Indeks witryny Indeks witryny

terraexim

a-one

terraexim

zuromin
Regulamin FORUM >>
Dzisiaj jest wtorek 09 sie 2022, 02:58

Strefa czasowa UTC+2godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é:

maciek* pisze:
napewno to nie bedzie szczelne i welna nasiaknie wilgocia
Te panele sk┼éadaj─ů sie na taki zatrzask co┼Ť jak panele pod┼éogowe wi─Öc wydaje mi si─Ö ┼╝e wilgo─ç raczej by tam nie przesz┼éa .Bardziej obawiam si─Ö tego podci┼Ťnienia ┼╝eby nie pozrywa┼éo tych paneli ze sufitu

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

wilgoc przejdzie bo napewno cos sie ebdzie od gory na nich skraplac niem a sily

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

To tak jak napisa┼é B┼éa┼╝ej trzeba da─ç folie pod we┼én─ů i nad we┼én─ů

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

sprobowac mozna ale, wiesz ronie moze byc myszki wpadna dziury we foli !!!moze zamiast tej welny styropian , tylko ze tu znowu myszki !!!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Dochodze do wniosku ┼╝e najlepiej to b─Ödzie da─ç eurofale na dach nie b─Ödzie skraplania i mo┼╝e jeszcze najd┼éu┼╝ej wytrzyma i da─ç sufit podwieszany z pianki poliuretanowej powleczonej foli─ů aluminiow─ů.Z czego macie zrobione drzwi do poszczeg├│lnych kom├│r chlewni?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Mam dwa pytanka:
-jak gęsto dać łaty pod eurofale?
-jaka gruba powinna by─ç p┼éyta z pianki aby sufit by┼é dobrze zaizolowany i ile taka grubo┼Ť─ç b─Ödzie kosztowa─ç? o te p┼éyty mi chodzi http://www.allegro.pl/item623379165_ply ... nowej.html

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

a ja mam p┼éyte warstwowa 10 cm gruba i to w zupe┼énosci starcza nawet przy mrozach ( chlewnia na g┼éebokiej ┼Ťci├│┼éce) ,a s┼éoma ,problem rozwi─ůza┼éem w do┼Ťc tani i prosty spos├│b ,a mianowicie uk┼éadana jest w normalny st├│g (baloty) a p├│┼╝niej przykrywam ja agrow┼é├│knina ,Super sprawa s┼éoma tak samo sucha jak w stodole a ile mniej pracy :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Napisz jescze jak zabezpieczasz tę włókninę by wiatr jej nie zerwał.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

panowie najlepiej baloty ulozyc 3 warstwy na wysoki kant na to gruba folia przydusic warstwa malych kostek i jest elegancko :))) powiecie ze skad wziasc chwytak - ukladam cyklopem

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

Czy 6 cm pianki starczy na suficie podwieszanym w chlewni i ile taka grubosc bedzie kosztowac?
Gdzie mozna kupic taka pianke (mieszkam na granicy kuj-pom. i pom.)?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

zalezy co bedzie w tej chlewni i jaki system utrzymania

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

baraki pisze:
Napisz jescze jak zabezpieczasz tę włókninę by wiatr jej nie zerwał.
ta włóknina jest troche grubsza bo od przykrywania pryzmy buraczanej ale w kilku miejscach na calej dlugosci poprostu wiaze sznurkami do balotow .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

maciek* pisze:
zalezy co bedzie w tej chlewni i jaki system utrzymania

W budynku b─Öd─ů wszystkie grupy wiekowe zwierz─ůt, p┼éytka ┼Ťci├│┼éka.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

poowiem tak ja klade teraz na porodowke z odchowlania plyty z rdzeniem poliuteranowym o grubosci 8 cm jak wszystkie grupy to tak czy tak pewnie bedziesz dogrzewal wiec mysle ze wiecej jak 10 cm nie ma co !!!! skolei na tuczarni mam natrysk pianka polieturanowa zrobiony ok 5 cm na glebokiej sciolce i nawet jak byly duze mrozy to bylo cieplo w srodku ok 19 stopni

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Witam
Jestem studentem 3roku budownictwa i otrzyma┼éem taki oto temat z Izolacji i osuszania budowli [Izolacje w budynkach inwentarskich-"chlewnie"] czy jest mi kto┼Ť w stanie pom├│c chodzi mi tu o przyk┼éadowy projekt ocielenia chlewni, literatur─Ö(tytu┼é,autor,wydawnictwo i rok wydania) na podstawie kt├│rej m├│g┼ébym oprze─ç swoj─ů prace.Izolacje pod┼é├│g, ┼Ťcian, dachu, system wentylacji w takim budynku, odprowadzanie gnojowicy, jakie warunki powinny by─ç spe┼énione do hodowli ┼Ťwi┼ä(temperatura,wilgotno┼Ť─ç powietrza itp.),wymogi unijne,je┼Ťli kto┼Ť mo┼╝e mi pom├│c prosz─Ö o przes┼éanie potrzebnych mi informacji na m├│j e-mail menagere@poczta.fm z g├│ry dzi─Ökuj─Ö za wasze wiadomo┼Ťci :D

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Site Admin

Witam!

Od sierpnia 2003 r. (TCh nr 8-9/2003, str. 100) "Trzoda Chlewna" publikuje co miesi─ůc artyku┼éy dr Roberta Hubnera, wybitnego specjalisty w zakresie projektowania i budowy chlewni.
Przez blisko 6 lat zostało opublikowanych ponad 60 artykułów!!!
Om├│wione s─ů w nich wszelkie problemy zwi─ůzane z projektowaniem i budow─ů chlewni, tak┼╝e ocieplanie, wentylacja itp. Dr R. Hubner przedstawi┼é te┼╝ bardzo wiele ju┼╝ zrealizowanych projekt├│w.
Proponuj─Ö zacz─ů─ç od przeczytania tych artyku┼é├│w.

Poza tym w "Trzodzie Chlewnej" s─ů te┼╝ inne publikacje dot. ocieplania budynk├│w inwentarskich czy wentylacji.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

dzi─Öki :D

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:
Awatar u┼╝ytkownika

By┼éem ostatnio w kieleckim na otwartych drzwiach nowej chlewni i tam kole┼Ť mia┼é przykryte piank─ů ale od wewn─ůtrz nie by┼éo blachy ( kt├│ra nomen omen po 5 latach na zagi─Öciach zaczyna rdzewie─ç) tylko w┼é├│kno szklane. Wysz┼éo Go to troch─Ö dro┼╝ej podobno ma by─ç lepsze.

Ps W ko┼äcu w nowych budynkach zaczyna si─Ö my┼Ťle─ç nad prawid┼éow─ů wentylacj─ů zamiast stosowania beznadziejnych "typowych klap wlot├│w powietrza" kt├│re wprowadzaj─ů powietrze bezpo┼Ťrednio na ┼Ťwinie do chlewni

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Tytu┼é:

witam.
Czy mia┼é kto┼Ť z Was styczno┼Ť─ç z p┼éytami Minerit SP wykorzystanymi w hydroizolacji dachu chlewni? Jak wygl─ůda ich cena i jak wypadaj─ů w por├│wnaniu z p┼éytami z pianki poliuretanowej?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Skoro interesuje was naprawd─Ö solidna, stosunkowa niedroga izolacja dachu, to warto by┼éoby tutaj polega─ç na firmie Water Block https:/xxxxxxxxx . Tam znajdziecie wszelkiego typu materia┼éy hydroizoluj─ůce stosowane na zewn─ůtrz, jak i wewn─ůtrz poszczeg├│lnych obiekt├│w. Dzi─Öki nim b─Ödziecie musieli si─Ö martwi─ç wilgoci─ů i co mo┼╝e wam sprawi─ç osadzaj─ůca si─Ö woda.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.