Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Mocznik
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 18 kwie 2024, 09:37

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚: Mocznik
Post: czwartek 04 paź 2012, 21:48 
Offline

Rejestracja: wtorek 01 lut 2011, 18:12
Posty: 35
Lokalizacja: wielkopolska
Ceny soi wariują. Na rynku można spotkać koncentraty tuczowe o zawartości białka 40% w cenie nieraz niższej od śruty sojowej. Żadna z firm sprzedających takie coś nie opowie jak uczynić taki cud. Czy spotkaliście się z produktami zafałszowanymi mocznikiem? Wiem, że niełatwo się tego dowiedzieć, ale nieraz warto zrobić analizę podejrzanie taniego koncentratu.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 04 paź 2012, 22:14 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
Pasze z udziałem mocznika nie sa czyms zafałszowanym w zasadzie to nawet nie wiem czy nie beda legalne.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 04 paź 2012, 22:18 
Offline

Rejestracja: wtorek 01 lut 2011, 18:12
Posty: 35
Lokalizacja: wielkopolska
nemezis pisze:
Pasze z udziałem mocznika nie sa czyms zafałszowanym w zasadzie to nawet nie wiem czy nie beda legalne.


Z tego c o wiem mocznik paszowy można używać, ale u przeżuwaczy. Trzoda raczej tego nie wykorzysta. Bedzie się zgadzał azot, ale co z tego?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: czwartek 04 paź 2012, 22:25 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
Na moje to ogony powinny powyzdychac od mocznika z przezuwaczami masz racje.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Re: Mocznik
Post: czwartek 04 paź 2012, 22:39 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 04 lut 2011, 18:37
Posty: 2899
Daras1975 pisze:
Ceny soi wariują. Na rynku można spotkać koncentraty tuczowe o zawartości białka 40% w cenie nieraz niższej od śruty sojowej. Żadna z firm sprzedających takie coś nie opowie jak uczynić taki cud..
Zgodnie z ustawą na zadanie hodowcy firma paszowa musi podac procentowy skład uzytych produktów w danym wyrobie[pasza,koncentrat itp itd].Jesli sie wykreca idz do rzecznika praw kosumenta w twoim powiecie,sami napewno oddzwonia.Zwróć uwage na faktury czy tam pisze koncentrat czy mpu.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 05 paź 2012, 06:54 
Offline

Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33
Posty: 2491
na rynku pojawiły się wynalazki na przykład drożdze paszowe które w swoim składzie posiadają około 8 procent włókna i deklarowane białko na poziomie około 50 procent tymczasem drożdze zawierają jedynie 2 procent włókna i tylko około 45 procent białka. Skąd więc nagle ta wysoka zawartość drożdzy w drożdżach i nadwłóknistość? Być może że jest to pozostałość pożywek amonowych dodawanych jako żródło białka dla samych drożdzy. Kto pędził, lub wino robił to takie pożywki sypie i wie. A białko w paszy bada się badając jedynie azot.
Nieświadomi hodowcy mogą być w ten sposób nabierani przez świadomych lub nieświadomych handlowców. Świnia pewnie wytrzymuje ale niekoniecznie rośnie. Podchodziłbym ostrożnie do takich wynalazków i koncentratów. Koncentraty jeżeli nie zawierają ryby lub krwinki lub innego wysokobiałkowego produktu nie mogą mieć więcej białka niż soja bo w swoim składzie powinny posiadać znaczne ilości prochów typu kreda, fosforan, ewentualnie sól które to białko zecydowanie obniżają.
Jest to moje zdanie na ten temat i mogę się mylić.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 05 paź 2012, 20:46 
Offline

Rejestracja: czwartek 01 sty 1970, 02:00
Posty: 0
zgodzę sie z przedmówcą - w ekonomii cudów niema więc aby podniesc zawartosc białka w koncentracie trzeba zastosowac produkt o wyzszej zawartosci białka niz sruta sojowa który zapewne jest drozszy od soi wiec jezeli koncentrat ma wyzszą zawartosc bialka to albo powinien byc drogi albo cos w nim smierdzi


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 paź 2012, 09:48 
Offline

Rejestracja: środa 05 wrz 2012, 11:29
Posty: 60
Lokalizacja: świętokrzyskie
swiniaki nic nie skorzystaja na takim moczniku. co innego przezuwacze gdzie pasza przygotowana z jeczmienia mocznika i wody( jeczmien zalewa sie woda z mocznikiem i trzyna 2 3 dni zeby napecznia)ma tyle samo bialka koncowego co kiszonka z kukuryczy( chodzi o to ze w zwaczu namnazaja sie bakterie na tym moczniku ktore pozniej sa dostawcami bialka). jesli ktos wymysli swiniaka ktory posiada zwacz to mozna stowowac bezproblemowo :D


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 paź 2012, 19:04 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 29 sty 2010, 08:57
Posty: 1684
Lokalizacja: EPI
1kg mocznika w badaniu da 2.8kg bialka tak to nie blad 2800gram z 1000gram swiniakowi to tylko ciut zaszkodzi a parametry koncentratu podniesie znacznie tak panowie wala nas w rogi ile wlezie


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 07 paź 2012, 19:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
a to bedzie biznes dynamiczny


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 03 kwie 2013, 17:14 
Offline

Rejestracja: wtorek 01 lut 2011, 18:12
Posty: 35
Lokalizacja: wielkopolska
Cena soi spadła więc już się chyba skończyły takie gierki. Po zbadaniu ww koncentratu w terenie pojawił się jeden z dyrektorów tego niby producenta i zaczął skakać, że jak tak można badać ich produkty bez pozwolenia :twisted:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 03 kwie 2013, 22:28 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 sty 2013, 23:22
Posty: 76
Lokalizacja: łódzkie
Soja znowu idzie do góry. A ten gośc jak skacze to już samo to wzbudza podejrzenia że czegoś sie obawia.
Panowie mamy wolny kraj, i każdy może wysłac próbkę do np Starego Pola czy Krotoszyna i dowiedziec sie składu chemicznego. A jak wyjdzie że to kant to pisac na forum natychmiast! Zeby przed dziadem ostrzec innych.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 05 kwie 2013, 10:16 
Offline

Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Posty: 875
Lokalizacja: Wlkp
Daras1975 pisze:
Cena soi spadła więc już się chyba skończyły takie gierki. Po zbadaniu ww koncentratu w terenie pojawił się jeden z dyrektorów tego niby producenta i zaczął skakać, że jak tak można badać ich produkty bez pozwolenia :twisted:


To niech go powiatowy przetrzepie to mu się skakać odechce, może jeszcze jakiś ukryty magazyn znajdą albo inne cuda :)


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB