panie hodowco podaj Pan cene jako masz to ocenimy!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 12 gru 2007, 00:15 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
cos mi sie wydaje ze to jest reklama!! :evil: w kazdym poscie tak sie podniecasz tą firmą co jakis czas sie zalogujesz i tylko o tej firmie
ale moze sie myle to przepraszam
ale podaj ceny jakie masz oraz parametry to odrazu bedzie widac czy jest ok czy do dupy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 12 gru 2007, 01:30 
Offline

Rejestracja: sobota 03 lis 2007, 16:45
Posty: 12
Lokalizacja: Podlasiak
witam kolegę a czym ty karmisz ja niema czasu siedzieć przy kopie i śledzić tematy a co do cen
TUCZNIK 74 Zł
prosiak 93,50 zł
Locha luzna 49,50 zł
Locha karmiaca 68,50zł
a co do składów nie mama w tej chwili przy sobie.napisz skąd jesteś i ile masz swinek
Po ile sprzedajesz tucznika
ja dzis dostałem 3,70 cena bazowa
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 12 gru 2007, 01:34 
Offline

Rejestracja: sobota 03 lis 2007, 16:45
Posty: 12
Lokalizacja: Podlasiak
co do składu zadzwoń do firmy i popros o tel do przedstawiciela ( jak tak zrobiłem)za pare dni przyjedzie i pokarze składy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 12 gru 2007, 10:48 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
Witam
ja jade na polfarmie cena jest prawie identyczna ale ciekawe co do składników.
narazie nic nie sprzedaje bo mam cykl otwarty i od lutego bede sprzedawal teraz mam 550szt
ale 3,7 cena bazowa ????????? + do tego oczywiscie jakies premie wiec poco czekac na lepsze czasu jak widze u Ciebie juz jest całkiem dobrze :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 12 gru 2007, 13:45 
Offline

Rejestracja: sobota 03 lis 2007, 16:45
Posty: 12
Lokalizacja: Podlasiak
podaj swoje ceny premiksów
a co do ceny tucznika odbiera to lokalna ubojnia mamy stała współprace czasem na kasę długo sie czeka ale trudno coś za coś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 12 gru 2007, 14:04 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 15:08
Posty: 313
gg 4687661 odezwij sie to napisze Ci parametry oraz cene


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 13 gru 2007, 00:41 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 01:14
Posty: 463
Lokalizacja: radomskie
Z tą lizyną i witaminą E to bym się nie zgodził. Każda ilość lizyny więcej to plus dla premiksu, bo mniej go można dać. Oczywiście jeśli pozostałe aminokwasy egzogenne też są w większej ilości. Jeśli chodzi o witaminę E to przy bardzo małej ilości 10-50mg przy zwykłym tuczniku i wolniejszym wzroście nic się nie będzie działo, ale jeśli tucznik jest wysokomięsny i tucz szybki to będziecie mieli "banany" w wadze 40-60kg. Cały schab do wyrzucenia o ile nie będzie powikłań. Przy przyrostach powyżej kilograma dziennie wit. E powinna być w ilości 150-200mg na 1 kg paszy. Nie jest najważniejszą witaminą w paszy bo takiej nie ma, ale do cholery czy jest ona tak strasznie droga, żeby jej nie dorzucić. Jest wiele preparatów na rynku gdzie poziom wit. E jest bardzo wysoki a wcale nie są drogie. 1kg/1tonę Stabilosanu Sano daje wam 50mg wit. E w 1kg paszy więcej. A jest to wydatek rzędu 15zł.
Co do innych aspektów to się zgadzam, że dobry przedstawiciel paszowy jest niestety rzadkością. A efekt końcowy zależy od bardzo wielu czynników i nie za każdym razem jest to samo. Ogólnie rzecz ujmując trzeba trzymać się za kieszeń ale też uważać co się kupuje. Można zresztą kupić składniki i samemu zrobić premiks. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 12 sty 2008, 00:29 
Offline

Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 00:03
Posty: 343
JA KARMIĘ: SANO- OD 9 LAT ( CO PRAWDA Z PRZERWAMI ) LOCHY , TUCZNIKI I ZARODÓWKĘ , A PROSIĘTA I WARCHLAKI NA WITAMEXIE- REWELACJA , SZCZEGÓLNIE BABITO DLA MAŁYCH - KARMIĘ JÓŻ 3 LATA


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 12 sty 2008, 08:56 
Offline

Rejestracja: niedziela 30 gru 2007, 12:13
Posty: 408
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
A ja od 10 lat stosuje koncentraty Dossche, prestartery Nutrena, i premixy czy mieszanki mineralno witaminowe Dolfos. I jestem zadowolony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa 23 sty 2008, 23:11 
Offline

Rejestracja: niedziela 17 cze 2007, 21:42
Posty: 17
Lokalizacja: leczyca
Hodowca78,jaki rejon?kupujesz bezposrednio z Vitamexu czy od dealera?prosiaki na leczniczej paszy?i jakie ceny?pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota 16 lut 2008, 20:58 
Offline

Rejestracja: piątek 15 lut 2008, 13:45
Posty: 9
Lokalizacja: Podkarpacie
Najlepsze premiksy to te które sa najlepiej dobrane do zwierząt, warunków, bazy paszowej i nie mają skoków składu pomiędzy partiami. O ile na 3 pierwsze czynniki firma paszowa nie odpowiada to wyniki 4 parametru są dostępne na stronie DLG.
1 miejsce Schaumann
2 miejsce Josera
a potem długo, długo nic....

Samym składem też nie warto się niezdrowo podniecać po zobaczeniu samej lizyny. Przykład: najmocniejszy z produktów Josery dla tuczników zawiera 8% lizyny a najsłabszy 10%. Różnica jest w poziomach witamin A,B,D,E a także w poziomie pozostałych aminokwasów i biostymutatorów.

Tak samo warto zwrócić uwagę na tak zwane "widełki" czyli o ile firma daje sobie zapasu +/- na poszczególnych składnikach. Niezmiernie ważne jest też to czy komponenty podane są jako zawartość bezwzględna czy w suchej masie, czy podane są składniki surowe czy strawne (tu mogą być ogromne niespodzianki), jakie stymulatory zastosowano etc.
W skrócie: patrzcie na wyniki z DLG i na to co potrafi przedstawiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 16 lut 2008, 21:06 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
Piotr Zaremba!!!
masz racje to prawda bo nie liczy sie ilosc tylko jakosc

zapraszam na gg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 19 lut 2008, 00:44 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 sty 2008, 00:09
Posty: 31
Swięta P R A W D A . Pozdrawiam Gościa .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 06 mar 2008, 02:36 
Offline

Rejestracja: czwartek 06 mar 2008, 01:58
Posty: 13
Lokalizacja: Bydgoszcz
JA ZDECYDOWANIE proponuję produkty z IBEKA PANTO


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 19 kwie 2008, 22:03 
Offline

Rejestracja: czwartek 17 kwie 2008, 20:26
Posty: 246
Lokalizacja: War-Maz Lubawa
ja jadę na premix-ach z firmy DSM i jestem zadowolony!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 22 kwie 2008, 19:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 19:41
Posty: 711
Lokalizacja: Śląskie
kazdy uwaza swoją pasze za najlepszą, ale według mnie trzeba próbować... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 23 kwie 2008, 21:13 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 31 mar 2008, 21:22
Posty: 102
ja jade na josera

premiksy niezle
ciekawe jakie macie zdanie o tej firmie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 21 maja 2008, 21:16 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 13 sie 2007, 16:50
Posty: 51
Lokalizacja: łódzkie
ekoplon jest ok. uzywam od jesieni 07 ale w odchowalni coś słabo idą z pomocą przychodzi San - Wit zobaczymy co pokaże. na razie przywieżli premix 5 %.


Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 cze 2008, 13:15 przez przemo1, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 22 maja 2008, 09:30 
Offline

Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 23:05
Posty: 108
To strasznie zdarli. Za Starter5%HQ płacę 5zł/kg netto. Może być stosowany od 14 dnia życia. Bardzo dobrze zakwaszony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek 12 sie 2008, 22:18 
Offline

Rejestracja: wtorek 12 sie 2008, 20:03
Posty: 5
piastmix warchlak 4% 79 za 20 kg
piastmix t13%89 za 30 kg
piastmix t2 3% 78 za 30 kg
lk 4% 47 za 20 kg
lp 4% 37 za 20 kg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 22 mar 2009, 21:08 
Offline

Rejestracja: środa 04 lut 2009, 11:11
Posty: 4
Lokalizacja: Lublin
Jak Premiksy to tylko: T r o u w N u t r i t i o n


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek 23 lis 2009, 23:30 
Offline

Rejestracja: wtorek 06 sty 2009, 18:06
Posty: 2
Piotr Zaremba pisze:
Najlepsze premiksy to te które sa najlepiej dobrane do zwierząt, warunków, bazy paszowej i nie mają skoków składu pomiędzy partiami. O ile na 3 pierwsze czynniki firma paszowa nie odpowiada to wyniki 4 parametru są dostępne na stronie DLG.
1 miejsce Schaumann
2 miejsce Josera
a potem długo, długo nic....

Samym składem też nie warto się niezdrowo podniecać po zobaczeniu samej lizyny. Przykład: najmocniejszy z produktów Josery dla tuczników zawiera 8% lizyny a najsłabszy 10%. Różnica jest w poziomach witamin A,B,D,E a także w poziomie pozostałych aminokwasów i biostymutatorów.

Tak samo warto zwrócić uwagę na tak zwane "widełki" czyli o ile firma daje sobie zapasu +/- na poszczególnych składnikach. Niezmiernie ważne jest też to czy komponenty podane są jako zawartość bezwzględna czy w suchej masie, czy podane są składniki surowe czy strawne (tu mogą być ogromne niespodzianki), jakie stymulatory zastosowano etc.
W skrócie: patrzcie na wyniki z DLG i na to co potrafi przedstawiciel.

Witam pana Piotra
Na początek mam pytanie dlaczego DLG według Ciebie jest wyrocznią co do jakości produktu? Przecież na całym swiecie obowiązuje 3 systemy oceniające jakość MPU (premiksów):
FAMIQS - Standard jakości dla producentów dodatków paszowych i premiksów (FEFANA - EU Feed Additives and Premixtures Association),
GMP Ovocom Uwzględnia analizę HACCP i prawodawstwo z zakresu produkcji pasz. Celem standardu jest zapewnienie pełnego bezpieczeństwa w całym procesie produkcji pasz oraz wysokiej jakości produktów. Obejmuje również systemy jakości dostawców surowców i usług oraz transport czy składowanie.
QS Niemiecki system zapewnienia jakości obejmujący poszczególne ogniwa w łańcuchu od pasz do żywności. W zakresie produkcji pasz obejmuje producentów materiałów paszowych, mieszanek paszowych i premiksów. Szczególnie wymagany przy dostawach na rynek niemiecki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 25 lis 2009, 20:41 
Offline

Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 16:05
Posty: 29
wydaje się że jeśli chodzi o myśl żywienoiwą to najbardziej zaawansowane jest lnb, a FAMIQS i HACAP to są standardy jakościowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 25 lis 2009, 20:54 
Offline

Rejestracja: środa 07 paź 2009, 10:17
Posty: 308
Lokalizacja: kuj-pom
treonik pisze:
wydaje się że jeśli chodzi o myśl żywienoiwą to najbardziej zaawansowane jest lnb, a FAMIQS i HACAP to są standardy jakościowe

nawet im coś wybuchło :lol: może robili dla Binladena :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 25 lis 2009, 22:00 
Offline

Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 16:05
Posty: 29
bombowe produkty


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 25 lis 2009, 22:20 
Offline

Rejestracja: piątek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
widać niespodzianki na sylwestra już robią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek 26 lis 2009, 21:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 19:41
Posty: 711
Lokalizacja: Śląskie
Ja stosuję premix DeHeus 2,5 % dla warchalków i tuczników i jestem zadowlony w porównaniu do koncentratu rosną dużo lepiej :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 27 lis 2009, 10:47 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 kwie 2009, 22:25
Posty: 140
Lokalizacja: Wielkopolska
Panowie nie macie o czym pisać, co to znaczy najlepsze nawet najlepszy premiks idiota który nie wie jak go poprawnie wykorzystać spieprzy, a z najgorszego badziewia(czytaj. parametry, nie użyte składniki czytaj. jakość przyswajalność, strawność) człowiek który ma o tym pojęcie potrafi zrobić super pasze (czytaj. opowiednio zbilansować). Nie ma czegoś takiego jak "super produkt" sam na własnej dupi.. się przekonasz czy dany produkt(czytaj. gotowa pasza) jest dla ciebie odpowiedni. Tak samo jak nie ma czegoś takiego jak pasza super dla wszystkich jeden osdadza na paszach z białkiem 16% (bo nie da się inaczej) drugi z białkiem 20% (bo jego prosiaki to wytrzymaja) podobnie z tucznikami.
Więc nie piście najlepsze premiksy tylko może firmy godne polecenia czy zaufania(o i to jest najważniejsze) bo co z tego iż na fiszce masz napisane 20 % białka jak są firmy które faktycznie tego białka w gotowym produkcie maja zdecydowanie mniej, nie wspomne już o jakości strawności czy chociażby rodzaju tego białka. Nie będe pisał o firmach które takowe praktyki stasują bo nie chce wywołać burzy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 27 lis 2009, 15:10 
Offline

Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 16:05
Posty: 29
Więc nie piście najlepsze premiksy tylko może firmy godne polecenia czy zaufania(o i to jest najważniejsze) bo co z tego iż na fiszce masz napisane 20 % białka jak są firmy które faktycznie tego białka w gotowym produkcie maja zdecydowanie mniej, nie wspomne już o jakości strawności czy chociażby rodzaju tego białka. Nie będe pisał o firmach które takowe praktyki stasują bo nie chce wywołać burzy...

Może cię to zszokuje, ale poziom białka nie ma zbyt wiele do rzeczy,
to tylko w hodowcach siedzi że im więcej białka tym lepiej. Tymczasem poziom białka nie stanowi o wartości odżywczej..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 27 lis 2009, 18:09 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 kwie 2009, 22:25
Posty: 140
Lokalizacja: Wielkopolska
treonik pisze:
Więc nie piście najlepsze premiksy tylko może firmy godne polecenia czy zaufania(o i to jest najważniejsze) bo co z tego iż na fiszce masz napisane 20 % białka jak są firmy które faktycznie tego białka w gotowym produkcie maja zdecydowanie mniej, nie wspomne już o jakości strawności czy chociażby rodzaju tego białka. Nie będe pisał o firmach które takowe praktyki stasują bo nie chce wywołać burzy...

Może cię to zszokuje, ale poziom białka nie ma zbyt wiele do rzeczy,
to tylko w hodowcach siedzi że im więcej białka tym lepiej. Tymczasem poziom białka nie stanowi o wartości odżywczej..


Ja akurat hodowcą nie jestem(oddaje około 500 szt na rok ale raczej robie to hobbistycznie w celach eksperymentalnych)80% hodowców zwraca uwage na białko (może nie koniecznie w premiksach) przykład białka miał tylko zwrócic uwage na to iż to co na fiszce nie koniecznie odzwierciedla to co w środku.
Wiesz ile kosztuje przebadanie premiksu na np. poziomy witamin (kika tysięcy złotych) więc nawet duże mieszalnie b. sporadycznie to robią.

Pod koniec okresu przydatności do spożycia następuje utlenianie więc masz praktycznie 100% pewność że dany premiks nie trzyma parametrów nie zależnie z jakiej bedzie firmy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek 27 lis 2009, 22:21 
Offline

Rejestracja: środa 07 paź 2009, 10:17
Posty: 308
Lokalizacja: kuj-pom
mcrobb pisze:
Panowie nie macie o czym pisać, co to znaczy najlepsze nawet najlepszy premiks idiota który nie wie jak go poprawnie wykorzystać spieprzy, a z najgorszego badziewia(czytaj. parametry, nie użyte składniki czytaj. jakość przyswajalność, strawność) człowiek który ma o tym pojęcie potrafi zrobić super pasze (czytaj. opowiednio zbilansować). Nie ma czegoś takiego jak "super produkt" sam na własnej dupi.. się przekonasz czy dany produkt(czytaj. gotowa pasza) jest dla ciebie odpowiedni. Tak samo jak nie ma czegoś takiego jak pasza super dla wszystkich jeden osdadza na paszach z białkiem 16% (bo nie da się inaczej) drugi z białkiem 20% (bo jego prosiaki to wytrzymaja) podobnie z tucznikami.
Więc nie piście najlepsze premiksy tylko może firmy godne polecenia czy zaufania(o i to jest najważniejsze) bo co z tego iż na fiszce masz napisane 20 % białka jak są firmy które faktycznie tego białka w gotowym produkcie maja zdecydowanie mniej, nie wspomne już o jakości strawności czy chociażby rodzaju tego białka. Nie będe pisał o firmach które takowe praktyki stasują bo nie chce wywołać burzy...


takie forum jak to jest poto żeby ujawniać oszuctów :!:
wiadomo że liczy się strawność :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 28 lis 2009, 01:18 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 01:14
Posty: 463
Lokalizacja: radomskie
A myślałem, że się nie doczekam konkretnych postów, a tu niespodzianka! W moim przekonaniu zawsze lepiej używać premiksu niż koncentratu lub pełnoporcjówki chociażby dlatego, że w premiksie najmniej można oszukać. Pozdrowienia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota 28 lis 2009, 23:08 
Offline

Rejestracja: czwartek 23 kwie 2009, 21:34
Posty: 164
Trzeba mieć wagę przenośną i jak najwięcej ją używać.Ponadto liczyć zużycie paszy.Na koncętratach też można mieć rewelacyjne wyniki tylko trzeba to wymóc ważeniami,badaniami na wytwórni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB