Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - skÅ‚ad koncentartu
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest środa 24 kwie 2024, 15:52

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Post: piÄ…tek 13 mar 2009, 20:25 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 13 mar 2009, 20:17
Posty: 22
cześc wszystkim jestem tu nowy i chcialbym sie dowiedzieć od was jaki powinien być idealny skład koncentratu do tuczników aby pięknie przyrastaly i bylo zdrowe jak myslicie na co trzeba najwięcej zwracać uwagi aby byl dobry koncentrat? jak chcewcie mozecie tez podać roźnych firm paszowych skład koncentratów do tuczników...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 13 mar 2009, 21:14 
Offline

Rejestracja: sobota 15 lis 2008, 01:09
Posty: 13
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
musisz znać wymagania żywieniowe swoich świnek, w zależności czy są to PIC, naima, wbp..... itd i dopiero na tej podstawie dobierasz zywienie, czasem bedzie tak, ze znajdziesz dobry koncentrat ale bedziesz musial "dosypywac" aminokwasy "z ręki". najlepiej zadzwoń do przedstawiciela jakiejs firmy paszowej, powiesz mu wszystko, włącznie z surowcami jakich będziesz używał, i ułożą odpowiednią dawkę.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 13 mar 2009, 22:11 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 13 mar 2009, 20:17
Posty: 22
ale mi chodzi o to jakich skladnikow w koncentracie powinno być duzo aby byl dobry dla tuczników np ile bialka energi itp


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 13 mar 2009, 22:27 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
cześc wszystkim jestem tu nowy i chcialbym sie dowiedzieć od was jaki powinien być idealny skład koncentratu do tuczników aby pięknie przyrastaly i bylo zdrowe jak myslicie na co trzeba najwięcej zwracać uwagi aby byl dobry koncentrat? jak chcewcie mozecie tez podać roźnych firm paszowych skład koncentratów do tuczników...

ZEBY SWINIE DOBRZE ROSLY TO MUSI BYC IDEALNY SKALAD PASZY A NIE KONCENTRATU A POZA TYM MOIM ZDANIEM STOSOWANIE KONCENTRATU TO JAK KUPNO KOTA W WORKU :wink:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 17:56 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 13 mar 2009, 20:17
Posty: 22
a co proponujesz premixy? dla mnie koncentrat jest lepszy... a jeszcze mam pytanie czy jakas firma paszowa produkuje jakiś produkt aby można bylo bardziej natluscic paszę... oczywiscie nie chodzi mi o olej ze sklepu tylko o produkt w woreczkach np 1kg??


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 19:57 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
JESERA ROBI TAKIE COS O NAZWIE MEGA JULE CZY JAKOS TAK I TO JEST PREPARAT ENERGETYCZNY


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 20:54 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 13 mar 2009, 20:17
Posty: 22
a takie natluszczanie paszy jest dobre na miesnośc czy nie bardzo?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: sobota 14 mar 2009, 21:06 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
sdcrisis pisze:
cześc wszystkim jestem tu nowy i chcialbym sie dowiedzieć od was jaki powinien być idealny skład koncentratu do tuczników aby pięknie przyrastaly i bylo zdrowe jak myslicie na co trzeba najwięcej zwracać uwagi aby byl dobry koncentrat? jak chcewcie mozecie tez podać roźnych firm paszowych skład koncentratów do tuczników...

Koncentraty sa nie ekonomiczne, za droge, za słabe, z niedpowiednim składem.
W zalezności od genetyki i zastosowanych zbóż czasami trzeba dołożyć nawet 20% śruty sojowej, a czy sa na rynku 20% koncentraty?
Koncentrat to na ogół mnieszanina śruty rzepakowej i sojowej w nieznanych bliżej proporcjach, więc to tak jak by układać dawkę pokarmową z mnieszanki zbożowej bez określania jej % składu i tyle w temacie!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 21:10 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 13 mar 2009, 20:17
Posty: 22
baraki czyli stosujesz premixy tak to moze pochwal się ile rośnie ci świnia od urodzenia do konca tuczu? i jakie masz przyrosty w tuczu na premixach?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 21:14 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
sdcrisis pisze:
a takie natluszczanie paszy jest dobre na miesnośc czy nie bardzo?

To zależy jak tego natłuszczania użyjesz, głównie obniży zuzycie paszy oraz zapobiega pyleniu paszy (pod warynkiem że użyjesz oleju a nie jakiegoś wynalazku w kapsułkach). Czy trzeba natłuszczać oraz ile to wychodzi przy bilansowaniu paszy.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 21:22 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 18:56
Posty: 108
sdcrisis niezależnie czy podajesz koncentrat czy premix+białko świnia rośnie tak długo aż urośnie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 21:30 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
sdcrisis siedzę w tej branży "od urodzenia" i stosowałem różne pasze, koncentraty i premikxy i mam swoje zdanie na ten temat. Co do przyrostów to nie tylko od paszy one zalezą więc porównywanie zużycia paszy i przyrostów z 2 różnych chlewni z inna genetyka klimatem i systemem utrzymania niema sensu.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 21:51 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 18:56
Posty: 108
baraki mam mieszankÄ™ o takich parametrach
energia 14,46
białko 172,6
lizyna 11,76
met+cys 9,46
wapń 9,4
fosfor 4,82
włókno 36,08
na 500 kg takiej mieszanki dolałem 3 litry oleju
co myślisz o czymś takim dla maluchów o wadze 20-35 kg (pbz/wbp)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 21:51 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 13 mar 2009, 20:17
Posty: 22
baraki pisze:
sdcrisis pisze:
a takie natluszczanie paszy jest dobre na miesnośc czy nie bardzo?

To zależy jak tego natłuszczania użyjesz, głównie obniży zuzycie paszy oraz zapobiega pyleniu paszy (pod warynkiem że użyjesz oleju a nie jakiegoś wynalazku w kapsułkach). Czy trzeba natłuszczać oraz ile to wychodzi przy bilansowaniu paszy.


czyli ze natłuszczanie paszy jakims preparatem nie wplynie na mięsność... mam jeszcze pytanie o maczkę rybną ale proszę o przedstawienie swoich pogłądów w temacie niżej o mączce...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 22:15 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
tomek majos pisze:
baraki mam mieszankÄ™ o takich parametrach
energia 14,46
białko 172,6
lizyna 11,76
met+cys 9,46
wapń 9,4
fosfor 4,82
włókno 36,08
na 500 kg takiej mieszanki dolałem 3 litry oleju
co myślisz o czymś takim dla maluchów o wadze 20-35 kg (pbz/wbp)
chyba troche źle wstawiłeś przecinki
energia 14,46
białko 17,26
lizyna 1,176
met+cys 0,946
wapń 0,94
fosfor 0,482
włókno 3,608
Powiedział bym ze świetna pasza i przy tym dość wysokim poziomnie energi można by jeszcze dać trochę białka


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 22:21 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 13 mar 2009, 20:17
Posty: 22
a ja mam pytanie bo niedawno Neorol wprowadzil Golden Fish czyli dodatkowo do soji, mączke rybna czy stosowal juz ktos ten koncentrat? jakie efekty? i jeszcze chcialbym wiedziec czy mączka rybna dobrze wplywa na mięsnośc czy na otłuszczanie sie świn?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 22:21 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 18:56
Posty: 108
baraki czytałem kilka Twoich wpisów i wydaje mi sie ze znasz sie na rzeczy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 23:20 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
sdcrisis pisze:
baraki pisze:
sdcrisis pisze:
a takie natluszczanie paszy jest dobre na miesnośc czy nie bardzo?

To zależy jak tego natłuszczania użyjesz, głównie obniży zuzycie paszy oraz zapobiega pyleniu paszy (pod warynkiem że użyjesz oleju a nie jakiegoś wynalazku w kapsułkach). Czy trzeba natłuszczać oraz ile to wychodzi przy bilansowaniu paszy.


czyli ze natłuszczanie paszy jakims preparatem nie wplynie na mięsność... mam jeszcze pytanie o maczkę rybną ale proszę o przedstawienie swoich pogłądów w temacie niżej o mączce...

Jeśli przesadzisz z olejem to oczywiście że wpłynie niekorzystnie na otłuszczenie, w trakcie bilansowania paszy masz taki wskażnik: lizyna/energii i ta wartość musi być zachowana, bo albo świnia pójdzie w tłuszcz przy nadmiarze albo będzie żle wykorzystywać białko przy niedoborze energii ,mówiąc prościej podaż białka i energii w paszy musi być w ściśle określonej proporcji, na tym właśnie polega min. bilansowanie paszy ! Po pytaniach jakie zadajesz wnioskuję że jesteś laikiem w tych sprawach , dlatego lepiej bilansowanie zleć doświadczonemu żywieniowcowi z jakiejś solidnej firmy paszowej a nie eksperymentuj sam bo z tego nic nie będzie !
A tak przy okazji Baraki ma rację ...pasza na premiksie zwykle wychodzi najtaniej i masz największe pole manewru, dowolności użycia różnych surowców . Konstruując mieszankę od podstaw wiesz po prostu co w niej jest, sam siebie nie oszukasz ...a niektóre koncentraty bywają co najmniej "zagadkowe" !!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 15 mar 2009, 00:14 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 01:14
Posty: 463
Lokalizacja: radomskie
Do Tomka Majosa
Rozumiem, że olej dodałeś wcześniej. A więc według mnie, przy tak wysokiej energii białko powinno być na poziomie 18,5 % a lizyna co najmniej 1,3%. Reszty się nie będę czepiał. Powiedz mi szczerze, jak osiągnąłeś tak wysoki poziom energii! Pamiętaj, że zbyt duża ilość oleju (>6%)zmniejsza strawność paszy. Pozdrowienia dla wszystkich nocnych marków!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 15 mar 2009, 09:43 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 18:56
Posty: 108
panowie pomyłka w obliczeniach enegria jest na poziomie 12,4 zwracam honor wetman


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB