Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - WAÅ»NE
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 14:12

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 TytuÅ‚: WAÅ»NE
Post: niedziela 30 sty 2011, 23:45 
Offline

Rejestracja: niedziela 14 cze 2009, 20:26
Posty: 279
ACONAR
Site Admin


Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 231
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 17:37 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Witam!
Proszę mi wybaczyć, ale nie jestem przekonany, że założenie jakiegokolwiek związku może Wam pomóc i wzmocnić pozycję rolników-producentów trzody chlewnej w negocjowaniu ceny skupu świń.

Zamiast tego, mam następujące propozycje.

1. W każdy czwartek zgłaszane są na FORUM propozycje ceny sprzedaży tuczników na najbliższy poniedziałek i wtorek. Cena powinna dotyczyć partii świń ok. 100 szt. ze średnią mięsnością 56 % (wg wbc klasa E). Na podstawie tej ceny każdy będzie mógł obliczyć cenę za mniejsze partie tuczników, o niższej lub wyższej mięsności, sprzedawanych na wagę żywą, przez pośredników lub na skupach.

2. Ostateczna cena bÄ™dzie podana nastÄ™pnego dnia w piÄ…tek ok. 8:00 rano na FORUM przez „baraki” na podstawie czwartkowych propozycji.
Cena z FORUM będzie ceną bazową na najbliższy poniedziałek i wtorek.

3. Każdy, kto będzie chciał sprzedać świnie w poniedziałek lub we wtorek, powinien żądać ceny podanej na FORUM (partia 100 szt. świń, wg wbc klasa E). A jeśli ZM nie chce zapłacić za świnie wg tej ceny, to może kupić świnie wg ceny ZM, ale dopiero w środę, czwartek lub w piątek. W poniedziałek i we wtorek obowiązuje w Polsce cena podana na FORUM TCh.

ProszÄ™ o opinie.
Jeśli będzie zgoda, to w najbliższy piątek na FORUM TCh pojawi się po raz pierwszy cena bazowa skupu świń w Polsce ustalona przez samych rolników.

I w nastÄ™pnym tygodniu to samo. Aż siÄ™ wszyscy przyzwyczajÄ…, że cos takiego w Polsce funkcjonuje. Od czegoÅ› trzeba zacząć…
UWAGA! Podane przez mnie propozycje nie mają one nic wspólnego z Redakcją TCh. Są to wyłącznie moje osobiste propozycje dla rolników producentów świń.
_________________
Pozdrawiam,
Andrzej Konarkowski


Przeprowadzam akcję - "większy dostęp do informacji skutkuję" :lol: :wink:


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB