Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Wszystko o dozowaniu substancji w wodzie !!
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 29 mar 2024, 00:09

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: Å›roda 21 lis 2012, 18:59 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 12 sie 2011, 10:30
Posty: 1058
Witam! zakladam ten temat bo nie było jeszcze takiego, a wydaje mi sie że jest potrzebny. I na początek mam takie pytanie- co sądzicie o dodawaniu cukru razem z antybiotykami? Antybiotyki często są gorzkie i świnie sporo wody wylewają. Gdyby woda miala cukier to mógłby on zneutralizować gorzki smak i spowodować chętniejsze pobieranie i mniejsze straty. Co Wy na to??


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: niedziela 25 lis 2012, 22:00 
Offline

Rejestracja: wtorek 22 lis 2011, 02:29
Posty: 137
Stosowales to czy tak sobie gdybasz przy piwku?


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: niedziela 25 lis 2012, 22:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2007, 22:17
Posty: 3339
Ulan pisze:
Witam! zakladam ten temat bo nie było jeszcze takiego, a wydaje mi sie że jest potrzebny. I na początek mam takie pytanie- co sądzicie o dodawaniu cukru razem z antybiotykami? Antybiotyki często są gorzkie i świnie sporo wody wylewają. Gdyby woda miala cukier to mógłby on zneutralizować gorzki smak i spowodować chętniejsze pobieranie i mniejsze straty. Co Wy na to??


a chcesz miec glony w rurach i sarki niewiadomego pochodzenia


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: poniedziaÅ‚ek 26 lis 2012, 10:13 
Offline

Rejestracja: piÄ…tek 12 sie 2011, 10:30
Posty: 1058
Stosowalem raz, tak z ciekawości i zużycie roztworu spadło, co na początku mnie zdziwiło. Ale w sumie to jest logiczne, bo myśle że po prostu mniej wylewały.

Czasami jak da sie jakiś wyjątkowo gorzki lek (np. floron, który jest przy okazji bardzo drogi) to potrafią dzienną dawke roztworu wylać w niecałe pól dnia(az dosatron puka z maxymalną prędkoscią), wiec strata jest ogromna a co za tym idzie można sporo zyskać, zmniejszając wylewanie.

Dałem 1 kg na 2000litrów (0,5%) i wtedy zużycie sie mniejszylo i było takie jak np. przy zakwaszaczu.

1kg cukru koszatuje 3-4zł, wiec to nie jest duża kwota a odzyskany lek moze byc wart kilkanascie razy wiecej i poza tym wówczas też mniej cierpi środowisko, bo mniej antybiotyków dostaje sie do niego.

tylko tak sie zastanawiam czy cukier w polączeniu z lekiem nie wchodzi w jakies interakcje? bo przecież mowi sie żeby leków nie popijać sokami, napojami tyllko czystą wodą...

A glony chyba nie mogą urosnąć bo nie ma światła w rurach, poza tym przeciez lek daje sie pare dni a potem leci świeża woda albo ewentualnie jakieś odżywki, wiec resztki sie wypłuczą.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: sobota 19 sty 2013, 11:44 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2013, 17:32
Posty: 153
Lepsza chyba była by glukoza kupisz w każdej aptece


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB