Indeks witryny Indeks witryny

a-one a-one agrobios

..

Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest sobota 07 gru 2019, 12:10

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: WA┼╗NE

ACONAR
Site Admin

Do┼é─ůczy┼é: 29 Maj 2007
Sk─ůd: Pozna┼ä
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 17:37 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Witam!
Prosz─Ö mi wybaczy─ç, ale nie jestem przekonany, ┼╝e za┼éo┼╝enie jakiegokolwiek zwi─ůzku mo┼╝e Wam pom├│c i wzmocni─ç pozycj─Ö rolnik├│w-producent├│w trzody chlewnej w negocjowaniu ceny skupu ┼Ťwi┼ä.

Zamiast tego, mam nast─Öpuj─ůce propozycje.

1. W ka┼╝dy czwartek zg┼éaszane s─ů na FORUM propozycje ceny sprzeda┼╝y tucznik├│w na najbli┼╝szy poniedzia┼éek i wtorek. Cena powinna dotyczy─ç partii ┼Ťwi┼ä ok. 100 szt. ze ┼Ťredni─ů mi─Ösno┼Ťci─ů 56 % (wg wbc klasa E). Na podstawie tej ceny ka┼╝dy b─Ödzie m├│g┼é obliczy─ç cen─Ö za mniejsze partie tucznik├│w, o ni┼╝szej lub wy┼╝szej mi─Ösno┼Ťci, sprzedawanych na wag─Ö ┼╝yw─ů, przez po┼Ťrednik├│w lub na skupach.

2. Ostateczna cena b─Ödzie podana nast─Öpnego dnia w pi─ůtek ok. 8:00 rano na FORUM przez „baraki” na podstawie czwartkowych propozycji.
Cena z FORUM b─Ödzie cen─ů bazow─ů na najbli┼╝szy poniedzia┼éek i wtorek.

3. Ka┼╝dy, kto b─Ödzie chcia┼é sprzeda─ç ┼Ťwinie w poniedzia┼éek lub we wtorek, powinien ┼╝─ůda─ç ceny podanej na FORUM (partia 100 szt. ┼Ťwi┼ä, wg wbc klasa E). A je┼Ťli ZM nie chce zap┼éaci─ç za ┼Ťwinie wg tej ceny, to mo┼╝e kupi─ç ┼Ťwinie wg ceny ZM, ale dopiero w ┼Ťrod─Ö, czwartek lub w pi─ůtek. W poniedzia┼éek i we wtorek obowi─ůzuje w Polsce cena podana na FORUM TCh.

Prosz─Ö o opinie.
Je┼Ťli b─Ödzie zgoda, to w najbli┼╝szy pi─ůtek na FORUM TCh pojawi si─Ö po raz pierwszy cena bazowa skupu ┼Ťwi┼ä w Polsce ustalona przez samych rolnik├│w.

I w nast─Öpnym tygodniu to samo. A┼╝ si─Ö wszyscy przyzwyczaj─ů, ┼╝e cos takiego w Polsce funkcjonuje. Od czego┼Ť trzeba zacz─ů─ç…
UWAGA! Podane przez mnie propozycje nie maj─ů one nic wsp├│lnego z Redakcj─ů TCh. S─ů to wy┼é─ůcznie moje osobiste propozycje dla rolnik├│w producent├│w ┼Ťwi┼ä.

Przeprowadzam akcj─Ö - "wi─Ökszy dost─Öp do informacji skutkuj─Ö" :lol: :wink:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.