Trzoda-Chlewna - Forum • WyÅ›wietl temat - Transport trzody chlewnej
Indeks witryny Indeks witryny



terraexim

a-one baner


zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest piÄ…tek 19 kwie 2024, 06:15

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: Å›roda 28 maja 2008, 21:30 
Offline

Rejestracja: środa 28 maja 2008, 21:21
Posty: 2
Witam wszystkich, jestem studentem SGGW i właśnie robię projekt fermy trzody chlewnej a konkretniej wychów prosiąt, zrobiłem już prawie cały tylko właśnie brakuje mi transportu....bardzo proszę o pomoc...zupełnie nie mam materiałów dotyczących tego zagadnienia, chodzi o sposób wyłapywania prosiat, załadunku, samego transportu, może ktoś z Państwa potrafi mi pomóc....z góry bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem i za ew.pomoc.


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚: Witam
Post: Å›roda 28 maja 2008, 22:05 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Posty: 487
Lokalizacja: Wikp.
Jest tego typu obszerna broszura "Materiały szkoleniowe dla konwojentów przy transporcie zwierząt". Powinieneś ją uzyskać w Wielkopolskim centrum jakości artykułów rolno-spożywczych ul. Sieradzka 29 w Poznaniu. Tel. 061-868-05-03. Powodzenia


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: piÄ…tek 30 maja 2008, 10:12 
Offline

Rejestracja: środa 28 maja 2008, 21:21
Posty: 2
Witam ponownie, pewne rzeczy już znalazłem ale nadal nie wiem jak się wyłapuje prosiaki, w jaki sposób??? i jak się dokonuje załadunku...Proszę Pomocy !!


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: wtorek 10 cze 2008, 23:02 
Offline

Rejestracja: środa 26 mar 2008, 13:15
Posty: 21
Lokalizacja: Thorning/Norre Felding DK
Najprostsza metoda to zaznaczyc najpierw potrzebne prosiaki sprayem a pozniej w zaleznosci od wagi albo pojedynczo wyrzucac z boxu albo wyganiac z pomoca "deski"...
Zaladunek przebiega zazwyczaj tak, ze wszystkie prosiaki gromadzi sie w jednym miejscu a pozniej systematycznie wygania na rampe rowniez za pomoca deski, wazne jest swiatlo-swinia zazwyczaj idzie "z ciemnego do jasnego" wiec jak na zewnatrz jest widno to dobrze jest zgasic swiatlo w miejscu przetrzymywania swin...


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
Post: wtorek 10 mar 2009, 21:41 
Offline

Rejestracja: wtorek 10 mar 2009, 21:23
Posty: 1
Lokalizacja: Poznań
Witam wszystkich serdecznie :)
Również jak kolega z wyższych postów jestem studentem, lecz politechini poznańskie i mam bardzo ciekawy jak i zarówno bardzo cieżąki temat pracy magisterskiej"" Analiza procesów transportowych trzody chlewnej".
Temat jest dla mnie ciężki a dodatkowym utrudnienie jest to iż nie ma żadnej książki opisującej transport zwierząt.
Prosze wszystich użytkowników forum o pomoc, szukam między innimi budowy naczep do przewozu , przepisy dotyczace transportu ,przepisy weterynaryjne, ogolnie wszystko zwiazane z transportem.
Jutro udame sie do "Wielkopolskim centrum jakości artykułów rolno-spożywczych ul. Sieradzka 29 w Poznaniu. Tel. 061-868-05-03" może oni mi coś pomogą...;/


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
 TytuÅ‚:
Post: Å›roda 25 mar 2009, 11:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2007, 19:31
Posty: 2117
moge wam pomoc, odezwijcie sie na gg albo w inny sposob


Na górę
 WyÅ›wietl profil  
 
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
TechnologiÄ™ dostarcza phpBB