Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Inntaler czy siÄ™ opÅ‚aca
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 19 kwie 2024, 11:24

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek 02 mar 2010, 11:44 
Offline

Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 13:57
Posty: 11
Zacząłem stosować premiksy firmy Inntaler. produkty są robione w Niemczech nie ma mieszalni w Polsce. Po miesiącu stosowania trudno mówić o wynikach. Ktoś ma doświadczenia z tą firmą?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 02 mar 2010, 14:09 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
To mała firma która głównie zajmuje sie produkcja preparatów mlekozastępczych dla bydła. Dodatki dla trzody mieszaja tylko przy okazji, brak w nich enzymów (ksylanaza tylko w 2 produktach dla prosiąt, glukanazy niema wcale), jednym słowem badziew! Pewnie ktoś to ściąga bo jest bardzo tanie i na tym kończą sie zalety produktów tej firmy.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 02 mar 2010, 15:42 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 01 cze 2007, 23:58
Posty: 4700
Lokalizacja: kuj-pom
zwiedzałem ta firmę w Niemczech i mała to ona nie jest ale fakt faktem specjalizacja to bydło


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 26 mar 2010, 19:58 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 26 mar 2010, 18:50
Posty: 3
Lokalizacja: Opole
baraki pisze:
To mała firma która głównie zajmuje sie produkcja preparatów mlekozastępczych dla bydła. Dodatki dla trzody mieszaja tylko przy okazji, brak w nich enzymów (ksylanaza tylko w 2 produktach dla prosiąt, glukanazy niema wcale), jednym słowem badziew! Pewnie ktoś to ściąga bo jest bardzo tanie i na tym kończą sie zalety produktów tej firmy.

SkÄ…d Pan czerpie takie informacje na temat mojej firmy?
Proszę zajrzeć na strony: www.inntaler.pl, www.inntaler-mischfutter.de, www.bmi-eg.com. Znajdzie Pan tam informacje na temat firmy i naszych produktów.
Stwierdzenia: "brak w nich enzymów (ksylanaza tylko w 2 produktach dla prosiąt, glukanazy niema wcale)" są nieprawdziwe (tak przy okazji "niema" piszemy rozdzielnie). Ciekaw też jestem, na jakiej podstawie głosi Pan opinię:" jednym słowem badziew".
Chciałbym wierzyć, że przeprowadził Pan testy żywieniowe, jeśli nie to chętnie podzielę się z Panem wynikami doświadczeń, które przeprowadziliśmy wspólnie z najwybitniejszymi polskimi naukowcami i najlepszymi gospodarstwami. Tak przy okazji, Inntaler nie jest też niestety taki tani, jak zapewne chcieliby nasi Klienci...
Pozdrawiam,


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 26 mar 2010, 21:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 19:41
Posty: 711
Lokalizacja: ÅšlÄ…skie
no i baraki został uciszony... :lol: :lol:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 26 mar 2010, 21:27 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
no i sie kroi afera paszowa


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 27 mar 2010, 10:22 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 kwie 2009, 22:25
Posty: 140
Lokalizacja: Wielkopolska
baraki zostałeś zaproszony do tablicy, chyba podniesiesz rękawice....


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 27 mar 2010, 19:54 
Offline

Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 13:57
Posty: 11
Panie Romanie. Zapraszam na kawę. Prawdopodobnie Pan przyjeżdża do Strzałkowa ja jestem z okolic i zacząłem stosować premiksy zarówno w bydle jak i produkcji żywca wieprzowego. Chciałbym się dowiedzieć więcej o firmie i o układaniu dawek pod konkretne cykle tuczu itp.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 28 mar 2010, 09:11 
Offline

Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Posty: 4618
Lokalizacja: mazowieckie
Nie stosowałem produktów Intaler wiec nie mam pojęcia jak sprawdzają się w praktyce a wiedze na ich temat zaczerpnąłem z stąd:
http://www.inntaler-mischfutter.de/en/index.php?action=1320#fattening
W prezentowanym na tej stronie składzie nie dostrzegam beta glukanazy zaś ksylanaza występuje tylko w niektórych produktach, ale nie wykluczam, że cos przeoczyłem, jeśli tak, bardzo proszę panie Romanie o wyjaśnienie.
Wiedziony ciekawością wykorzystałem równiez podany przez Pana link i zajrzałem na Polską stronę:

http://www.inntaler.pl/index.php?go=1890
W tym produkcie dostrzegam 350 IU Endeo-1,4 β-ksylanaza, natomiast beta-glukanazy (enzymu niezbednego przy stosowaniu żyta) nie znajduje.
Ale nie rezygnuje i sprawdzam nastepny z 2 produktów dla tuczników:
http://www.inntaler.pl/index.php?go=1891
I tu w składzie z enzymów widze tylko fitazę.
Aczkolwiek przyznaje że w 1 produkcie 1.200 CU Endo-1,4-β-glukanaza wystÄ™puje:
http://www.inntaler.pl/index.php?go=1899
Niestety na stronie "de" tego produktu nie byÅ‚o wiÄ™c nie majÄ…c wiedzy o jego istnienieniu bÅ‚Ä™dnie napisaÅ‚em iż firma Intaler Endo-1,4-β-glukanazy nie dodaje do swoich produktów za co uprzejmie przepraszam.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 29 mar 2010, 07:25 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 26 mar 2010, 18:50
Posty: 3
Lokalizacja: Opole
Dzień dobry,
1. Pan Trzodziż: będę w Strzałkowie w tym tygodniu, zapraszam do hurtowni przy ul. 1 Maja w czwartek rano. Jeśli nie pasuje Panu ten termin, to proszę o krótkiego e- maila, ustalimy szczegóły następnego spotkania.
2. Pan Baraki: oczywiście przyjmuję przeprosiny. Nie chcę też zaczynać niekończącej się dyskusji na temat jakości premiksów, ale proszę zwracać uwagę na etykiety. To tam powinny znajdować się szczegółowo wymienione komponenty (łącznie ze udziałem procentowym). Myślę, że istnieje powód dla którego tylko nieliczni producenci wypełniają te przepisy.
Pozdrawiam,


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 29 mar 2010, 20:08 
Offline

Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 13:57
Posty: 11
Może dam rade w czwartek być. Niech pan jeszcze poda godzinę wizyty. Głównie interesuje mnie receptura paszy pod prosięta które będą odsadzane. Dodam że odsadzam w wieku 4 tygodni. Jest to w zasadzie jedyny cykl w którym zdążają się upadki. Na inntalerze jeszcze nie robiłem paszy odsadzeniowej.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 29 mar 2010, 21:19 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 26 mar 2010, 18:50
Posty: 3
Lokalizacja: Opole
Będę ok. 9.00- 10.00. Zapraszam.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB