Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Darmowe programy do bilansowania i optymalizacji pasz !
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 29 mar 2024, 01:10

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: poniedziaÅ‚ek 14 paź 2013, 08:49 
Offline

Rejestracja: sobota 12 paź 2013, 21:04
Posty: 2
Chciałbym rozpocząć temat z darmowymi programami żywieniowymi. Interesują mnie zarówno programy internetowe jak i takie na PC. (np.: WinPasze Mroczko - znam i mam)
Wiem że jest jeden wielki zagraniczny serwis, który się tym zajmuje (dodaje się parametry, liczy się paszę) ale nie pamiętam nazwy.

Z mojej strony program internetowy: PHPU Rolskład: http://rolsklad.pl
-Na razie dodanych jest mało produktów, ale
-Wprowadzone są normy żywieniowe i antyżywieniowe -> nie można zrobić złej paszy nawet nie znając się na rzeczy (stosunki i ograniczniki ilościwe zbórz np: pszenżyto + żyto etc)
-Można zmieniać i ustalać ilości komponentów w paszy (MIN, MAX, RÓWNO)
-Można zmienić zasyp
-Program wylicza najniższą cenę z zadanych komponentów jak i ustala jakość w zadanej cenie
-Można zmieniać ceny komponentów, tak, że program policzy nam paszę najtańszą dla nas.
-Program pokazuje parametry paszy i informuje czy pasza jest poprawna, czy nie i jeśli nie to jakie parametry osiągneły dolną, a jakie górną granicę
-Program pozwala wydrukować recepturę - nie trzeba nic przepisywać.
-W pomocy można znaleźć 3 min film instruktażowy generowania receptur.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 14 paź 2013, 11:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 13:04
Posty: 3752
Fajny ten program, szkoda tylko że nie można znależć receptur tych Waszych premiksów.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: poniedziaÅ‚ek 14 paź 2013, 13:08 
Offline

Rejestracja: sobota 12 paź 2013, 21:04
Posty: 2
Obrazek

Przy każdej tabeli z produktem znajduje sie zielony przycisk receptury. Widać to na filmie, jak ktos nie może znaleźć. Dostęp do parametrów komponentów jest ograniczony (tlko dla partnerów) ponieważ program liczy pasze sam wiec wiecej nic nie potrzeba użytkownikowi niż parametry samej paszy i ilości komponentów jakie należy zmieszać.

Ma to właśnie taką zalete, że można sobie policzyć jaka naprawdę będzie pasza, ponieważ żaden producent nigdy nie podaje składu premiksu czy koncentratu przez co nie ma możliwości samemu poprawnie wyliczyć pasze bez programu, który ma do niego dostęp.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB