Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - skÅ‚ad koncentartu
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest wtorek 23 kwie 2024, 23:11

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 22:21 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 13 mar 2009, 20:17
Posty: 22
a ja mam pytanie bo niedawno Neorol wprowadzil Golden Fish czyli dodatkowo do soji, mączke rybna czy stosowal juz ktos ten koncentrat? jakie efekty? i jeszcze chcialbym wiedziec czy mączka rybna dobrze wplywa na mięsnośc czy na otłuszczanie sie świn?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 22:21 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 18:56
Posty: 108
baraki czytałem kilka Twoich wpisów i wydaje mi sie ze znasz sie na rzeczy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 mar 2009, 23:20 
Offline

Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Posty: 368
Lokalizacja: Podkarpacie
sdcrisis pisze:
baraki pisze:
sdcrisis pisze:
a takie natluszczanie paszy jest dobre na miesnośc czy nie bardzo?

To zależy jak tego natłuszczania użyjesz, głównie obniży zuzycie paszy oraz zapobiega pyleniu paszy (pod warynkiem że użyjesz oleju a nie jakiegoś wynalazku w kapsułkach). Czy trzeba natłuszczać oraz ile to wychodzi przy bilansowaniu paszy.


czyli ze natłuszczanie paszy jakims preparatem nie wplynie na mięsność... mam jeszcze pytanie o maczkę rybną ale proszę o przedstawienie swoich pogłądów w temacie niżej o mączce...

Jeśli przesadzisz z olejem to oczywiście że wpłynie niekorzystnie na otłuszczenie, w trakcie bilansowania paszy masz taki wskażnik: lizyna/energii i ta wartość musi być zachowana, bo albo świnia pójdzie w tłuszcz przy nadmiarze albo będzie żle wykorzystywać białko przy niedoborze energii ,mówiąc prościej podaż białka i energii w paszy musi być w ściśle określonej proporcji, na tym właśnie polega min. bilansowanie paszy ! Po pytaniach jakie zadajesz wnioskuję że jesteś laikiem w tych sprawach , dlatego lepiej bilansowanie zleć doświadczonemu żywieniowcowi z jakiejś solidnej firmy paszowej a nie eksperymentuj sam bo z tego nic nie będzie !
A tak przy okazji Baraki ma rację ...pasza na premiksie zwykle wychodzi najtaniej i masz największe pole manewru, dowolności użycia różnych surowców . Konstruując mieszankę od podstaw wiesz po prostu co w niej jest, sam siebie nie oszukasz ...a niektóre koncentraty bywają co najmniej "zagadkowe" !!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 15 mar 2009, 00:14 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 01:14
Posty: 463
Lokalizacja: radomskie
Do Tomka Majosa
Rozumiem, że olej dodałeś wcześniej. A więc według mnie, przy tak wysokiej energii białko powinno być na poziomie 18,5 % a lizyna co najmniej 1,3%. Reszty się nie będę czepiał. Powiedz mi szczerze, jak osiągnąłeś tak wysoki poziom energii! Pamiętaj, że zbyt duża ilość oleju (>6%)zmniejsza strawność paszy. Pozdrowienia dla wszystkich nocnych marków!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 15 mar 2009, 09:43 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 18:56
Posty: 108
panowie pomyłka w obliczeniach enegria jest na poziomie 12,4 zwracam honor wetman


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB