Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - ProszÄ™ o opinie
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 29 mar 2024, 14:38

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚: ProszÄ™ o opinie
Post: wtorek 10 lis 2009, 19:05 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:21
Posty: 117
Lokalizacja: Wielkopolska
Witam serdecznie...
Chciałem zapytać czy ktoś stosuje może koncentraty z Nutreny a dokładnie chodzi mi o konc. do tuczników "STRONG"... Ja od pewnego czasu robie na nim pasze i jestem ciekaw opinii innych którzy również go używają...?! Z góry dzięki za odpowiedzi....pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 10 lis 2009, 19:30 
Offline

Rejestracja: środa 15 kwie 2009, 18:51
Posty: 53
Lokalizacja: sokołów podlaski
Jak twoje świnie i Ty jesteś zadowolony to po co się pytasz. Chyba po to aby Ci ktoś "usłużny" w głowie namieszał


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 10 lis 2009, 19:41 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
dokladnie jak bedzie wszystko dobrze zbilansowane to musi byc dobrze a czy nazywa sie to strong czy protamino czy cos tam innego nie ma znaczenia liczy sie co jest w srodu i jak bedzie zbilansowane ze zbozem


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 10 lis 2009, 19:53 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:21
Posty: 117
Lokalizacja: Wielkopolska
Jasne że najważniejsze co w środku no i odpowiednie zbilansowanie ...ale poprostu jestem ciekawy opini innych użytkowników..no i czy wogóle tacy są? :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 10 lis 2009, 20:09 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 sie 2007, 15:14
Posty: 605
Lokalizacja: woj. lodzkie
kolega stosuje roznosci z NUTRENY i twierdzi ze to najlepsza pasza na swiecie, nawet ostatnio wziol sie za dilerke :D tylko na razie mnie jakos nie przekonal :wink:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 10 lis 2009, 20:30 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
No bo jak spróbujesz zmienić świniom w trakcie tuczu koncentrat czy premiks to może wyjść że nie będą chciały jeść i nie dlatego że gorszy tylko inaczej pachnie i smakuje i dlatego mogą nie chcieć jeść trochę trzeba zanim się przestawią takie akcje ze aminą to najlepiej na początku tuczu robić a nie w trakcie więc jeżeli kolega cię namówi i dasz świniom które całe życie jadły coś innego to możesz stwierdzić że to g...o :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 10 lis 2009, 20:48 
Offline

Rejestracja: środa 15 kwie 2009, 18:51
Posty: 53
Lokalizacja: sokołów podlaski
Dokładnie tak jest i nie ma znaczenia czy to pasza robiona czy z mieszalni. Świnie najchętniej jadłyby tą samą pasze przez cały tucz, ale jeszcze raz powtarzam jeśli już dajesz i jesteś zadowolony to nie pytaj innych bo u nas 2 osoby i 3 opnie. Ja ze swego doświadczenia mogę tylko powiedzieć, a z niejednej firmy kupowałem pasze i koncentraty że w dużych wytwórniach czy to pasz czy koncentratów produkt jest bardzo porównywalny róznica jest w obsłudze i cenie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 10 lis 2009, 21:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 19:41
Posty: 711
Lokalizacja: ÅšlÄ…skie
andrzej-guzik pisze:
No bo jak spróbujesz zmienić świniom w trakcie tuczu koncentrat czy premiks to może wyjść że nie będą chciały jeść i nie dlatego że gorszy tylko inaczej pachnie i smakuje i dlatego mogą nie chcieć jeść trochę trzeba zanim się przestawią takie akcje ze aminą to najlepiej na początku tuczu robić a nie w trakcie więc jeżeli kolega cię namówi i dasz świniom które całe życie jadły coś innego to możesz stwierdzić że to g...o :)


ostatnio miałem 15 sztuk swin które odizolowałem od stada bo były słabsze i dawałem im pasze osobno normalnie workiem bo tam nie było paszociągu i czasami było tak ze nie chciało sie dać tej paszy co zawsze miały tylko dawało sie taką jaka była pod ręką i nei zaóważyłem żadnych objawów żeby świnie przestały jeść albo cos w tym stylu...i urosły naprawde ładne i szybko. A dawałem pasze z dwóch firm i raz 15% a czasami 17,5%.... :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 10 lis 2009, 23:21 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2007, 01:14
Posty: 463
Lokalizacja: radomskie
No cóż... Nawet do najlepszej paszy trzeba się niestety dopchać samemu. :D Ogólnie jest tak, że jak zaczynasz dawać lepszą w składzie, to się nigdy nie buntują. Świnia jest jak człowiek, do dobrego przyzwyczaja się szybko. :lol: Pozdrowienia.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 12 lis 2009, 22:28 
Offline

Rejestracja: wtorek 17 lut 2009, 20:31
Posty: 71
Lokalizacja: Studzionka
Maćku ja testuje Stronga i V Power 60 Tucznik włąsnie z Nutreny, mam mały dylemat ktory stosowac, bo w jednym mozna dodac kukurydzy a w drugim otreby. Aktualnie probuje na mieszance stronga z V powerem. Na Nutrenie jade juz parę lat i jak narazie jestem zadowolony. Powiedz mi jakie ceny koncentratow z tej firmy sa w Twojej okolicy


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 13 lis 2009, 21:07 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 21:54
Posty: 50
hej ciesze się że ktoś docenia nutrenę ja obecnie przetestowałem koncentrat unimix najlepsze że jego skład jest kiepski ale u mnie sprawdził się rewelacyjnie podkreślam że tuczniki odstawiam na wagę żywą ,doszedłem do wniosku że jak masz dobrą zdrowotność to skład koncentratu nie jest najważniejszy a jakie jest wasze zdanie ?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 13 lis 2009, 23:54 
Offline

Rejestracja: wtorek 17 lut 2009, 20:31
Posty: 71
Lokalizacja: Studzionka
Unimix to chyba najslabszy z koncentratow Nutreny. Nigdy go nie stosowałem. Ma poczatku robiłem na Prowicie T ale uznalem ze Strong czy V power jest znacznie lepszy, zurzycie paszy zwłaszcza na V powerze jest znacznie mniejsze. Tak sie składa ze jutro jade na Nutrena College z pracy, wiec moze dowiem sie czegos nowego:)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 lis 2009, 17:03 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 21:54
Posty: 50
jaro89 pisze:
Unimix to chyba najslabszy z koncentratow Nutreny. Nigdy go nie stosowałem. Ma poczatku robiłem na Prowicie T ale uznalem ze Strong czy V power jest znacznie lepszy, zurzycie paszy zwłaszcza na V powerze jest znacznie mniejsze. Tak sie składa ze jutro jade na Nutrena College z pracy, wiec moze dowiem sie czegos nowego:)
dzięki za opinie na temat unimixu ja mam zużycie 2,6 od 30 kg unimix stronga też testowałem i było ok ale spróbuj tego unimixa myśle że nie pożałujesz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 14 lis 2009, 19:49 
Offline

Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:21
Posty: 117
Lokalizacja: Wielkopolska
jaro89....tak więc ja też stosuje właśnie stronga od dłuższego czasu i to naprawde dobry koncentrat....cena w mojej okolicy to ok 2150 za tone. Stosuje również prowit P do prosiąt i też jestem zadowolony! Cena P do prosiąt to ok.2400 za tone...Ceny nie są zadowalające to fakt... Stosowałem również unimixa.... to zgodzę się że to dolna półka jeśli chodzi o koncentr.z nutreny, cena mniejsza ale tez o mięsności można zapomnieć! A jakie ceny u Ciebie jaro89 ?pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 lis 2009, 21:24 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 22:44
Posty: 8
Lokalizacja: mazowsze
Witam! ja obecnie stosuje koncentraty HENDRIXA z lini supremus i widac wyniki,miesnosc 58,8 srednia takze polecam,obecnie probuje takze lini BONO wszystkie dawki obliczane,cenowo nie drozsza niz z Nutreny a w skladzie nie ma porownania Pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 17 lis 2009, 22:29 
Offline

Rejestracja: środa 07 paź 2009, 10:17
Posty: 308
Lokalizacja: kuj-pom
soltysdaniel pisze:
Witam! ja obecnie stosuje koncentraty HENDRIXA z lini supremus i widac wyniki,miesnosc 58,8 srednia takze polecam,obecnie probuje takze lini BONO wszystkie dawki obliczane,cenowo nie drozsza niz z Nutreny a w skladzie nie ma porownania Pozdrawiam

po ile tucznikowy:supremus i bono :?:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 18 lis 2009, 23:59 
Offline

Rejestracja: wtorek 17 lut 2009, 20:31
Posty: 71
Lokalizacja: Studzionka
maciej21 pisze:
jaro89....tak więc ja też stosuje właśnie stronga od dłuższego czasu i to naprawde dobry koncentrat....cena w mojej okolicy to ok 2150 za tone. Stosuje również prowit P do prosiąt i też jestem zadowolony! Cena P do prosiąt to ok.2400 za tone...Ceny nie są zadowalające to fakt... Stosowałem również unimixa.... to zgodzę się że to dolna półka jeśli chodzi o koncentr.z nutreny, cena mniejsza ale tez o mięsności można zapomnieć! A jakie ceny u Ciebie jaro89 ?pozdrawiam


U mnie strong po 2200, VP Tucznik tak samo. Prosieta na VP starter idą elegancko, tylko trzeba uwazać i dodac ttroche cynku, albo zmniejszyc dawke bo jest troche za mocny. Starter po 63 zł worek. Dzisiaj podpisalem umowe w sprawie silosu paszowego Michał, za jakies 2-3 tygodnie bede go miał na placu.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 20 lis 2009, 21:25 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 22:44
Posty: 8
Lokalizacja: mazowsze
supremus 20% 58zl a Bono 37 za 20 kg


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 20 lis 2009, 21:48 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 28 sie 2009, 21:19
Posty: 101
bono 35 zł


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 21 lis 2009, 20:03 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 16 maja 2008, 20:52
Posty: 73
możecie napisać jakie parametry mają te koncentraty? z góry dzięki za odpowiedź


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 21 lis 2009, 21:27 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
@ soltysdaniel - gdzie masz takie ceny na supremusa i bono blacka ????


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 22 lis 2009, 12:58 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 22:44
Posty: 8
Lokalizacja: mazowsze
hej bono tucznik a nie bono black,ale chyba przejde na supremusa TU 15-10 % ,wyniki duzo lepsze a ceny niewiem czy wygorowane czekam na opinie jakie ceny w waszym rejonie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 22 lis 2009, 15:32 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
aha to roznica bo ja kurde bono blacka kupuje i place 2050 za tone !!!! a supremusa 15/10 2400 za tone


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 23 lis 2009, 00:28 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 28 sie 2009, 21:19
Posty: 101
bono black 35zł za worek 20kg za tone wychodzi 1750 zeta


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 23 lis 2009, 11:25 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
piotrus gdzie kupujesz bono blacka za te piniadze ???


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 23 lis 2009, 23:35 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 28 sie 2009, 21:19
Posty: 101
na moim bono pisze
mpu bono black 15/10
hendrix
pakowany w pomarańczowo, biało, granatowe worki papaierowe po 20 kg każdy, kupuje je w pobliskim zrzeszeniu.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB