Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Koncentrat tucznikowy-jaki najlepszy?
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 29 mar 2024, 15:41

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota 07 sie 2010, 10:40 
Offline

Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 09:43
Posty: 4
Witam!Tuczem swin zajmuje sie od ok.10 lat.Przez ten okres czasu w zaleznosci od koniunktury stosowalem roznego rodzaju metody tuczu.Od pelnej porcji,poprzez koncentraty do premiksow.Duzo mozna by pisac o efektach ekonomicznych lecz postaram sie strescic to w jednym zdaniu.Jest to wylacznie moja opinia oparta na osobistym doswiadczeniu i kazdy moze w tej kwestii miec odrebne zdanie.Uwazam,ze stosowanie koncentratow daje najlepsze efekty tj.wlasny wklad pracy i wyniki.Stosowalem koncentraty tucznikowe (od ok. 25 kg do konca )roznych firm z roznym wunikiem i wypowiem sie w tej kwestii po wysluchaniu Waszych opinii.Bardzo prosze o wypowiedz w tym temacie.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 11:57 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
uwazam ze w obecnych czasach nie ma słbych produktow jest kwestioa dobrego zbilansowania dawki i rzetelnosci zywieniowca !!!!!! w moim przypadku wybor firmy paszowej ukierunkowany jest głownie postawa i podejsciem zywieniowca( przedstawiciela handlowego ) duze znaczenie napewno ma dealer ktory ma mnie obslugiwac biorac pod uwage te wszystkie aspekty jak i jakos produktow w moim przypadku wybor padł na Trouw nutrition!!! nie bez znaczenia byla tez opinia znajomych


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 12:25 
Offline

Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 09:43
Posty: 4
Drogi kolego- rzetelnosc zywieniowca danej firmy nic nie wspolnego z tematem.Zywieniowiec moze ulozyc idealne dawki pod kazdym wzgledem lecz zazwyczaj nie ma tu przelozenia ekonomicznego.Nadto w 99% hodowcy zadaja pasze po swojemu.Co Ty na to ....?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 12:35 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
Rzetelnosc zywieniowca ma bardzo duzo wspolnego z tym tematem !!!!! sam zapytales "jaki koncentrat najlepszy" wiec czytajac moja wypowiedz powinienes wywnioskowac ze sam koncentrat to nie jest nawet polowa sukcesu !!!! bo recepture z worka to sobie mozna w d... wsadzic !!!! dawka musi byc przygptpwana pod konkretne swinie pod konkretna chlewnie !!!! dlatego uwazam ze uczciwa wspolpraca z zywieniowcem jest bezcenna !!!! oczywiscie ze do idealnej dawki dochodzi sie czasami metoda prob i bledow !!!!!! nikt nie jest alfÄ… i omegÄ… !!! A to czy dana mieszanka bedzie ekonomiczna czy nie mozna doklandie ocenic po uboju !!!!! i nie mow ze zywieniowcy robia cie w balona Å‚Ä…dujac nadmiar dodatkow do paszy bo kazdy chyba widzi co jest w danej dawce i ma mozliwosc poproszenia zywieniowca o korekte dawki np zmnijszajac bialka , podnoszac energie !!!!! co z tego ze ktos ci powie np ze neorol jest najlepszy !!!!!!! tak moze w jego godpodarstwie jest najlepszy, ale dobor danego dodtaku nie powinien byc uzalezniony od tego czy ktos powiedzial ze "cos jest super"

no ale jesli chodzi o konkretny koncentrat ja stosuje Vitarex fortis 15/10!!!!!! i nie mam zamiaru nikomu tego polecac


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 12:36 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
a co do tego ze duza wiekszosc zadaje pasze po "swojemu" to jest niestety przykra rzeczywistosc !!!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 13:33 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
Ja sam bilansuję dawki i do każdego koncentratu jaki by nie był trzeba coś dorzucić. Jeżeli chodzi o żywienie po swojemu to jak dla mnie czysta loteria albo się trafi albo nie jak zbilansowałem dawki za pomocą programu komputerowego to świnie rosną dużo lepiej niż wcześniej mniej problemów zdrowotnych jednym słowem same korzyści jeżeli zaoszczędzisz na paszy to zapłacisz to w leczeniu i długości tuczu. Należy jeszcze dodać że zmiana paszy na inną może od razu nie przynieść efektów bo świnie muszą sie przyzwyczaić i wytworzyć odpowiednie enzymy żeby zacząć daną paszę dobrze trawić więc nagła zmiana może spowodować że ci się pasza nie spodoba.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 13:51 
Offline

Rejestracja: niedziela 01 mar 2009, 10:48
Posty: 109
a nie tak dawno czytałem w dodatku Top agraru jak kolega *maciek zachwala ponad wszstko SANO!? :roll:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 13:59 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
@Abel !!!!! rekorodowy wynik byl zrobiony jescze na sano !!!!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 18:39 
Offline

Rejestracja: czwartek 07 cze 2007, 19:07
Posty: 378
Lokalizacja: Kruszwica
*Maćku, to jaki miałeś wynik na sano? :)
Ciekawe jak zachowa się przedstawiciel firmy paszowej jak zaczną się problemy. Ja miałem problem z pewną firmą, zaczęły się problemy z warchlakami. Zmiana firmy paszowej spowodowała od razu ustanie owych problemów i do dziś jest ok.
Kolejnym etapem była próba wyjaśnienia przyczyn. Przedstawiciel od razu wycofał się z rozmów, sprawę przejął kierownik regionu. Przez 5 m-cy zwlekał, choć za każdym razem podczas moich telefonów do niego (on nigdy nie raczył zadzwonić) były tłumaczenia, odwlekanie itd. Oficjalna skarga do centrali firmy nic nie pomogła. Tak na marginesie przedstawiciela i kierownika regionu znam od kilku lat, są moimi bądź byli moimi dobrymi kolegami.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 18:41 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
75% miesnosc :P


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 18:46 
Offline

Rejestracja: czwartek 07 cze 2007, 19:07
Posty: 378
Lokalizacja: Kruszwica
Gratulacje za wynik :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 18:48 
Offline

Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 17:56
Posty: 678
To ty byłeś na tej ulotce???
Nie ważne jaka mięsność , ważne jak mięso wodę pije. 8)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 19:29 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2009, 22:04
Posty: 375
to musiał być bład rzeżni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!: :!: :!:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 19:29 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
oczywiscie ze tak - ten wynik jest niemozliwy !!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 19:31 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2009, 22:04
Posty: 375
co dostałeś za to??? Czy poszłeś na układ z rzeznia i podzieliście sie nagroda???


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 19:42 
Offline

Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 09:43
Posty: 4
Koledzy-Maciek uparcie stara sie przekonac innych o skutecznosci pracy zywieniowcow.Wiele w tym prawdy-lecz zycie jest zyciem i to ono pisze scenariusze.Tak naprawde zywienie t.chlewnej to biznes i walka o byt wielu firm zywieniowych.Obecnie slabe firmy nie maja szans bytu a te ktore sie utrzymuja na rynku stosuja rozne metody aby zwiekszyc sprzedaz.Niewielu
jest rzetelnych zywieniowcow.Patrzcie- wypowiedz Krimsa.To sa fakty a nie pieprzenie o 75% miesnosci przy stosowaniu prod.Sano.Sano nie mialo konkurencji w latach 90-tych a nie teraz.Sorry - troche mnie ponioslo.Moze panowie ktos zaproponuje jakis b.dobry produkt w dobrej cenie , ktory przelozylby sie na cene zywca - 3,5 - 3,8 w moim terenie.Pozdrawiam


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 19:46 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2009, 22:04
Posty: 375
bross kazdy by chcial taki produkt


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 20:13 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
bross a moze ci jescze dostarczyc warchlaki po 50 zł / szt ???? oczywiscie ze krims ma racje , a ja osobiscie na swojego zywieniowca z Trouw nie moge narzekac !!!!!!

co do wyniku 75% oczywiscie ze jest to wynik nierealny ale dlaczego majac to na papierze mialem tego nie wykorzystac ???????dostalem za to tone koncentratu dla tucznikow !!!!!! z nikim nie poszedlem na uklad , wynik ten trafilem przypadkowo przegladajac roliczneia poubojowe , bylo tez kilka wynikow oscylujacych w przedziale 65-69

co do mojego przekonywania o duzej roli zywieniowca, potwierdzam uwazam ze zywieniowiec odgrywa ogromna role ale przy wspolpracy z rolnikime , zauwaz ze napisalem tez o tym ze aby uzyskac dobra dawke trzeba do tego dochodzic metoda prob i błedow !!! , corocznie po zniwach daje zboze do analizy i koryguje dawki !!! . Nierozumiem zachwalania nazwy jakiegos produktu trzeba patrzec na to co jest na etykiecie !!!!!!


Moim przekonywaniem o roli zywieniowca chcialme tobie pokazac ze nie ma idelanego produktu, cala paleta koncentratow z roznych firm miesci sie w podobnych wartosciach jesli chodzi o zawartosci skladnikow pokarmowych czy energii !!!! i nie ma tutaj jakiegos cudownego srodka


Ostatnio zmieniony sobota 07 sie 2010, 20:31 przez maciek*, Å‚Ä…cznie zmieniany 3 razy

Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 20:15 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
i jescze jedno czlowieku jak jakis produkt ma sie przelozyc na cene zywca na twoim terenie ?????!!!! i jesli na dzien dzisiejszy mowisz ze swinie sa po 3,8 to naprawde słabo kombinujesz


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 21:23 
Offline

Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 09:43
Posty: 4
Piszac o cenie 3.5 - 3.8 zywca okreslilem cene w moim rejonie.Dla mnie Maciek- to jestes przedstawicielem handlowy a nie hodowca.Za 50 zl to mozesz kupic sobie 2 flaszki, wypij to i wowczas moze zjarzysz .Tyle na dzsiaj - bobrej nocy wszystkim i naszym zwierzkom !!!! ,


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 07 sie 2010, 23:11 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
tak jestem przedstawicielem handlowym :D :) pozdrawiam was drodzy producenci trzody chlewnej !!!!!!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 sie 2010, 14:08 
Offline

Rejestracja: niedziela 23 maja 2010, 14:14
Posty: 127
Lokalizacja: Wielkopolska
przy cenie 3.8 to nie opłaca się hodować na samym premiksie świnie ci nie urosną są potrzebne jeszcze dodatki ja stosuje sano i jako sam premiks jest ono przeciętne (chodzi o aminogold) ale jeżeli dołożę do tego soje serwetka tlenek cynku i coś na mykotoksyny to świnki rosną zaskakująco szybko.
maciek z jakiej firmy jesteÅ› ???


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 08 sie 2010, 14:19 
Offline

Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 08:45
Posty: 2331
Lokalizacja: szamotuły
reprezentuje wszytskie firmy !!!!!nawet Goplane


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB