Trzoda-Chlewna - Forum • Wyświetl temat - mikotoksyny
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piątek 29 mar 2024, 03:03

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: niedziela 03 mar 2013, 12:11 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
SA pisze:
Mam pytanie czy można z przyczepy zboże świeże z kombajnu na separator i z separatora do komory ?


JA robię tak, że zboże przyjeżdża z pola ląduje w koszu zasypowym dalej przenośnikiem ślimakowym do separatora z separatora na drugi przenośnik lub dmuchawę i wio na magazyn.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 03 mar 2013, 16:27 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 sty 2013, 23:22
Posty: 76
Lokalizacja: łódzkie
No i 90% problemów wylatuje separatorem. A jak jest grzyb
to i premiksy nie działają jak należy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 03 mar 2013, 17:59 
Offline

Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 20:55
Posty: 399
Lokalizacja: Łódzkie
Longin pisze:
I ten augustowski jakby poręczniejszy.


Kwestia raczej dyskusyjna. Rozwiązanie zastosowane w wialni sosnowskiego uzyskało europejski patent. Nie będziemy się spierac, nie ma o co.
Różnica w cenie przy najmniejszym modelu to trochę ponad 1 tyś PLN.
Gdy ja stałem przed wyborem wialni, ta z Augustowa kosztowała coś koło 3 tyś, a wialnia sosnowskiego koło 4 tyś. Jest to duża rożnica , patrząc na ogólny koszt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 03 mar 2013, 19:32 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
Jest jeszcze duńska firma diplomat ale tam cena to masakra 2 lata temu w promocji separator 3900 netto, a dodatkowo cyklon 1600 netto nieźle nie :p

Jarek to nie spieranie się tylko porównanie na podstawie tego co widzę na zdjęciach i parametrów technicznych. Z tego co widzę to w obydwu silnik napędza wirnik który zasysa powietrze i kieruje je dalej, w sosnowskim jest jakaś inna metoda przechwytywania śmieci bo w augustowie jest cyklon kurz i powietrze wali górą, a cięższe cząstki opadają do wora. Augustów nie ma regulacji ilości ziarna wpadającego do separatora założyli, że to się reguluje na przenośniku ślimakowym podającym ziarno do separatora, nie widzę w sosnowskim regulacji strumienia powietrza w augustowie jest skokowo lepiej byłoby płynnie ale można zmniejszyć ilość przepływającego powietrza i dopasować parametry do czyszczonego materiału, a augustowie jest w środku coś w rodzaju wiatraka który pod wpływem przepływającego powietrza zaczyna się kręcić i rozprowadza ziarno co wspomaga czyszczenie. Napisz może swoje uwagi to będziemy mieli porównanie i do czego jest ten drugi silnik z boku w sosnowskim?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 03 mar 2013, 20:52 
Offline

Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 20:55
Posty: 399
Lokalizacja: Łódzkie
Andrzej, u sosnowskiego jest płynna regulacja ciągu wentylatora, ma też regulację dozowania w koszu zasypowym. Tradycyjny cyklon z Augustowa zastąpiony jest czymś o podobnej zasadzie działania, ale jednak wykonanie trochę inne. Drugi silnik z boku u sosnowskiego jest montowany w większym modelu (najmniejszy model ma tylko jeden silnik). Służy on do napędzania tzw. kierownicy dośrodkowej (za to dostał nagrodę i jest to rozwiązanie opatentowane). Kierownica w specyficzny sposób rozprowadza ziarno przez co zwiększa efektywnośc czyszczenia. Sosnowski chwali się, że rozwiązanie to pozwala częściowo wychwytywac ziarna porażone grzybem. Wydawało mi się to niemożliwe, ale w praktyce jak oglądałem ziarno, które odpadło przy czyszczeniu, to niektóre ziarniaki miały ślady porażenia. Przy czym, wtedy czyściłem do siewu, więc na max wentylator i mała ilośc zasypu. Przy czyszczeniu tylko z zanieczyszczeń lekkich będzie to chyba niemożliwe. Wiem, że już wtedy miał patent na rozbudowę tej wialni o jakiś moduł, który podnosi albo wydajnośc, albo efektywnośc czyszczenia. Miało to kosztowac około 700 zł dodatkowo. Pracuje też nad rozbudowaniem tego o zestaw sit, tak aby docelowo można było zrobic z tego małą czyszczalnię.
Jeśli chodzi o wydajnośc najmniejszej wialni, to do siewu max 1 tona/godzinę. Prosto ze żniw to jeszcze nie wiem, nie miałem okazji sprawdzic. Patrząc na otwór wlotowy w koszu zasypowym mam wątpliwości czy przeleci przez to 12 ton w ciągu godziny. Ale obiektywnie ocenic tego nie mogę.
I jeszcze jedno, bo nie wynika to jasno z tektu powyżej, najmniejszy model też ma tą opatentowaną kierownicę dośrodkową, tylko że wtedy jeden silnik napędza wszystko, w modelach większych, jest podział i dlatego dwa silniki.

Chyba wystąpię do Sosnowskiego, aby w zamian za reklamę, którą robię, za pół ceny sprzedał mi ten moduł, bo pewnie już można go dokupic. 8) 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 03 mar 2013, 21:15 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
No to bez tej kierownicy dośrodkowej oba urządzenia są bardzo podobne i podejrzewam że jakość czyszczenia będzie na podobnym poziomie, a z kierownicą sosnowski jest o krok do przodu :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 03 mar 2013, 21:47 
Offline

Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 12:30
Posty: 767
Lokalizacja: Lubelskie
A gdzie to zobaczyć i kupić tą wialnie Sosnowskiego bo naprawdę nie wiem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 03 mar 2013, 21:55 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01
Posty: 971
Mam od niego żmijkę z sitami do czyszczenia ziarna w czasie przeładunku. Żadna rewelacja. Więcej na http://www.ws-sosnowski.pl/
Też myślę o wialni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 03 mar 2013, 22:40 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 sty 2013, 23:22
Posty: 76
Lokalizacja: łódzkie
Augustów obecnie 3500 brutto za model mniejszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 03 mar 2013, 22:51 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 19:55
Posty: 89
a co jesli zboze jest drobne (np w latach gdy jest susza) czy nie bedzie duzych strat w procesie czyszczenia ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 03 mar 2013, 22:59 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
chipolit 098 pisze:
a co jesli zboze jest drobne (np w latach gdy jest susza) czy nie bedzie duzych strat w procesie czyszczenia ?


Jest przesłona którą zmniejszasz przepływ powietrza i ustawiasz tak żeby za dużo zboża nie odciągało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 03 mar 2013, 23:04 
Offline

Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 19:55
Posty: 89
no to byla o tym wzmianka gdzies wczesniej, a podsumowujac ktora maszyna jest lepsza? bo jak narazie nie ma jasnego zdania


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 03 mar 2013, 23:15 
Offline

Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 20:55
Posty: 399
Lokalizacja: Łódzkie
Tego typu urządzenia służą do odbierania zanieczyszczeń lżejszych od materiału czyszczonego, czyli gorczycę też możesz w tym czyścic, ale odbierzesz tylko to co będzie lżejsze.
Przy odpowiednim ustawieniu nie ma problemu z odciąganiem ziaren drobnych, tak przynajmniej działa to u sosnowskiego.
Skoro Augustów 3,5 tyś, to Sosnowski w piórka obrasta, bo jego najmniejsza wialnia koło 5 tyś brutto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela 03 mar 2013, 23:17 
Offline

Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 20:55
Posty: 399
Lokalizacja: Łódzkie
chipolit 098 pisze:
no to byla o tym wzmianka gdzies wczesniej, a podsumowujac ktora maszyna jest lepsza? bo jak narazie nie ma jasnego zdania


Żeby to ocenic, to trzeba miec jedną i drugą, przepuścic po 100 ton przez każdą i wtedy będzie wiadomo. Każdy z nas ma subiektywne zdanie, bo pracuje na jednym z tych urządzeń.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa 03 kwie 2013, 22:17 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 sty 2013, 23:22
Posty: 76
Lokalizacja: łódzkie
Dokładnie 2800 netto na składnicy maszyn.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB