Indeks witryny Indeks witryny

Tekst alternatywny

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 21 wrz 2019, 07:05

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Witam od jakiego┼Ť czasu mam problem z ruja, chcia┼ébym temu zaradzic i sporzadzic w┼é─ůsna pasz─Ö flushingow─ů.

Jak ja sporzadzić od podstaw czytałem na farmer.pl że dodtatek flushingowy składa sie z : 150g cukru + 150g maczki rybnej + premiks dowolnej firmy według zaleceń producenta.

Jak to zadawac, dwa─ç razem z pasza dla loch lu┼╝nych po odsadzeniu prosi─ůt - maciory karmi─ůce jad─Ö na koncentracie dla loch karmi─ůcych. Koledzy pisz─ů ze prosi─Öta odsadzaj─ů w czwartek ca┼éy dzie┼ä g┼éod├│wka macior. w Piatek daja ju┼╝ flushing 5kg/ na macior─Ö

Wog├│le nie wiem jak sporz─ůdza─ç taka mieszank─Ö te 150g cukru + 150g m─ůczki rybnej + 2,5kg premiksu i na ile kg paszy to dawa─ç??

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

pasza l.k. dzie┼ä po odsadzeniu prosi─ůt w du┼╝ych ilo┼Ťciach na g├│rke sypiesz cukier+witamine E+m─ůczka rybna (w zale┼╝no┼Ťci od ilo┼Ťci w paszy l.k., nad g┼éowy ┼Ťwiat┼éo . Je┼Ťli masz du┼╝y problem z rujami to na tydzie┼ä przed odsadem Witamine E z selenem do koryta ... Jak dla mnie najwa┼╝niejsza jest witamina E podana w odp. czasie i odp. ilo┼Ťci... Pozdrawiam

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Jak masz np: 10 macior odsadzonych to zr├│b do woreczk├│w foliowych po 150gr dextrozy, 150gr m─ůczki rybnej i 20gr wit E.
Raz dziennie taki jeden woreczek na jedn─ů macior─Ö wysypujesz na pasz─Ö w trakcie karmienia. Karm LK 3-4 kg dziennie. A w przysz┼éo┼Ťci tak jak kolega pisze na tydzie┼ä dwa przed odsadzeniem po 5cm WitE z selenem w iniekcji na maciore.
Pozdrawiam

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Prawdopodobnie te dawki cukru i m─ůczki masz podane na 1 macior─Ö/dzie┼ä.
Mam naimę. Odsadzam w czwartek około 8. Ranny odpas głodówka.
Zganiam p├│┼║niej odsadzone lochy w kojce grupowe.
Wieczorny odpas jedz─ů pasz─Ö LP.
Od pi─ůtku rano 2x dziennie kontakt z knurem po oko┼éo p├│┼é godziny i pasza LK z wi─Öksz─ů ilo┼Ťci─ů premiksu jak na porod├│wce.
Wzorowy schemat to nie jest ale u mnie raczej si─Ö sprawdza.
Oko┼éo 10% loch z grupy zaczynam kry─ç w pon ok 16, ok 85% we wtorek rano, a pozosta┼ée ewentualnie w ┼Ťrod─Ö rano.
Druga inseminacja w miar─Ö mo┼╝liwo┼Ťci po ok 20-22godz. Zdarzaj─ů si─Ö i lochy kt├│re trzeba pokry─ç 3krotnie.
Je┼╝eli stacja nie dostarczy jakiego┼Ť dupnego nasienia skuteczno┼Ť─ç kry─ç oscyluje w granicy 85-90%.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

po odsadzeniu w drugim dniu podawaj pasze fluszingow─ů maciorom w 4-5 odpasach po 1kg udowodnione jest ┼╝e jest lepsza owulacja,ok 2 prosiaki wi─Öcej w miocie

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

No dobrze, a jak zamawiacie nasienia, tzn. macie np. 10 loch w grupie, i jak okre┼Ťlacie ilo┼Ť─ç zamawianych porcji? Prawid┼éowo powinno by─ç 20 porcji, ale piszecie ┼╝e niekt├│re trzeba 3 razy unasiennia─ç, a niekt├│re zdarza si─Ö, ┼╝e w og├│le nie maj─ů rui, b─ůd┼║ maj─ů cich─ů ruj─Ö.. Jeszce inne z poprzedniej grupy maj─ů powt├│rki.. I co wtedy?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

knur szukarek :lol: :lol:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ja zamawiam zawsze po 2 porcje dla wszystkich odsadzonych (ok 16loch) plus 2-4 nadliczbowe. Jeżeli zdarzy się że nasienia jest zbyt mało kryję szukarkiem. Nigdy nie wyrzuciłem ani jednej porcji nasienia.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

I maciory nie dostaja zapale┼ä jak sa odadzane prosi─Öta w czwartek i wieczorem od razu dostaja pasze dla LP? U mnie maciory dostaja zapale┼ä czesto na jednym grezie. LK daje wed┼éug wskaza┼ä producenta(bia┼éko wychodzi mi 15,48%) i w tym tak 2kg na maciore - potrzeby w┼é─ůsne + 0,4 kg na ka┼╝de prosi─Ö. W sumie potrzeby w┼éasne i 10 prosiat wychodzi 6kg dziennie na macior─Ö?? To dlaczego zapalenia??

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

Przesyłam przepis na flusching 100kg
LK 65kg
prestarter 32kg
cukier 2kg
olej 2kg
wit ADEC 100ml

A co do nasienia ja zamawiam 2,5 porcji na szt (z reguły kryję ok 40% macor 3-krotnie ale 1,2 szt raz też się zdarzy. Powtórki różnie jak nasienie jest to raz sztucznie raz knurem a jak już brakuje to tylko knur).

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Ja na 8 loch w grupie zamawiam 20 porcji, knurem nie kryje wcale (mam tylko szukarka ala tucznik).
Powt├│rki? Zdarzaja sie 2 na 100 pokrytych loch, najcz─Ö┼Ťciej kasuje takie lochy bo z regu┼éy nast─Öpne krycia tez sa nieskuteczne.

Eldokan brak Ci elementarnej wiedzy na temat ┼Ťwi┼ä, zaopatrz si─Ö w odpowiedni─ů lektur─Ö i do nauki! Bez tego najlepsza pasza fluschingowa nic nie zdzia┼éa.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

I. ┼╗ywienie loch w okresie od odsadzenia do krycia.
1. Pierwszego dnia po odsadzeniu prosi─ůt nie podajemy paszy, lochy pij─ů tylko wod─Ö. Ma to na celu szybkie zasuszenie lochy oraz szybsze wej┼Ťcie w ruj─Ö.
2. Nast─Öpnego dnia podajemy 2kg paszy dla LK (locha karmi─ůca).
3. W kolejnych dniach zwi─Ökszamy dawk─Ö do 3-4kg. Intensywne ┼╝ywienie w tym okresie skraca czas mi─Ödzy odsadzeniem i ruj─ů dzi─Öki szybszej regeneracji lochy, lepiej objawia si─Ö ruja i co bardzo wa┼╝ne zwi─Öksza si─Ö ilo┼Ť─ç owuluj─ůcych kom├│rek jajowych, co wp┼éywa na lepsze zap┼éodnienia.

baraki tak mo┼╝e by─ç??

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

i prawid┼éowo flushingiem karmi─Ö a┼╝ do wyst─ůpienia rui..?

czyli mo┼╝e by─ç tak
1 dzień - odsadzenia tylko woda
2 dzień - 2 kg LK + np 150g dextrozy + 150g maczki rybnej ( tydzień przed odsadzeniem witamina E + selen w iniekcji)
3 dzie┼ä - i dalej a┼╝ do wyst─ůpienia rui 3 kg LK + 150g dextrozy + 150g maczki rybnej

tak mo┼╝e to wygl─ůda─ç? i czy zamiast dextrozy mo┼╝e by─ç cukier?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

a ile premiksu dac skoro maczki rybnej 150g i dextrozy 150g

przeliczyc prmiks na 300g czy jak to zrobi─ç?? Prosze o porady

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Awatar u┼╝ytkownika

eldokan pisze:
a ile premiksu dac skoro maczki rybnej 150g i dextrozy 150g

przeliczyc prmiks na 300g czy jak to zrobi─ç?? Prosze o porady

Najlepiej ze┼Ťrutuj troch─Ö pszenicy ,troch─Ö j─Öczmienia, troch─Ö ┼╝yta pomieszaj dodaj gar┼Ť─ç koncentratu jki masz pod r─Ök─ů i wlej wody i maciora musi mie─ç du┼╝o swobody i knura w widnokr─Ögu .

...a rzu─ç jej codziennie gar┼Ť─ç zwi─Öd┼éej zielonki ,pokrzyw ,trawy ....

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna

Strefa czasowa UTC+2godz.